Iščem sestop IZ Krima

Objave vaših foto in video poročil iz opravljenih kolesarskih tur

Iščem sestop IZ Krima

OdgovorNapisal/-a spodletela » 06 Avg 2015 21:44

Iščem pot iz krima za XC full suspension, kjer bi se še vedno dalo malo tehnično zdivjati, pa se mi fržmaga, ker povsod ležijo kamnite tenis žogice. Pozna morda kdo kakšen single trail dol, kjer ne rabiš ravno ne vem kakšnega hoda? Nimam problema, če je tehnična pot, samo ne bi ravno rad bicikla polomil. Idealno bi bilo če se pade nekam na Ljubljansko stran, ker tipično gonim potem nazaj do Ljubljane. GPX/KML bi bil pa sploh super :mrgreen:
Getting older...
Uporabniški avatar
spodletela
član

Kraj: somewhere over the rainbow...

Re: Iščem sestop IZ Krima

OdgovorNapisal/-a fastdown » 06 Avg 2015 21:57

Krim 2.0. 90% voznega z xc tradakom, pa nerabiš bit nek strokovnjak.
Vse na poti prehitim, peljem se čez drn in strn dokler se ne zvrnem v grm.
Uporabniški avatar
fastdown
član

Kraj: 46,02983°N / 14,55526°E

OdgovorNapisal/-a spodletela » 06 Avg 2015 22:03

fastdown napisal/-a:Krim 2.0. 90% voznega z xc tradakom, pa nerabiš bit nek strokovnjak.

To je tole, ne: http://www.bikemap.net/en/route/912915- ... 47/terrain

Kaj pa greben proti Jezero? Čisto reliefno sem gledal, pa bi skoraj morala biti neka varianta... ceprav je zgornji del precej posut s kamni (prva pot, ce gres dol po cesti, desno)
Getting older...
Uporabniški avatar
spodletela
član

OdgovorNapisal/-a spodletela » 09 Avg 2015 13:28

fastdown: hvala ti za tole, k sreči imam dovolj kilometrine (in trme), da mi nisi uničil dneva in sem večino odpeljal, čeprav moram reči, da toliko na bremzah že leta nisem visel. Ob priliki ti pripeljem mojega ta starega XC "trdaka" z vbraki, da mi pokazes, kako se tole odpelje (pa v spdje te bom s silvertapom vpel) sploh všeč mi je bil zadnji del poti, ko sem zaradi naklona in spdjev imel tezave bicikel peš voziti po progi.

Sicer ne vem zakaj ti je takšen nasvet v veselje, če bi ga dal pravemu, bi lahko bil soodgovoren za poškodbo, saj vem da se ti hebe, samo ko boš malo starejši, boš morda razumel, kaj je še smešno.

Grem pa naslednji teden še enkrat :mrgreen:

Admin: nominiram fastdown-a za poseben naziv, član se sliši malo žaljivo do ostalih članov, mogoče nekaj v stilu "trol". Ali pa raje "nevaren trol"...
Getting older...
Uporabniški avatar
spodletela
član

OdgovorNapisal/-a mrd » 09 Avg 2015 13:38

spodletela napisal/-a:Nimam problema, če je tehnična pot

Odgovoril ti je pa pravilno. Za večino tistih, ki nimajo problemov s tehnično potjo je 90 ali kar 100% tudi z XC trdakom voznega. Res pa je, da je podajanje ocen o težavnosti kakšne poti neznani osebi sila nehvaležno opravilo ker z lahkoto fališ.
Glede na citirano izjavo laho dodam le:
1. Potrebno je bolj realno oceniti lastne zmogljivosti ko iščeš nasvet o poteh.
2. Ta spust nas večina pelje na čas (torej čimhitreje dol) in ne, da sploh speljemo oz. preživimo. Res, da s polnovzmetenimi kolesi torej z XCjem je vozno (brez časa)...
Žal si tokrat ti falil.

Dva primera istega dne:
- Enkrat smo srečali 2 kolesarja in kolesarko nekje na vrhu iste poti. Vprašanje je bilo enako tvojemu. Iz previdnosti (pač malo več let in kilometrine kot fastdown) sem povedal za pot in večkrat opozoril, da zna bit prezahtevna za njihova XC kolesa. Na dnu smo se spet srečali in so omenili, da razen parih skalnatih prehodov ni bilo nič prehudega in sem jih mogoče malo preveč ustrašil.
- V skupini s katero sem bil je bil možakar z zelo starim XC trdakom in le pogojno delujočimi vilicami. Zanimivo je bilo posebej to, da je imel zapečeno sedežno oporo (ali kaj podobnega) in sedež ni mogel dati dol. Jaz sem peljal za njim (bil sem metla skupine) in od začetka upal, da bomo sploh kaj peljali in ne samo hodili. Vse je speljal, pa čeprav je enkrat bil že na meji, da se prekucne.
Upam le, da ti doživetje razširi obzorja za naprej in ne ustraši in zavre ;)

P.S.
@fastdown
Ej res nimaš sreče. Tudi takrat enkrat ko ne trollaš te označijo za trolla heheheheh
Uporabniški avatar
mrd
član

Kraj: Notranjsko-kraška regija

OdgovorNapisal/-a spodletela » 09 Avg 2015 13:44

Lej kar se mene tiče tole pove vse.

fastdown napisal/-a:Krim 2.0. 90% voznega z xc tradakom, pa nerabiš bit nek strokovnjak.

Sicer saj ni panike, kot sem rekel, tole bom še vozil, si pa predstavljaj, ce bi tole dal pravemu cloveku. Konča na urgenci.
Zadnjič spremenil spodletela, dne 09 Avg 2015 13:46, skupaj popravljeno 1 krat.
Getting older...
Uporabniški avatar
spodletela
član

OdgovorNapisal/-a fastdown » 09 Avg 2015 13:45

Usakmu svoje. :wink: Še moj fotr ke je 5 krat na let na bajku je odpelju 70% spusta z svojim 29 trdakom. Jst sm povedo svoje mnenje o trejlu.
Očitno neznas vozit oziroma si močno precenilvsvoje zmogljivosti. :wink:
Uporabniški avatar
fastdown
član

OdgovorNapisal/-a spodletela » 09 Avg 2015 13:49

Nisem nic precenil svojih sposobnosti, samo tvoj nasvet je bil glede na opisano neprimeren.

Kar povej, kdaj bos probal, ti bom svojega starega XC trdaka pripeljal, pa po gpsu ti bom meril teh tvojih 90%. Pa se ti ni treba po zgornjem delu nič matrat, se dobiva kjer pot preči glavno cesto, boš od tam naprej pokazal.
Getting older...
Uporabniški avatar
spodletela
član

OdgovorNapisal/-a mrd » 09 Avg 2015 13:51

@spodletela
Tvoj podpis pove vse o dogodku hehehehe
Uporabniški avatar
mrd
član

Kraj: Notranjsko-kraška regija

OdgovorNapisal/-a spodletela » 09 Avg 2015 13:53

Saj tudi ti veš da je trolal, mar ne? :D Bom pa kamero privlekel na njegov izlet z vbraki, bomo lahko skupaj občudovali njegove spretnosti.
Zadnjič spremenil spodletela, dne 09 Avg 2015 13:54, skupaj popravljeno 1 krat.
Getting older...
Uporabniški avatar
spodletela
član

OdgovorNapisal/-a fastdown » 09 Avg 2015 13:54

Govora je bilo o FS, ampak ajde če mi das se diske pa flete... LOL :lol:
Aja sam se mi neda iz Lj gont do tja... :wink:
Uporabniški avatar
fastdown
član

OdgovorNapisal/-a spodletela » 09 Avg 2015 13:56

fastdown napisal/-a:Govora je bilo o FS, ampak ajde če mi das se diske pa flete... LOL :lol:
Aja sam se mi neda iz Lj gont do tja... :wink:

Saj bo XC, ni iz ljubljane tako huda, ne bo ti treba do vrha, pa še imaš 10% lufta ("90% voznega z xc tradakom"), da se odločiš kaj ne boš odvozil. :wink:
Getting older...
Uporabniški avatar
spodletela
član

OdgovorNapisal/-a drift » 10 Avg 2015 20:54

spodletela napisal/-a:

Zdej me pa res matra, si to po tem tracku odpeljal ?

http://www.bikemap.net/en/route/912915-krim-nova-singla-celotna/
drift
član

Kraj: Lj.

OdgovorNapisal/-a spodletela » 10 Avg 2015 22:24

drift napisal/-a:
spodletela napisal/-a:

Zdej me pa res matra, si to po tem tracku odpeljal ?

http://www.bikemap.net/en/route/912915-krim-nova-singla-celotna/

Ja, zgornji del od vrha hribčka je čisto zaraščen in tudi kakšnega drevesa ne manjka, spodnji pa je vozen. Ne me narobe razumet, kolega pred tem sta se preveč obesila na "nesposobnost vožnje", večino sem speljal, samo predlagati tole za XC bicikel (buh ne daj trdaka z vbraki) je pa zahebavanje, 80mm vilica je bila nekajkrat na robu zabijanja (saj ne, da sem ji pustil :mrgreen:). Če ga pa kakšen pacient odpelje s trdakom v celoti pa svaka mu čast.

Grem cez vikend se enkrat, da vidimo kako je, ce ves kaj te caka za vogalom ;)
Getting older...
Uporabniški avatar
spodletela
član

OdgovorNapisal/-a P_Nut » 11 Avg 2015 13:23

Napisal si za XC full suspension ter da ni problema če je tehnična pot, zdej se pa pizdiš na fastdowna, ker trailu nisi bil kos? Soodgovoren za poškodbo?!?!?!?! Ja, pa še dobro da ti ni uničil dneva, ufak kakšna katastrofa bi to morala biti ... Naslednjič ne sprašuj pa pojdi rajši po cesti dol (s trdakom in vbraki), da ne bo tvoje razvajene in nehvaležne riti premetavalo po "hudih trejlih" na Krimu.
P_Nut
član

OdgovorNapisal/-a drift » 11 Avg 2015 17:30

spodletela napisal/-a:
Ja, zgornji del od vrha hribčka je čisto zaraščen in tudi kakšnega drevesa ne manjka, spodnji pa je vozen. Ne me narobe razumet, kolega pred tem sta se preveč obesila na "nesposobnost vožnje", večino sem speljal, samo predlagati tole za XC bicikel (buh ne daj trdaka z vbraki) je pa zahebavanje, 80mm vilica je bila nekajkrat na robu zabijanja (saj ne, da sem ji pustil :mrgreen:). Če ga pa kakšen pacient odpelje s trdakom v celoti pa svaka mu čast.

Grem cez vikend se enkrat, da vidimo kako je, ce ves kaj te caka za vogalom ;)

Očitno te je malo presenetilo glede na opis, in pač nisi tak jacko da bi z eno roko zvozil ta trail :mrgreen:
Zdaj če greš še enkrat to pomeni da si užival ne glede na bruhanje ki se zliva tuki. Poročaj kako je šlo.
drift
član

Kraj: Lj.

OdgovorNapisal/-a spodletela » 11 Avg 2015 18:39

Pa saj je vsem točno jasno koliko je ura, samo malo je treba biti pameten in si ego pumpat, evo, klanjam se vam, pravi carji ste, i am not worthy, če vam bo pomagalo in se boste zato bolje počutili, bo moje srce zalila toplina in sreča.

Fantje, persen pa v hribe, se boste bolje počitili, sploh če imate downhill bicikle vam bo samo koristilo, probajte vzpon na Preval, je kot narejen za downhill bicikel, niti spotili se ne boste, je skoraj naravnost, še moj pradededk je z eno nogo in rog geštelom polnjenim z betonom prišel gor kot za šalo ;)

drift napisal/-a:Očitno te je malo presenetilo glede na opis, in pač nisi tak jacko da bi z eno roko zvozil ta trail :mrgreen:
Zdaj če greš še enkrat to pomeni da si užival ne glede na bruhanje ki se zliva tuki. Poročaj kako je šlo.

Itak da nisem "tak jacko" in itak da sem uzival. :mrgreen: Ampak treba je trolu reči trol, če pa kdo ne razume, pa lahko sledi mojemu predlogu zgoraj, bo potem razumel ;)

(p.s.: boš probal z eno roko zvoziti ta trail, bom snemal, samo s fastom se zmenita, on ze claima XC hardtail z vbraki... ;) )
Zadnjič spremenil spodletela, dne 11 Avg 2015 19:00, skupaj popravljeno 1 krat.
Getting older...
Uporabniški avatar
spodletela
član

OdgovorNapisal/-a fastdown » 11 Avg 2015 19:00

Vbrake si lahk ti zarad mene u rit zatlačš :wink:
Uporabniški avatar
fastdown
član

OdgovorNapisal/-a spodletela » 11 Avg 2015 19:01

fastdown napisal/-a:Vbrake si lahk ti zarad mene u rit zatlačš :wink:

Zakaj, pa saj dobro drzijo. Ne sicer pri prehudih klancih pa malo manj kontrole bos imel ampak kaj pa je to za takega daso... pa se na youtubu bos lahko zvezda, pa kaj je lepšega ;)
Getting older...
Uporabniški avatar
spodletela
član

OdgovorNapisal/-a Tetris » 11 Avg 2015 19:27

Slika
Uporabniški avatar
Tetris
član

Kraj: Lublana

OdgovorNapisal/-a PJ » 11 Avg 2015 20:27

Sicer me boli za take vsevede mladce, ki so se rodili enkrat takra, ko se je Spodletela na Tablo prijavil, samo a ni ta hud biker, ki je ze dolga leta (no ali pa vsaj tam od ene 2012, 2013 dalje) z levo roko prekolesari vse kar obstaja ta isti Fastdown iz te teme viewtopic.php?f=10&t=116855&p=809632#p814939 ?
Sam prasam no :twisted:
Uporabniški avatar
PJ
član

Kraj: A little bit here, a little bit there

OdgovorNapisal/-a TINKO » 11 Avg 2015 20:46

Na tistem muviju najbrž ni on ampak njegova babica, ker on pa ni nikoli tako počasi fural :oops:
Sicer če hočeš nasvet o bilo čem vprašaš na Tablo in Fast-nekam dol ti da zelo relevanten odgovor. :mrgreen:
Uporabniški avatar
TINKO
član

Kraj: pod Čavnom

OdgovorNapisal/-a whatever » 11 Avg 2015 21:10

Se strinjam s P_Nut. Glede na napisano v prvem postu, bi mu jaz enako svetoval.

@PJ, ce je fastdown tisto odfural tako pocasi, kaj bi sele spodletela ;) .....pa tako "old skul" bajker je z 15 letnimi izkusnjami, pa "stara garda table" ... Lahko bi rekli kar statusni simbol. Ne rabite ga branit, ker se ni dobro izrazil, samo zato ker je tako dolgo clan table.
Uporabniški avatar
whatever
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a spodletela » 12 Avg 2015 13:27

whatever napisal/-a:Se strinjam s P_Nut. Glede na napisano v prvem postu, bi mu jaz enako svetoval.

@PJ, ce je fastdown tisto odfural tako pocasi, kaj bi sele spodletela ;) .....pa tako "old skul" bajker je z 15 letnimi izkusnjami, pa "stara garda table" ... Lahko bi rekli kar statusni simbol. Ne rabite ga branit, ker se ni dobro izrazil, samo zato ker je tako dolgo clan table.

Uf... a toliko sem ze star?! :oops:

Zanimivo je, da vsi toliko veste o moji voznji, hitrosti... se malo pa mi boste povedali, kateri šrauf na kolesu imam premalo zategnjen. Res ste hecni, en ad hominem za drugim. Mi je pa vseeno fino, sem se izobrazil kaksni so danes nasveti na tabli (bom od zdaj naprej gledal letnico včlanjenja in upošteval pri relevantnosti odgovora) in da so dandanasnja XC v bistvu downhill kolesa (obratno seveda ne velja :lol:) Ne se kregat, pa se vidimo na Prevalu. :lol:

(p.s.: glede na youtube video in "steep, wet, and somewhere technical terain." si pa fast* sploh ne bi smel privoščit takega odgovora :mrgreen:)
Zadnjič spremenil spodletela, dne 12 Avg 2015 13:34, skupaj popravljeno 1 krat.
Getting older...
Uporabniški avatar
spodletela
član

OdgovorNapisal/-a m66 » 12 Avg 2015 13:31

@spodletela - zdej ga pa že pihaš no, z ad hominem si začel kar sam ko si fastdowna za povsem korekten nasvet proglasil kar za trola...
m66
član

OdgovorNapisal/-a spodletela » 12 Avg 2015 13:34

m66 napisal/-a:@spodletela - zdej ga pa že pihaš no, z ad hominem si začel kar sam ko si fastdowna za povsem korekten nasvet proglasil kar za trola...

Mimogrede, to ni ad hominem ;) "Proga Krim 2.0 primerna za XC bicikel ker jaz pocasi vozim" je pa že šolski primer.

Pri temu da je fast* v tem prieru trolal pa ostajam in tudi utemeljil sem. Pa saj tudi sami veste, samo malo se napihujete.
Zadnjič spremenil spodletela, dne 12 Avg 2015 13:43, skupaj popravljeno 1 krat.
Getting older...
Uporabniški avatar
spodletela
član

OdgovorNapisal/-a fastdown » 12 Avg 2015 13:40

Napihuješ se ti da ti tehnični trejli ne delajo problemov. A pol prideš na netehničnega pa je takoj jok in skok. :lol: . Če ti je trejl preveč ga pač ne vozi pa pejd rajš po cesti dol. :wink:
Uporabniški avatar
fastdown
član

OdgovorNapisal/-a m66 » 12 Avg 2015 13:44

spodletela napisal/-a:
m66 napisal/-a:@spodletela - zdej ga pa že pihaš no, z ad hominem si začel kar sam ko si fastdowna za povsem korekten nasvet proglasil kar za trola...

Mimogrede, to ni ad hominem ;)

No vsak dan nekaj novega...Če bi napisal da je njegov nasvet neuporaben in da gre za trolanje potem ne bi bil. Ker si pa napisal da je fastdown trol oziroma "nevaren trol" pa seveda je...
m66
član

OdgovorNapisal/-a spodletela » 12 Avg 2015 13:50

m66 napisal/-a:
spodletela napisal/-a:

No vsak dan nekaj novega...Če bi napisal da je njegov nasvet neuporaben in da gre za trolanje potem ne bi bil. Ker si pa napisal da je fastdown trol oziroma "nevaren trol" pa seveda je...

If it looks like a duck, swims like a duck, and quacks like a duck, then i call it a duck. Ne vem kaj je tu ad hominem?
Getting older...
Uporabniški avatar
spodletela
član

OdgovorNapisal/-a m66 » 12 Avg 2015 13:57

spodletela napisal/-a:
m66 napisal/-a:
spodletela napisal/-a:

If it looks like a duck, swims like a duck, and quacks like a duck, then i call it a duck. Ne vem kaj je tu ad hominem?

heh, vsaj na wikipedio poglej no...je mal razlika če bi recimo tebi napisal da je tvoja izjava nelogična ali pa bi ti napisal da si butelj. Pa over and out, sem se oglasil samo na tvojo ad hominem opazko.
m66
član

OdgovorNapisal/-a spodletela » 12 Avg 2015 14:08

m66 napisal/-a:heh, vsaj na wikipedio poglej no...je mal razlika če bi recimo tebi napisal da je tvoja izjava nelogična ali pa bi ti napisal da si butelj. Pa over and out, sem se oglasil samo na tvojo ad hominem opazko.

Mislim da nisi razumel napisanega. Na... s primerom: https://yourlogicalfallacyis.com/ad-hominem
Getting older...
Uporabniški avatar
spodletela
član

OdgovorNapisal/-a mito dc » 12 Avg 2015 14:24

Ti pa si model!!!
mito dc
član

Kraj: ljubljana

OdgovorNapisal/-a cebe » 12 Avg 2015 15:52

Leto vpisa gor ali dol... krim 2.0 sem parkrat peljal z am ht-em, prvič celo za parimi lokalci, ki jo znajo na pamet. Razen v prvem delu, tista skale malo pred cesto, ne rabiš nič pogledat ali ponavljat, lahko pripelješ in odpelješ.
Ko gledam kakšno dirko uci xc wc in kaj tam furajo in kako, se malo zamislim.
Ko pa preberem, da je nekdo kol.tehnično dobro podkovan, pa ne vidim ovir, da mu nebi rekel, da lahko gre brez problema lepo počasi na krim 2.0. Le sedež naj spusti, za prvič. :)
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a hyperskunk » 12 Avg 2015 15:58

Mah, za Krim 2.0 rabiš sam big voljum gume zarad šodra pa vsakič bolj štrlečih korenin...pol se pa da tud s ponijem dol spustit ;)
Nobody can be exactly like me. Sometimes even I have trouble doing it.-- Tallulah Bankhead
hyperskunk
član

Kraj: Lj

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 12 Avg 2015 23:38

A vi se še vedno po Krimu 2.0 dol spuščate? A to je še in?
Ma jest sem se začel s krosko gor furat.
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

Kraj: bliz obvoznice

OdgovorNapisal/-a Tetris » 12 Avg 2015 23:51

Slika
Uporabniški avatar
Tetris
član

Kraj: Lublana