posiljanje prek poste Slovenija

Vse kar ni za nikamor drugam.

posiljanje prek poste Slovenija

OdgovorNapisal/-a sven.hill » 20 Nov 2015 15:48

zivijo.

mene zanima kaksne imate kaj izkusnje z posiljanjem prek poste slo.?

namrec, meni se je zgodilo, da sem bil poslal paket (cca 5kg) in kupec ga je zavrnil. nevem zakaj...
uglavnem mene je postnina stala nekaj malega cez 9e (usekakor preveč!) sem se sprijaznil, ok tip me je za*ebu.
cez par dni pa mi pride pismo s poste naj jih poklicem na njihovo st. in js res poklicem, po pravici povedano sem pomislu da bo slo meni kaj u prid mogoce...kdo ve :D slabo sem mislu, namrec slo se je za to da je postar pozabil zracunati, ker se je paket vrnil...nekaj cez 5e... res da nisem se placal ampak bom mogu... kaj pa cem... za paket ki sem ga sam sebi poslal bom odsteu slabih 15e :D edina stvar ki mi negre v racun je ta da sem biu preprican da u primeru da se paket vrne je ze placano v tisti postnini posiljanja, ne pa da moras se nadoknadno doplacevati...
LEVI PAS TO JE ŠPAS NČ RAZMIŠLAT SAMO GAS!
sven.hill
član

Kraj: SeŽaNa

Re: posiljanje prek poste Slovenija

OdgovorNapisal/-a Izi » 20 Nov 2015 16:11

hehehe,... malce naivno si razmišljal,...
za pošto je to pa 2x dostava, prvič k tistemu ki te je zaj**** in potem spet nazaj k tebi, zelo preprosto
se mi je že parkrat zgodilo in ne ne moreš si pomagat, ker konec koncev pošta ni kriva da te je tip zafrknil in ni prevzel, pošta je pač opravila dve dostavi,...
Uporabniški avatar
Izi
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 20 Nov 2015 21:05

In zato jest več ne pošiljam po povzetju.
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

Kraj: bliz obvoznice

OdgovorNapisal/-a Izi » 20 Nov 2015 22:03

tudi jaz močno razmišljam o tem da ne bom več poslal po povzetju, sam pol se bo pa hit zapletlo, če bom hotu v naprej plačilo,...
Uporabniški avatar
Izi
član

OdgovorNapisal/-a MarE » 22 Nov 2015 10:06

Jaz imam pa slabe izkusnje s hitrostjo. Paleta, cca 60 kg je potovala 8 dni iz Lj do Nm. Edina dobra stran je postnina, ki je bila samo 3 eur.
Uporabniški avatar
MarE
Obuti MarE

Kraj: ... ..... ....- -- - -...

OdgovorNapisal/-a koko82 » 22 Nov 2015 13:25

3€ ? A to je blo zarad zamude al se da res tolk pocen poslat ?
Uporabniški avatar
koko82
član

Kraj: Bajkmanija

OdgovorNapisal/-a jernejm » 22 Nov 2015 16:00

Predplačilo je zakon. Pri nas v firmi imamo samo še pošiljanje s predplačili, pa ni nobenih težav več. Strankam enostavno razložimo da je taka politika podjetja in tista 2% ki jih to moti sta običajno tista 2% ki paketov ne dvignejo, robo zavrnejo iz kvazi bluzi razlogov itn. Če hočeš plačaš, dobiš, rešeno.
Ne razumem folka ki komaj čaka da se bo doma kregal s poštarjem za drobiž, puščal listek na vratih kam naj pride po denar, razlagal potniku GLS-ja kam naj pride in ob kateri uri da se ne bosta glih falila itn.

Drugače pa so najcenejši za paketno pošiljanje dpd, najbolj ažurni GLS, za večje pakete pa sta Pošta in SŽ Ekspress tam-tam. S TNT pa DHL nismo prišli skp s ceno.....Je pa vse odvisno od pogodbe pa prometa ...
jernejm
član

Kraj: Nad Pivko

OdgovorNapisal/-a scott16 » 23 Nov 2015 09:44

Pošta Slovenije pravi "hitrosti dajemo ime" že kar predolgo. Mislim da še vedno iščejo ime :)
scott16
član

OdgovorNapisal/-a kacu » 24 Nov 2015 09:37

scott16 napisal/-a:Pošta Slovenije pravi "hitrosti dajemo ime" že kar predolgo. Mislim da še vedno iščejo ime :)

Včeraj po 17h je prodajalec v NM oddal paket v velikosti 1m x 15cm (ni pismo glavno) pa so za ca 200km potrebovali do danes ob 8. Pa ni bilo poslano s hitro pošto, ca 3,5€ poštnine.
follow me i'm right behind you
Uporabniški avatar
kacu
član

Kraj: Glava

OdgovorNapisal/-a MarE » 24 Nov 2015 09:57

koko82 napisal/-a:3€ ? A to je blo zarad zamude al se da res tolk pocen poslat ?

Prodajalec ima pogodbo in je taka poštnina ne glede na velikost/maso paketa.
Uporabniški avatar
MarE
Obuti MarE

Kraj: ... ..... ....- -- - -...

OdgovorNapisal/-a Izi » 24 Nov 2015 12:35

kar se same hitrosti tiče sem popolnoma zadovoljen s pošto Slovenije, problem so bolj tisti na drugi strani ki pol ne dvignejo paketa,... potem ti pa paket najprej leži na pošti 14 dni, ker toliko ima po obvestilu naslovnik časa da pride po paket, potem ti ga pa nazaj prinesejo in zaračunajo,... hehehe
Uporabniški avatar
Izi
član

OdgovorNapisal/-a R4NDOM » 07 Dec 2015 12:42

Rajš si odrežem nogo kot da pošljem komu v Sloveniji s plačilom po prevzemu. ... dejmo no sej bojo še cigani počasi všli od tle k jih bo kdo zajebu ko se bodo hotli it legit biznis. Plačilo vnaprej na TRR or fuck off (no, no paypal, no .... fuck ... NO)

Tu je bla še poceni šola Sven :P

Pošta Slovenije je kr ok (razn kšne zgube včasih na šalterju), problem nastane, ko gre paket čez mejo in ga prevzamejo drugi, kateri nimajo pojma kaj pomeni osebno vročanje.

Če pošiljaš prek PS (v tujino) obvezno zavarovat pošiljko vedno. In potem sam zahtevaj potrdilo o prevzemu, lastnoročni podpis prejemnika.
Uporabniški avatar
R4NDOM
član

OdgovorNapisal/-a gonilka » 17 Okt 2016 15:05

... nikoli več plačilo po povzetju.

Me je ravno zaje** tablaš rooster, kateri je želel kupiti zic štango za 10 €, in pošiljke ni prevzel ker je bil skupni znesek z odkupnino 15,77€ (sva se zmenila da poštnino plača on.). In optimist mi reče da bi naj jaz plačal poštnino in da 14 dni imel časa it na pošto prevzet paket in tra la la nabijanje v en dan.

Skratka vse več ali manj rihtam s plačilom po povzetju vendar je to letos že 2 taka napizdancija in to me res razpi**. Ne gre se za teh 5,77€ poštnine in poštnine v znesku 3,73€ da so mi pošiljko vrnili ampak se gre za odnos. In tega je očitno na tabli vedno manj.

... bi bilo v prihodnje lepo narediti temo z seznamom tablašov kateri se poslužujejo teh for z naročanjem paketov katerih nato ne prevzamejo.

Tak da v prihodnje prvo €€€ na trr pa nato pride roba.

LP
Uporabniški avatar
gonilka
član

OdgovorNapisal/-a whatever » 17 Okt 2016 19:36

@gonilka tukaj imas nekaj feedbackov: viewtopic.php?f=4&t=86637
Bi pa moralo biti tako, kot na drugih forumih, kjer pise v profilu koliko pozitivnih in negativnih feedbackov ima posameznik.
Uporabniški avatar
whatever
član

OdgovorNapisal/-a miranmtb » 17 Okt 2016 20:04

Zadnje čase se zelo redko odločam za pošiljanje s plačilom po povzetju, pošta je enostavno postala predraga. Marsikoga strošek negativno preseneti, če mu ga ne omeniš vnaprej.
Sem pa že poslal stvari kot navadno pošto in so mi ko so zadevo dobili in sprobali nakazali denar.
Dosedaj težav nisem imel, razen enkrat ko so mi izgubili paket.

Se pa strinjam z whateverjem, zelo všeč mi je kako imajo to rešeno v ita http://mercatino.mtb-forum.it/, že po feedbacku vidiš s kom imaš opravka.
Just pedal, brake, steer, smile.
Uporabniški avatar
miranmtb
član

OdgovorNapisal/-a Tomo » 17 Okt 2016 20:09

V drugem kvartalu 2017 načrtujem več sprememb na forumu, nekaj temu podobnega bo narejeno.
Uporabniški avatar
Tomo
Škart roba

Kraj: AutoBahn

OdgovorNapisal/-a dejanot » 18 Okt 2016 05:08

Tomo napisal/-a:V drugem kvartalu 2017 načrtujem več sprememb na forumu, nekaj temu podobnega bo narejeno.

Cao

To bi bilo super, da se vidijo feedbacki uporabnikov foruma :wink:

LP
!!! Adrenalin is our food, speed is our drug, DOWNHILL is our life,... =) !!!
Uporabniški avatar
dejanot
član

Kraj: Cerknica

OdgovorNapisal/-a etcho » 20 Okt 2016 20:58

miranmtb napisal/-a:Se pa strinjam z whateverjem, zelo všeč mi je kako imajo to rešeno v ita http://mercatino.mtb-forum.it/, že po feedbacku vidiš s kom imaš opravka.

Imam dobre izkušnje s tega foruma, prodal Avide, vse je potekalo gladko, dogovor, prodaja. Mehanizem za oglase je odličen.
Uporabniški avatar
etcho
član

Kraj: obala

OdgovorNapisal/-a Vladej » 16 Mar 2017 13:11

V poduk in ravnanje:
Iz Hrvaške sem naročil vzmet v vrednosti 11 EUR. Ker se s dobaviteljem nisva dobro dogovorila je pošiljko poslal s povzetjem.
Na naši pošti so rekli, da je odkupna vrednost 24 EUR, in na to pribili še svojih 11 EUR za storitev s povratnico. Torej skupaj 35 EUR. Jaz sem pošiljko prevzel in plačal s Maestro kartico. Za plačilo mi je banka vzela še dodatno 2,5 EUR za "Tarifo za dvig gotovine". Skupno torek 37,5 EUR!!! Kolikor zgleda tudi vzmet ni prava.

Tudi če imate slab dan, ne delajte tega!!! Raje nakažite denar za Botrstvo ali kaj podobnega, kot da podpirate pošto.

Vseeno mi ni jasno zakaj sem 2x plačal poštnino, hrvaško in še našo.
Kolesarim, torej sem...
Uporabniški avatar
Vladej
član

OdgovorNapisal/-a dumr666 » 16 Mar 2017 15:30

meni so na pošti izgubili že 5 paketov v zadnjih 2h mesecih (od Kitajcev) vsakič ko sem zadevo reklamiral, je bilo:"Joj gospod ko bi vi vedeli koliko paketov imamo."
Mene kot stranko ne zanima koliko imate vi paketov, štekam da jih je veliko, ampak igrati fikus in se ne zoorganizirati tako kot se zagre, to pa žal ne bo šlo skoz. Pošta Slovenije, katastrofa
Robots will steal your jobs. But that's OK
Nudim 3D tisk, info na ZS
Uporabniški avatar
dumr666
član

Vrni se na Offtopic

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: enej_46