Motokrosisti

Vse kar ni za nikamor drugam.

Re: Motokrosisti

OdgovorNapisal/-a MiLi » 23 Jun 2013 13:20

jebena "voda" vse single zrije :roll:

Slika
Zadnjič spremenil MiLi, dne 27 Jun 2013 09:14, skupaj popravljeno 1 krat.
If you ain't Mountain Biker, you ain't shit!
Uporabniški avatar
MiLi
Razdrem vse!

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 25 Jun 2013 12:34

Pa sej ti je zunanja linija ostala. Pripičiš po levi, po robu, na začetku grabna skočiš na desno poličko in poka okrog ovinka ;)
PrimozR
član

Kraj: Radovljica

OdgovorNapisal/-a MiLi » 26 Jun 2013 11:08

mam boljšo rešitev. nabavim krosarja, zrijem še ta drugo linijo in je zadeva rešena ;)
Uporabniški avatar
MiLi
Razdrem vse!

OdgovorNapisal/-a mrd » 26 Jun 2013 11:14

Mili dej odstrani sliko ker se zna zgodit, da bo kakšen zagnan planinc tvojo sliko uporabil kot dokaz kako kolesa zrijejo planinske poti :)
Uporabniški avatar
mrd
član

Kraj: Notranjsko-kraška regija

OdgovorNapisal/-a MiLi » 27 Jun 2013 09:17

Mrd, bo zj v redu? :D brutalna moč KTM-a ;)
Uporabniški avatar
MiLi
Razdrem vse!

OdgovorNapisal/-a mrd » 27 Jun 2013 09:57

Odlično! :D
Uporabniški avatar
mrd
član

Kraj: Notranjsko-kraška regija

OdgovorNapisal/-a orlytm » 28 Jun 2013 08:25

MiLi napisal/-a:zdaj mi pa naj nekdo pove, kako naj sobivamo z MX na isti poti, če pa pot s časom postane popolnoma nevozna.

popolnoma preprosto. Tako, da se skup z vsemi uporabniki poti naučimo, da bo pot, ki jo uporabljamo za naša udejstvovanja, treba vzdrževat!
pot ni tam od nekdaj in ni nek fiksni del narave, ki bo z neposeganjem vanjo tam za veke vekov ... ne! Pot je nekdo naredil z nekim namenom in če jo želi dlje časa uporabljat, jo mora vzdrževat. Sj ste že kdaj slišali za markaciste, kaj?

naravnost neverjetno je, kako ste nekateri zapel tole (ne)uničevanje narave ... čeprav s tem izvajanjem pod črto dokazujete zgolj in samo to, da ne vidite niti milimetra dlje od svojega plota, ki ste ga podedovali od pradedka, ki ga je naredil, da mu ne bodo sosedove kure hodile "uničevat" njegov grunt. :roll:

pa naj kdo ne reče, da samo tisti nardijo škodo, ki ne znajo s kuplongo operirat. 50 kojev je 50 kojev, z oslom ali brez. tudi neuvidevni kolesarji na delikatnih poteh nimajo kaj iskat. to kar se same narave v naravovarstvenem smislu tiče, se pa ne mislim obremenjevat zaradi dejajnj drugih. za sebe vem, da sem dovolj pošten do nje. je pa res, da v očeh kakšnega tree-hugging-hippija, bi bil tudi sam zločinc. vse je odvisno od posameznikovih standardov. problem pa nastane, da imajo nekateri te standarde na fejst nizkem nivoju oz. jih praktično nimajo.

tipičen primer popolnoma nesamokritičnega, že malce narcisističnega zapisa ... z božjim prstom merit naokoli, strelo spuščat in grom. Ker, kaj si pa mislijo, se obnašat drugače, kot se zdi meni pravilno, kaj? :?

djte ga srat no ...
Zadnjič spremenil orlytm, dne 28 Jun 2013 09:47, skupaj popravljeno 1 krat.
Fear is in the Eye of the Beholder. Don't let it be you.
Uporabniški avatar
orlytm
član

Kraj: Bohinjska Bistrica

OdgovorNapisal/-a orlytm » 28 Jun 2013 08:48

Buschi napisal/-a:@R4andom: sovraštvo do tistega, česar ne poznam oz. me ne zanima, je sestavni del naše "slovencelj" folklore!

there, I fixed it for ya.
Uporabniški avatar
orlytm
član

OdgovorNapisal/-a problematiks » 28 Jun 2013 09:09

orlytm napisal/-a:popolnoma preprosto. Tako, da se skup z vsemi uporabniki poti naučimo, da bo treba pot, ki jo uporabljamo za naša udejstvovanja, treba vzdrževat!
pot ni tam od nekdaj in ni nek fiksni del narave, ki bo z neposeganjem vanjo tam za veke vekov ... ne! Pot je nekdo naredil z nekim namenom in če jo želi dlje časa uporabljat, jo mora vzdrževat.

Se popolnoma strinjam in sem to tudi omenil nekaj objav više.
Ampak s tem, kar si napisal, ni krivda (oz. odgovornost, da se ne bo kdo zapičil v to besedo :wink: ) za nastalo nič manj na strani povzročiteljev jarkov.Ker zelo očitno to pot samo uporabljajo, vzdržujejo je pa ne.In kot uporabniki z največjim vplivom na ta dotični teren bi bilo pošteno, da temu sorazmerno vložijo tudi količino dela za vzdrževanje, a ne?No, fajn bi bilo že, da bi vsaj kdaj kaj naredili v tej smeri...

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a orlytm » 28 Jun 2013 09:41

problematiks napisal/-a:Se popolnoma strinjam in sem to tudi omenil nekaj objav više.
Ampak s tem, kar si napisal, ni krivda (oz. odgovornost, da se ne bo kdo zapičil v to besedo :wink: ) za nastalo nič manj na strani povzročiteljev jarkov.Ker zelo očitno to pot samo uporabljajo, vzdržujejo je pa ne.In kot uporabniki z največjim vplivom na ta dotični teren bi bilo pošteno, da temu sorazmerno vložijo tudi količino dela za vzdrževanje, a ne?No, fajn bi bilo že, da bi vsaj kdaj kaj naredili v tej smeri...

Marko

sva povsem na isti valovni in se podpišem tudi pod tvoj tekst.

mogoče je zato še toliko bolj potrebno, da končno nehamo kazat s prstom en na drugega in se hudovat, kdo da NAM uničuje potke, ampak se začnemo konkretno menit in tut udejstvovat v smeri, da bomo SKUPAJ! poskrbeli, da bomo, ne glede na določen procent posameznikov (na katerikoli offroad opremi, magari peš!), ki jim bo za okolje vedno bolj malo mar, vzdrževali stanje na takem nivoju, da nam bo vsem (ali vsaj večini) v veselje in zadovoljstvo ...

v kmetijstvu, recimo, temu pojmu rečejo trajnostna raba tal! :mrgreen:
Uporabniški avatar
orlytm
član

OdgovorNapisal/-a MiLi » 28 Jun 2013 10:56

orlytm, pa saj najbrž se šališ s svojimi komentarji. pa sej ti ne zamerim. vabljen v naše konce na kakšno turco. bomo s seboj vzela kramp in lopato. upam, da naletima na kakšnega....no sej veš koga in bom prav vesel, če ti bo uspelo vodit konstruktivno debato. pa ta moj nesamokritični, že malce narcisistični zapis, prosim še enkrat preberi. in to zelo počasi. ker zgleda, ti je nekaj ušlo ali pa ne razumeš...

aja, za enega motokrosista ima nevzdrževana pot, čisto drugačen pomen, kot pa za kolesarja. in tu nastane problem. povečini odstranim kakšno drevo ter "losano" kamenje, a žal nimam težke mehanizacije, da bi npr. saniral singlo na zgornji sliki.

tisti, ki nimate te problematike na domačem pragu, prosim da se vzdržite že rahlo patetičnih komentarjev :roll:
Uporabniški avatar
MiLi
Razdrem vse!

OdgovorNapisal/-a orlytm » 28 Jun 2013 11:08

poglej, MiLi, brez zamere ampak zopet si usekal točno s tem, kar sem ti jaz nesel pod nos:

MiLi napisal/-a:tisti, ki nimate te problematike na domačem pragu, prosim da se vzdržite že malo patetičnih komentarjev :roll:

kaj to drucga kot popolnoma nesamokritičen in že rahlo narcisističen zapis? Od kod ti ideja, da maš samo ti na tvojem domačem pragu "to problematiko"?
kaj res misliš, da drugod pa trejle obstajajo v prvotni, enduro kolesarju prijazni obliki že od nekdaj in se nikoli ne degradirajo iz enega ali drugega vzroka?

daj no, lepo prosim.

problematike je kar jo češ, na vsakem koraku, v vseh letnih časih in na vseh področjih, ki si jih človek lahko zamisli. Hec je, kako na to problematiko reagiraš in kako jo rešuješ. Kazanje s prstom in prepovedi, po mojem iskrenem mnenju, ne peljejo nikamor drugam kot v anarhijo in slabo voljo ne enih, temveč kar večine zainteresiranih skupin. Že na N primerih je blo dokazano, da prohibicija ne deluje, zato je treba poiskat alternativne rešitve.

če bo vsak počel to v svojem lokalnem okolju, rezultat ne more izostat. Nenazadnje je to vidno že tudi v praksi. Situacija v naravi se je namreč iz pet let nazaj do danes spremenila drastično. Precej lažje se je menit in tudi dogovorit. Planinska društva se odpirajo. Prihajajo mlajše generacije. Markaciste jemljejo v svojo sredo odprtih rok, ker jih je premalo. Itd itd itd... Možnosti za vplivanje in doprinos k skupnosti je danes bistveno več kot kdajkoli prej. Pa še izboljšuje se.

Nikoli pa ne bo obstajalo nekaj, kar bo vsem, v vseh primerih enako OK. Temu se pa reče življenje.
Uporabniški avatar
orlytm
član

OdgovorNapisal/-a MiLi » 28 Jun 2013 12:20

sej nisem napisal, da imamo samo na Koroškem probleme s tem. ampak določeni komentarji pač nimajo stika z realnostjo. ta mi je še zelo zanimiv: "popolnoma preprosto. Tako, da se skup z vsemi uporabniki poti naučimo, da bo pot, ki jo uporabljamo za naša udejstvovanja, treba vzdrževat!"

in kako bi se ti lotil vzdrževanja te poti na sliki? kako dolgo bi potem to vzdrževano stanje trajalo. 5-10 motoristov?

in potem se še najdejo "bedaki", ki se borijo, da nas po novem zakonu, ne bi več metali v isti koš z bencinarji :shock:
Uporabniški avatar
MiLi
Razdrem vse!

OdgovorNapisal/-a Vitto1 » 28 Jun 2013 15:26

Jaz dam miliju čisto prav. Hvalabogu pri nas ni problema na trailih ker verjetno ni- in upam še dolgo ne bo- tako sposobnih endurašev ki bi sfurali to kar traili ponujajo. Ampak gozdno cesto so motokrosisti, enduraši ted đipovci že povsem uničli tako, da je celo za konje težko prehodna v galopu oziroma, bo besedah jahačice obstaja nevarnost, da bi konj v jarkih od motoristov izpahnil nogo. Tukaj ne gre za ločevanje na ene in druge ampak za to da lovci, jahači in kolesarji ter člani krajevnih skupnosti skrbimo za poti, potem se pa najde par sebičnežev ki se jim zdi normalno da te iste poti razrijejo s svojimi 50 konjskimi raketami ki za sabo puščajo 30*30cm kanale... in nič nebi imel proti, če v dolini dragonje nebi obstajal POSEBEJ ZANJE ZGRAJEN POLIGON, in nekaj prog ki sicer na črno a z dovoljenji sosedov obstajajo v gozdovih, kjer se lahko po mili volji zdivjajo ne da bi komur koli uničili poti, katerih motoristi NE vzdržujejo, ravno obratno, celo zabavno se jim zdi rit po gozdni poti v največjem blatu ko povzročajo največ škode. Pa, ko jih 5 vozi, naj vozijo en za drugim, ne pa da vsak potegne svoj jarek in po enem prehodu cesta zgleda prribližno tako kot bi jo prečkala cela armija. Poleg tega je brnenje motorja glasno in moteče za vse ostale udeležence, da o živalih sploh ne govorim... sicer mene osebno ne motijo in prav lušno bi bilo če bi mirno sobivali, ampak dokler ne vidim enduraša z lopato na rami, ki se ustavi in vsaj proba zakrpat kanal ki ga je ustvaril, jih ne mislim odobravat in se trudit da bi se njihovo početje legaliziralo.. poleg tega je dejstvo da on ne more slišat kolesarja in zgodi se, da se kdaj na nepreglednem ovinku komaj komaj uspe ustavit in spustit človeka mimo.. in s prvo nesrečo grem stavit da bo pravljice za vseh konec.
Vitto1
član

OdgovorNapisal/-a Roxx » 28 Jun 2013 18:18

Problem motoristov je ta, da tolk razrijejo poti, da jih niti sami ne morejo vec uporabljati in se nato enostavno selijo drugam.
Niti enega se nisem srecal, ki bi mu bilo kaj mar za naravo. Govorim iz izkusenj saj sem imel Rmz-ja 450 in ga prodal ravno iz tega razloga...
Povprečni superjunak!
Roxx
član

Kraj: Šoštanj-Velenje

OdgovorNapisal/-a orlytm » 01 Jul 2013 09:28

MiLi napisal/-a:in kako bi se ti lotil vzdrževanja te poti na sliki? kako dolgo bi potem to vzdrževano stanje trajalo. 5-10 motoristov?

kot sem napisal ... popolnoma preprosto! S krampom, lopato in grabljami ter kančkom dobre volje.
koliko bi sanacija držala, je drugotnega pomena. Seveda pa mi ne boš prodajal, da je tako stanje kot je vidno na zgornji fotki, nastalo po eni furi parih motoristov ... ni šans!

in potem se še najdejo "bedaki", ki se borijo, da nas po novem zakonu, ne bi več metali v isti koš z bencinarji :shock:

in potem se še najdejo "bedaki", ki menijo, da v prepovedih in kazanju s prstom na "one druge" ni prihodnosti ampak je prihodnost v složnosti in skupnem DELU za našo SKUPNO stvar.

če si navajen s prstom kazat na druge, da sebe ven vlečeš, verjamem, da ti je težko pomislit izven tega kalupa ... srečujem to na vsakem koraku.
vseeno pa je v praksi viden napredek, kar mi daje upanja za prihodnost. :)

(zapis je v tretji osebi in ne leti na nobenega direktno, samo izkaz mojega osebnega mnenja glede tematike.)
Uporabniški avatar
orlytm
član

OdgovorNapisal/-a MiLi » 13 Jul 2013 14:26

planinska pot na Pikovo. lepo število delov popolnoma nevoznih ter nevarnih za hojo. nekateri deli so postali celo neprehodni.

Slika

Slika
Uporabniški avatar
MiLi
Razdrem vse!

OdgovorNapisal/-a matevz100 » 13 Jul 2013 15:07

Mili, že lani sem opazil to razdejanje, pa podobno pod Peco proti Mežici (še posebej nad smučiščem), pa na Uršlji gori. Grozno je. Nikjer drugje po Sloveniji nisem videl česa takega.

In če bi želeli zdaj Miliju in meni pametovati, da naj ne bova nestrpna:
- tu je bila včasih lepa pot
- kaj se je zgodilo, da je zdaj verjetno več sto let stara pot uničena?
- ne vemo, nismo prepričani
lahko je zaradi globalnih podnebnih sprememb
lahko je zaradi precej več planincev
lahko je zaradi gorskih kolesarjev
lahko je zaradi motoristov
lahko je zaradi česa drugega (npr. ponovno spravljanje lesa po tej poti)
(kdor se je po tej in podobnih poteh peljal/hodil, bo zlahka izločil nesmiselne odgovore)
- ko pogruntamo, zakaj se je to zgodilo, je treba uničujoči dejavnik (vsaj za nekaj časa) odstraniti. Brez vrednostnih sodb, samo kot terapevtski ukrep. Če so planinci, naj se pot zapre. Če so kolesarji, enako (čeprav je formalno že itak zaprta). Če je zaradi motoristov, seveda tudi.

"Why can't we all just get along" pristop je na internetu zelo enostaven in morda filozofsko privlačen, vendar ne ponudi nobene rešitve za nastalo, po mojem nesprejemljivo stanje. Če ena aktivnost naredi tako škodo, tam pač ni primerna. Pa če so tisti, ki se z njo ukvarjajo, še tako fini, razgledani in enakopravni državljani.
Ko se kot družba odločamo, kaj se sme in kaj ne, mora biti vodilo samo, kakšno je razmerje med koristjo (splošno srečo tistih, ki se z dejavnostjo ukvarjajo, pozitivnim vplivom na njihovo zdravje, ekonomsko koristjo za kraje, kjer se dogaja...) in škodo, ki jo povzroča (vsaka prisotnost človeka v naravi ima posledice, kar pa seveda ne pomeni, da so zato vse sprejemljive). In zakonodaja, ki ureja prepovedane aktivnosti v naravi, bi morala biti odraz konsenza v družbi. Trenutno po mojem, in prepričan sem večinskem mnenju na našem forumu, ni. Tako da vsi navijamo, da bi bilo kolesarjenje izven kategoriziranih prometnic dovoljeno. Upam, da enkrat bo.
Če bomo kdaj lahko glasovali, ali naj ostanejo prepovedane aktivnosti, ki tole naredijo iz planinske poti, bom pa jaz za prepoved. Ne zaradi sovraštva do drugačnih, ampak ker iz doslej meni znanega menim, da motorji v naravi s hrupom in poškodbo podlage povzročijo preveč škode. Tako kot verjetno 90% planincev še vedno misli za gorsko kolo. Upam, da bo enkrat zadosti ljudem jasno, koliko škode kolesa dejansko povzročijo, in to ne bo več prepovedano.
In če bodo meni kdaj dokazali, da motor na planinski poti ne povzroči toliko škode, kot se mi trenutno zdi, bom spremenil svoje mnenje.

Do takrat pa: uaaaaaaa, Mili, kako so nardil! Groooozn! To se mora nehat!
Uporabniški avatar
matevz100
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a MiLi » 13 Jul 2013 18:49

zelo lepo napisano. se vidi, da si bil v naših krajih.

del testa poteka prav na omenjeni markirani planinski poti: http://youtu.be/-QZRR1RozGk
Uporabniški avatar
MiLi
Razdrem vse!

OdgovorNapisal/-a Thema » 13 Jul 2013 23:17

Sj tole boljse koplje kot ena tamala freza, ki je namenski stroj za to dejavnost. :lol: :lol: :lol:
Uporabniški avatar
Thema
član

OdgovorNapisal/-a craftworks » 25 Jul 2013 21:33

DEŠ fleš
I want to ride my bicycle!
Uporabniški avatar
craftworks
član

Kraj: Vrtejba

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 25 Jul 2013 22:10

No fight :?: Boring
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

Kraj: bliz obvoznice

OdgovorNapisal/-a Buschi » 26 Jul 2013 08:36

Mal poglejte linijo kolesarja pred dotikom MX-arja! MX-ar tle ni bil kriv nič...razen, da se je znašel na kolovozu, ki si ga je AM rider lastil povsem za svojega...skor tako kot pri nas...
Planinec...Gorski kolesar...Enduro motorist!
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

Kraj: Dolina Bratov Šrot

OdgovorNapisal/-a strolc » 26 Jul 2013 11:35

pred dotikom je šel mx- iz linije,če bi odreagiral,kot kolesar
se mogoče ne bi dotaknila...dotikala,padu,padla :mrgreen:
uzivaj danes kdo ve kaj bo jutr...
Uporabniški avatar
strolc
član

Kraj: ( sončna stran gorjancev )

OdgovorNapisal/-a cebelca » 26 Jul 2013 14:27

Kriv je kolesar, ker ni imel zvončka, da bi se ga slišalo.
Uporabniški avatar
cebelca
vuvuZZZela

OdgovorNapisal/-a MiLi » 26 Jul 2013 16:56

"Coming around a blind corner doing 30mph Jordan runs into a dirt biker coming up the trail."

neodgovorna vožnja kolesarja. je imel srečo, da ni naletel na kakšnega pohodnika. no edino, če gre izključno za kolesarsko pot, kjer pohodniki nimajo kaj iskati.
Uporabniški avatar
MiLi
Razdrem vse!

OdgovorNapisal/-a BOR-M » 11 Avg 2013 17:34

Evo, na vsaki potki, enega takega rabite.
http://izklop.com/?url=links/start&a=open&id=87120
Tracke mojih tur lahko dobijo le tisti ki dokazano pomagajo urejat poti! Ne zanima me če ste med kolesarjenjem dol vrgli kakšno vejo ali skalco, temveč konkretno urejanje!
Uporabniški avatar
BOR-M
član

OdgovorNapisal/-a orlytm » 12 Avg 2013 08:02

haha ... ne no ... smejim se na glas :lol:
Uporabniški avatar
orlytm
član

OdgovorNapisal/-a tslokar » 12 Avg 2013 08:12

BOR-M napisal/-a:Evo, na vsaki potki, enega takega rabite.
http://izklop.com/?url=links/start&a=open&id=87120

Ja sam... a misliš da tebe bi pa spustil mimo? :D
tslokar
član

OdgovorNapisal/-a BOR-M » 12 Avg 2013 11:28

Sahurnu! Mi smo boljši ljudje! :D
Tracke mojih tur lahko dobijo le tisti ki dokazano pomagajo urejat poti! Ne zanima me če ste med kolesarjenjem dol vrgli kakšno vejo ali skalco, temveč konkretno urejanje!
Uporabniški avatar
BOR-M
član

OdgovorNapisal/-a whatever » 14 Avg 2013 15:25

Uporabniški avatar
whatever
član

OdgovorNapisal/-a problematiks » 23 Avg 2013 23:55

Čisto izven teme...

BOR-M, ne vem zakaj, ma tebi ne morem na zasebna sporočila odgovarjat.

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

Re:

OdgovorNapisal/-a STUPAR » 25 Avg 2013 16:07

Tomo napisal/-a:
TTOCS napisal/-a:Kot motociklisti imajo nam še najbolj podobno tehniko gibanja po naravi.

Ja. Tako kot mi si oprtajo kolo na ramo pa hajdi na vrh, ko ne gre več na pogon.
Lej, dejstvo je da mi svojo rekreacijo izvajamo na lastni pogon. In tu se začnejo razlike med nami.

Si nebi mislu kolk se morš nosit motor če se kam zaplezaš in ne gre naprej nazaj pa nemorš obrnit, je treba it dol iz motorja in meter po meter prestalvljat mašino :D
WWBC=Wajdušna World Biking Center
http://crn-trn.si/
Uporabniški avatar
STUPAR
član

Kraj: Ajdovščina

OdgovorNapisal/-a cebe » 09 Jan 2014 18:37

Evo, pa smo tudi "doma" "dočakali" - več kot deset let se je vozil en zelo sposoben motokrosist in kar nekaj kolesarjev po eno in istih pešpoteh... in v tem času, smo razen tega, da so popravili markacije, sam smo neprehodne, stare poti naredili prehodne ponovno, pustili v gozdu nič več sledi uporabe, defenitivno pa manj smeti, kot keglji.

Leta 2013 pa so te poti zelo veselo začeli uporabljati tudi drugi motokrosisti... in glej ga glej, ker baje ne uničijo nič bolj kot kolesarji, nevem kod je naredil konkretne, za kolo nevozne kanale po poteh, 40cm široko singlo spremenil v 1,5m+ široko pot, itd.

No, keglji so pa s svojimi debilnimi glavami posegli po takšnih ukrepih (ker nastavljanje vej ni zaleglo - no, razen do te mere, da smo se kolesarji zaradi tega ustavljali in jezili ob polomljenih menjalnikih):
Slika
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a TINKO » 09 Jan 2014 19:00

Sploh se ne mislim s tem več ukvarjat odkar so mi motoristi končno dopovedali da jih je itak 5x več kot kolesarjev. Njih ne moti ne dež ne pohodniki.
Oni ne rabijo poti ampak, če že nanjo pridejo jo pač uporabijo.
Motoristi itak vedo da jih ne more nihče ustavit.
TINKO
član

Kraj: pod Čavnom

OdgovorNapisal/-a R4NDOM » 09 Jan 2014 19:04

Tako je, motor je pač motor, kolo je pa pač neki s čimer se zabavamo med uživanjem v mirnem obdobju naših življenj ko se lahko malo preseravamo
Slika
Uporabniški avatar
R4NDOM
član

OdgovorNapisal/-a Buschi » 09 Jan 2014 23:09

Niko, moje sožalje...

Tudi mi, enduraši se pizdimo na nevzgojene motokrosiste, ki mislijo, da si lastijo hosto in vse kar je v njej.

Ampak jebat ga, vedno se najdejo osebki, ki mislijo, da so nekaj več, tako na motorju, tako v avtu, tako na kolesu in tako tudi med planinci.

Sem danes naredil ca 80km po gozdu(Hom, Mrzlica, Kal, Šmohor ), vendar samo po makadamu in traktorskih vlakah...in eno prestavo nižje in z manj gasa.

Ja neč, daj v lokalni časopis, savinčana,razlozi kot si tukaj in mogoce bojo šentpavlčanini razumeli, da se to tako ne dela...
Zadnjič spremenil Buschi, dne 10 Jan 2014 09:59, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

OdgovorNapisal/-a TTOCS » 09 Jan 2014 23:35

Še vseeno boljše kot zajla v višini glave.
IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
TTOCS
član

Kraj: Slovenska Bistrica

OdgovorNapisal/-a cebe » 09 Jan 2014 23:44

Buschi, podpiram vse, vsako aktivnost... ampak, če osebka ali dva dejansko prosiš, jim poveš, da si lahko pomagamo, skupaj delamo traile, itd. njihovim partnerjem/soronikom/prijateljem to razlagaš, jim to razložijo bolj "pametni" motokrosisti, pa ne pomaga, potem pride pa do tega.

In problem je, da to nastavlja en tak kreten, ki niti ne ve kje se vozijo in potem nastavi na tak del, kje striktno hodijo samo pešaki in se včasih pripelje kakšen kolesar. In danes se je, na srečo brez posledic na telesu.

In ne, David, ni nič bolje kot zajla, gre za "enako stvar", le na malo manj nevaren način!
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a MatevzV » 09 Jan 2014 23:51

Čakaj, da bo kakšen pešak stopil na kaj takega, bodo hitro nehali nastavljati!

LP
Hit me in the face because I'm bulletproof, and you'll break your arm! MTB Železniki
Without roots and stones is not fun!!!
Na kolesu sem najbolj vesev, sam takrat ko na koncu ostanem cev!!
Uporabniški avatar
MatevzV
član

Kraj: Selška dolina - Železniki

OdgovorNapisal/-a whatever » 10 Jan 2014 00:10

MatevzV napisal/-a:bo kakšen pešak stopil na kaj takega, bodo hitro nehali nastavljati!

Ne, rekli bodo, da so to nastavili kolesarji :D
Uporabniški avatar
whatever
član

OdgovorNapisal/-a Buschi » 10 Jan 2014 10:01

cebe napisal/-a:... ampak, če osebka ali dva dejansko prosiš, jim poveš, da si lahko pomagamo, skupaj delamo traile, itd. njihovim partnerjem/soronikom/prijateljem to razlagaš, jim to razložijo bolj "pametni" motokrosisti, pa ne pomaga, potem pride pa do tega...

Zdej mu pa tole desko nes in mu povej, da je bila namenjena njemu!

In, glede na to, da moja dva rada divjata po tistemu travniku od smučišča...peš...in da na tole stopi kateri od njiju, mu bučo razbijem na njegovem motorju...tudi to mu lahko poveš!
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

OdgovorNapisal/-a TTOCS » 10 Jan 2014 11:42

Andrej, dober predlog.
Ja neste mu/jim to desko! Naj jim da mislit. Vključno z grožnjo da jih bo dobil in razmislek glede pohodnikov.
TTOCS
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 10 Jan 2014 17:32

...že vse vedo, so videli, ampak oni ubogi ubožci, oni pa ja niso nikol nobene škode nardil... :roll: :mad:
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a TTOCS » 10 Jan 2014 21:55

cebe napisal/-a:In ne, David, ni nič bolje kot zajla, gre za "enako stvar", le na malo manj nevaren način!

Aja? Tebi se zdi zajla v vrat pri 20-30kmh malo bolj nevarna kot pa deska z žeblji? Pa kaj tebi se nov vrat zaraste, podobno kot se kolena celijo? Seveda so oboje barbarska dejanja, pa vendar je bolje padec, kot pa prerezan vrat.

Barbarska ne samo iz vidika poškodb in tragedije tistega ki bo naletel (praviloma ni tisti, ki je vzrok za zajlo). Barbarska tudi iz širšega spektra: namreč posameznika (lastnik?, pohodnik?, vsekakor pa motena osebnost) bodemo kolesarji ali motoristi ker "uničujemo" naravo. Istočasno pa se za spravilo lesa, poti do vikendov, koč, itd. dela ogromne odkope, useke, brez pravega odvodnjavanja, prestrmo in sploh nepravilno. Da ne govorim kako potem takšna "cesta" izgleda čez leto ali dve. Na sicer položnem domačem terenu (planinska pot navzgor) je kmet spravljal les. Je vlaka od kar pomnim, ne vem pa ali so jo planinci markirali, ali je bila pot pred vlako. V glavnem, par let nazaj je kmet ponovno začel uporabljati vlako. V dveh letih je takšna, da si je moral naredit vzporedno novo (s traktorjem ne more več po njej), pa tudi planinci so naredili bypass, ker po teh kanjonih ne moreš hodit. Dejansko sta zdaj dve brazgotini v naravi, pot gre pa po tretji trasi. No potem naj kdo še kmetu nastavi zajlo in žeblje?!? Ah ne, saj to je normalno. On ne uničuje. Mi uničujemo (po sprenevedajočih izjavah teh ki so proti nam). Dejansko gre samo za nestrpnost. Večina utemeljitev proti nam na osnovi poškodb narave so samo izgovor, ki skriva netolerantnost in fiktivno posedovanje poti, ki pa tako in tako niso ne last planincev, ne last pohodnikov.

p.s.
Dejansko so še najbolj nenevarne in praktične rešitve podrta drevesa.
Vsakič ko naletim na namensko podrto smreko si mislim "hvala, da nisem dobil zajle, žebljev, itd."
Eni ste vozili pot iz Treh kraljev v Bistrico. Tekoča, hitra, enostavna. No, na prvih 200 višincev je treba 3x sestopit zaradi smrek. Potem še 1x. Je pa mir pred MX.
Zadnjič spremenil TTOCS, dne 10 Jan 2014 22:08, skupaj popravljeno 1 krat.
TTOCS
član

OdgovorNapisal/-a bikerx » 10 Jan 2014 22:05

Nisem vedel, da si motorko nabavil. ;)

Sent from my JY-G3 using Tapatalk
Uporabniški avatar
bikerx
član

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Buschi » 11 Jan 2014 09:04

David, zeleni so pri nas ZELENI smo takrat, ko dobijo kaj ZELENCEV. Od podrtih dreves, govorimo proizvodnja, država dobi davek, pa kolikor sem bral na kmetijskem foromu, bi naj za gozdne vlake zahteveli po novem gradbena dovoljenja, ker je zopet denar v državno blagajno. Za vikend rabiš gradbeno dovoljenje, pa uno pa to in spet je na plusu naša mala, požrešna in denarja vedno lačna Pokradena Kura.

Od kolesarjev in motokrosistov pa država dobi bore malo, DDV ob nakupu kolesa / motorja ter trošarino za benz.

Pri nas bojo stvari tekle tako dolgo , dokler si eden res ne bo ubil...oz bo ubit...potem bojo na vse potke dali rampe in stebre, vodniki bojo postali tudi redarji z pooblastili policije in to bo to.

Zakaj misliš, da ZELENI ne dovolijo postaviti dirkališča v sloveniji, zakaj ne rastejo MX poligoni...ker nebi imeli nič od tega! Naši državi ni mar za naša življenja, važno da životarimo in dajemo denar.
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

OdgovorNapisal/-a Buschi » 11 Jan 2014 09:07

Oz, če pljuvam po državi, američani so imeli zanimivo kampanijo za samomorilce: Don't kill yourself, we need every taxpayer, we can get !
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

OdgovorNapisal/-a TINKO » 11 Jan 2014 12:14

Buschi dej ne ga srat z nekimi MX poligoni, ker to so navadne bale. Je bil prejšni teden v Ajdovščini en tak odprt, mislim da sam en dan, pa je bil mal blaten in na njem je vozilo par motorjev vsi ostali so pa furali po gozdovih pod Čavnom. Polek proge , ki je namenjena za vožnjo so zgolj parkirali kombije in pol veselo v naravo. Zato ne seri kaj bi blo, če bi blo
TINKO
član

OdgovorNapisal/-a Buschi » 11 Jan 2014 17:36

cebe napisal/-a:...osebka ali dva...

A ima eden belo hard enduro?
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

OdgovorNapisal/-a Buschi » 14 Jan 2014 17:08

Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

OdgovorNapisal/-a TINKO » 14 Jan 2014 18:46

TINKO
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 14 Jan 2014 19:01

Buschi napisal/-a:Ena res lepa razlaga, kaj MX motor sploh je:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=o-E0p51CLyk

Ja, tole je čisto normalno... ni pa to "žaganje" v klanec, dokler nekako (po sreči) ne prideš do vrha... no, to pa je način voznikov pri nas in problem za vse ostale!
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a TomažT » 14 Jan 2014 19:33

Rožco je povozu. :cry:
TomažT
član

OdgovorNapisal/-a bendo » 14 Jan 2014 20:49

Kar se tiče kolesarjev in motokrosistov smo vsi bolj ali manj na istem. Mi naj se nebi vozili po pohodniških poteh, stezah motokrosisti pa ne morejo legalizirat prog. Seveda se na koncu vsi vozimo po stezah, poteh... Vsak pa se mora zavedati da je za skupno dobro da naravo zapustimo čim bolj urejeno. Seveda se zmeraj dobi kdo ki dela drugače kot ostali.
bendo
član

OdgovorNapisal/-a Vitto1 » 16 Jan 2014 18:52

TINKO napisal/-a:Sploh ni treba tolk daleč.
http://www.efaceclub.com/videos/yt/6vp2 ... konca.html

Sej načeloma spoštujem čudaške hobije.. ampak imet kros motor s katerim se da prav fino letet na primernem , odprtem terenu in ga uporabljat za ritje v prvi prestavi po nekem potoku sredi gozda.. mah... nevem no, me spominjajo na tiste ki imajo tiča, pa razen lulanja ne vejo kaj bi počeli z njim :evil: :mrgreen:
Vitto1
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 20 Mar 2014 13:59

cebe napisal/-a:Evo, pa smo tudi "doma" "dočakali" - več kot deset let se je vozil en zelo sposoben motokrosist in kar nekaj kolesarjev po eno in istih pešpoteh... in v tem času, smo razen tega, da so popravili markacije, sam smo neprehodne, stare poti naredili prehodne ponovno, pustili v gozdu nič več sledi uporabe, defenitivno pa manj smeti, kot keglji.

Leta 2013 pa so te poti zelo veselo začeli uporabljati tudi drugi motokrosisti... in glej ga glej, ker baje ne uničijo nič bolj kot kolesarji, nevem kod je naredil konkretne, za kolo nevozne kanale po poteh, 40cm široko singlo spremenil v 1,5m+ široko pot, itd.

No, keglji so pa s svojimi debilnimi glavami posegli po takšnih ukrepih (ker nastavljanje vej ni zaleglo - no, razen do te mere, da smo se kolesarji zaradi tega ustavljali in jezili ob polomljenih menjalnikih):
Slika

Za vse tiste, ki vozite kdaj po okolici Mrzlice - na savinjsko stran so se našle podobne pasti! Bodite previdni!
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a Buschi » 20 Mar 2014 19:29

Opa, to je pa že moj teren...lahko poveš kje točno!
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

OdgovorNapisal/-a cebe » 20 Mar 2014 20:50

Na začetku poti iz sedla Kamnik-Mrzlica oz. Zabukovica-Matke, tiste prve skalce, mini "rockNroll"...
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a TTOCS » 20 Mar 2014 22:23

Fantje grdo govorite o planincih. To ni nihče nastavil. To je običajen rekvizit za čiščenje blata iz pohodnih čevljev. Verjetno je kdo izgubil, zdaj pa je žalosten.
Morda še najbolje, da stvar poslikaš in daš v trgovine, pa na javna mesta letak, da si našel izgubljen pohodniški pripomoček. Morda še na radio pokličeš in opišeš zadevo. Edino problem bo, da nesrečni "lastnik" sploh ne bo zmožen kontaktirat s tabo, ker običajno telefona ne znajo uporabljati ljudje z IQ20 in manj.

Btw: pismo pa na tem si še planinec nogo orenk razkolje. Kaj ko bo malo listja gor, itd? Itak na koncu nastrada en najmanj kriv, recimo 14-letnik ki je za birmo dobil kolo in se tam sploh prvič pelje.

A se nismo o tem že pogovarjali, da je treba to prijavit na policijo??
TTOCS
član

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Offtopic

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov