GPS Holux FunTrek 130

Navigacija, orientacija, karte, pripomočki, skratka vse, kar nam pomaga najti pravo pot

GPS Holux FunTrek 130

OdgovorNapisal/-a pidalc » 09 Jan 2012 21:16

Zanima me koliko bi bilo pri nas zanimanja za tale GPS?
http://www.holux.com/JCore/en/products/products_content.jsp?pno=395

Dela na Win CE 5.0 in se da gor kar nekaj programov za navigacijo v avtu, kolesu, pohodništvu...

V Evropi ga čehi prodajajo za 265€ :mrgreen: , kar je očitno preveč za made in taiwan. V direktnem naročilu z malo več kosi bi bil mnogo cenejši.

Obstaja še varianta pro za HR senzorjem in števcem kadence.
Če še kdo ni vidu: TransAlp 2010
Uporabniški avatar
pidalc
član

Re: GPS Holux FunTrek 130

OdgovorNapisal/-a BoljPočas » 10 Jan 2012 07:37

Še en primer uporabe istega HW:

http://en.compegps.com/products/gps/
Samo brez panike !
Uporabniški avatar
BoljPočas
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Tomi » 17 Jan 2012 19:32

Če se ne motim imajo te napravce možnost direktnega uvoza map/jpg datotek kar je ok. Sem že gledal da bi zase vzel, pa me baterija ni prepričala. V tem primeru imam raje Oregon-a in AA baterije.

Drugače pa zanimiva zadeva.... ko mi crkne Oregon bom verjetno na spisku.
LP Tomi
Kolesarjenje je lep šport....ker sediš!!!
Uporabniški avatar
Tomi
Borec za nedeljske ture

Kraj: Isola d'Istria

OdgovorNapisal/-a Luka » 17 Jan 2012 21:28

Torej, kakšen je sw, ki pride zraven v original Holux varianti, ne vem. Jaz imam TwoNav Sportivo, kot je blpočas rekel, gre za isti hw. Odločil pa sem se zanjo prav zaradi zemljevidov. Ker tiste zemljevide, kar sem jih jaz videl na Garminih... Ne hvala. Tukaj pa, kot si rekel, lahko enostavno uporabiš katerikoli jpeg... z malo iznajdljivosti pa tudi večino spletnih zemljevidov od googla do OSM, Geopedije in vse vmes... Zadevca je priročno lahka in majhna (čeprav ima na prvi pogled podobne dimenzije kot Oregon, pa je precej lažja in tanjša) in solidno izdelana. Edino kar mi ni všeč, je (originalen) nosilec za na kolo. Je pa res, da so ga sedaj že malce "sfriziral".

Tomi: men so pa tele baterije kar všeč. Noter pašejo Nokia BL-5C (ali kompatibilne, tud BL-4C, BL-6C) baterije, ki jih dobiš za par evrov v vsaki štacuni za GSM. Zdržijo pa odvisno od nastavitve osvetljenosti zaslona. Poleti, pri močnem soncu, ko imam osvetlitev konstantno skoraj na ful, na celodnevno turo vržem v nahrbtnik pač še rezervno baterijo in jo po potrebi pač zamenjam.

Pidalc: pa si zihr, da bi bla cena še taaako ugodna, ko boš gor nabil poštnino, carino, DDV?
Luka
član

OdgovorNapisal/-a pidalc » 17 Jan 2012 23:51

Luka napisal/-a:Pidalc: pa si zihr, da bi bla cena še taaako ugodna, ko boš gor nabil poštnino, carino, DDV?

Kuker sem mal po ovinkih zvedu, bi bila cena med 160 in 180€ za kos če bi jih vzel vsaj deset. Ampak najprej moram mal raziskave tržišča naredit... :D (cena za navaden model, ne pro varianto)
Če še kdo ni vidu: TransAlp 2010
Uporabniški avatar
pidalc
član

OdgovorNapisal/-a LARA » 18 Mar 2012 18:07

LARA
član

Vrni se na Navigacija

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov