Karte za Garmin GPSmap 172c

Navigacija, orientacija, karte, pripomočki, skratka vse, kar nam pomaga najti pravo pot

Karte za Garmin GPSmap 172c

OdgovorNapisal/-a Viking » 04 Jan 2013 19:08

Pozdravljeni,

na ploterju Garmin GPSmap 172c se mi nabira prah pa me zanima, ali bi nanj lahko naložil kakšno karto, ki bi mi bila v pomoč pri navigaciji po kopnem? Sedaj ima nameščeno le osnovno karto, ki za kaj drugega kot vstavljanje koordinat ali podatek, da si v bližini nekega večjega kraja, ni hudo uporabna... Če sem prav ugotovil zadeva podpira le Garminove kartice do velikosti max 128 Mb.

Hvaležen bom za kakršnokoli pomoč oziroma namig.

Lep pozdrav,

Viking
Viking
član

Re: Karte za Garmin GPSmap 172c

OdgovorNapisal/-a endurofly » 05 Jan 2013 22:39

Predhodniki 276c,278,478..se smatrajo za najboljše offroad GPSje za avto in motor.Kartice grejo do 500MB vendar so še vedno zelo drage.Mislim da bi spravil gor vse kar gre na druge modele ...AMPAK če ga ne boš rabil na barki in upoštevaš vsa dejstva bi ga jaz uturil kakemu navtiku za primerno ceno,potem si pa nabavi GPS za bicikel oz.kar rabiš.
Uporabniški avatar
endurofly
član

OdgovorNapisal/-a Viking » 13 Jan 2013 17:48

GPS želim uporabljati v terencu na potovanjih (imam že vgrajeno instalacijo in nosilec, zato ga ne bi menjal), manjka pa mi kartica z ustreznimi kartami.

Garminove kartice so res pregrešno drage - ali obstaja kakšna alternativa oziroma adapter? Glede na informacijo (npr. tule http://www.gpscity.com/garmin-gpsmap-172c-int-ant-questions.html?topic=15804) me skrbi, da je velikost kartice za uporabo v 172c omejena na 128M...

Verjetno bom za nalaganje kart na kartico potreboval tudi card reader, ki je verjetno (spet) "Garmin proprietary"? :-(

LP
Viking
član

OdgovorNapisal/-a endurofly » 13 Jan 2013 20:00

Ekran bi bil res super za v 4x4 vendar:
-odkar dela garmin strogo namenske aparate ne vem če je softver v novejših ploterjih še primeren za topo karte!
-ker nimaš internega spomina (kot legendarni 276c) za razliko od 278 si res vezan le na garminove kartice,vendar bi po moje šlo tudi z novimi 512Mb.Veš pa da je to danes prdec od spomina,saj gre gor le npr.1/4 CNja.
-teoretično (glej prvo alinejo)bi bila zadeva odlična za po npr.S Afriki .Na kartico lahko nalagaš originalne mape ($$) v okviru spomina iz PC na GPS.Če bi želel nalagat img fajle bi pa res rabil še poseben garminov čitalec.
-kot zanimivost:v odgovor na garminove hudo predrage kartice (do )512Mb so ruskoti vrgli na tržišče čip 2Gb za isti denar,ki ga
samo vstaviš v original garmin ohišje kartice.
Uporabniški avatar
endurofly
član

Vrni se na Navigacija

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov