Android tracker app v tujini

Navigacija, orientacija, karte, pripomočki, skratka vse, kar nam pomaga najti pravo pot

Android tracker app v tujini

OdgovorNapisal/-a eyegor » 08 Jul 2013 11:22

Zdravo.

Pri kolesarjenju uporabljam My tracks aplikacijo za beleženje poti. Z aplikacijo sem zelo zadovoljen. Zanima pa me, ker grem čez nekaj tednov v tujino, katero podobno aplikacijo bi lahko tam uporabljal, ker v tujini imam onemogočen prenos podatkov. Torej rabil bi neko tracking aplikacijo, ki bi za beleženje poti uporabljala samo GPS ne pa tudi prenosa podatkov. Med vožnjo ne gledam zamljevida in poti ki sem jo prevozil. Bi pa rad zemljevid in vse ostale podatke prenesel preko WiFi na računalnik ali online.

Ali veste mogoče za kakšno tako aplikacijo, pa da je ok?
Aja rabim pa za Android telefon.

Hvala.
eyegor
član

Re: Android tracker app v tujini

OdgovorNapisal/-a robotek » 08 Jul 2013 14:18

Jaz uporabljam SportsTracker.. pac med "trackanjem" brez wifi/gsm ne nalaga map, samo koordinate belezi.. ko se posynca pa je vse ok.
Uporabniški avatar
robotek
član

OdgovorNapisal/-a Bastardo » 08 Jul 2013 14:22

Se en glas za SportsTracker. S tem, da "na terenu" vklopim prenos podatkov in mi sproti vse belezi, pa se karto imam na razpolago. Kolicine prenesenih podatkov so pa minimalne in od tistih zakupljenih 900 MB predstavljajo kapljico v kriglu pira ;)
Don't try to turn me into something I don't want to be - you'll be the one suffering in the end...
Uporabniški avatar
Bastardo
član

Kraj: Žalec

OdgovorNapisal/-a MarE » 09 Jul 2013 06:22

Orux maps. Za bicikel, peš in tudi avto. Večina poti tu je zabeleženih z oruxom.
Uporabniški avatar
MarE
Obuti MarE

Kraj: ... ..... ....- -- - -...

OdgovorNapisal/-a PJ » 09 Jul 2013 06:48

Bastardo ja v Sloveniji ni problema. Ze v Avstriji je stvar drugacna, ko gres pa izven EU, te pa kljub majhnim kolicinam zadane kap ko dobis racun.
Ampak ja, Sports tracker dela brez tezav tudi brez interneta. Traja sicer kaksno sekundo dlje, da dobi tocno lokacijo (to zares ni stvar Sports trackerja, pac pa telefona in tega s cim vse si pomaga, da hitreje dobi vsaj priblizno lokacijo), to je pa tudi vse. Pa seveda map nimas takrat ko se vozis naokoli, ampak ce ga imas v zepu tako kot jaz, to tako ali tako ni problem.
Uporabniški avatar
PJ
član

Kraj: A little bit here, a little bit there

OdgovorNapisal/-a Bastardo » 09 Jul 2013 07:28

Si ze sam napisal vse, kar sem hotel jaz napisat :D Torej:
- Brez neta malo pocasneje najde lokacijo, ampak ja - to je stvar telefona. Moj Samsung S2 vcasih najde v minuti, vcasih pa tudi po desetih ne... Damn it...
- Belezi pot in cas in kasneje (magari po prihodu nazaj v SLO) zadevo lepo sinhronizira takoj, ko pride do neta (paketni prenos, wi-fi)
- Itak je bodisi v zepu, bodisi v nahrbtniku in kart med voznjo takorekoc niti ne cekiram ;)

Izven EU pa je itak najboljs prenos podatkov izklopit in ga zabetonirat v "off" polozaju ;)
Don't try to turn me into something I don't want to be - you'll be the one suffering in the end...
Uporabniški avatar
Bastardo
član

Kraj: Žalec

OdgovorNapisal/-a eyegor » 10 Jul 2013 17:59

Hvala vsem za odgovore.
Bom probal tega Sports Trackerja. Drugače pa sem danes poskusil na mobitelu nastavit airplane mode, kar ugasne mobilni signal, in tudi prenos podatkov (se mi zdi) in sem nato zagnal aplikacijo My tracks, ki sem jo do zdaj uporabljal, in je aplikacija cel čas beležila pot, kar je super.
eyegor
član

OdgovorNapisal/-a rx666 » 11 Jul 2013 16:11

Sports tracker deluje odlično tudi brez prenosa podatkov..
rx666
član

Vrni se na Navigacija

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov