KAMPLC ENDURO 2013

Splošna obvestila o gorskem kolesarjenju po Sloveniji, Eventi - Dogodki, Najave dogodkov, Tekmovanja, Video in slike - tekmovalna scena.

KAMPLC ENDURO 2013

OdgovorNapisal/-a stres » 29 Avg 2013 18:57

Prihajajoči konec tedna bo na Javorniku potekalo državno prvenstvo v enduru - KAMPLC ENDURO 2013. Poleg naslovov DP bo tekma tekmovalcem prnesla tudi nove točke za Sloenduro ter Triveneto Enduro MTB cup seriji.

Prav zaradi tega dogodka pa bo obratovanje parka nekoliko spremenjeno. Obratujemo namreč že v petek, 30.8., v soboto 31.8. bo park obratoval normalno po urniku, v nedeljo, 1.9.2013 pa bo park zaprt za obiskovalce. Še vedno pa ste vabljeni na ogled tekme, katera se začne ob 10:00 in bo trajala približno do 15:00. Vremenska napoved kaže na sončno in prijetno vreme, tako da se nam obeta lep kolesarski konec avgusta.

Za vse tekmovalce: Še vedno so odprte prijave na spletni strani prijavim.se

Prihajajoči konec tedna bo na Javorniku potekalo državno prvenstvo v enduru - KAMPLC ENDURO 2013. Poleg naslovov DP bo tekma tekmovalcem prnesla tudi nove točke za Sloenduro ter Triveneto Enduro MTB cup seriji.

Prav zaradi tega dogodka pa bo obratovanje parka nekoliko spremenjeno. Obratujemo namreč že v petek, 30.8., v soboto 31.8. bo park obratoval normalno po urniku, v nedeljo, 1.9.2013 pa bo park zaprt za obiskovalce. Še vedno pa ste vabljeni na ogled tekme, katera se začne ob 10:00 in bo trajala približno do 15:00. Vremenska napoved kaže na sončno in prijetno vreme, tako da se nam obeta lep kolesarski konec avgusta.

WWW.KAMPLC.NET
Slika
Uporabniški avatar
stres
član

Kraj: wajdušna

Re: KAMPLC ENDURO 2013

OdgovorNapisal/-a mrd » 02 Sep 2013 13:53

OK dirka je za nami.
Problematični se ni udeležil zato od njega ne bo izčrpnega poročila :) Bom pa jaz probal...

Prvo graja ker potem ne bom imel več kaj povedat negativnega:
Škoda, da ni bila proga dorečena v petek temveč so (smo :) ) nekateri iskali poti, ki so doživele spremembe v petek!!! OK štekam, da je bil uradni trening šele v soboto pa vendar...

Jutro z nekimi čudnimi oblaki ni obetalo veliko. Prijave in priprave na dirko so potekale precej v miru in tudi štart razen očitno že ogretega Deklevca ni bil kaj preveč energičen. Na prvem vzponu, edinem, ki si to ime sploh lahko zasluži, smo lahko že dočakali nekaj dežnih kapljic, ki se na srečo niso opogumile :) V nadaljevanju se je takšno oblačno vreme dejansko izkazalo za idealno ker ko se je po dirki prikazalo sonce je bilo kar močno in hitro ogrelo štartno ciljni prostor, da so nekateri iskali senco pod kombijem na veselje nastopajočih, ki bi si za odličen nastop resnično zaslužili več ljudi pod odrom.
Nazaj na dirko.
Prva etapa pa takoj streznitev, zbuditev, bam na polno. Tehnična pa vendarle ne počasna, zelo razgibana in zanimiva pot skozi gozd in takoj postavitev visokega tempa za cel dan.
Malo počitka na sedežnici in takoj nadaljevanje po lepi gozdni poti, ki je zahtevala precej poganjanja ampak je imela tudi nekaj tehničnih vložkov.
Nekaj počitka po nezahtevnem vzponu in takoj štart tretje etape.
Tretja in najdaljša etapa je tudi vsebovala največ pasti (posebej zame, kar sem omenil v prvem odstavku) kar je skupaj z menjavanjem poganjalnih in letalnih delov zahtevala dobro fizično pripravljenost oz. priganjanje do konca etape.
Daljši počitek je prišel prav za obnovo zalog in energije in nato ponovitev zgodbe iz prvih treh etap.
Vzponi v drugo niso več bili tako enostavni in noge so proti koncu že kar malo pekle.
Kljub utrujenosti, opažam, da je večina ljudi s katerimi sem se pogovarjal imela boljši občutek v drugem delu kar pa tudi dokazujejo rezlutati.
Jaz priznam, da sem zadnjo etapo od polovice dol komaj zvozil ker ni bilo več moči.

Kakšnih vložkov v stilu problematičnega nisem imel... no ja... v tretji etapi sem naletel na dva dodatka zaradi nezmožnosti ogleda proge v soboto... malo ustavljanja in obračanja kolesa, smeh ob progi... ma nič hudega itak nisem ciljal na naslov državnega prvaka :D :D :D

Torej, mogoče je izgledalo, da bo bolj enostavno vendar se je izkazala kot fizično zahtevna dirka. Proge super, vreme kot naročeno, muzika... odlično. Čestitke za organizacijo (Kamplc ekipa + pomagači od vsepovsod).

Aja.. čestitke še zmagovalcu (Medvešček).

P.S.
Presenetila me je precej okrnjena oz. manjša udeležba (npr. Trbovlje????) in mednarodna udeležba v kateri je še posebej bil zanimiv Rus Mikhail, ki je s štartno št. 76 privozil do 25 mesta. Bravo.
Uporabniški avatar
mrd
član

Kraj: Notranjsko-kraška regija

OdgovorNapisal/-a bjach88 » 02 Sep 2013 18:57

pohvale tudi z moje strani, me pa zanimajo kakšne povezave do kakšne bolj obsežne foto galerije. lp
bjach88
član

OdgovorNapisal/-a Falko » 03 Sep 2013 07:26

Hvala za te pohvale in hvala vsem, ki ste se udeležili in na vse možne načine pomagali pri organizaciji...Mikhailu pa res pohvale, saj je proge videl prvič. Čestitke!
Uporabniški avatar
Falko
član

Vrni se na Obvestila, objave, koledarji prireditev, tekmovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov