Servis Kone

Kako uspešno šariti po vijakih, zobnikih, nastavitvah in sploh vse o vzdrževanju in popravilih

Servis Kone

OdgovorNapisal/-a klekej » 22 Apr 2017 07:51

Ker sem se 5 let vozil z mopedom :oops: , mi je ves ta čas v baraki sameval tale, za te čase še vedno solidna Kona. Zadeva je minimalno vožena, tako da nekih hudih nastavitev pomoje ni treba delat. Katere maže naj nabavim in kako naj se zadeve lotim, da bo spet kot nova? Če je za tole potreben večji remont raje peljem na servis, ker menjalnika, hidravličnih diskov itd. sam ne bi razdiral, ker s tem nimam izkušenj. Katerega priporočate osrednji Sloveniji, da opravi zadevo korektno in je cenovno sprejemljiv, ker zadeva kljub malo km verjetno ni vredna več kot 200€ ali pa še to ne. Hvala.

https://www.dropbox.com/sh/1mhih5mmjr9i ... gbm4a?dl=0
Uporabniški avatar
klekej
član

Re: Servis Kone

OdgovorNapisal/-a MiLi » 22 Apr 2017 10:34

js uporabljam Meglio za ketno, zobnike ter zamaščene menjalnike. namažeš pa s kakšnim "dry lube" oljem. js ga v spreju ne bi kupoval, sej je večja verjetnost, da ga dobiš na diske. vilce pa morda s kakšnim silikonskim sprejem našpricaš ter pobrišeš. samo ne s kakim WD40 špricat, ker ti bo une dihtnge stopilo.

menjalnika nimaš kaj razdirat. samo nastavi ga, če ti ne bo vredu menjal. najprej ga pač probaš nastaviti pri menjalnih ročkah, tako da malo zategneš ali odtegneš zajlo s tistim vrtečim knofekom, na prestavni ročki. če pa to ne bo pomagalo pa pelji na servis. itak to vsak serviser poštima in ni nobene znanosti.

pri bremzah je v vsakem primeru fajn, da zamenjaš celotno olje v sistemu, ker je kolo tako dolgo stalo. to pomojem vsak serviser zna naredit in ni potrebe po kompliciranju. lahko si kupiš tudi kakšen brake cleaner.

zdaj, če je kolo res minimalno voženo, ti ni treba razdirati pesta ter krmilni ležaj in jih mazati. ti samo preveri vse šraufe, da so vredi zategnjeni in da gonilka, pesta ter krmilni ležaj nimajo lufta. seveda morajo biti wheelseti vredu priviti oz zategnjeni.

pa preveri šprikle, če so vse vredu napete in ni "lokerja".

imaš pa ročke za bremze v res čudnem položaju :D probaj jih nastaviti za par stopinj bolj vodoravno...
If you ain't Mountain Biker, you ain't shit!
Uporabniški avatar
MiLi
Razdrem vse!

OdgovorNapisal/-a klekej » 22 Apr 2017 12:50

Ročke so v tem položaju od novega, se ne spomnim, da bi me kdaj motilo. :lol: Bom raje kar na servis peljal, po 9ih letih si pa že zasluži. :lol: Samo vidim, da sem zamudil vse akcijske cene servisa. Čerin je imel do konca marca -40% za dve kolesi, Veb Company slabih 50€ za generalko. Ker da dam polovico vrednosti kolesa za servis, mi pa ni. :roll:
Uporabniški avatar
klekej
član

OdgovorNapisal/-a bjakeb » 22 Apr 2017 13:16

pomojem bos dal še manj kot za te akcijske cene :D
bjakeb
član

Kraj: el đej

OdgovorNapisal/-a klekej » 22 Apr 2017 16:36

Ja? Daj kakšen predlog kam naj peljem v Lj. Bi želel pa "generalni" servis, da se res vse razdre, spuca, naolji, opere kolo. Da res pride kot nov nazaj.
Uporabniški avatar
klekej
član

OdgovorNapisal/-a Vladej » 22 Apr 2017 19:30

Bajmanija recimo.
Kolesarim, torej sem...
Uporabniški avatar
Vladej
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a bjakeb » 22 Apr 2017 20:34

Extreme vital, joyride, svad,...

Ce je stal na suhem pomijem ni neke ekstra panike. Poglej zgoraj kot ti pravi mili. Ce bremze primejo, pol je itak ok. Spucaj diske, namazi ketno, poglej za luft in vozi.
bjakeb
član

Kraj: el đej

OdgovorNapisal/-a Lolyx » 23 Apr 2017 11:55

Dejansko je kolo samo zapacano in ga za začetek spucaj.
Suha krpa, en loncek vode in očistiš zadevo(okvir in ostale zaprašene dele). Poglej si v Dekatlonu kake krtačke za ćišćenje kolesa, jaz sem našel za 6€.
Ko imaš popucano poglej kaka čistila na netu, jaz uporabljam za čiščenje zobnikov Motorex 12€ in podmazovanje verige 12€. To boš rabil zdej za očistit in kasneje je lepo če skrbiš za njega, če ga nameravaš vozit.
Sicer imam šprej, tako da ko špricam vzamem eno staro brisačko pa jo dam čez zadnji distk in klešče, da ne šprica, ker uničiš disk kot je @Mili povedal.

Naštel sem ti 30€ robe katere boš potreboval tudi kasneje ob normalni uporabi kolesa. :D

Nato uklopiš youtube in se igraj malo z menjalnikom za nastavit, mogoče ti rata, mogoče pa ne. Če vidiš, da dela kot mora super, prihraniš par €€....potem boš pa videl če so črički.
Probaš jih sam odstranit, da podmažeš vse lezaje...če pa ne gre, pelješ na servis. Noben nima 2 levi roki, da si osnovnih stvari na kolesu ne more naštimat. Tako, da tudi sam lahko kaj poštelaš in prihraniš kak €€ za kako nadgradnjo kolesa. ;)
Lolyx
član

Kraj: Izola

OdgovorNapisal/-a klekej » 15 Maj 2017 14:08

Dela kdo servise po "posezonskih" cenah med sezono? :D Vsi hočejo 70-80€, kar pa mi je malo preveč za 9 let starega gorca. Sam nimam ne časa/volje/znanja, da se ga lotim.
Uporabniški avatar
klekej
član

Vrni se na Sam svoj mehanik

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Majestic-12 [Bot]