Disk Zavore

Kako uspešno šariti po vijakih, zobnikih, nastavitvah in sploh vse o vzdrževanju in popravilih

Re: Disk Zavore

OdgovorNapisal/-a proV » 19 Jun 2016 11:36

Zamenjaj pakne z novimi. Diske pa očisti z brake cleanerjem.
proV
član

Kraj: KK

OdgovorNapisal/-a dejanot » 19 Jun 2016 12:11

cerkljan napisal/-a:jaz sem ponesreči z oljem polil diske
zdaj pa sem poskušal z čistilnim bencinom , razredčilom in alkoholom
nič ne deluje jaz nevem več kaj naredit

Cao

Lahko probas tudi da plosice zazges, pac jih das na vroco plato stedilnika obrnjene s zavorno povrsino/maso navzgor, pomagalo bo ce ploscce niso vpile prevec olja, po tem jih se s finim brusni papirjem podrgnes oz na rahlo pobrusis in vse skupaj spucas s brake cleanerjem, prav tako s cleanerjem na fino spucaj rotor oz disk,...

LP
!!! Adrenalin is our food, speed is our drug, DOWNHILL is our life,... =) !!!

Prodam: disc rotor
Uporabniški avatar
dejanot
član

Kraj: Cerknica

OdgovorNapisal/-a triangle » 19 Jun 2016 12:18

Poskusi pobrusit ali pa kupi nove.
triangle
član

OdgovorNapisal/-a MiLi » 19 Jun 2016 12:27

s prenarjem. samo pazljivo ter s potrpežljivostjo, da jih ne do kraja zažgeš.
If you ain't Mountain Biker, you ain't shit!
Uporabniški avatar
MiLi
Razdrem vse!

OdgovorNapisal/-a mistral1 » 12 Jul 2016 10:30

pozdravljeni,

na novem kolesu sem opazil, da so diski po parih vožnjah čisto črni, zažgani. So zavore preslabe ali ...?

Slika
mistral1
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 12 Jul 2016 15:41

Če je samo zadnja takšna, potem očitno preveč visiš na zavori in se le ta in rotor ne moreta ohlajati, zato se zgodi to.
Ko boš imel prednji rotor takšen, zadnji pa ok, ne boš spraševal. ;) :P
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a mistral1 » 12 Jul 2016 20:12

cebe napisal/-a:Če je samo zadnja takšna, potem očitno preveč visiš na zavori in se le ta in rotor ne moreta ohlajati, zato se zgodi to.
Ko boš imel prednji rotor takšen, zadnji pa ok, ne boš spraševal. ;) :P

Ocitno res :? Bo treba delati na tem

Je potrebno disk zamenjati? Zavorna moc se mi zdi ok.
mistral1
član

OdgovorNapisal/-a lukasmuka » 14 Jul 2016 16:09

če so diski črni niso zažgani. Črna barva pomeni prenos zavornega materjala na disk. V teoriji je to najboljše kaj je lahko.
pregreti diski so modro vijolčne barve. In pri tebi je to tudi videt.

The all-important transfer layer

As stated above, the objective of the bed-in process is to deposit an even layer of brake pad material, or transfer layer , on the rubbing surface of the rotor disc. Note the emphasis on the word even, as uneven pad deposits on the rotor face are the number one, and almost exclusive cause of brake judder or vibration.

Let's say that again, just so there is no misunderstanding. Uneven pad deposits on the rotor face are the number one, and almost exclusive cause of brake judder or vibration.

It only takes a small amount of thickness variation, or TV, in the transfer layer (we're only talking a few ten thousandths of an inch here) to initiate brake vibration. While the impact of an uneven transfer layer is almost imperceptible at first, as the pad starts riding the high and low spots, more and more TV will be naturally generated until the vibration is much more evident. With prolonged exposure, the high spots can become hot spots and can actually change the metallurgy of the rotor in those areas, creating “hard” spots in the rotor face that are virtually impossible to remove.

Bedding fundamentals

In general, bed-in consists of heating a brake system to its adherent temperature to allow the formation of a transfer layer. The brake system is then allowed to cool without coming to rest, resulting in an even transfer layer deposition around the rotor circumference. This procedure is typically repeated two or three times in order to ensure that the entire rotor face is evenly covered with brake pad material. Sounds easy, right? Well, it can be if you have the proper information.

Because the adherent temperature range for brake pads varies widely (typically 100°F-600°F for street pads and 600°F-1400°F for race pads), each bed-in needs to be application-specific. One could try to generate a one-size-fits-all procedure, but too little heat during bed-in keeps the material from transferring to the rotor face while overheating the system can generate uneven pad deposits due to the material breaking down and splotching (that's a technical term) on to the rotor face.

In summary, the key to a successful bed-in is to bring the pads up to their adherent operating temperature in a controlled manner and keep them there long enough to start the pad material transfer process. Different brake system designs, pad types, and driving conditions require different procedures to successfully accomplish the bed-in. The recommended procedures below should provide you with the information you need to select the bed-in procedure appropriate for your applicati
Uporabniški avatar
lukasmuka
član

Kraj: slov. b.

OdgovorNapisal/-a El Tomzo » 01 Jun 2017 20:18

Če ste reciklistično usmerjeni, je lahko palčka od sladoleda tudi spacer za disk zavore.
Pa še tako natur zgleda... :wink:
Nikoli nisem toliko hodil po hribih kot odkar sem pričel kolesarit.
Uporabniški avatar
El Tomzo
član

Kraj: Emona-Savus fluvius

OdgovorNapisal/-a MiLi » 25 Jun 2017 17:14

jijetelu napisal/-a:Zamenjal sem zadnji 160mm rotor z novim 180mm in so se pojavile vibracije pri zaviranju, resonanca, ki se čuti skozi celotno kolo, ne neko cviljenje ali kej podobnega. Ima kdo kakšni idejo kako se rešiti zadeve ?

končno mi je uspelo rešit ta problem. ko sem zamenjal ploščice ter disk, je bil en cajt mir, potem je pa spet začelo vibrirat. pri prejšnjem biciklu sem dal par uteži na nihajko in je pomagalo. tudi poskus z vezico ni pomagal, zato sem nalepil filc na vse dele, kjer pride do stika zavorne cevi z okvirjem. vibriranje je popolnoma prenehalo.
If you ain't Mountain Biker, you ain't shit!
Uporabniški avatar
MiLi
Razdrem vse!

OdgovorNapisal/-a Slycer » 07 Avg 2017 11:16

Vprašanje.

Zadnja bremza je slabo prijemala. Zamenjal rotor in pakne, na bremzah je bil narejen osnoven servis pri serviserju. Sprednja je že prej in se vedno lepo prime, zadnja se vedno be stisne dovolj da bi zaklenila kolo. Kaj mi je storiti? Koliko pride servis batkov če bo potreben? Shimano slx.

Hvala.
Uporabniški avatar
Slycer
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 07 Avg 2017 12:17

Možno da imaš počen batek (če imaš novejše SLX-e s keramičnim (belim) batkom) in ti ob močnejšem pritisku zaliva pakne z oljem...zato slaba moč bremzanja.

Opcija je menjava cele čeljusti ali batka, ki pa ga ne dobiš posebej kot rezervni del, pač pa samo rabljenega.
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

Kraj: bliz obvoznice

OdgovorNapisal/-a Slycer » 07 Avg 2017 12:31

Diski so ziher 3+ leta stari. Mislim da nima keramičnega batka.
Uporabniški avatar
Slycer
član

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 07 Avg 2017 13:25

SLX imajo že vsaj pet let keramične batke
ČE imaš priklop bovdna na čeljust s strani preko banjo-ta potem imaš zih keramične batke

Slika
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

OdgovorNapisal/-a TINKO » 07 Avg 2017 17:36

Ko smo že pri batkih, mani je počil pri ZEE-jih eden. Mogoče kdo ve kje se da nov batek dobit :?:
Uporabniški avatar
TINKO
član

Kraj: pod Čavnom

OdgovorNapisal/-a Slycer » 07 Avg 2017 18:27

Imam se starejše, 2011 serijo sodeč po slikah. Nikakor ne najdem računa. Ampak so urejene bremze se mi zdi. Pozabil sem da je treba pakne ulaufat. Zdaj ko so na hitro ulaufane že dovolj zagrabijo da za zablokira kolo.

Hvala za pomoč Mojo.
Uporabniški avatar
Slycer
član

OdgovorNapisal/-a problematiks » 07 Avg 2017 20:52

TINKO napisal/-a:Ko smo že pri batkih, mani je počil pri ZEE-jih eden. Mogoče kdo ve kje se da nov batek dobit :?:

V kaksni drugi Zee celjusti. Posebej novega ne bos dobil namrec.

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a trunto » 07 Avg 2017 21:06

Kako pa sploh pride do tega da ti poci batek?
Si res ne morm predstavlat...
Uporabniški avatar
trunto
član

OdgovorNapisal/-a hyperskunk » 07 Avg 2017 21:19

trunto napisal/-a:Kako pa sploh pride do tega da ti poci batek?

Najbrž napaka v proizvodnji pa višje temperature...pa mislim, da so zeejevi keramični...
Nobody can be exactly like me. Sometimes even I have trouble doing it.-- Tallulah Bankhead
hyperskunk
član

Kraj: Lj

OdgovorNapisal/-a TINKO » 08 Avg 2017 04:58

trunto napisal/-a:Kako pa sploh pride do tega da ti poci batek?

Saj ne vem, meni je med spustom z Čavna naenkrat postalo vse mastno in zadaj zavora ni več držala. :(
Uporabniški avatar
TINKO
član

Kraj: pod Čavnom

OdgovorNapisal/-a koko82 » 08 Avg 2017 07:30

Svaku reči, da ga podreja iz inoxa :D . Potem rabiš sam še nek vložek, da se ne bo toplota prnašala na olje. Mogoče bi se dalo zbrusti kak star batek iz avidov...
Uporabniški avatar
koko82
član

Kraj: Bajkmanija

OdgovorNapisal/-a LuBe » 17 Avg 2017 14:37

Kaj pa batek za Shimano BR-M765? Se dobi posebej oz. paše od katerega drugega modela?? Mogoče ima kdo kakšno čeljust kje na lagerju?

Namreč, sem dvoje paken uničil ker nisem ugotovil vzroka, potem pa mi na servisu povedo, da puščajo pri batku.

Za vsako informacijo najlepša hvala :)
Luka

Najbolj izgubljen dan od vseh je tisti, ko se nismo smejali.
Uporabniški avatar
LuBe
član

Kraj: Brezula

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 17 Avg 2017 15:18

To je starejši tip bremze. Je narejena po vzoru XTR / v enem kosu in ima ta star tip paken. Nisem zihr da paše batek od novejših bremz, tako kot tudi nisem ziher če ima ta bremza sploh keramični batek, tko da je velka verjetnost da ti pušča pri dihtungi, kar ti kej dosti ne pomaga, ker se tudi tega dela ne dobi original...za aftermarket pa ne vem.

tvoja bremza ima banjo fitting tko da najbrž paše na SLX čeljust, ki stane okrog 25e s paknami vred, tko da je to najbrž edina rešitev.
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

OdgovorNapisal/-a LuBe » 19 Avg 2017 07:11

Hvala.

Se mi je kar zdelo, da bo treba celo čeljust zamnjati :|.

Kaj pa XT 785?
Luka

Najbolj izgubljen dan od vseh je tisti, ko se nismo smejali.
Uporabniški avatar
LuBe
član

Kraj: Brezula

OdgovorNapisal/-a bongobong » 23 Sep 2017 19:07

Pozdrav,

imam težavo. Pri starih Hope zavorah se je eden od batkov odločil, da bo protestiral in noče ven. Pri Hope-u pravijo, da je dobro mazati batke z silikonsko mastjo in sicer znamke Hunter, katerega pa na žalost ne najdem pri nas. Ker sem židek, se mi zdi grozno plačati 10 Eur za poštnino. Zanima me če kdo pozna kakšen soroden izdelek s katerim bi to lahko namazal. Probal sem tudi z Dot oljem vendar ne pomaga. Zavedam se, da bo potreben generalni servis zavor, ampak bi pred tem probal še s kašno mažo.

Hvala za prijazne nasvete in lep pozdrav.
bongobong
član

OdgovorNapisal/-a lukasmuka » 23 Sep 2017 19:19

Slika

lahko uporabiš tudi za ostal oringe, da lažje skupaj skoči. Aja dobiš pa v Adelu
Uporabniški avatar
lukasmuka
član

OdgovorNapisal/-a bongobong » 23 Sep 2017 19:46

Hvala!
bongobong
član

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 23 Sep 2017 20:39

Mam jest to mast doma...če si iz LJ ti jo lahko dam eno žlico, ker te tube če nisi glih avtomehanik ne porabiš v 1000 letih.

Pazi, te masti ne uporabljat na nobenem drugem delu bicikla kot pa na o ringih za bremze z DOT oljem.
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

OdgovorNapisal/-a lukasmuka » 24 Sep 2017 12:59

To mast lahko uporabljaš povsod kjer je gumi dihtunga in je treba kaj sestavit.
Uporabniški avatar
lukasmuka
član

OdgovorNapisal/-a dumr666 » 25 Jan 2018 17:27

imam vprašanje, včeraj sem zbleedal kompleten sistem zavor ter zamenjal cev ker je bila čisto prekratka. Po bleedanju sem naredil par krogov po parkirišču kjer sem ugotovil da mi je ratalo skontaminirati ploščice kljub temu da se diska niti ploščic praktično nisem pipnil :lol: . Vglavnem po menjavi ploščic opažam da mi batki nočejo ravno lepo skočiti nazaj, sicer je bite point lepo konsistenten, olje sem filal pri čeljusti po sistemu navzgor dokler se ni prikazalo v posodici na ročki. Batke sem porinil čisto noter, obrobo batkov sem tudi pred nalivanjem olja očistil ter malce namazal z oljem od shimana. Bleed sem delal z obešeno ročko pod strop in navpično cevjo tako da zraka prav veliko nebi smelo biti, ali se motim? Uporabil sem vse trike ki sem jih še našel na YT, da ja nebi bilo problemov. Danes po eni furi je stanje precej boljše, vendar bi sedaj zbleedal še sprednjo zavoro in bi zadevo rad naredil kot se zagre, tako da bi prosil za nasvet stare maček bleedanja. Gre se pa za shimano XT 785 zavore.
Robots will steal your jobs. But that's OK
Uporabniški avatar
dumr666
član

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 25 Jan 2018 19:07

Če si jo imel obešeno... bremz ročka pri šimanu mora bit v približno vodoravnem položaju
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

OdgovorNapisal/-a Buschi » 25 Jan 2018 22:25

Dej ti blidaj s tisto posodico od ročke proti čeljusti.
Nebi smel imet popolnoma nobenih problemov.
Planinec...Gorski kolesar...Enduro motorist!
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

Kraj: Dolina Bratov Šrot

OdgovorNapisal/-a dumr666 » 26 Jan 2018 09:02

Sem imel rocko vodoravno. bom sprednjo nafilal od zgoraj navzdol. Hvala! :)
Uporabniški avatar
dumr666
član

OdgovorNapisal/-a Buschi » 27 Jan 2018 12:31

S tisto posodico je najlažje. 2$ al kolk že stane.
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

OdgovorNapisal/-a dumr666 » 31 Jan 2018 00:18

mam :) , sem potem zbleedal od zgoraj dol, spucal batke namazal z oljem. Kot nove, bite point konsistenten, modulacija tudi, batki skočijo takoj nazaj. Perfektno, hvala!!! :)
Uporabniški avatar
dumr666
član

OdgovorNapisal/-a dejanot » 09 Feb 2018 11:51

Cao

Mam cist eno tako vprasanje, recimo da imam zavore z DOT oljem in s prekratkim bovdnom, ali moram iskat bovden le izklucno za DOT olje ali lahko montiram bovden kateri je namenjen mineralnemu olju, ce tako gledam, DOT olje je bolj agresivno in bovden kateri je namenjen mineralnemu olju ni primerno, saj bi lahko napihnilo bovden ali pa bi pozrlo tesnila katera pridejo pri olivah/insertih, mogoce gdo ve kaj v tej smeri??

LP

Uporabniški avatar
dejanot
član

OdgovorNapisal/-a koko82 » 09 Feb 2018 18:50

Odvisno iz česa je notranji del cevk. Mislim da obstajajo cevi, ki so primerne za obe vrsti olja, sam te k so na kolesih so verjetno primerne samo za eno, tko da jest se nebi igral.
Enkrat sem ponesreči zagrabil inekcije v katerih je bilo nekoč dot olje in z njimi prezračil reverba (reverb rabi mineralno olje). V pol minute so šla vsa tesnila in bovden. Inekcije so ble prazne tko da je blo dot olja samo za vzorec pa je blo dost.
Uporabniški avatar
koko82
član

OdgovorNapisal/-a dejanot » 09 Feb 2018 19:03

Cao

Sej zato pa spresujem, namrec cist logicno mi je da bi bovden za DOT olje nekak se prebavil mineralno olje a kontra pa mislim da nebi slo, namrec DOT olje je bolj agresivno, ne ne ni se za igrat, temu primerno das bovden in olje,...

LP

Uporabniški avatar
dejanot
član

OdgovorNapisal/-a koko82 » 10 Feb 2018 09:11

Tle ni problem, da je dot bolj agresivno ampak nekompatibilnost olja in tesnil. Mineralno olje glih tko napihne tesnila, ki so namenjena za dot. Nekje imam sliko primera, ko je nekdo nalil napačno olje v elixirje. Ne vem al je blo mineralno al dot 5 (dot 5 ni isto kot 5.1). Je pa vse požrlo. Bom objavil če jo najdem. Žal se ne spomnim al smo zadevo zrihtal kar pomeni da je cevka preživela al je šla zavora v smeti.
Za dot 4 in 5.1 se uporablja epdm za mineralno pa nbr oz mogoče je v čeljustih fpm zaradi višjih temperatur. Silikonska tesnila naj bi bila primerna za obe vrsti olj sam so dražja pa še hitreje se znucajo. V ceveh se uporabljajo drugačni materiali sam spet niso vsi za vse. Če ne bo čist kompatibilno bo cevka sicer tesnila, sam se zna omehčat in prekomerno raztezat, tko da boš mel čigumasto ročko.
Dot olje niti ni tolk agresivno za tesnila. Večina avtomobilov in motorjev uporablja dot 4 ali 5.1 pa ni nobenih problemov z tesnili. Zavore na kolesih crkujejo iz drugih razlogov. Slaba izdelava, šparanje na materialu, konstrukcijske napake... Problem je tud to da morajo bit zavore čim manjše in ni prostora za konkreten rezervoar z oljem. Če se ne motim je pri večini motorjev na vrhu rezervoarja zrak da se lahko olje ob segrevanju razteza. Sam ker je spodaj 2cm olja ga ne more potegnit v cev. Medtem ko elixirji sploh nimajo ločenega rezervoarja, zato lahko vsak mehurček zraka, ki se je nekako znašel v ročicici brez problema zleze v zavorni cilinder oz cev in zavora neha delat.
http://clipground.com/image-post/4519-a ... 2.jpg.html
Uporabniški avatar
koko82
član

OdgovorNapisal/-a dejanot » 10 Feb 2018 09:48

Cao

Hvala koko82 za obsezno in izcrpno razlago, cist tako sem se spomnil na stvari iz pred let, pac sem enkrat imel oz videl primer ko je kolega kombiniral celjust z DOT oljem (Hayes Stroker) in rocko ter bovden z mineralnim oljem (Shimano Deore, starejsi model) in stvar je delovala kar nekaj casa (po spominu, se mi zdi da celo slabi dve sezoni) to sem imel moznost tudi preizkusit in zavora oz ta kombinacija je kar tesnila in delovala, kako je bilo pa na daljsih spustih pa nebi vedel, po kolegovih besedah, baje da super, zato tudi sprasujem kako je s kobiniranjem eno z drugim, pac sam sem malo skepticen in nebi glih probal to kombinirat

LP

Uporabniški avatar
dejanot
član

OdgovorNapisal/-a koko82 » 15 Feb 2018 09:29

Evo najdu sliko (elixir)
Slika

drug primer:
Pride stranka "zavora mi ne dela". Pogledam in povem da to ne more delat, ker tesnila niso kompatibilna. Pa pravi ja ampak prej je delal. Jaz začudeno vprašam kolk časa je delal. Pa pravi ko smo jo prezračili je delala pol sem pa 3x stisnu in je nehala. :lol:
Slika
Uporabniški avatar
koko82
član

OdgovorNapisal/-a dejanot » 15 Feb 2018 10:54

Cao

Uff pa dobesedno poje tesnila...

Hmm hehe pol ocitno nisem sam jaz ta da sem videl cudo od zavore s Shimano rockami in Hayes celjustmi, sam kolega jih sploh prezracil ni in je delal, pol kasneje kaj je bilo s zavorami sploh nocem vedet :lol: :lol:

LP

Uporabniški avatar
dejanot
član

OdgovorNapisal/-a elektrobum » 07 Apr 2018 09:00

Zdravo,

Rad bi prešel iz deore BL-MT500 zavor na višji rang.
Po pregledu sem prišel do treh zavor: Magura MT5, Shimano XT M8000 in SRAM Guide R

Sem bolj AM usmerjen, vsega po malem. Pač bi rad solidno moč, modulacijo, vzdržljive-da ji ni blidanje na mesečnem nivoju, prijazna do servisa, delov.

Pa sem mal v rascepu kam se odločit.
Uporabniški avatar
elektrobum
član

Kraj: Kozjansko

OdgovorNapisal/-a S... » 07 Apr 2018 11:40

Mt4&mt5 combo... Brez argumenta, sam priporocilo zadovoljnega userja :)
Uporabniški avatar
S...
član

Kraj: Lj-Bezigrad

OdgovorNapisal/-a rugbyfan » 07 Apr 2018 13:32

Mt5 majo tud moj glas
rugbyfan
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 07 Apr 2018 21:27

Po mojem magura, ampak obvezno z one-finger rocko, ker klasicna ni za nikamor!
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a whatever » 10 Apr 2018 09:50

Ni treba pretiravat - rocica na MT5 deluje dolga, ker je zavorna rocka drugace dizajnirana. Ja, je daljsa na MT5, ma ne veliko.

Primerjava MT5 vs Shimano SLX 7000

Slika
Uporabniški avatar
whatever
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 10 Apr 2018 09:57

Ni samo dolzina, oblika/dizajn v kombinaciji z dolzino... Rni smo na kratkih prstih in zaviramo precej "v gripu". ;)
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a whatever » 10 Apr 2018 10:32

A si pogledal sliko? :D Ena nad drugo je, razlika je res majhna. Lahko si drugace priblizas rocko h gripu.
FYI, dve stranki sta dokupili 1-finger rocke in jim je bilo zal. @menzy?

Noben se ni pritozeval nad tem. :wink:
Slika
Uporabniški avatar
whatever
član

OdgovorNapisal/-a problematiks » 10 Apr 2018 10:46

Ma ti ne razumeš. Grde so mu :P

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a whatever » 10 Apr 2018 10:53

Ce bi Factory prodajal, bi bile top :mrgreen:
Uporabniški avatar
whatever
član

OdgovorNapisal/-a Spikster » 10 Apr 2018 11:25

Uporabniški avatar
Spikster
član

OdgovorNapisal/-a Buschi » 10 Apr 2018 12:24

whatever napisal/-a:Ce bi Factory prodajal, bi bile top :mrgreen:

Nizka...!
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

OdgovorNapisal/-a cebe » 10 Apr 2018 17:10

W, cist falil... Sem ze vozil MT7/MT5 i n je obupna. Isto obupna, kot Formula npr.

In o Factoty-u... Ker imajo GT in Pivot, furam eno od teh znamk, ane? Pa celado rno od znamk, ki jo imajo... Pa cevlje... Pa... Ehh, skoda casa.
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a problematiks » 10 Apr 2018 17:44

Cebe, da nisi ti tega malo preresno vzel? :wink: Ker meni je bilo tisto brat kot čista zajebancija.

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a whatever » 10 Apr 2018 17:54

Sem mislil, da sarkazem obarvamo s poljubno barvo :mrgreen: A je kaksna barva dolocena za sarkazem? :mrgreen:
Uporabniški avatar
whatever
član

OdgovorNapisal/-a problematiks » 10 Apr 2018 19:47

Rumena ocitno ni prava. Vsaj v cebetovih koncih je zgleda ne uporabljajo za to :wink:

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a mrd » 10 Apr 2018 20:39

Laki je malo nervozan :)
Uporabniški avatar
mrd
član

Kraj: Notranjsko-kraška regija

OdgovorNapisal/-a cebe » 10 Apr 2018 22:59

Ma fantje, ni panike, ampak vi ne veste koliko ljudi ne razume heca in sarkazma in me zaradi takih "for" resno sprašujejo oz ne jemljejo reano, ko jim poizkusam pomagat, itd.
In to mi ne pomaga ravno pri delu, ki ga delam. :D

Pa vse bolj ugotavljam, da forume bere res ogromno ljudi, pise nas pa lih 3%... Zato je bila moja reakcija taka.
Uporabniški avatar
cebe
član

Prejšnja

Vrni se na Sam svoj mehanik

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov