Tubeless Vprašanje

Kako uspešno šariti po vijakih, zobnikih, nastavitvah in sploh vse o vzdrževanju in popravilih

Tubeless Vprašanje

OdgovorNapisal/-a prezek » 06 Nov 2016 13:50

Živjo,

Zanima me, če ima kdo izkušnje, če pri montaži tubeless sistema, če je normalno da zrak pušča pri ventilu? Konkretno se gre za naslednji obroč E*Thirteen TRS+ v kombinaciji z Notubes ventilom.

Lp,

Peter
Uporabniški avatar
prezek
član

Re: Tubeless Vprašanje

OdgovorNapisal/-a dumr666 » 06 Nov 2016 19:41

zrak ne bi smel puščati nikjer :) je res da meni ponavadi ravno pri ventilu spušča, vendar vedno pustim čez noč, naslednji dan napumpam in grem na krajšo turo tako da mleko zatesni še tisto kar je na obroču. Ponavadi potem nimam več problemov z spuščanjem.
Robots will steal your jobs. But that's OK
Uporabniški avatar
dumr666
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a cebe » 06 Nov 2016 20:24

Jaz bom po mojem tudi začel gnjaviti počasi.... Imam tubeless na vseh WS-ih, nikjer problemov. Povsod je narejen kar z izolircem in duck tape-om. Pa vse drži.
Zdaj imam pa spredaj Conti Der Baron Projekt... Ne drži. Niti na tubeless trak!vse ostaledržijo par dni brez mleka, ta hudič pa.... :mad:
Ima kdo kakšno idejo?
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 06 Nov 2016 20:39

Baron pušča čez steno, tudi mleko ne pomaga prav veliko....stanovo mleko je ena poscana voda. Contijev revo je
malenkost boljši. Tako da niti ne probavaj na suho baronke in uporabi conti mleko.
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

Kraj: bliz obvoznice

OdgovorNapisal/-a M.E. » 06 Nov 2016 21:11

S Stanovim mlekom držijo švalbice perfektno, maxxis exo malce slabše, Conti UST pa še slabše, ampak čisto uporabno. Conti non-UST so pa po mojih izkušnjah za tubeless neuporabne. Torej Cebe, povsem pričakovano.
M.E.
član

Kraj: Brod

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 06 Nov 2016 22:21

Baron projekt je tubeless ready. Schwalbe---konkretno gravity casing pa drži prva dva meseca tudi na suho.
Vse preverjeno in stestirano.
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

OdgovorNapisal/-a koko82 » 07 Nov 2016 08:56

prezek napisal/-a:Živjo,
Zanima me, če ima kdo izkušnje, če pri montaži tubeless sistema, če je normalno da zrak pušča pri ventilu? Konkretno se gre za naslednji obroč E*Thirteen TRS+ v kombinaciji z Notubes ventilom.

Lp,
Peter

Verjetno si pri montaži prebil oz odmaknil trak. Zdej ti gre zrak mimo traku v notranjost obroča in mimo ventilčka ven, ker je tam najmanj odpora. Če bi zatesnil luknjo na ventilčku bi puščalo pri naperah.
Uporabniški avatar
koko82
član

Kraj: Bajkmanija

OdgovorNapisal/-a T-Man » 07 Nov 2016 11:47

Eno vprašanje, ker se na te zadeve ne spoznam preveč. Najbrž se mleka različnih proizvajalcev med sabo ne smejo mešati, ne?
T-Man
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 07 Nov 2016 12:15

Mojo Jojo napisal/-a:Baron pušča čez steno, tudi mleko ne pomaga prav veliko....stanovo mleko je ena poscana voda. Contijev revo je
malenkost boljši. Tako da niti ne probavaj na suho baronke in uporabi conti mleko.

Korošci, ki vsi furajo Conti-ke, pravijo, da je No Flats Elite Sealant drži brez problema... ampak, ga Factory nima. Ima kdo za prodat 2dcl Conti mleka? :D
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a whatever » 07 Nov 2016 12:19

Uporabniški avatar
whatever
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 07 Nov 2016 12:20

Pa drži Baronko? :D
A je to on, ki se precej hitro naredi v grude v plašču?
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a whatever » 07 Nov 2016 12:32

cebe napisal/-a:A je to on, ki se precej hitro naredi v grude v plašču?

The first advantage of Caffélatex over classic latex-based sealants comes from a foaming behaviour, activated by wheel movement. Centrifugal force drives standard latex-based sealants against the outer circumference of the tyre. Caffélatex turns instead into foam, filling the tyre’s entire internal cavity, making our sealant much more effective against sidewall punctures. Caffélatex go back to liquid state after around 15 minutes of stillness.

:)

Smo enemu zmontirali v Baron Projekt pa bi lahko kaj povedal, ce bo videl post. Valdo?
Uporabniški avatar
whatever
član

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 07 Nov 2016 12:35

cebe napisal/-a:
Mojo Jojo napisal/-a:Baron pušča čez steno, tudi mleko ne pomaga prav veliko....stanovo mleko je ena poscana voda. Contijev revo je

Korošci, ki vsi furajo Conti-ke, pravijo, da je No Flats Elite Sealant drži brez problema... ampak, ga Factory nima. Ima kdo za prodat 2dcl Conti mleka? :D

Drži vsako mleko...problem je samo kolk časa...sploh ko je guma ufurana.
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 07 Nov 2016 12:36

Valdo - javi, čimprej! :)
Obupan uporabnik Baron Projhekt-a! :D hahahha
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a whatever » 07 Nov 2016 15:33

Valdo pravi da smo zmontirali samo na Maxxisa. Baronka se ni bila delezna tega mlekca.
Uporabniški avatar
whatever
član

OdgovorNapisal/-a m789 » 07 Nov 2016 15:47

Heh, tole klobaso sem vzel iz gume po 10dneh caffelatexa ;///

Slika
m789
član

Kraj: ElĐej

OdgovorNapisal/-a cebe » 07 Nov 2016 15:54

Eee, W, o tem sem govoril...?!
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a koko82 » 07 Nov 2016 20:45

Tole je ratalo samo od sebe al si mel notri kak riž... ?
Uporabniški avatar
koko82
član

Kraj: Bajkmanija

OdgovorNapisal/-a valdo » 08 Nov 2016 10:13

No pri meni pa je glede tublesa naslednja situacija;
Tale caffelatex ki so mi ga poskusno dali noter v zadnjo gumo pred 2 in 1/2 mesci (60ml) je držal do včeraj,no držalo bi še naprej,samo smo odprli gumo,da vidimo situacijo in bilo je suho,brez najmanjše kepice,po celi notranji steni pa se je naredil tak bel filter-lahko Sašo da fotko gor.Tako da čez to mleko nimam nobenih pripomb,zadnja guma Maxis high roller II exo ni v teh slabih 3 mescih nikol spustila.
Baronka projekt pa je poglavje zase od aprila,se pravi v pol leta mi je popila blizu litra različnih mlekcev (poroznost stene).
Najslabše je delolan tastar Stan.....po mesecu ga je čez stene izhlapelo 100-120ml,Vitorija je zdržalo kal teden dlje,potem smo notri dal tud bleščice :P ...zadnje par mesecev pa mam notri mleko od continentala,zdrži mi malo dlje 2 meseca (80ml).
Kot zanimivost naj povem še to da mleko dodajam vedno skozi ventilček,da ne pride do izgube mleka na robu z feltno.
Ko spusti baronka projekt naslednjič bomo poskusili še z caffelatexom in poročam kolk časa bo držalo.

L.p G.
valdo
član

Kraj: Črnuče

OdgovorNapisal/-a PJ » 08 Nov 2016 13:22

Pri tubeless vsi sealanti drzijo... dokler jih ne rabis :mrgreen: Jaz sem kaksni 6, 7 let nazaj imel super izkusnje s Joe No flats, dokler prvic nisem rabil, da bi zatesnil, pa je namesto tesnenja tekel skozi, kot da bi imel vodo notri. :mrgreen:
PS: Meni brez kaksnih pretiranih tezav uspe (sicer z malo zajebavanja) postimati Contijev Race in X king v Racesport verziji (Protection verzija sealanta skoraj da ne rabi), pa naj bi bile relativno problematicne gume za tubeless (stene so hudo tanke in porozne), tako da mi je fejst cudno da imate take tezave s trikrat tezjo gumo :) Contijevo mleko pa v vecini vsi pljuvajo ne hvalijo. Koliko tiste tekocine, ki je vidna na m789 sliki v gumi ostane notri je realtivno nepomembno, ker tista tekocina ne naredi nicesar ko jo potrebujes.
Uporabniški avatar
PJ
član

Kraj: A little bit here, a little bit there

OdgovorNapisal/-a m66 » 08 Nov 2016 13:33

;) kolikor tole temo berem prinaša brezzračnica varianta mnogo težav, pa le eno prednost - lahko načeloma furaš z manjšim tlakom. Ne vem zakaj pol tolk ljudi propagira in vozi tubeless?
m66
član

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 08 Nov 2016 14:41

Samo zato, ker ti zracnica ne more pociti....

Sent from my iPhone using Tapatalk
moj arsenal: http://www.simonpuklphoto.com/specs
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

Kraj: Bled

OdgovorNapisal/-a m66 » 08 Nov 2016 15:01

? ne razumem. Iz te teme berem da ti lukenj v real lajfu ne zaflika, da moraš vsaj vsake 2/3 zopet pacat z mlekom, da moraš velikokrat dopumpavat... Ne vem, men se to ne da. Zračnica ne zdrži luknje očitno isto, ko crkne pač zamenjaš, ne pacaš z mlekom, je cenej, moraš pač imeti nekaj višji tlak (za moj način vožnje grem lahko tudi z zračnico zame dovolj nizko). Ajde še teža, ampak to mene tudi ne tangira posebej.
m66
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 08 Nov 2016 15:14

m66, še nikoli do sedaj nisem imel problemov s tubeless-om. Rešil me je pa že velikokrat... zato pa sedaj sprašujem tukaj, ker je Der Baron Projekt prva guma, ki mi ne drži.
Na biciklu, ki ga je moja ravnokar prodala, je tubeless z izlorcem in duck tape-om montiran že 2 leti+, pa nikoli ni bilo težav. Mleko enkrat do dvakrat na leto doliješ čez ventilček, ko zapelješ na kakšno manjšo špico in zgubiš nekaj pritiska, preden mleko zaflika, pa malo dopumpaš. Thats it. To zame ne pomeni veliko dela in problemov, ali pač...?
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 08 Nov 2016 16:00

Jaz od leta 2006 nisem imel gumidefekta zaradi snake bitea...
Enkrat sem dozivel platfuss zaradi odtrgabega cepka na zadnji Scwalbici...
sem pa nasel v gumi ze zeblje, trnj, rajsnedle pa je mleko vse lepo zaflikalo...
To je reality..,

Sent from my iPhone using Tapatalk
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

OdgovorNapisal/-a valdo » 08 Nov 2016 23:53

Prav to lahko potrdim tudi jst......Odkar vozim tubless,se pravi zadnjih 10 mesecev in ne vozim malo(80k v.m vzpona in okoli 130k v.m spusta,endure tekme itd....) me guma ni pustila na cedilu,se pravi nobenega snake-a oz.predrtja v lutu dni.
zato tubless......in nikoli več zračnice!
Na starem kolesu kjer nism mel tublesa sm mel cirka 10-15 snakejov na sezono,pa parkrat trni.

Tako da to dolivanje mleka v gume ni tak problem niti strošek,da bi se odreku tublesu...pa tud če zlijem 2l mleka v sezoni not...to ponavadi počnes doma kadar maš čas,menjava zračnice nekje zunaj pomožnosti v mrazu ali nočni ko te 15 ljudi čaka pa pobere velik zivcev... :D
valdo
član

Kraj: Črnuče

OdgovorNapisal/-a Guarana » 13 Mar 2017 08:29

"Večna tema"... mleko... katero, zakaj je katero boljše/slabše?
Do sedaj sem večinoma uporabljal Cafelatex torej, kako zgledajo druge v primerjavi s cafelatex.
Pri tem me je najbolj motila mrena, ki ostane po gumi, če si lenčina in tuplesa redno ne obnavljaš...

Kako flika?
Koliko je obstojno?
Kaj pusti za sabo v gumi (kroglo, mreno po celi notranji površini plašča, vodo in skuto...)?
Kaj uporabljate, kaj je dobro, kaj je slabo?
Guarana
član

OdgovorNapisal/-a miranmtb » 13 Mar 2017 09:01

Stan NoTubes: klasika, zaenkrat bp, se pa prej posuši še posebej poleti in naredi tiste korale v gumi
Conti Revo: po mojih izkušnjah zdrži dlje in ne dela koral, večje zareze ni hotelo zaflikat (ne vem če bi jo katero drugo mleko), ostalo bp
Glede dolivanja/osveževanja pa tako. Če kolo potresem in se sliši mleko je ok, če se mleka ne slišim pomeni da ga je premalo in ga dolijem preko ventilčka.
Je pa res tečno ko suho tubeless gumo spuškaš, mleka je tolko da ne zaflika, ko montiraš zračno pa vse zapacka. Fuj.
Just pedal, brake, steer, smile.
Uporabniški avatar
miranmtb
član

OdgovorNapisal/-a Nikolaj » 13 Mar 2017 09:39

Je kdo delal Tubeless na dotičnem plašču (http://www.bajkmanija.si/plasc-maxxis-m ... f-25-2-ply)?

Do zdaj sem imel enostenskega miniona v TL varianti pa je držal, tako da obroč in ventil štimata.

LP

Nikolaj
Nikolaj
član

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 13 Mar 2017 09:55

Jest
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

OdgovorNapisal/-a Nikolaj » 13 Mar 2017 10:10

Drži?

LP

Nikolaj
Nikolaj
član

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 13 Mar 2017 10:16

tudi jaz... meni je držal, je pa popil malce več mleka, da je do konca zadihtal... a še vedno manj kot braonka od contija...
o mlekcih se bom malce več razpisal kasneje, sam da cajt najdem... preizkušam jih že 11 let in do sedaj sem jih probal vsaj 10 različnih...
najboljši in najbolj vsestranski do sedaj je "orange seal", ki pa je nažalost težko dobavljiv v evropi pa še drag je kot žafran:
http://orangesealed.com/shop/subzero-sealant-refills
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 13 Mar 2017 10:38

Drži, samo sem imel montirano z ghetto tubeless 20 colsko zračnico, tako da je extra guma med obročem in negumiranim robom plašča pomagala pri
tesnenju pri robu. Brez tega je pomoje rob šibki člen.
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

OdgovorNapisal/-a enduroooo » 01 Jun 2017 21:17

Kateri ventil, kaj je fora oblika spodnjega dela enega in drugega?
Slika
Slika
Uporabniški avatar
enduroooo
član

OdgovorNapisal/-a whatever » 01 Jun 2017 21:21

Spodnji je bolj univerzalen.
Uporabniški avatar
whatever
član

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 02 Jun 2017 09:52

topel nasvet... zahebi tele ventilčke... naredi gheto tubeles pa boš imel mir 100 let..
120g zračnica, prerezana po "šivu", eno colo manjša kot je feltna, ventilček z jedrom, ki se ga da odšraufat, da lahk mlek dolivaš in to je to... garant najboljše
na teži se skoraj ne pozna, ker zračnico (ušesa, ki gledajo ven po montaži) itak porežeš (če nisi jabozz ... :))))) ), mleko pa ne pride v stik z lepilom na traku, ki bi se sicer prej ali slej stopilo (lepilo namreč)...
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 02 Jun 2017 09:53

... aja pa še trikrat ceneje je... ;)
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

OdgovorNapisal/-a Matiček » 02 Jun 2017 18:22

zokinjo napisal/-a: (če nisi jabozz ... :))))) )

:lol: :lol:
Brez zemljevida ne prideš nikamor,ali pa marsikam !
Uporabniški avatar
Matiček
član

OdgovorNapisal/-a LOVRO81 » 21 Jun 2017 19:09

Moj problem:
Dt obroč/ventil/gorilla tape
Kar naenkrat začelo puščat okoli ventila!
Nov trak: ne pomaga
Drugi ventil: ne pomaga
Namočil ventil v mleko pred montažo: ne pomaga
Kapnil mleko okoli tesnila ventila,feniral: ne pomaga

Jutri dam nov ventil, čeprav zgleda kot nov (1 leto)

Zadnje kolo pa enako in tesni 100%
Uporabniški avatar
LOVRO81
član

Kraj: O-bala

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 21 Jun 2017 19:39

ČE pušča okrog ventila še ne pomeni da pušča pri ventilu.
A imaš obroč švasan ali pinan (ima režo na nasprotni strani ventila)?
Lahko da nekje drugje pušča v notranjost obroča, večina zraa pa izhaja pri ventilu, ker čez niple ne more tolk hitr uhajat.
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

OdgovorNapisal/-a dumr666 » 04 Jul 2017 17:00

Slika

Festo 8 cev, notranji premer 6, ter tavelika inkjecija za 15 centov iz lekarne, končno lahko dofilavam brez snemavanja plašča :lol: . Cev se dobi v kksni tehnicni stacuni je pa potrebno mleko precej pretresti da se usedlina spravi skozi, injekcijo je pa potrebno z dremlom na koncu povrtati tako da ostane samo zunanji del plastike

Aja še update na plavalno tubo v plašču, ne gre. Tube niti ne spraviš normalno v plašč kaj šele da bi lahko nataknil vse skupaj na obroč in se potem nebi poznalo pri vožnji.

Imam pa vprašanje za bolj izkušene uporabnike tubelessa. Kako spraviti netubeless plašč na feltno tako da se bo rob pnevmatike usedel blj proti robu feltne, tubeless rdy plašči so trši ob strani in so že v štartu skoraj tam kjer morajo biti, navadn plašč je pa premehek da bi ga bolj trajno razvlekel narazen na obroč. Sicer gre ampak je precej zamudno in nujno potrebujem kompresor, ko drži pa drži normalno, ampak samo to natikanje na obroč je malo moteče :lol:
Uporabniški avatar
dumr666
član

OdgovorNapisal/-a MAndrej » 27 Dec 2017 22:23

Ali bi lahko uporabil plašče z zračnico kot tubeless, če imam obroče pripravljene, ventilček tudi, nalijem mleko...?
Hvala za odgovor in LP
MAndrej
član

Kraj: Spodnja Idrija

OdgovorNapisal/-a cebe » 27 Dec 2017 22:39

Ti bi vozil plasc z zracnivo, v kateto bi nalil se mleko? Ja, zakaj pa ne, ce lahko odstranis jedro ventilcka in nalijes mleko.
Plasc, navadno zracnico in se tubeless ventilcek? Ne, to pa ne bo slo. :D
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 27 Dec 2017 22:41

lahko... samo vedi, da boš ene 3 tedne moral dopumpavat zrak in mogoče še enkrat dozico mleka (odvisno, koliko ga boš dal že v startu not), dokler se guma ne "prepoji" oz. dokler se vse male porice ne zatesnijo z mlekom...
jaz to delam že več kot deset let...
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

OdgovorNapisal/-a dumr666 » 28 Dec 2017 14:51

Za WTB Trail boss ter Michelin Wild grip'r gre oboje brez da bi mogle bit tubeless ready, vendar se naj**** z montažo, potem pa rabiš vlit kar nekaj mleka noter da se porice na gumi zapolnejo, kot je omenil že Zokinjo. Definitivno se pa da, in tudi kasneje drži brez problema, vozim in eno in drugo kombinacijo že leto in par mesecev. V zakup vzemi tudi da so nontubeless gume slabše ojačane na straneh in težje držijo obliko, ampak zdaj pozimi je to še kar prednost :lol:
Uporabniški avatar
dumr666
član

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 28 Dec 2017 18:19

nekatere vrste mleka imajo pozimi problem... orange seal sub zero dela 100% ampak ga ni več za dobit v EU... :(
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

OdgovorNapisal/-a MAndrej » 28 Dec 2017 20:52

Evo, danes zmontirano, Conti X king, brez zračnice. Jutri probamo, pa da vidimo, kako se bo obneslo.
Hvala vsem za odgovore.
MAndrej
član

Kraj: Spodnja Idrija

OdgovorNapisal/-a Highlag » 07 Mar 2018 21:27

Imam plašče Maxxis Crossmark in mi zadnji plašč pušča čez steno, tako da je v enem tednu guma skoraj prazna. (Prednji pa drži BP)
Stans notubes očitno na tako drobnih luknjicah ne deluje. Hecno je to, da je imel plašč pred predelavo 3 luknje zaradi trnja, ki ne puščajo, sem pa danes gumo potapljal, da ugotovim, kje pušča, pa pušča po celi bočni površini :mad:

Očitno tubeless ready štempelj na plašču ne pomeni kaj dosti.

Kakšne plašče pa vi priporočate za tubeles predelavo? Ali imam samo smolo, pa kupim novega?
Highlag
član

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 07 Mar 2018 22:49

...jaz bi ga se enkrat z mlekom nafilal, ker se bo verjetno zatesnil...
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 07 Mar 2018 22:50

Po mojih izkušnjah Maxxis-i puščajo toliko, da je treba na cca teden dni dopumpat - v dveh tednih slabe pol bara. To je meni normlano, za Maxxiske (DHF, DHR, HR2, Shorty).

Večji problem s puščanjem/ne-držanjem je pri Conti-ju. Tam Joes Elite Sealant deluje, Stans malo slabše (spet moje izkušnje).

S Spec-ovimi gumami sam nimam problemov s puščanjem/ne-držanjem, montaža vedno v prvo in drži.
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a whatever » 08 Mar 2018 13:31

Bajk parkiran od decembra - spredaj Maxxis HR2 EXO 3C ni spustil skoraj nic. :roll:
EDIT: zadaj Maxxis Aggressor DD - skoraj prazen.
Je pa res da imam v obeh po 2-3 črva. :oops:
Uporabniški avatar
whatever
član

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 08 Mar 2018 14:13

ko se enkrat guma preparira (2 do 3x se doda mleko v razdobju cca 3 do 4 tednov), pol tesni, če vse ostalo tesni - trak, feltna, ventilček... že 13 leto nima več zračnic in iz izkušenj je to tako...
rajš mal dopumpam vsake toliko, kot pa da na vsaki drugi furi flikam ali menjam zračnice... :oops:
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

OdgovorNapisal/-a PJ » 09 Mar 2018 08:51

Verjetno kaksne tezje gume drzijo bolj, moje (lahke xc gume) pa pac ne. Vsaj ne toliko, da bi pol sezone lahko fural brez pumpanja. Osebno mi je pogoj da zdrzi en dan, se pravi eno furo in to zdrzijo vse, tudi super lahke Liteskin od Schwalbeja ali pa Racesport od Contija, od katerih uradno nobena ni namenjena tubelessu. Ce moram pred vsako voznjo malo dopumpati pa ni nek strasen problem. Definitivno pa je neprimerno lazje doma dopumpati (sploh s kompresorjem), kot pa, kot je napisal ze Zokinjo, na vsaki drugi furi flikati zracnice.
Uporabniški avatar
PJ
član

Kraj: A little bit here, a little bit there

OdgovorNapisal/-a Lojzepopndekl » 12 Sep 2018 21:14

Doma v garaži našel FRM mleko staro ene 6-7let, še neodprta embalaža. A zna bit po teh letih še uporabno. Zgleda čist normalno, ko sem ga pretresel se ne posede in nima nekih delcev noter. Koliko je rok trajanja teh mlečnih izdelkov?
Sej ni treba da j' mau, glavn da j' dobr!
Uporabniški avatar
Lojzepopndekl
član

Kraj: Mjaw York

OdgovorNapisal/-a bjakeb » 13 Sep 2018 15:46

m66 napisal/-a:? ne razumem. Iz te teme berem da ti lukenj v real lajfu ne zaflika, da moraš vsaj vsake 2/3 zopet pacat z mlekom, da moraš velikokrat dopumpavat... Ne vem, men se to ne da. Zračnica ne zdrži luknje očitno isto, ko crkne pač zamenjaš, ne pacaš z mlekom, je cenej, moraš pač imeti nekaj višji tlak (za moj način vožnje grem lahko tudi z zračnico zame dovolj nizko). Ajde še teža, ampak to mene tudi ne tangira posebej.

ko sem imel zračnice, sem na leto zamenjal 5-10 zračnic. odkar imam tubeless, sem samo parkrat pumpal, ker mi je prdnila guma... nikoli prebil...

edini problem je bil zlomljen nipl, zaradi katerega je kasneje špica preluknjala tubeless trak
e-bikes are mopeds.
bjakeb
član

Kraj: el đej

OdgovorNapisal/-a shortcable » 13 Sep 2018 17:41

Ima kdo izkušnje z ghetto tubeless (20" zračnica) + tubeless obroč boljše kvalitete (DT Swiss/Mavic/WTB) ?
A je še vedno mogoče montirati plašče, a je že premalo prostora ?

Na enem kolesu imam tovarniško deklarirane tubeless obroče (Giant) pa zadeva z lepilnim trakom ni nikoli dobro funkcionirala.
Gumo sem napolnil vendar so bile vedno težave z počasnim puščanjem, večkrat je zadeva spustila če sem bolj grobo zapeljal v kakšen kamen/robnik.
Z ghetto tubeless teh težav ni več.

Zadevo bi rad nadgradil na malenkost širše obroče z boljšimi pesti pa me zanima če bom lahko še vedno uporabljal isto metodo tesnenja namesto lepilnega traka.
shortcable
član

OdgovorNapisal/-a cronos » 17 Sep 2018 08:13

Izkušnje s Spank in WTB obroči + Maxxis gume - preverjeno drži samo z tubeless trakom, ni potrebe po ghetto zračnici, tlaki med 1.6-2.0 bar.

shortcable napisal/-a:Ima kdo izkušnje z ghetto tubeless (20" zračnica) + tubeless obroč boljše kvalitete (DT Swiss/Mavic/WTB) ?
A je še vedno mogoče montirati plašče, a je že premalo prostora ?

Na enem kolesu imam tovarniško deklarirane tubeless obroče (Giant) pa zadeva z lepilnim trakom ni nikoli dobro funkcionirala.
Gumo sem napolnil vendar so bile vedno težave z počasnim puščanjem, večkrat je zadeva spustila če sem bolj grobo zapeljal v kakšen kamen/robnik.
Z ghetto tubeless teh težav ni več.

Zadevo bi rad nadgradil na malenkost širše obroče z boljšimi pesti pa me zanima če bom lahko še vedno uporabljal isto metodo tesnenja namesto lepilnega traka.
cronos
član

Vrni se na Sam svoj mehanik

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov