Os ne gre ven iz zadnjega Superstar pesta

Kako uspešno šariti po vijakih, zobnikih, nastavitvah in sploh vse o vzdrževanju in popravilih

Os ne gre ven iz zadnjega Superstar pesta

OdgovorNapisal/-a Obelix » 05 Dec 2018 10:11

Šli so mi ležaji na zadnjem Superstar Icon Ultra pestu. Če sem prav pobrskal po spletu gre za Novatec F4825B pesto. Skratka lepo razdiram pesto, ko pridem do problema, da zadnje osi ne morem dobiti ven, na tem filmčku je to korak točno na minuti in pol https://www.youtube.com/watch?v=kpjSclC0STQ

Če nisem kaj zafrknil pri določanju pesta, me zanima, če obstaja kakšne trik, kako os, ki gre ven skupaj z ležajem na "non-drive-side-u", dobiti ven. Ležaj zgleda malo suh, lahko da se je malo "sprijel" s ohišjem pesta. Preden bolj konkretno udarim po osi, bi se rad prepričal, da kaj ne delam narobe.
JUST ME
Uporabniški avatar
Obelix
član

Kraj: Komenda

Re: Os ne gre ven iz zadnjega Superstar pesta

OdgovorNapisal/-a Andraž » 05 Dec 2018 13:23

Vrjetno skor ni druge variante kot da izbiješ ven z osjo, tako da uporabi malo več sile :mrgreen:
Enduro boys crew.
Uporabniški avatar
Andraž
član

Re: Os ne gre ven iz zadnjega Superstar pesta

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 05 Dec 2018 14:07

Ja poglej če je pri ležaju kak segerček. Če ni, potem samo udri kot je na filmčku in kot je rekel Andraž.

Možno, da se je ležaj malce zapekel in boš rabil malo bolj udart po osi. Priporočam, da v os vtakneš en vačji šrauf z glavo, ki prekrije rob osi. Tako se sila porazporedi po
robu osi. Če boš tolku s kladivom direkt po robu osi kot je v filmčku, ga boš deformiral.
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

Kraj: bliz obvoznice

Vrni se na Sam svoj mehanik

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov