zee brez moci

Kako uspešno šariti po vijakih, zobnikih, nastavitvah in sploh vse o vzdrževanju in popravilih

zee brez moci

OdgovorNapisal/-a robotek » 14 Sep 2020 09:35

Zavore Shimano Zee ze od prve montaže nimajo neke divje zavorne moci (npr. pritisk na prednjo zavoro ne zablokira kolesa - tudi ce si nagnjen naprej).

Nove se bilo treba prezraciti, ker so bile cisto gumjaste (in to brez rezanja cevi). Sedaj je obcutek ročk super in tudi po dolgi vožnji ne ratajo mehke - tako, da sklepam da zraka ni v sistemu. Sem scistil rotorje (so se skoraj novi), pakne... jih uležal. Vse kar je pri drugih zavorah lepo delovalo tukaj ne pride do izraza.

Se kaksna ideja? Kaksne druge pakne (kaksna cudna kombinacija z rotorji)?

Hvala!
Uporabniški avatar
robotek
član

Re: zee brez moci

OdgovorNapisal/-a Fleko » 14 Sep 2020 11:35

Katere rotorje imaš?

Jaz imam na ZEE oboje od Shimana Ice (rotor + ploščice) in primejo BP.
Fleko
član

OdgovorNapisal/-a grgos » 14 Sep 2020 11:49

sam jih imam na štromaru z icetech xt diski in ebike srebrnimi paknami od swisstopa in ni panike , res da sem jih mogel po pol leta preluftat in špila u nulo ...probaj ebike pakne ker te stock sp sranje ..
grgos
Mako Fan Club

OdgovorNapisal/-a vr » 14 Sep 2020 12:48

Da nimaš kaj na diskih? Olje?
Uporabniški avatar
vr
član

OdgovorNapisal/-a robotek » 14 Sep 2020 13:03

Diski so SLX pa stock pakne.

Sem ze na ene tri nacine vse spucal nastavil... pri vseh drugih sistemih ni blo nikoli tezav. Sem sprobal pred nakupom zavore pa so cist stock zavore konkretno prijele... zato me se bolj mori vse skupaj :D

Sprobam popoldan menjat pakne (sem se uspel na hitro dokopat do h03a resin ice-tech). Drugace pa se diske. Drugace pa... :D

Hvala!
Uporabniški avatar
robotek
član

OdgovorNapisal/-a Andraž » 14 Sep 2020 14:58

Če ni moči ob dobrem občutku na ročki je najverjetneje umazanija/olje na rotorju ali paknah....

Pa ne zapravlat €€ za pakne z rebri (so drage in še ropotajo)....raje kupi metal brez reber: https://www.bajkmanija.si/zavorne-obloge-shimano-saint
Enduro boys crew.
Uporabniški avatar
Andraž
član

OdgovorNapisal/-a aanderle » 15 Sep 2020 10:11

Se pridružujem temu kar sta napisala Grgos in Andraž. Sam na XT brusim navadne metalne saint/XT ploščice, od vseh ki sem jih preizkusil pa so se najbolje obnesle originalne in pa srebrne swisstop za ebike. Najverjetnejši razlog da ti zavore slabo primejo, umazanija/maščobe ali pa si zapekel čisto nove ploščice.
aanderle
član

Kraj: Tržič

OdgovorNapisal/-a cebe » 15 Sep 2020 19:49

99% si zmontiral na rahlo kontaminiran rotor...
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a robotek » 16 Sep 2020 10:22

100% ni umazanija... veckrat scistil rotor in pakne s disc cleanerjem, na zadnje sem se oboje malce probrusil... vse v rokavicah in vedno nardim serijo pocasnega zaviranja, da se plosice lepo unesejo. Do zdaj v 10letih nisem imel nikoli tezav s tem (ne na XC in ne na DH bajku).

Nisem pa se imel casa zmontirat novih paken, upam da mi uspe danes. Javim :)
Uporabniški avatar
robotek
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 16 Sep 2020 13:45

...ce si cistil po tem, ko si ugotovil, da nekaj ne stima, si malo pozen ali? :)
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a Andraž » 16 Sep 2020 18:08

Disc cleaner ti ne bo očistil paken....tudi rotorja ne vedno....Tako, da prvo kupi nove pakne in temeljito očisti rotor, potem vse lepo uteči in poročaj.
Enduro boys crew.
Uporabniški avatar
Andraž
član

OdgovorNapisal/-a robotek » 16 Sep 2020 19:50

Nove pakne zmontirane... mogoce malenkost večja moč zavor, še zdaleč ne zadovoljivo. Poskusim se z drugim rotorjem, drugace vrnem vse skupaj in grem nazaj na Hope :)

Izopropanol in cohanje z 'magic' krpico umije rotorje kot se šika. Pakne so bile nove... poskusil z umivanjem - namenska cistila, milo, alkohol.. tudi prekuril sem jih (itak ni kaj zgubit) vedno ista zgodba.

Kdaj bi pa cistil? Zmontiram stvari, previdno kot ze najmanj 50x brez problemov in stvar ne dela :) Razstavim vse, prezracim, vse scistim.. ne dela.. :)
Uporabniški avatar
robotek
član

OdgovorNapisal/-a jernejm » 17 Sep 2020 12:23

Jaz sem šel na Zee 3 mesce nazaj, brez čistit rotorje, sicer sem cevi skrajšal in jasno odzračil ampak - mene katapultirajo na glavo, če ne pazim. Tako da tole je zrelo za reklamacijo, vsaj po vsem kar si napisal.
jernejm
član

Kraj: Nad Pivko

OdgovorNapisal/-a Andraž » 17 Sep 2020 20:29

Kot je napisal predhodnik....nesi nazaj kjer si kupil in naj pregledajo/reklamirajo....

Pa a si dal nove zavore + nove rotorje ali so bili rotorji rabljeni? če so rabljeni imajo lahko po sredi kanal zaradi obrabe in ti posledično ne primejo cele pakne...
Enduro boys crew.
Uporabniški avatar
Andraž
član

Vrni se na Sam svoj mehanik

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot]