elixir problem

Kako uspešno šariti po vijakih, zobnikih, nastavitvah in sploh vse o vzdrževanju in popravilih

Re: elixir problem

OdgovorNapisal/-a Buschi » 11 Feb 2011 04:12

Ja, plehnat lever. Sem imel teden nazaj stranko z pitchem, ki je tolkrat padla, da so bili leverji čist deformirani in so imeli ogromno zračnosti in jih je bilo potrebno razširiti. Mogoče imaš ravno kontra problem-da jih je treba stisnat.
Planinec...Gorski kolesar...Enduro motorist!
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

Kraj: Dolina Bratov Šrot

OdgovorNapisal/-a MiLi » 11 Feb 2011 16:12

lever = ročka?

a to bi moral ročko dol odšraufal ter stisnit? drugač ima ročka isto lufta, kot ga je imela. enaka količina lufta je tudi na drugi ročki.
If you ain't Mountain Biker, you ain't shit!
Uporabniški avatar
MiLi
Razdrem vse!

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 11 Feb 2011 18:18

Furaj, to je to. Če se ne fura, zadeva malo zatrdi, še posebej v mrazu.
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

Kraj: bliz obvoznice

OdgovorNapisal/-a TomažT » 11 Feb 2011 18:20

Kaj če pa najprej probaš ročko in tiste tečaje sčistit in namazat?
TomažT
član

OdgovorNapisal/-a MiLi » 11 Feb 2011 19:07

bom probal nekak spucat, če bo šlo.

Bhocewar, ne se bat, furam čez celo leto :P dans sm se fural 3 ure, po nedolžnih singlah.
Uporabniški avatar
MiLi
Razdrem vse!

OdgovorNapisal/-a Dolenccc » 23 Mar 2011 12:39

Moja ročica je začela med vožnjo izgubljat malo hoda (zadnja zavora). najprej sem sicer krivil izrabljene ploščice, pa je bilo potem isto z novimi ploščicami, tako da sem se lotil prezračevanja.

V prvo sem vse fardirbal, ampak to ni važno, ker je bila moja krivda :)

V drugo pa sem lepo odzračil, napumpal sem čeljust in ročko in po testni vožnji se obnese, tako kot se more. Ko vlečeš tekočino iz ročke se čuti/sliši, da se nekaj napejna, če je to tista dihtunga katero bi moral merkat. Ampak je bilo precej zraka v ročki, tako da če je ne bi prezračil, zavore ne bi delovale.

Je kakšna konkretna razlaga zakaj se naj ne bi ročke zračilo? Oziroma je možno da so z 2011 stvar kaj popravili? Ker verjetno če bi bilo tisto tesnilo problem, bi ga tudi jaz uničil, pa ga nisem kljub temu da mi je mogoče bil to malo cilj, da preverim :)

Gre za elixir 5, iz pitcha 2011.
Uporabniški avatar
Dolenccc
član

Kraj: Nm, lj

OdgovorNapisal/-a Dolenccc » 03 Maj 2011 20:01

Zdej pa potrebujem malo pomoči bolj izkušenih :)

Moji elixirji 5 me malo hecajo, z obrabo ploščic začne ročka padati(kje zagrabi), kar je sicer ok, normalno. Ko so ploščice znucane imam potem težave z bolečinami v rokah ker imam eno tako neprijetno držo na roči. Če dam notri nove ploščice, je ročka spet lepo oddaljena od balance in vse je lepo... Dokler se spet ne znucajo.

Imajo pa "reach adjust", ampak je problem, da je stalno navit do konca in ko se ročka približuje balanci nima več kaj šponat.
Tako da sem se danes lotil prezračevanja tako, da sem odmik odvil, da je bila ročka blizu balance, ni se je pa dotikala.
Spustil sem svežo tekočino skozi in odzračil na čeljusti in ročki.

Ampak jebentiboga ročka je v istem stanju kot prej, zagrabi (pre)pozno če ne našponam odmika do konca, če ga pa zategnem, potem je super, tako kot more bit. Samo so nove ploščice notri in bo spet isto sranje ko se bodo obrabljale.

Zdej me pa zanima, edino kar nisem naredil, je uporabil tistega blokerja(ker ga pač nimam in nič primernega nisem našel), enostavno sem pustil ploščice v čeljusti in kolo montirano, tako da so nalegale na disk. Sem upal na to, da bom mogoče malo preveč tekočine napolnil, kar je načeloma to kar iščem :).

Bi moral ta bloker uporabit za pravilno odzračitev? Je dejansko problem v bremzi in pač tko dela? In manj verjetna alternativa, je problem v hobi mehaniku :D?
Uporabniški avatar
Dolenccc
član

OdgovorNapisal/-a wilecoyote » 03 Maj 2011 20:21

To se tudi meni dogaja.
Snamem kolo, par krat stisnem zavoro tako da se ploščici približajo na cc 2mm. Vstavim distančnik tako da gredo batki nazaj do konca, ponovim vajo vendar tokrat ne vstavim distančnika do konca ampak do cc 3/4 tako ostane razdalja med ploščicama cc 2,5 do 3mm.
Nazaj sestavim, nastavim čeljust v center in gas.

Ročka ima spet primerno oddaljenost od krmila.

Še eno opozorilo. Ko prezračuješ zavore reach adjust ne sme bi privit do konca.

Jaz ga imam stalno nastavljenega na cc 3/4 in zavora prime ko je ročica vzporedna s krmilom.

Sicer pa imaš postopek opisan v avidovih navodilih v poglavju
Advancing the pad position
http://www.sram.com/_media/pdf/avid/AVI ... SetUp1.pdf
Uporabniški avatar
wilecoyote
član

Kraj: Izola

OdgovorNapisal/-a Dolenccc » 03 Maj 2011 21:08

wilecoyote napisal/-a:To se tudi meni dogaja.
...ponovim vajo vendar tokrat ne vstavim distančnika do konca ampak do cc 3/4 tako ostane razdalja med ploščicama cc 2,5 do 3mm.

Najlepša ti hvala!!!! :zdb:

Je uspelo, tale del v citatu nisem naredu, zdele je pa ratal, veselje na višku :). Ostalo je še par klikov nastavitve odmika, tako da ko se stanjšajo imam še fore. Če prav razumim če zmanka nastavitev ponovim vajo z ploščicami?

Še enkrat... Hvala hvala :)
Uporabniški avatar
Dolenccc
član

OdgovorNapisal/-a wilecoyote » 03 Maj 2011 21:16

Dolenccc napisal/-a:
wilecoyote napisal/-a:To se tudi meni dogaja.
...ponovim vajo vendar tokrat ne vstavim distančnika do konca ampak do cc 3/4 tako ostane razdalja med ploščicama cc 2,5 do 3mm.

Najlepša ti hvala!!!! :zdb:

Je uspelo, tale del v citatu nisem naredu, zdele je pa ratal, veselje na višku :). Ostalo je še par klikov nastavitve odmika, tako da ko se stanjšajo imam še fore. Če prav razumim če zmanka nastavitev ponovim vajo z ploščicami?

Še enkrat... Hvala hvala :)

Tako je.
Uporabniški avatar
wilecoyote
član

OdgovorNapisal/-a toti » 16 Maj 2011 07:25

tukaj je govora o nekem distančniku,jaz ga nimam,ali pa je distančnik tista rdeča stvar ,ki je bila pri novih zavorah v čeljustih ki je preprečevala da bi po pomoti stisnil zavoro .Danes bom poskusil nastavit da moje Avidke prej primejo,sal verjetno ploščici lahko razmaknem tudi s kako trdo plastiko aličem sličnim kajne?
Pa lepo pozdravljeni
TOTI
Uporabniški avatar
toti
član

Kraj: Jesenice

OdgovorNapisal/-a wilecoyote » 16 Maj 2011 08:39

toti napisal/-a:tukaj je govora o nekem distančniku,jaz ga nimam,ali pa je distančnik tista rdeča stvar ,ki je bila pri novih zavorah v čeljustih ki je preprečevala da bi po pomoti stisnil zavoro .Danes bom poskusil nastavit da moje Avidke prej primejo,sal verjetno ploščici lahko razmaknem tudi s kako trdo plastiko aličem sličnim kajne?

Slika
Uporabniški avatar
wilecoyote
član

OdgovorNapisal/-a toti » 16 Maj 2011 08:51

to imam ja
hvala za pomoč
Pa lepo pozdravljeni
TOTI
Uporabniški avatar
toti
član

OdgovorNapisal/-a toti » 16 Maj 2011 13:18

Sedaj zavore primejo veliko prej :D resnično deluje
hvala za nasvet.
Pa lepo pozdravljeni
TOTI
Uporabniški avatar
toti
član

OdgovorNapisal/-a burek66 » 16 Maj 2011 14:41

offtopic:

kje (pri nas) se da dobit tak distančnik? Tudi jaz bi ga namreč rabil.
burek66
član

OdgovorNapisal/-a TTOCS » 16 Maj 2011 15:32

Me too :-I
A hoče kdo zmerit debelino distančnika, da si ga sam naredim?
IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
TTOCS
član

Kraj: Slovenska Bistrica

OdgovorNapisal/-a wilecoyote » 16 Maj 2011 17:57

Na bike-discountu stane 3€

s strani ima tudi odpirač za pivo :D

Slika
Uporabniški avatar
wilecoyote
član

OdgovorNapisal/-a Buschi » 16 Maj 2011 21:42

TTOCS napisal/-a:Me too

Pridi mimo...
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

OdgovorNapisal/-a burek66 » 17 Maj 2011 07:10

odpirač je "cool" ;.=9/ , ni pa uporaben, v vsaki koči do katere pribrcaš, ti postrežejo z mrzlo,odprto steklenico :mrgreen:
burek66
član

OdgovorNapisal/-a wilecoyote » 17 Maj 2011 07:33

burek66 napisal/-a:odpirač je "cool" ;.=9/ , ni pa uporaben, v vsaki koči do katere pribrcaš, ti postrežejo z mrzlo,odprto steklenico :mrgreen:

Se strinjam. Tudi če bi pribrcal na vrh hriba s pivom v nahrbtniku bi bilo dobro pretreseno in toplo.
Tako da mrzlo pivo v koči je zakon :mrgreen:
Uporabniški avatar
wilecoyote
član

OdgovorNapisal/-a dulc101 » 17 Maj 2011 12:06

elixir 5, v redni uporabi dva meseca, brez problemov. svašta, anede?
dulc101
član

Kraj: kamnik

OdgovorNapisal/-a burek66 » 17 Maj 2011 12:51

Nisi ravno zmagal, jaz jih vozim od junija lani, tudi brez težav.
burek66
član

OdgovorNapisal/-a Hrabroslav » 20 Maj 2011 08:31

Ko sem svoje Elixir CR kupil, so mi na brzino skrajašal zadnji bovden in zadeve niso prezračili. Takrat je delovalo, sedaj pa mi ga je začela zadnja bixat na več načinov. Včasih po daljši pavzi gre ročica do gripov, tudi modulacija je šla v rit (ruka in cuka / trese in vibrira) in spušča temu primerne zvoke. Sprednja je pa najboljša bremza na svetu.

Zanima me če ima kdo v Ljubljani za posoditi (ugodno prodati) Avidov bleed kit. Da prihranim prodjalcem garancijske sitnosti in sebi pot do trgovine.
Imam pa en bleedblock viška če kdo rabi.

Tukaj pa so še vido navodila za prezračevanje: http://www.pinkbike.com/news/tech-tuesday-bleeding-avid-brakes-2010.html
Uporabniški avatar
Hrabroslav
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a MatevzV » 20 Maj 2011 09:28

burek66 napisal/-a:Nisi ravno zmagal, jaz jih vozim od junija lani, tudi brez težav.

Bwahaha, od 4. maja lansko leto, prvič prezračene in zamenjane ploščice šele pred štirinajstimi dnevi, sicer bi bilo še za kakšne štirinajst dni mesa, ampak me niso nikoli pustile na cedilu, samo tu pa tam so se mi na strmih zahtevnih delih malo pregrevale.

LP
Hit me in the face because I'm bulletproof, and you'll break your arm! MTB Železniki
Without roots and stones is not fun!!!
Na kolesu sem najbolj vesev, sam takrat ko na koncu ostanem cev!!
Uporabniški avatar
MatevzV
član

Kraj: Selška dolina - Železniki

OdgovorNapisal/-a morgoth » 20 Maj 2011 09:43

no da še jaz izkoristim temo... mogoče kdo ve kje se da( če sploh da) dobit tisti šraufek,ki gre skozi pakne in se zašraufa v čeljust? se komu doma valja kak odveč? :)

lp
Uporabniški avatar
morgoth
član

Kraj: Laibach

OdgovorNapisal/-a Tili » 20 Maj 2011 12:20

Sreča da mamo Buschija v Celju da Avide nastavlja, drugače bi jih že 10x v smeti vrgu. Mene že ima zagotovo vrh glave ko sem vsak drugi mesec pri njem. :lol: :shock:

Men trenutno Elixir R zadnji kar naenkrat začne ravsati za ene 5-10s pa spet neha in to po ravnem ko ne bremzam nič. Pakne so nove, pa ko je kolo dvignjen tut ne ravsa če vrtiš pedale, ko se pelem pa kar naenkrat začne pa spet neha :?: :mad:
Zadnjič spremenil Tili, dne 20 Maj 2011 12:27, skupaj popravljeno 2 krat.
Tili
član

OdgovorNapisal/-a burek66 » 20 Maj 2011 12:26

Tisti vijak je ponavadi v kompletu novih paken zraven. Ni pa ga pri vseh "aftermarket" ploščicah zraven
Vprašaj na kakem servisu
burek66
član

OdgovorNapisal/-a morgoth » 20 Maj 2011 15:22

preklical pol trgovin in nimajo, pri avid paknah tudi niso zravn,saj tako mi je blo rečeno...

:| crap
Uporabniški avatar
morgoth
član

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 20 Maj 2011 15:27

jaz imam 2 komada. enga dobiš.
čez vikend zvečer (tudi danes po 20:00 uri) bom v ljubljani (sp. šiška) in me pokliči na 031 750 150
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a burek66 » 20 Maj 2011 19:34

morgoth napisal/-a:preklical pol trgovin in nimajo, pri avid paknah tudi niso zravn,saj tako mi je blo rečeno...

:| crap

Pri original Avid paknah so zraven, pakne, vzmet, vijak in varovalka.
burek66
član

OdgovorNapisal/-a morgoth » 20 Maj 2011 22:15

:D zadeva zrihtana thanks to jabooz.
Uporabniški avatar
morgoth
član

OdgovorNapisal/-a Veso » 21 Maj 2011 20:02

Js mam problem pri odzračevanju in sicer pri ročki ko zrak vlečem iz sistema. Ko potegnem narazen inekcijo zrak vleče tak dolgo ko vlečem ko stisnem nazaj mi vse skup nazaj porine.
Ko ne ham vlečt se vlečenje zraka neha, men je zgledal koda bi mi olje vleklo vn zraven.
Veso
član

Kraj: Šešče

OdgovorNapisal/-a Dolenccc » 23 Maj 2011 07:27

Mogoče ti vleče pa zrak iz luknje za zračit, da se ne prilega pravilno, meni se je to zgodil, rešil sem tako da sem dal na priključek še eno tesnilce.

Drugače pa lahko delaš tako, ko imaš zrak v cevki jo malo frcaj in počasi spuščaj šprico nazaj(mora bit gor obrjena), tekočina bo šla dol, mehurček pa še zmer gor ali pa bo ostal na istem mestu, pa ga potem ob naslednjem potegu vn spraviš.
Uporabniški avatar
Dolenccc
član

OdgovorNapisal/-a craftworks » 27 Maj 2011 17:46

Hrabroslav napisal/-a:Ko sem svoje Elixir CR kupil, so mi na brzino skrajašal zadnji bovden in zadeve niso prezračili. Takrat je delovalo, sedaj pa mi ga je začela zadnja bixat na več načinov. Včasih po daljši pavzi gre ročica do gripov...

Sem ugotovil da ti v takem primeru zelo koristi sukanje pad adjusta (rdeč gumb). Prej ali slej ti sicer vseeno zmanjka te ˇugodnostiˇ

Lp
DEŠ fleš
I want to ride my bicycle!
Uporabniški avatar
craftworks
član

Kraj: Vrtejba

OdgovorNapisal/-a Hrabroslav » 29 Jun 2011 21:21

Niti ni imelo želenih učinkov, ker je bil zrak notri. Hod ročice je namreč variral, če je bil nagnjen je bilo drugače, če je dlje stal spet drugače... ko sem dovolj sem napumal, je bil hod normalen. S prevelikom obračanjem pad adjusta pa bi postal mnogo prekratek.

Prejšnji vikend sem si vzel čas, sestavil bleed-kit in dokončno rešil zadevo. Sedaj deluje.
Je bil pa postopek zamudnejši od pričakovanega, da sem se znebil vseh mehurčkov sem kar dolgo pumpal, vlekel in tresel, še posebej trdovratni so bili tisti v ročici. Ampak iskanje dot 5.1 v petek zvečer je bil vseeno večji podvig.
Uporabniški avatar
Hrabroslav
član

OdgovorNapisal/-a TomažT » 30 Jun 2011 20:58

Hrabroslav napisal/-a:Ampak iskanje dot 5.1 v petek zvečer je bil vseeno večji podvig.

OMW bencinski servisi ga imajo, je možnost za petek zvečer.
TomažT
član

OdgovorNapisal/-a Hrabroslav » 01 Jul 2011 00:08

TomažT napisal/-a:
Hrabroslav napisal/-a:Ampak iskanje dot 5.1 v petek zvečer je bil vseeno večji podvig.

OMW bencinski servisi ga imajo, je možnost za petek zvečer.

Ja, v Šentvidu na OMW-ju sem ga dobil. Prej pa sem se ustavil na vseh oprtih Petrolih na poti - brez uspeha.
Uporabniški avatar
Hrabroslav
član

OdgovorNapisal/-a Reepsaag » 18 Maj 2015 18:46

Živjo, imam sledeč problem za rešit:
Na elixir CR zavorah se je odlomila ročica. Malo sem zadevo preguuglal pa pregledal po ebayu, pa mi še vedno ni ravno jasno, ali mora biti ročica točno za CR model, ali paše gor tudi katera druga ročica za elixirje. Ker cene so kr visoke za točno pravi kabonski model, sosedov mulc je reku pa naj mu za čim manj dnara dobim zamenjavo :) :) No saj je res brezveze kupovat nekaj za 25+ eur, če pa lahko funkcionira tudi kaj za pod 10e.

Zanima me če bi tole funkcioniralo na CR modelu http://www.ebay.co.uk/itm/Avid-Elixir-Lever-Blade-Pushrod-Kit-Black-Elixir-5-/221417059056?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item338d7c32f0
Reepsaag
član

Kraj: Magozd

OdgovorNapisal/-a TITan » 21 Maj 2016 22:17

Bump prastare teme.

Meni je tudi na zadnji Elixir 7 trail lever šu do gripa. Prezračil obe zavori, zamenjal ploščice in je blo eno furo super, danes na Krvavcu sem pa spet ostal brez zadnje bremze. Da bi puščalo kje ne zgleda. Iz tega sklepam, da je kriv batek/cilinder/meh v ročki. Lahko kdo potrdi, da nucam tole: 11.5015.064.050 ?

Pic for attention :mrgreen:
Slika
Uporabniški avatar
TITan
član

OdgovorNapisal/-a pari » 22 Maj 2016 13:46

Da nisi samo prekuril olja..?
pari
član

Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a TITan » 22 Maj 2016 20:01

Nisem. Oziroma sem že marsikdaj, pa je drugačen feeling :mrgreen:
Uporabniški avatar
TITan
član

OdgovorNapisal/-a Depresija » 22 Jul 2016 18:56

Na zavori se mi je pojavil majhen problem.
Očitno ravno obratno kot pri večini :D Meni ročica 'pada' stran od krmila. :mrgreen:
Drugače to ne vpliva na samo delovanje zavore.
Enostavno zavorna ročka gre skoraj brez neke posebne sile tudi čez tisto točko, ko odmakneš ročico v 'varnostno cono' ... (upam, da me razumete ).
Pri vožnji se mi je tako že zgodilo, da mi je zavorna ročica zbežala iz dosega prsta ...
Začasno sem težavo rešil po balkansko z elastiko.

Se je kaj polomilo/trajno obrabilo in je potrebno zamenjave aka rezervni deli ... ali je potreben zgolj 'međik tač' mehanika, ki se mu ne zasolzijo oči, ko vidi super duper Avida :) ...
Slika
Posvetilo:
Pljunem ti šibre v obraz, z jezikom izkopljem oči .. da, da .. to je čar najine prve noči. Verjameš v laži?
Uporabniški avatar
Depresija
Ti, ti, ti!

Kraj: .. jst bi temu rekel Pekel ..

OdgovorNapisal/-a koko82 » 23 Jul 2016 07:58

Zglob na batku se je obrabil. Včasih se ga da malo segret in stisnit, da spet prime. Praviloma pa rabiš nov batek.
Slika
Uporabniški avatar
koko82
član

Kraj: Bajkmanija

OdgovorNapisal/-a m789 » 23 Jul 2016 13:44

Koko the bike whisperer ;)
m789
član

Kraj: ElĐej

OdgovorNapisal/-a MiLi » 23 Jul 2016 20:48

ali pa poviješ bunkico, s tistim tankim belim tesnilnim trakom.
Uporabniški avatar
MiLi
Razdrem vse!

OdgovorNapisal/-a Depresija » 07 Avg 2016 16:58

koko82 napisal/-a:Praviloma pa rabiš nov batek.

Imate na zalogi? Kolko bi me to stalo?
Lahko na PM ..
Posvetilo:
Pljunem ti šibre v obraz, z jezikom izkopljem oči .. da, da .. to je čar najine prve noči. Verjameš v laži?
Uporabniški avatar
Depresija
Ti, ti, ti!

Kraj: .. jst bi temu rekel Pekel ..

OdgovorNapisal/-a Guarana » 07 Avg 2016 21:00

Tudi jaz imam Jucy ročke na Elixir čelustih in dela. 5x manj špurgiranja...
Guarana
član

OdgovorNapisal/-a T-Man » 07 Apr 2017 13:37

Imam težave z ročko na elixir zavori. Očitno se 'batek' v ročki zatika, ker so vedno težave pri zračenju zavore.
Ima kdo od trgovcev na zalogi oz. lahko naroči? Bajkmanija, lahko kej zrihtamo? :D
številka 11.5018.005.000

tole:
https://www.bike24.com/p2133979.html
T-Man
član

OdgovorNapisal/-a ef100179 » 21 Apr 2017 20:15

Avid trail
Imam obraten problem.
Bremza,rocka nima lufta.torej ze v osnovi so pakne cisto skupaj malo celo drajsa rotor. Ko stisnem zavoro za 1mm ze bremza na ful..kaj moram narest? Malo odtegnem vijak na zgornji rocici da spustim ven olje-zrak al kaj?

Ze lansko leto enak problem, so mi porihtali, zdej pa sel po zimi prvic na kolo in je bila prva bremza prevec nevarna
ef100179
član

OdgovorNapisal/-a Buschi » 21 Apr 2017 20:17

ef100179 napisal/-a:Malo odtegnem vijak na zgornji rocici da spustim ven olje

Ampak toliko, kolikor ga bo samo priteklo ven. Ne stiskaj ročice.
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

OdgovorNapisal/-a T-Man » 17 Okt 2017 07:38

Zanima me, tisti ki sami zračite zavore, ali to delate z recimo novimi ploščicami notri ali pač z bleed blockom, kot je v navodilih. Sam sicer vedno z blockom, na servisu sem pa že parkrat slišal, 'da jih je težko zluftat brez ploščic'. :?:
T-Man
član

OdgovorNapisal/-a Buschi » 17 Okt 2017 09:47

Z ploščicami in ničesar vmes; se pravi, da so pakne skup.
To pa zato, da noter spravim več olja, katerega potem ko sem z vsem končal, odlijem ven skozi ročko:
če bi slučajno ostal noter kak mehurček, gre tak ven.

Tak sem vedno delal in do sedaj nobene reklamacije.
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

OdgovorNapisal/-a koko82 » 17 Okt 2017 10:41

Ploščice se vedno pobere ven in odloži na varno mesto, kjer jih ne moreš zamastit (ponk na katerem delaš ni varen :mrgreen: )! Za dober rezultat je treba snet zavoro in naredit več ciklov in pri tem ti hitro kaka kapljica steče po čeljusti. Včasih se sname cevka, začne puščat od starosti...
Demontaža in montaža ploščic ti vzame manj kot minuto tko da ne vem zakaj bi risikral ? Če bledaš brez, da bi čeljust snel z kolesa pa je itak brez veze, ker lahko v krivinah ostane zrak.
Poleg tega je dobro spucat batke in notranji del čeljusti, da vidiš če pušča in da ne zapacaš rotorja, ko montiraš čeljust.
Uporabniški avatar
koko82
član

Kraj: Bajkmanija

OdgovorNapisal/-a T-Man » 27 Dec 2017 12:28

Ima kdo idejo, v čem bi bila težava? Zadnja zavora postane po kakšnih štirih, petih daljših spustih vse bolj mehka. Lani je bil batek v ročki zamenjan, ker je štekal, letos tudi nova tesnila v čeljusti. Oringi na vijakih za zračenje so novi. Ko je zluftana dela vrhunsko, potem pa vse bolj mehka. A prihaja zrak v sistem? Je mogoče bovden kriv?
T-Man
član

OdgovorNapisal/-a ludwe » 13 Jun 2019 15:21

Mam problem pa ne vem kako rešit . ko je bajk v garaži mi zavore delujejo super. ko zapeljem ven in gre bajk na sonce mi prednja zavora drsa ob disk.Zadeva je pogojena z temperaturo zraka .Spomladi teh težav nisem imel. Zgleda kot nebi vračalo paken dovolj nazaj. Za dol me niti ne moti ker itak vse šumi. Sam v hrib bi pa rad enkrat za spremembo poslušal priče in ne drsanje diska.Lahko kaj sam storim??
ludwe
član

Kraj: cerknica

OdgovorNapisal/-a MatevzV » 13 Jun 2019 17:17

Mogoče prezračiti, ali pa samo preveč olja v sistemu.

LP
Hit me in the face because I'm bulletproof, and you'll break your arm! MTB Železniki
Without roots and stones is not fun!!!
Na kolesu sem najbolj vesev, sam takrat ko na koncu ostanem cev!!
Uporabniški avatar
MatevzV
član

Kraj: Selška dolina - Železniki

OdgovorNapisal/-a Buschi » 13 Jun 2019 19:03

Ma klasičen problem eleksirja.

Buschi napisal/-a:

Če to ne pomaga, ajnlifti.
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

OdgovorNapisal/-a ludwe » 13 Jun 2019 22:07

Buschi napisal/-a:Ma klasičen problem eleksirja.

Buschi napisal/-a:

Če to ne pomaga, ajnlifti.

Probam jutr.
TX
ludwe
član

OdgovorNapisal/-a kacu » 14 Jun 2019 23:16

Zrak se s višanjem temperature širi, prezrači. Da ne bo kje prevroče :wink:
follow me i'm right behind you
Uporabniški avatar
kacu
član

Kraj: Glava

OdgovorNapisal/-a ludwe » 16 Jun 2019 16:12

evo bajk postavil na sonce in odvil vijak na ročki vem je šlo 1-2 kapljici olja.sestavim nazaj probam drgne.Itak:)
Včeraj natolčem 1000 višincev dol ravno tu nekje.Zavora veselo poje in mi krajša živec.Danes sedem na kolo TIŠINA.
Tako da nekaj je pomagalo kaj nimam pojma.
Bo pa potrebno menjati disk in ploščice.Verjetno najbolje ,da takrat menjam še olje.Kje nabavim tole v kompletu ugodno seveda.
ludwe
član

Prejšnja

Vrni se na Sam svoj mehanik

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov