elixir problem

Kako uspešno šariti po vijakih, zobnikih, nastavitvah in sploh vse o vzdrževanju in popravilih

elixir problem

OdgovorNapisal/-a kampdany » 22 Apr 2010 06:36

Že dvakrat je bila zavora "avid elixir r" prezračena in po dveh turcah začne ročka padati. Postaja bolj mehka in inižja, do kler ne spusti do konca. Olje pa ne pušča nikjer.
Je imel še kdo tak problem in ga je rešil :?: :roll:

Lp
Uporabniški avatar
kampdany
član

Kraj: obala

Re: elixir problem

OdgovorNapisal/-a Tzuli » 22 Apr 2010 06:40

Jaz sem imel podoben problem. Rešili so ga tako da so mi zamenjali bremzo v garanciji. (verjetno nisi hotel tega slišati :)) Pri meni je bilo enako kot si opisal, ročka pa je padala tudi če sem kolo samo pustil stati na istem mestu recimo teden ali dva.
On the internet you can be anything you want.

It's strange that so many people choose to be stupid.
Uporabniški avatar
Tzuli
What, me worry?

OdgovorNapisal/-a kampdany » 22 Apr 2010 06:41

Hm, ja no,..hvala bogu je še vedno v garanciji.
Uporabniški avatar
kampdany
član

OdgovorNapisal/-a tol » 22 Apr 2010 21:43

Meni se je na avid juciy 5 dogajalo, da zavora pri strmih klancih navzgor/navzdol ni grabila ampak sem stiskal v prazno do gripov. Zavora se je prezračila a problem je ostal. Nazadnje smo zadevo prezračili tako, da smo prednje kolo dvignili > "simulacija" klanca :lol: in zadevo prezračili. Pa je delovalo.
tol
nadpovprečno sitn

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Draz_H » 22 Apr 2010 23:25

Vauh-u se je enako zgodilo. Prezračena zavora (Elixir CR), nove ploščice, pa vseeno stiskanje v prazno. Rešitev? Zamenjal je zavore :?
Uporabniški avatar
Draz_H
član

Kraj: 0_O

OdgovorNapisal/-a Zan15 » 23 Apr 2010 07:16

mislem da teli elixirji kar po večini ne delajo kot bi moral....( vsak drug ki jih ima ima neke probleme....)
eXtreme Vital, 69 Slam, kolesarska točka - POC
Uporabniški avatar
Zan15
član

Kraj: Selška Dolina

OdgovorNapisal/-a klempo » 23 Apr 2010 10:38

Na seminarju smo bili opozorjeni, da je razlika v zračenju juicy in elixir zavor. Pri elixsirkah ne zračimo ročico, kot se to dela pri juicykah. Mogoče bi lahko bil problem skrit tu. Sam jih še nisem servisiral in ne vem.

Uživajte!
Hrastnik Brothers Racing
Uporabniški avatar
klempo
član

Kraj: Šmartno ob Paki = SLATINE

OdgovorNapisal/-a dos » 23 Apr 2010 23:21

:mad: pa glih smo jih montiral...
...se mi ne mudi, sem z biciklom...
Uporabniški avatar
dos
BikePunca ima prav!

Kraj: žalec

OdgovorNapisal/-a kampdany » 24 Apr 2010 07:08

Vso srečo ti želim :lol:
Uporabniški avatar
kampdany
član

OdgovorNapisal/-a TTOCS » 24 Apr 2010 08:28

Da ne bodo samo negativne izkušnje:
- tud meni je po 2 mescih od nakupa prišel v sistem zrak,
- dal na servis tam kjer sem kupil (EVital), kjer so odzračli in od takrat 6 mescev ni problema.
IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
TTOCS
član

Kraj: Slovenska Bistrica

OdgovorNapisal/-a miko » 25 Apr 2010 21:30

Dobil nove na biciklu, jih nastavil, nato prezračil. Danes brez problema zdržale cel Krim. Postanka nista bila daljša od 2 min. Tako da men držijo.
miko
član

OdgovorNapisal/-a Buschi » 25 Apr 2010 22:08

Elexir in Jicy nista enaki zavori in imasta drugačno zasnovo. To, da gre pri elexirju ročka do konca je problem tesnila, da gre pri Juicy do konca, je problem zrak v sistemu.
Planinec...Gorski kolesar...Enduro motorist!
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

Kraj: Dolina Bratov Šrot

OdgovorNapisal/-a kenz76 » 03 Maj 2010 12:36

kaj pa nardiš, če tazadnja cvili ko hudič?
Bushi, tvoj recept z bakreno pasto sem poskusil, 2 furi je blo v redu, potem pa spet po starem... mi pa ni, da bom 2x na teden razdiral pakne in jih mazal. :(
enotna gorsko kolesarska markacija | http://www.markiraj.si
Uporabniški avatar
kenz76
član

Kraj: Petrovce/Celje/SI

OdgovorNapisal/-a Tzuli » 03 Maj 2010 12:47

Uporabniški avatar
Tzuli
What, me worry?

OdgovorNapisal/-a Ožbi Ažnoh » 03 Maj 2010 14:27

Tzuli napisal/-a:Dela.

Bikeradar se ne bi glih strinjal:
http://www.bikeradar.com/gear/category/ ... r-10-35333
Kr spust... sej več k umret itak ne moreš.
Uporabniški avatar
Ožbi Ažnoh
član

OdgovorNapisal/-a Tzuli » 03 Maj 2010 14:29

Tegale nisem prebral, je pa moja osebna izkušnja čisto enaka. Dejansko dela kar se tiče hrupa, se mi je pa zdelo da se zmanjša moč... Spray imam še doma, ga ne rabim več če kdo rabi za testirati posodim.

Uporabniški avatar
Tzuli
What, me worry?

OdgovorNapisal/-a kenz76 » 23 Maj 2010 22:05

poročilo o cviljenju in vibriranju - Avid Elixir R:
1. ugotovil, da Avid "špara" in serijsko vgradi metalic ploščice. :(
2. Buschi posodil sprej; disk je nehal cvilit, a tudi zaviral ni. ko se je sprej izrabil, je disk začel zavirat, a žal tudi cvilit. :(
3. montiral Swiss Stop ploščice - disk je neslišen, in celo zavira. ampak Swiss Stop par je 30 EUR. :shock:
4. montiral XLC ploščice, za NEVERJETNIH 6,99 EUR. disk minimalno cvili, a po dveh pritiskih neha. zgleda, da je v XLC-jevih ploščicah malo manj kovine kot pri originalnih, metalic izvedbi. testirano pa v tem vlažnem vikendu (in nenamazano z bakreno pasto zadaj) - mogoče bodo v suhih pogojih neslišni. :)
enotna gorsko kolesarska markacija | http://www.markiraj.si
Uporabniški avatar
kenz76
član

Kraj: Petrovce/Celje/SI

OdgovorNapisal/-a komandant » 20 Avg 2010 20:04

Da ne odpiram nove teme.

Kako pri zavorah Avid Elixir 5 namestiti nove ploščice. Prednje imam namreč že kar pošteno izrabljene,
pa bi jih rad zamenjal preden se mi na kaki turi popolnoma iztrošijo. Rezervne imam že doma, vendar
čeljusti na noben način ne morem pripraviti, da bi se dovolj razprla, da bi šel disk med nove (debelejše)
ploščice.

Rad bi se naučil menjavo opraviti doma, da ne vozim kolesa za vsako malenkost na servis.

Vnaprej hvala za informacije.

LP
Matej
Zadnjič spremenil komandant, dne 29 Avg 2010 10:11, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
komandant
član

Kraj: Tržič

OdgovorNapisal/-a templ » 20 Avg 2010 20:45

Med batke daj na vsako stran 20 centov al pa kak kos pločevine.. pa razširi batke z izvijačem.
(če imaš pad adjustment ga prej odvij dokonca ven)
to je to...
Uporabniški avatar
templ
član

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a komandant » 21 Avg 2010 08:45

Bom poskusil.

Ali ni potrebno nič odpirati vijaka za odzračevanje na ročkah ali na čeljusti, ko razširjaš batke?

LP
MAtej
Uporabniški avatar
komandant
član

OdgovorNapisal/-a templ » 21 Avg 2010 09:55

NE
Uporabniški avatar
templ
član

OdgovorNapisal/-a komandant » 21 Avg 2010 16:13

No, poskušal sem, kot mi je @templ svetoval, vendar batka nista šla dovolj narazen, da bi
lahko vstavil nove ploščice in da bi bilo vmes potem tudi dovolj prostora za disk.
Potem sem kolo vseeno peljal na servis, kjer se je serviser kar nekaj časa trudil, da bi razširil
batke (in zraven bentil čez Elixir :lol: ). Tudi njemu ni uspelo, dokler ni iz sistema zgoraj pri
ročki izpustil malo olja. Potem pa je šlo brez težav.

Čez kako uro grem na vožnjo, pa bom videl če je prišlo v sistem tudi kaj zraka.

Hvala za informacije!

LP
Matej
Uporabniški avatar
komandant
član

OdgovorNapisal/-a templ » 21 Avg 2010 19:38

komandant napisal/-a:No, poskušal sem, kot mi je @templ svetoval, vendar batka nista šla dovolj narazen, da bi
lahko vstavil nove ploščice in da bi bilo vmes potem tudi dovolj prostora za disk.
Potem sem kolo vseeno peljal na servis, kjer se je serviser kar nekaj časa trudil, da bi razširil
batke (in zraven bentil čez Elixir :lol: ). Tudi njemu ni uspelo, dokler ni iz sistema zgoraj pri
ročki izpustil malo olja. Potem pa je šlo brez težav.

Čez kako uro grem na vožnjo, pa bom videl če je prišlo v sistem tudi kaj zraka.

Hvala za informacije!

LP
Matej

OK, kar pomeni, da so nazadnje ko so prezračevali niso uporabili "spacerja" za čeljust in bati niso bili čisto narazen, zato preveč olja. Če je narejeno pravilno, ni potrebno spuščanje olja.

Bo pa zdaj naslednjič šlo brez težav :)
Uporabniški avatar
templ
član

OdgovorNapisal/-a komandant » 29 Avg 2010 08:27

No pa smo spet tukaj.

Pojavil se je nov problem, tokrat pri zadnji zavori.

Pred 5 minutami sem bil že ''all geared up'' za eno lepo nedeljsko turo. Ko sem dajal kolo
iz garaže, sem kot vedno preveril delovanje zavor. In glej ga zlomka, ročka zadnje zavore
je ob stistku popolnoma mehka, pade noter, brez učinka na disku. Tudi ob pumpanju ni
nobene spremembe.
Kolo je stalo v garaži od prejšnje nedelje, ko so se ob spustu (cca 900m višinske, 14km)
zavore obnašale popolnoma normalno.

Je prišel zrak v sistem? Gledal sem po čeljusti in disku, pa ni nikjer videt, da bi na batkih ali
kjerkoli okrog čeljusti kaj puščalo in da bi tam olje ušlo iz sistema.

Kaj naj storim, razen da peljem kolo na servis? Ali lahko za tako stvar uveljavljam garancijo?

LP,
Matej

PS: najbrž do večera ne bo nobenega odgovora, ker vsi veselo kolesarite :)
Uporabniški avatar
komandant
član

OdgovorNapisal/-a kampdany » 29 Avg 2010 09:23

Zavoro je potrebno prezračit :?
Moj kolega je uveljavljal garancijo,.....po treh prezračevanjih (napaka se je ponavljala), so mu zamenjali zavoro.
Uporabniški avatar
kampdany
član

OdgovorNapisal/-a komandant » 29 Avg 2010 09:45

A je imel tudi Avid Elixir?
Uporabniški avatar
komandant
član

OdgovorNapisal/-a kampdany » 29 Avg 2010 09:49

Ja, in enake probleme :? ...."predkratkim" tudi z zadnjo, enako kot priebi nismo mogli vstavit novih ploščič.
Uporabniški avatar
kampdany
član

OdgovorNapisal/-a komandant » 29 Avg 2010 10:09

Ni mi jasno, kako lahko kar naenkrat zavora popolnoma odpove. Prednjo so mi že odzračevali,
vendar je bilo pri tem veliko manj očitno zmanjševanje učinkovitosti zavore. Pri prvi zavori je
ročka postala mehkejša, sedaj pri zadnji pa je od popolnoma normalnega delovanja zavore prešlo
v čisto nasprotje. Ročka do konca pade noter. Zanimivo.

Na prejšnjem kolesu sem imel Juicy3, pa popolnoma nobenih problemov. Pri Elixir je sicer
zavorna moč opazno večja, ampak tudi problemov je precej več.

Lp
Matej
Uporabniški avatar
komandant
član

OdgovorNapisal/-a kampdany » 29 Avg 2010 10:13

Jih je kar nekaj, ki so imeli enake probleme, zgleda da so defektne, ali pa niso prav prezračne, nimam pojma kako se lahko to dogaja.
S shimano, še nisem imel takih problemov, pa sem imel kar nekaj modelov od osnovne deore do XT-ja 8)
Uporabniški avatar
kampdany
član

OdgovorNapisal/-a slo killer7 » 29 Avg 2010 17:47

živ,
čudim se kako imate vsi take probleme iz elixirji ...na prejšnemu kolesu Giant AC sem meu elixir R (sicer sm nove kupu) ampak mi tut enkrat niso pustil na cedilu. Zdej mam Giant Glory 1 gor pa elixir CR, in lej ga zlomka tut tuki brez težav, edino kar me je zmotilo pri CR je dodatna nastavitev :D (kupil sem rabljene, pa sem jih iz preventive prezračil). Furam se pa kar se da velik ...če mi le rata vsak dan po 5km terena 20km makedamskega spusta pa čim man po asfaltu :D. Nevem kok mate kej drugi užitka "črte vlečt" men je v 2 letih ratal le parkrat in to iz čiste nesreče ;) dostkrat se pa po prvi gumi pelm (A) pa nikol nism pomislu da bi me Avid elixir na cedilu pustu.

Da ne bojo same kritike na račun elixirjev :D :D
need to be free ... freedom rider
Uporabniški avatar
slo killer7
član

Kraj: Domžale ....IHAN!!

OdgovorNapisal/-a komandant » 29 Avg 2010 18:58

Kaj ima pa vlečenje črt veze z zanesljivostjo Elixirjev?
Uporabniški avatar
komandant
član

OdgovorNapisal/-a dos » 29 Avg 2010 19:37

Ni fajn za disk, da je segreta bremza predolgo stisnjena na enem mestu. Ali da imaš segrete, pa potem namestu držiš bremzo.
Uporabniški avatar
dos
BikePunca ima prav!

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 29 Avg 2010 20:07

komandant napisal/-a:Kaj ima pa vlečenje črt veze z zanesljivostjo Elixirjev?

Hotel je očitno povedati da ima čez cel spust dober nadzor nad doziranjem moči. Torej da NE vleče črt. Vsaj preveč ne.
PrimozR
član

Kraj: Radovljica

OdgovorNapisal/-a TTOCS » 29 Avg 2010 20:12

@dos: odkod ti ti? Halo? Eno je kaj je fajn za disk in kaj ne, drugo pa to, da je zavora del varnostnega sistema in mora bit v vseh, tudi najbolj nemogočih pogojih brezhibna. Če sem malo hudoben in tvoje mišljenje dalje razvijem, je za disk najbolje sploh nikoli nič bremzat.

Pri moji elicir je pa statistika taka:
- kupljena sep09,
- ročka totalno not padla v okt/nov 09,
- takrat je bilo dolito olje, prezračeno in menjane ploščice,
- zdaj spet postopoma not pada, čeprav se jo da še napumpat,
- opazil isti problem, kot ga je en že opisal: ročka pade čisto noter, če pri rinjenju v strm klanec stisnem prednjo zavoro (ko je fejst strmo je to fajn, da premikaš izmenično sebe in kolo).

Tak da avid my ass pa njihova sintetika. Shimsi so delali 4 sezone brez enega preluftavanja, dolivanja, ništa. Shimano pelje avida svcat kot malega froca. Imel tudi maguro louise ki ima sicer mineralno olje, pa je tud tam po 2 mescih padla ročka čist noter: dolit, pšrezračit. Menda imajo tovarniško premalo olja in so slabo preluftane (pravi serviser Energije).

Way to go shimano.
TTOCS
član

OdgovorNapisal/-a komandant » 29 Avg 2010 21:09

Ja, sam kot berem po forumu, se mi zdi da se problemi pojavljajo uglavnem samo pri
zavori Elxir. Saj ne vem, ali naj si kupim bleeding kit, ali naj kar zamenjam zavore.

Ne mislim se stalno spraševat, kdaj mi bo odpovedala zavora in bom letel kam
v hosto :rainbow1: :)
Uporabniški avatar
komandant
član

OdgovorNapisal/-a dos » 29 Avg 2010 21:16

TTOCS napisal/-a:@dos: odkod ti ti? Halo? Eno je kaj je fajn za disk in kaj ne, drugo pa to, da je zavora del varnostnega sistema in mora bit v vseh, tudi najbolj nemogočih pogojih brezhibna. Če sem malo hudoben in tvoje mišljenje dalje razvijem, je za disk najbolje sploh nikoli nič bremzat.

ti, itak da je za diske najbolš nič bremzat :lol:
Bolj sem mislil v tem smislu da vroče bremze držiš stisnjene na mestu (ali pa vlečeš špure 100m) :wink:
drugač pa take uči naša tabla.mtb.si :wink:
Uporabniški avatar
dos
BikePunca ima prav!

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 29 Avg 2010 23:45

Sej verjetno sem že povedal in delujem kot stara plošča, ampak vesel sem, da nisem kupil Elixirjev temveč Formulo Oro K18. Hvala Imbbusovcem!! :)
PrimozR
član

OdgovorNapisal/-a TTOCS » 30 Avg 2010 08:58

Pipi, ne veš kaj zamujaš. Elixir so stilsko ful lepe, moje so še tako lepo rjave barve, slim design, ročka ma ful dober oprijem, modulacija je super, zavorna moč tudi olala. Niti niso med težkimi. Pravzaprav so elixir kot F1. Super, vendar potrebne pogoste pozornosti serviserja :(

Offtopic:
Po 12 letih bajkanja sem prvič izvedel salto prek belance ob stisku prve bremze. Pičim lepo čez kolovoz po travniku in gledam daleč naprej, kje se smuka pes na kmetiji, skozi katero zavije cesta. Zdanji hip opazim 1m pred sabo električnega pastirja, ki ga prej tam ni bilo. Nobenega trakca, vrečke, ali cote blaga gor obešene. Ker sem slučlajno imel prst na zavorni ročici se je zgodilo. Vtrgal žico, sebe vrgel prek belance, pri tem je odtrgalo eno špico na zadnji felni. V glavnem prijemo da je joj :) Pol sem šel do kmeta, pozovnil, in povedal kaj je. Da naj si popravi pastirja, drugače mu bo živina ušla. Je rekel hvala da ste povedal, drugi mi vtrgajo pa ne povedo, potem pa krave po koruzi lovim. Pes pa je bil čist tiho. No prisežem da se je smejal. Pi*dun kosmati. Pol je bilo še od kod sem, pa še 1x hvala. Pa če se ne bi mračilo bi še na dexi stopil. Tak pa sem odklonil, ker sem bil brez luči, pa še s podrgnjenim komolcem. Bi mu moral rečt za šnops... :mrgreen: Elixir? Prime ja, hudo. Highroller se je kar vkopala.
TTOCS
član

OdgovorNapisal/-a dos » 30 Avg 2010 17:08

Meni so do sedaj čisto ok, je pa res da jih je treba redno malo "poštelalat". Zaenkrat tok-tok
Uporabniški avatar
dos
BikePunca ima prav!

OdgovorNapisal/-a diver » 30 Avg 2010 20:36

Kaj misliš s tem, da jih je treba redno malo "poštelat".
Do pred kratkim sem imel Formulo Oro 18 in ni bilo potrebno nič posebnega "poštelat", razen redni servis kolesa in menjava paken. Sedaj imam pa Elixir R. Za enkrat vse ok, samo se malo začnjam bati, glede na prejšne poste .
Uporabniški avatar
diver
član

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 30 Avg 2010 20:59

TTOCS napisal/-a:Pipi, ne veš kaj zamujaš. Elixir so stilsko ful lepe, moje so še tako lepo rjave barve, slim design, ročka ma ful dober oprijem, modulacija je super, zavorna moč tudi olala. Niti niso med težkimi. Pravzaprav so elixir kot F1. Super, vendar potrebne pogoste pozornosti serviserja :(

Offtopic:
Po 12 letih bajkanja sem prvič izvedel salto prek belance ob stisku prve bremze. Pičim lepo čez kolovoz po travniku in gledam daleč naprej, kje se smuka pes na kmetiji, skozi katero zavije cesta. Zdanji hip opazim 1m pred sabo električnega pastirja, ki ga prej tam ni bilo. Nobenega trakca, vrečke, ali cote blaga gor obešene. Ker sem slučlajno imel prst na zavorni ročici se je zgodilo. Vtrgal žico, sebe vrgel prek belance, pri tem je odtrgalo eno špico na zadnji felni. V glavnem prijemo da je joj :) Pol sem šel do kmeta, pozovnil, in povedal kaj je. Da naj si popravi pastirja, drugače mu bo živina ušla. Je rekel hvala da ste povedal, drugi mi vtrgajo pa ne povedo, potem pa krave po koruzi lovim. Pes pa je bil čist tiho. No prisežem da se je smejal. Pi*dun kosmati. Pol je bilo še od kod sem, pa še 1x hvala. Pa če se ne bi mračilo bi še na dexi stopil. Tak pa sem odklonil, ker sem bil brez luči, pa še s podrgnjenim komolcem. Bi mu moral rečt za šnops... :mrgreen: Elixir? Prime ja, hudo. Highroller se je kar vkopala.

Podobno sem skoraj telebnil na travi, ker high roller (2.35, 42a) ni prijel. Sicer sem imel bicikel rahlo nagnjen, poka po bremzi, ki pa je zablokirala. Ker sem se držal preveč nazaj (rešitev, da ne poletiš čez belanco ;) ) sem v mečo fasal zadnjo gumo ob dodatnem hitrem nagibu kolesa v ovinek :D

Ampak sem pa ostal na biciklu! ;.=9/
PrimozR
član

OdgovorNapisal/-a dos » 30 Avg 2010 22:04

diver napisal/-a:Kaj misliš s tem, da jih je treba redno malo "poštelat".
Do pred kratkim sem imel Formulo Oro 18 in ni bilo potrebno nič posebnega "poštelat", razen redni servis kolesa in menjava paken. Sedaj imam pa Elixir R. Za enkrat vse ok, samo se malo začnjam bati, glede na prejšne poste .

Jz sem parkrat nastavil odmik (lev-desno) paken od diska, da je na obeh enak zrak in da nič ne strga.
To je to v celi sezoni, pa ko prerem kolo jih tudi operem, včasih še malo meglia. Bo pa treba počas menjati pakne...
Imam pa elixir5
Uporabniški avatar
dos
BikePunca ima prav!

OdgovorNapisal/-a komandant » 31 Avg 2010 19:17

Evo, kolo je prišlo s servisa. Zrak je bil v sistemu. Mehanik pravi,
da je najbrž delni krivec DOT zavorna tekočina, ki veže preveč vode
nase.

Kupil si bom še Bleed Kit, da ne bom imel vsak mesec zaradi zavor
kolesa na servisu.
Uporabniški avatar
komandant
član

OdgovorNapisal/-a lukasmuka » 31 Avg 2010 19:48

dot nič ni krivec....
če bi bil bi tudi vsi ostali sistemi z dot olji imeli enake probleme.
Uporabniški avatar
lukasmuka
član

Kraj: slov. b.

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 31 Avg 2010 20:44

Kot je rekel Luka. Problem je le, da nase veže vodo in je tako po parih letih fuč, načeloma bi se moralo menjati tekočino po enem letu (pri mineralnem olju tega ni), v skrajnih primerih bi pa zaradi pregrevanja ta voda lahko tudi zavrela in povzročila padanje ročke.
PrimozR
član

OdgovorNapisal/-a komandant » 31 Avg 2010 22:36

Ok, menjava olja po enem letu.... Kaj pa po 2 mesecih? Ne rečem, da pride zrak v sistem po
dveh letih, tudi enkrat na sezono bi bilo še za preživet. Ampak pri kolesu, kupljenem aprila,
je pa najbrž nekaj narobe z celotno zasnovo zavor Elixir, ker se so težave z zrakom v sistemu
vse prepogoste.

Edina rešitev: bleed kit, pa 1x na mesec ob generalnem čiščenju kolesa še zrak zavorah porihtaš :mrgreen:
Uporabniški avatar
komandant
član

OdgovorNapisal/-a TTOCS » 01 Sep 2010 07:12

@pipi: hm, HR je sploh takka guma, ko med sredisnkimi in stranskimi čepi dejansko ni profila. Če nagneš glih na tisti vmesni del, pol ne prime skoraj nič. Ko nagneš še bolj potem pa zagrabi in kar kontrolirano drsi. Ampak kot praviš trava - tam je pa vse možno, sploh če je še malo mokra.... Drugače je HR po moje zelo dobra in večnamenska guma (ni univerzalna).
TTOCS
član

OdgovorNapisal/-a MAAC » 01 Sep 2010 07:27

Pa dobro, no...o izbiri gum je miljontavžent tem in moraš ravno pod totalno x-temo dalje razpredat o HR-jih??? :evil:

Elixirji imajo kr nekaj težav, ja. Čeprav eni zagovarjajo to predvsem z njihovo razširjenostjo. Ampak, očitno gre Avid žal v smeri koncernskega RockShoxa (govorim o 2-step kartušah, ki še kar naprej ne delujejo...in so jih dali v prodajo, preden so jih dodobra stestirali...) :(

Maac
Ni nam lahko... je pa fajn!!!
Uporabniški avatar
MAAC
aufbix PR

OdgovorNapisal/-a lukasmuka » 01 Sep 2010 08:28

mogoče pa olje prepsto ni bilo "vakumirano" predn so ga menjali in je pač nekaj mehurčkov ostalo v sistemu, ti mehurčki so se združli in je nastal en večji mehurček, ki je krivec teh problemov
Uporabniški avatar
lukasmuka
član

Kraj: slov. b.

OdgovorNapisal/-a mannetou » 01 Sep 2010 21:58

Enkrat sem, ko je bilo kolo obrneno na glavo, pritisnil sprednjo bremzo in se je čist posedla. Potem sem kolo obrnil, "postavil na noge", pustil nekaj časa in zadeva je spet začela normalno funkcionirat, ročka je postala spet trša. Sem pa ročko potisnil, čisto na dol, da se je "odprla".
Uporabniški avatar
mannetou
član

OdgovorNapisal/-a komandant » 01 Sep 2010 22:43

No, danes na turi je zavora pokazala kaj jo muči. Postopoma je ročka postajala vedno mehkejša, dokler ni
padla čisto do balance, vendar se je potem dobro videlo, da je mastna zadnja čeljust in da očitno na batkih
olje uhaja iz sistema.

Kolo je sedaj na servisu, čakam kaj bo povedal uvoznik za Avid, najbrž bodo menjali kaka tesnila v čeljusti.
Uporabniški avatar
komandant
član

OdgovorNapisal/-a MAAC » 02 Sep 2010 13:16

No, kul! Samo da ti poštimajo in se boš lahko brezskrbno vozil dalje ;) Če je tam teklo olje ven, je moral tudi zrak noter - zato pa je padla ročka skupaj... :roll: (očitno imajo koncernske težave s tesnili - 2-step press).

@mannetou: to se zgodi, ker preide olje v zračni rezervoar na ročki. Pomaga da kolo obrneš in parkrat "napumpaš", morda še malo potolčeš po rezervoarju. No, seveda pa lahko malo počakaš :D

Maac
Ni nam lahko... je pa fajn!!!
Uporabniški avatar
MAAC
aufbix PR

OdgovorNapisal/-a mannetou » 02 Sep 2010 23:26

MAAC napisal/-a:@mannetou: to se zgodi, ker preide olje v zračni rezervoar na ročki. Pomaga da kolo obrneš in parkrat "napumpaš", morda še malo potolčeš po rezervoarju. No, seveda pa lahko malo počakaš :D

A tako. Hvala. :)
Uporabniški avatar
mannetou
član

OdgovorNapisal/-a Johan89 » 03 Sep 2010 22:39

komandant napisal/-a:Kolo je sedaj na servisu, čakam kaj bo povedal uvoznik za Avid, najbrž bodo menjali kaka tesnila v čeljusti.

No, da ne boš preveč pričakoval od slovenskega dobavitelja! Ker nimajo nobenih tesnil na zalogi in jih pomoje nikoli ne bodo imeli. Sam klical za svoja tesnila v Codu, tesnila v ročki so "hin", in mi je dobavitelj dal dolg odgovor. V skrajšani verziji in z bistvom:"Kaj tej rabiš tesnila za Covde?".
Pobili vse!
Uporabniški avatar
Johan89
član

Kraj: Topolšica-Maribor

OdgovorNapisal/-a komandant » 09 Sep 2010 16:28

Evo, kolo je doma, zavora je porihtana, samo še na turo je treba it pa sprobat.

Se mi zdi, da so kar hitro porihtali, sploh glede na to da je bil uvoznikov glavni
seviser do tega ponedeljka odsoten.

PS: za vsak slučaj sem si kupil še bleed kit ;.=9/
Uporabniški avatar
komandant
član

OdgovorNapisal/-a MiLi » 10 Sep 2010 17:50

ima kdo podobne probleme z Elixir 4, ki so na Specializedih? te bremze naj bi imele, Elixir ročico ter Juicy čeljust.
If you ain't Mountain Biker, you ain't shit!
Uporabniški avatar
MiLi
Razdrem vse!

OdgovorNapisal/-a komandant » 13 Sep 2010 11:46

Nisem se še srečal z Elixir 4.

Je pa sedaj moja Elixir 5 preizkušena na dveh turah in svoje delo opravlja povsem v skladu
z pričakovanji, brez kakega puščanja olja ali kaj podobnega.

Bleed kit je v standby mode-u 8)
Uporabniški avatar
komandant
član

OdgovorNapisal/-a zee Germans » 13 Sep 2010 12:32

x
Zadnjič spremenil zee Germans, dne 13 Sep 2010 20:53, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
zee Germans
ignorirajte me!

OdgovorNapisal/-a komandant » 13 Sep 2010 19:01

Res je smešno ja :)

No, med pričakovanji je tudi to, da primejo tako kot je treba, da je občutek na ročki
pravi, da ni potrebnega pumpanja...

Me pa zanima kdaj se bo prednja zavora prenehala obnašati v skladu z pričakovanji ;.=9/
Uporabniški avatar
komandant
član

OdgovorNapisal/-a McUnknown » 26 Nov 2010 08:39

Vsi prijatelji imajo probleme z bremzami Elexir...
Verjetno je problem v rockah ker je komora za olje zelo majhna... en prjatu je ta problem resil z tem da je dal avid Juicy carbon rocke.. in glej ga zlomka problema ni bilo vec...

LP
[]~~~~Ride or Die~~~~[]
Uporabniški avatar
McUnknown
član

Kraj: KRANSTERDAM

Naslednja

Vrni se na Sam svoj mehanik

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov