Bontrager obroči in težave pri montaži plaščev

Kako uspešno šariti po vijakih, zobnikih, nastavitvah in sploh vse o vzdrževanju in popravilih

Bontrager obroči in težave pri montaži plaščev

OdgovorNapisal/-a joachim » 01 Avg 2016 19:24

Ne morem verjeti, da sem porabil cel popoldan, da sem navlekel plašča na Bontrager Mustang tlr 29 obroča.
Liter milnice, zvijanje plašča na vse strani, pumpanje na roke vse do 6 barov… in še vedno je bilo bolj vprašanje sreče, kdaj se bo plašč dobro usedel, kot pa česa drugega. Če se je že na eni strani lepo usedel (pok), pa je na drugi strani vedno ostal kakšen odsek, kjer se ni hotel (videlo se je, da je cca.2mm plašča ostalo za steno obroča). Gumi sta bili sicer navadni žičnati verziji.
Čez teden, dva imam plan preiti na tubeless (s tlr plaščema), pa me je po pravici povedano kar malo strah teh obročev, če sem imel že z navadnimi plašči z zračnicami take probleme.

Ima mogoče kdo kakšno podobno izkušnjo oz. kakšen nasvet, ki bi me vsaj malo razvedril;)
Uporabniški avatar
joachim
član

Re: Bontrager obroči in težave pri montaži plaščev

OdgovorNapisal/-a malossi » 09 Avg 2016 12:08

Ja. vrži gume v zaprt avto, po možnosti črn, kateri je na soncu. Po eni uri vzemi zadevo ven in bo šlo na feltno kot keks :) Pa probaj najprej samo gume segret, ne tut felten.
Uporabniški avatar
malossi
član

Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a jernejm » 09 Avg 2016 18:28

Imam Bontragerjeve obroče in dokler se nisem mal privadil, sem porabil v garaži 15min/plašč....znoru zraven. Pa niso obroči po moje nč krivi. Pa sm kr mrga in nimam glih plevk, hehe :?
Pol sm pa mal pogledal na jutub kako delajo to cestarji k imajo tudi precej žice v tisti hrenovkci in se njihov sistem obnese. Finta je v tem da zadnjih 10cm ko noče guma nikakor gor primeš gumo z obeh strani in jo vlečeš in tiščiš proti tem zadnjim centimetrom. Mal na eni, mal na drugi strani, mal na obeh, pa je. Brez žajfe in masti....morda mal plunem, bl iz ihte :)
jernejm
član

Kraj: Nad Pivko

OdgovorNapisal/-a joachim » 10 Avg 2016 19:30

torej bo treba malo preizkusit razne tehnike in pripomočke...bolj je bil problem v tem, da do sedaj nisem imel opravka s tako problematičnimi obroči in še na hitro sem hotel uredit zadevo, tako da sem potem namesto iskanja kakšne pametne rešitve samo še pizdil in jebaval vse po spisku;)
Uporabniški avatar
joachim
član

OdgovorNapisal/-a hyperskunk » 10 Avg 2016 19:43

[quote=" Finta je v tem da zadnjih 10cm ko noče guma nikakor gor primeš gumo z obeh strani in jo vlečeš in tiščiš proti tem zadnjim centimetrom. Mal na eni, mal na drugi strani, mal na obeh, pa je. Brez žajfe in masti....morda mal plunem, bl iz ihte :)[/quote]
Tkole se skor zmer najbolj obnese...pa pr zadnjih cmjih je treba bit najbolj potrpežljiv, trije snemalci kr pomagajo...
Nobody can be exactly like me. Sometimes even I have trouble doing it.-- Tallulah Bankhead
hyperskunk
član

Kraj: Lj

OdgovorNapisal/-a samo_ » 13 Avg 2016 13:24

Kot razumem, joachim nima težave spravit gumo na feltno, ampak potem ko je že gor je na enem mestu bolj pogreznjena v feltno. Ponavadi skoči ven ko jo fajn napumpaš, lahko pa tudi ne. Jaz sem si pomagal s silikonskim sprejem, za vzdrževanje plastičnih/usnjenih delov na motorjih (sedež...) ali nekaj takega.
En serviser mi je povedal, da se to pogosto dogaja na tubeless feltnah če uporabljaš zračnico. Ali pa samo bolezen bontrager felten - tudi jaz jih imam (26").
Grown ups are just silly children.
Uporabniški avatar
samo_
član

Kraj: Pivka

OdgovorNapisal/-a jernejm » 13 Avg 2016 15:05

Ja, točno tako se mi tudi meni dogaja, bontrager tubeless obroči, ampak z zračnico. Tudi sam napumpam do max trdote gume oz. pač do takrat ko zleze plašč iz obroča in se lepo "usede" nanj.
jernejm
član

Kraj: Nad Pivko

OdgovorNapisal/-a hyperskunk » 13 Avg 2016 18:30

Podoben problem imel pri i25 obroču ter novim maxxisovim plaščem. Nakoncu se naveliču zvijat plašč levo desno, fajn napumpu, pustu čez noč...zjutri kul, se lepo vsedu...od takrat kul...
edit. z zračnico seveda
Nobody can be exactly like me. Sometimes even I have trouble doing it.-- Tallulah Bankhead
hyperskunk
član

Kraj: Lj

OdgovorNapisal/-a samo_ » 13 Avg 2016 18:47

...prav nam je - zakaj pa se zajebavamo z zračnicami če imamo vse tubeless ready. :D
Grown ups are just silly children.
Uporabniški avatar
samo_
član

Kraj: Pivka

OdgovorNapisal/-a k4fc0123 » 09 Sep 2018 17:36

Si sposodim temo za odstranjevanje gum.

Imam gume Nobby Nic (29x2,35), felgne Bontrager Line Comp 30, oboje tubeless ready. Uporabljam pa zračnico. :lol:

Danes je zračnica spustila dušo, jaz pa sem dušo spustil, ko sem hotel gumo sneti. Ni in ni šlo. Gume sploh ne morem toliko odmakniti od felgne, da bi vmes prišel z montirko. S izvijačem si ne upam, da ne poškodujem gume ali felgne. Kot da bi bila guma zalepljena na felgno.

Po netu sem iskal in povsod piše, da je treba gumo enostavno potisniti stran od felgne. Meni ni uspelo, ne glede na to, koliko sem tiščal, vlekel, stiskal, nategoval, pulil...
Našel sem video, kjer model položi kotač, stopi na gumo, prime za šprikle in potegne navzgor. Tudi to ni delovalo (vsaj ne do tiste sile, ki sem jo jaz brez skrbi uporabil na špriklah)... https://www.youtube.com/watch?v=3Cs4y8K5hiU&t=114s

Našel sem tudi orodje (http://forums.mtbr.com/attachments/whee ... g_3126.jpg), a da bi še to s sabo vozil v gozd...

Kakšne ideje, imate tudi v tovrstne probleme?

Hvala in lp, Marko
Ni nam lahko!
Uporabniški avatar
k4fc0123
član

Kraj: Vrhofci

OdgovorNapisal/-a grgos » 09 Sep 2018 18:09

ista jajca sem mel letos ko sem šel na tubeless , ta fora ko stopiš na gumo in potegneš za šprikle deluje , jest sem stopil dokaj skupaj z nogama cca 15cm lufta vmes in na šus potegnil , ne vlekel in je šlo ..po parih pouzkusih se je maxxiska unesla in ni več problema ...se pa res svinjsko prime na obroč ..wtb sti25 + maxxis dhr ll - ne takoj obupat stvar deluje
grgos
Mako Fan Club

OdgovorNapisal/-a k4fc0123 » 09 Sep 2018 19:52

grgos napisal/-a:ista jajca sem mel letos ko sem šel na tubeless , ta fora ko stopiš na gumo in potegneš za šprikle deluje , jest sem stopil dokaj skupaj z nogama cca 15cm lufta vmes in na šus potegnil , ne vlekel in je šlo ..po parih pouzkusih se je maxxiska unesla in ni več problema ...se pa res svinjsko prime na obroč ..wtb sti25 + maxxis dhr ll - ne takoj obupat stvar deluje

OK.
A šprikel pa s tem ne mores zvit ali pa utrgat iz niplov?
Koliko šprikel pa zagrabis z eno roko?
Ni nam lahko!
Uporabniški avatar
k4fc0123
član

OdgovorNapisal/-a Andraž » 09 Sep 2018 20:43

Špice zdržijo marsikaj - brez problema s celo težo stopiš na wheelset položen na tla :D (to se dela tudi po pletenju....).

Andraž
Enduro boys crew.
Uporabniški avatar
Andraž
član

OdgovorNapisal/-a LOV2XLR8 » 09 Sep 2018 21:13

Špice morajo biti napete na max napetost, ki jo še dopušča obroč, pa potem ni bojazni pri tovrstnih manevrih, tako kot je napisal Andraž. Problem je lahko le pri kakih radialno pletenih, kjer je treba obvezno zagrabiti za del, kjer so špice križane. Torej spredaj na disk strani, zadaj pa vseeno na kateri.

Preverjeno pomaga tudi ozek oz. tanek tire lever, izvijač oblepljen s trakom, primež...
Uporabniški avatar
LOV2XLR8
smooth cat

Kraj: NowHere

OdgovorNapisal/-a k4fc0123 » 10 Sep 2018 16:00

Uh, pa je ratalo. Sem moral parkrat prestopiti po gumi, pa je šlo. Hvala vsem! :wink:
Nekaj dela sem še imel, da sem gumo spravil nazaj na felgno, a lažje kot dol.

Na terenu pa verjetno ni variante, da se guma usede na felgno z mini pumpo, potrebuješ kar stoječo (ali pa CO2)?

lp Marko
Ni nam lahko!
Uporabniški avatar
k4fc0123
član

OdgovorNapisal/-a bjakeb » 13 Sep 2018 15:47

na terenu je nimaš kaj za snemat.
s c02 bombico bi šlo najbrz... z mini pumpo ne.
e-bikes are mopeds.
bjakeb
član

Kraj: el đej

Vrni se na Sam svoj mehanik

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov