Potopna sedežna opora

Kako uspešno šariti po vijakih, zobnikih, nastavitvah in sploh vse o vzdrževanju in popravilih

Potopna sedežna opora

OdgovorNapisal/-a eagle600 » 01 Dec 2016 10:21

Pozdravljeni,

imam eno vprašanje glede potopne opore na novem kolesu. Imam občutek da se opora ne dvigne dovolj pri vračanju v prvoten položaj. V člankih prebiram da se takih koles ne sme prijemat oziroma dvigovat tako da primeš za sedež. Jaz pa sem sigurno kdaj to naredil, ker tega nisem vedel. Sedaj po parih mesecih po nakupu, ko pritisnem za vračanje sedeža v prvoten položaj, se-le ta vrne do nekje 2cm pod vrhom. To vem za to, ker ga lahko s pritiskom na gumb in sočasnim rahlim potegom za sedež dvignem do konca, še za te 2 cm. Zanima me ali delam napako - ali imajo te opore tale cca. 2 cm kot neko rezervo in se do konca sploh ne iztegne in je takšno delovanje u bistvu pravilno? Spomnim se pa ne ali se je na začetku iztegnila do konca ali se že od kar je nova iztegne le do 2 cm pod vrhom?

Upam da je razumljiv opis problema :)
eagle600
član

Re: Potopna sedežna opora

OdgovorNapisal/-a problematiks » 01 Dec 2016 10:28

Opora se ti mora dvignit do konca gor. Glede na to, da je kolo par mesecev staro, bo najbolje, da pelješ tja, kjer si ga kupil, da ti zadevo porihtajo pod garancijo.

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a koko82 » 01 Dec 2016 10:29

Opora se mora stegnit do konca. Mogoče si preveč pritegnil sedežno objemko.
Katero oporo imaš ?
Uporabniški avatar
koko82
član

Kraj: Bajkmanija

OdgovorNapisal/-a problematiks » 01 Dec 2016 10:33

koko82 napisal/-a:Mogoče si preveč pritegnil sedežno objemko.

Ajd, tudi to je mogoče. Je za preverit.

Tretja možnost je tudi nizka temperatura. Maziva so gostejša, v zračni komori je nižji pritisk (če opora ni mehanska) in to skupaj je lahko že dovolj, da ti oporo upočasni ali je celo ne more dvignit do konca.

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a Nikolaj » 19 Jan 2018 05:53

Ima kdo pri nas na zalogi del, ki zaskoči oporo v položaju. Gre pa za Command post od Specializeda.

Lp, Nikolaj
Priponke
rs.jpeg
rs.jpeg (14.08 KiB) Videno 1284 krat
Nikolaj
član

OdgovorNapisal/-a popi » 19 Jan 2018 08:19

Ko sem jaz iskal , tega dela ni bilo mogoče dobiti. Na koncu so v Extrem vitalu zamenjali celo sedežno oporo za novo z doplačilom(cca 80eur). Sedežna je bila stara cca 3 leta.

Lp, M
popi
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 19 Jan 2018 19:24

Ravno danes preverjeno - ta del se dobi posebej, kot ostali deli. V uraden Spec servis in narocijo - ce recejo, da ni, to pomeni samo, da s ejim ne ljubi pozanimati/s tem ubadati.
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a hogar » 03 Avg 2018 07:52

Izposodil si bom temo ker gre za isti del kolesa.

Na original kolesu je nameščena reverb stealth sedežna opora s 125mm hoda. Ker imam očitno dalge noge mi je ta hod nekoliko prekratek in bi želel več. Gledal sem sedežne s 150mm hoda, ki pa so logično daljše v celoti. Torej po tovarniških podatkih je ta stealth 390mm dolg v celoti in ima 125mm hoda. Sedežna, ki jo gledam za kupit Brand x Ascend xl (ima kdo kake izkušnje? ocene ima dobre in na forumih je kar pohvaljena glede na ceno) pa je dolga 455mm in ima 150 mm hoda.

Preden naročam se želim prepričati, da bo pasala v okvir, da se lahko izkoristi tista 2,5cm več hoda. Lahko to izmerim brez da podiram reverba in ga vlačim ven? skupna dolžina je za slabih 6 cm večja, mora biti toliko tudi lufta ali moram še kaj upoštevati?

lps
hogar
član

OdgovorNapisal/-a lukasmuka » 03 Avg 2018 09:46

ja zmeriš okvir oz zgornjega dela sedežne cevi pa dokler ni prvega zavoja ali kake druge "ovire"
Uporabniški avatar
lukasmuka
član

Kraj: slov. b.

Vrni se na Sam svoj mehanik

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov