Avid Guide R - nevračanje batkov

Kako uspešno šariti po vijakih, zobnikih, nastavitvah in sploh vse o vzdrževanju in popravilih

Avid Guide R - nevračanje batkov

OdgovorNapisal/-a MAAC » 18 Feb 2017 15:06

Na zavorah Avid Guide R se dogaja, da se ročka sicer vrne v prvotni položaj, vendar so batki vedno bolj ven, prav tako ročica opazno otrdi in je ne moreš več pritisniti. Posledično se kolesa vedno slabše vrtijo... vse to se je zgodilo po prevozu v letalu, doma so zavore delovale še povsem normalno. Kolo je bilo spravljeno v kolesarski torbi, ročke so bile ustrezno zavarovane in med ploščicami so bili plastični inserti... Kakšna ideja morda? Sicer sva že bila na servisu in je serviser iz prve rekel, da so bremze "šrot"...tako da bomo poiskali drugo rešitev, vendar me osebno zanima, kaj bi se lahko zgodilo z bremzo in ali je sum na ročko ali na čeljust? Nimam pa s sabo nobenega orodja za zračenje, tako da ne upam odpirati zadeve... :oops: :P

Maac
Ni nam lahko... je pa fajn!!!
Uporabniški avatar
MAAC
aufbix PR

Kraj: Maribor

Re: Avid Guide R - nevračanje batkov

OdgovorNapisal/-a dumr666 » 18 Feb 2017 17:40

razlika v zračnih tlakih. Jaz bi na tvojem mestu prvo prezračil zavore

EDIT: Nisem opazil da ne bi zračil :mrgreen: , tako da sem brez idej
Robots will steal your jobs. But that's OK
Uporabniški avatar
dumr666
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 18 Feb 2017 18:07

Pejt do druzga serviserja in naj ti prezrači.
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

Kraj: bliz obvoznice

OdgovorNapisal/-a MAAC » 18 Feb 2017 18:16

Mah, sem skoraj prepričan, da ni zrak...ker deluje vse skupaj tako, kot da bi bilo zarostano...batkov sploh ne morem vrniti v čeljust, ročica pa zategne (ustvari pritisk), potem pa - ročica sama se vrne, ampak bat v ročki pa - kot da bi zaštekal...težko je razložiti, ampak sem skoraj 100%, da z zračenjem ne bi rešil tega...je mojster takoj, ko je dobil kolo v roke, rekel, da je zadeva zanič...oni imajo v izposojevalnici Spece 2017 in imajo ogromno problemov z Guide-i... :roll:

Maac
Uporabniški avatar
MAAC
aufbix PR

OdgovorNapisal/-a Buschi » 18 Feb 2017 19:24

Pa to je ja stara rak rana vseh kur...vih avidov. Batkov ne potegne dovolj nazaj, ročka nafila olje v čeljust, sama pa povsem otrdi.
Delno reši pranje batkov z discleanerjem, največ servis z menjavo batkov in dihtung.
Planinec...Gorski kolesar...Enduro motorist!
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

Kraj: Dolina Bratov Šrot

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 18 Feb 2017 23:09

Praviš bat v ročki da naj bi se zatikal?
A gre ročka od iztegnjenega položaja najprej v prazno potem pa kr naenkrat zatrdi?

Če ja, potem je problem v tem
Slika

Plastika nabrekne in se zaštopa. Lahko se pobrusi s šmirgl papirjem, da se dobi mal več zračnosti.

Sama čeljust nima tle nobene veze.
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

Kraj: bliz obvoznice

OdgovorNapisal/-a MAAC » 19 Feb 2017 01:05

Mojo, sem skoraj 100%, da imaš prav...mah, nove bremze grejo gor, Avide bomo reševali doma, zdaj je treba rešiti dopust :mrgreen: ;)

Hvala za idejo, ker mi ni bilo jasno, kaj bi lahko bilo narobe... ;)

Maac
Uporabniški avatar
MAAC
aufbix PR

OdgovorNapisal/-a gorilla Magilla » 19 Feb 2017 08:00

Očitno morš met 100 + kil pa ravnat z bremzami kukr da niso tvoje, pa je vse OK z Guidom R. Kako to vem? Saj ne vem, samo razlagam, kako to delam jst :mrgreen:
Hitr zrihtajta, da ne bo slabe volje! :flasingsmile:
gorilla Magilla
član

OdgovorNapisal/-a Buschi » 19 Feb 2017 10:03

OK, mislil sem bate v čeljusti.
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

OdgovorNapisal/-a _PRoDiGY_ » 19 Feb 2017 16:21

Podoben problem sem imel z Formula RX zavorami - imel sem vec setov, vendar samo en je imel probleme.
Poleti ce sem kolo pustil na soncu se je zavorna tekocina toliko razsirila da se kolesa niso vec vrtela. Ko sem prezracil in zamenjal tekocino je bilo za eno leto mir. :)
Tako da se ti splaca najprej prezracit zavore, saj zgubiti nimas nic.
_PRoDiGY_
član

Kraj: EU

OdgovorNapisal/-a MAAC » 20 Feb 2017 22:39

Kot je že Mojo (in Buschi) napisal - ni finta v zračenju, če material nabrekne in se cilinder v ročki ne premika več sem ter tja..občutek je tak, kot da bi bilo vse zarjavelo in nobeno zračenje ne pomaga, če ne moreš premakniti batka (v ročici) ;)

Maac
Uporabniški avatar
MAAC
aufbix PR

OdgovorNapisal/-a Nikolaj » 21 Feb 2017 06:01

Jaz sem imel težave z enim Avidom, elixir 5 se mi zdi. V glavnem sem razdrl, preklinjal da taki plastik fantastik ne more zanesljivo delat, sestavil nazaj, trikrat stisnil bremzo, vrgel dol pa kupil rabljenega SLX-a.

Lp, Nikolaj
Nikolaj
član

OdgovorNapisal/-a koko82 » 21 Feb 2017 09:19

Slx ima tud plastičen batek :lol: Če je prava plastika je ok. Problem je ko hočejo na kaki seriji malo prišparat in uporabijo slabšo kvaliteto ali napačen material.
Zaštekan batek ni redek niti posebaj zajeban problem, tko da mi je čudno da ne znajo popravit.
Uporabniški avatar
koko82
član

Kraj: Bajkmanija

OdgovorNapisal/-a TTOCS » 21 Feb 2017 11:49

Avid.... Yea.
Oh yea.
Oooooohh yeeaaà.
:crazyeyes:
IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
TTOCS
član

Kraj: Slovenska Bistrica

OdgovorNapisal/-a Buschi » 21 Feb 2017 16:01

TTOCS napisal/-a:Avid.... Yea.
Oh yea.
Oooooohh yeeaaà.
:crazyeyes:

Avid BB 7 je super bremza.
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

OdgovorNapisal/-a MAAC » 21 Feb 2017 23:28

@Koko: mislim, da ni problem, da ne bi znali popravit. Imajo ogromno dela, pa se jim najbrž ni za ukvarjati s tem...saj na svojih rent bajkih tudi menjavajo bremze, ko Guide crkne... :?

Maac
Uporabniški avatar
MAAC
aufbix PR

OdgovorNapisal/-a MAAC » 03 Mar 2017 14:31

Zdaj ko sem doma (in malo manj nestrpen), sem ugotovil, da je to kar malo širši problem...

https://www.pinkbike.com/forum/listcomm ... did=189827

In točno tak je, kot je Mojo napisal, fix pa je samo brušenje...ali pa reklamacije v nedogled...mislim da bo čas za vrnitev na Shimanote :mrgreen:

Maac
Uporabniški avatar
MAAC
aufbix PR

OdgovorNapisal/-a koko82 » 03 Mar 2017 18:07

To se je dogajalo že pri juicy zavorah. Očitno imajo samo nekatere serije napačno plastiko, ker večina guidov nima problemov z tem batkom.
Shimano ima trenutno probleme z xt-ji tko, da pazi, da ne boš šel iz dežja pod kap.
Uporabniški avatar
koko82
član

OdgovorNapisal/-a comag » 03 Mar 2017 21:55

@koko

Ali lahko malo opišeš kakšne težave so na sedanjih XT-jih?

Na novem Reignu mam namre težave z XT-ji pa se na servisu nekaj sprenevedajo kakor da nič ne vejo.
Prosim za insajderske informacije. :-)

Hvala in LP
comag
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 03 Mar 2017 22:07

Zadnja predvsem... kolikor je zaslediti, je težava predvsem v premalem premeru notranje cevi.
Ročka je mehka, različen bitepoint, itd.
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a koko82 » 03 Mar 2017 23:08

Ročica stalno spreminja mesto na katerem začne prijemat. Iz začetka je čisto pri krmilu potem pa čedalje bolj ven. Ko nekaj časa ne zaviraš gre spet bolj not. Shimano pozna to napako in bp menja ročico. Sam glih včeraj mi je kolega pojamral da so mu menjali ročico na Giantu in je isto. Pod ročico je srebrna nalepka z dvema črkama, ki označuje serijo. Baje niso prizadete vse serije.
Predvidevam da je problem v tesnilu ročice, ker uporabljajo premehko manšeto. Manšeta tesni samo v eno stran in ko se batek vrača se zaradi tanke cevi in posledično počasnega pretoka olja iz čeljusti v ročico pred batkom naredi podtlak. Posledično potegne olje iza bata pred bat in z tem pumpa zavoro. Lahko da je tud kaka praska v ročici in gre olje tam čez.
Tole je sam moja nepreverjena teorija. Za 100% bi moral dobit problematično zavoro, razdret in dat delat tršo manšeto. Sam če menjava ročke v garanciji reši problem se je brez veze ukvarjat z tem. Custom manšeta tud ni poceni.

@comag a si bil prvi z tem problemom ? :lol:
Uporabniški avatar
koko82
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 04 Mar 2017 07:56

V naši družbi že par menjanih za neproblematične serije. Oz. smo taki, ki imamo neproblematično serijo, ki ima isti problem. :-D
In samo zadnja zavora.
Folk, ki je zamenjal bovden z Jagwire bovdnom, ki ima večji notranji premer, ne jamra več...
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a koko82 » 04 Mar 2017 09:39

Kakšen je pa kej občutek z jagwire bovdnom ? Smo imeli ene guide k so bli full čigumasti, pa nismo takoj ugotovil v čem je problem. Potem pa vidim da se cel bovden ob stiskanju vidno razteza. Ne vem pa kje so ga dobil. Lahko da je bil kak ponaredek.
Če so komu že večkrat neuspešno reklamirali lahko pripelje mimo bomo probal zrihtat. Imam še eno rešitev, pa bi rabil par testerjev, da vidimo če deluje na vseh problematičnih zavorah.
Uporabniški avatar
koko82
član

OdgovorNapisal/-a whatever » 04 Mar 2017 10:29

koko82 napisal/-a:Smo imeli ene guide

Code-i so tisti :)
Uporabniški avatar
whatever
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a comag » 04 Mar 2017 19:23

@koko in @cebe

Ja točno sta opisala problem. Zadnja zavora, spreminjajoča točka kjer zavora zagrabi.

@koko Po besedah serviserja sem bil seveda prvi s tem problemom. ("Potem pa svizec čokolado zavije.")

No zdaj me ne bodo več scat peljal. Pa še prijazna stranka jim bo pokazala svoji drugi jaz.

Na vajino željo lahko tudi napišem ime servisa. Ali se mogoče tega iz etičnih razlogov ne dela?
comag
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 04 Mar 2017 22:44

koko, nism še nikoli vozil nobene bremze z Jagwire bovdnom. In govora je striktno samo o kombinaciji novi XT-Jagwire.
Jaz svoje težko reklamiram... Sedond hand, neproblematična serija... My ass! Trenutno dela tak tak. Ko me bo spet urnk zajebala ali pa bom šel po tleh zaradi tega, bom spet pizdil okoli. :mrgreen:
Aja, še ena stvar, ki je mogoče povezana... Sedaj, ko je malo topleje, dela bolje, kot pri urnk minusu.
Krčenje/širjenje materiala, preozka "cev". Nekaj logike je, ali?
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a koko82 » 05 Mar 2017 10:11

Cebe olje se v mrazu zgosti, kar pomeni slabši pretok.

@comag če ti niso reklamiral verjetno res ne vedo za to napako. Ponavadi zrihtajo sam vsem rečejo, da prvič vidijo tako napako. Pelji nazaj pa naj mehanik pokliče v eurotrade.
Uporabniški avatar
koko82
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 05 Mar 2017 11:43

koko82 napisal/-a:Cebe olje se v mrazu zgosti, kar pomeni slabši pretok.

Za olje mi je jasno... Pa material, skupek vsega?
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a MAAC » 05 Mar 2017 16:25

@Koko: ja, vem, poznam to težavo pri 8000 seriji XT-jev :roll: Zaenkrat deluje b.p., tudi doli je prestala vse "pritiske"...bomo vidli v prihodnje, kako bo ;-) So pa na ta problem opozarjali testerji v bajku že v testiranju 2016 modelov leta 2015...tak da morda so Japonci kaj popravili, drugače pa bo šel Jagwire bovden gor na zadnjo bremzo (hvala Niko za namig ;) )

Maac
Uporabniški avatar
MAAC
aufbix PR

OdgovorNapisal/-a cebe » 05 Mar 2017 19:07

MAAC,da me ne boš za j***e obesil kam, če ne bo bistvene razlike. Ampak ko potegneš črto, je nekak logično. Da je pa to rešitev, piše pa folk, noben od nas še ni probal... Me pa ma, da bi! :)
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a MAAC » 06 Mar 2017 17:03

:mrgreen: Nič bat, nisem nasilen 8-) itak pa je "mojster" malo prekratko odrezal lajtungo - se vidi, da so doli bolj specialkarji in XC-jaši, pa ni upošteval, da ima Enduro 160mm hoda :mrgreen: ;) Enkrat ob priliki, če bo zafrkavalo, pade Jagwire...itak bi rad tudi sam enkrat videl to "čudo" od lajtunge malo bližje :lol:

Maac
Uporabniški avatar
MAAC
aufbix PR

OdgovorNapisal/-a leroy » 23 Dec 2017 22:14

Danes videl v živo kako to zgleda, menjava olja, zadnja bremza bp, sprednja s čingumasto ročko na pol hoda, batek se ne vrača, ponovna menjava olja v sistemu, rezultat isti.
Vrnemo se čez pol ure do kolesa, kot bi se nakaj zaskočilo in zadeva zgleda dela, vprašanje za koliko časa.
Nekaj sem bral in slišal, da je problem batek v ročki, bo to držalo? je kakšen sram recall na to temo in to rešujejo brez nekih težav?
Danes ni lih dan z >25'C kot se omenja kot kritična temperatura, ki bistveno poslabša težavo.
Hvala.

Je to težava/rešitev? OEM spodaj popravljena v2 zgoraj?

Slika
Uporabniški avatar
leroy
trust no one

Kraj: k.o.p.e.r.

OdgovorNapisal/-a samo_b » 24 Dec 2017 08:53

Zadnje vožnje v minusu sem opazil, da mi zadnja SLX M7000 kaže te simptome, ki jih opisujete za M8000. Prej čez leto niti ni bilo problemov. A se je sedaj že našla kakšna pametna rešitev za ta Shimano-v "bite point" problem oz. je vsaj kakšna bolj točna diagnoza?
samo_b
član

OdgovorNapisal/-a koko82 » 24 Dec 2017 19:52

Pri guide r se zadnji del plastike napihne in zato potem zašteka. Novejši batek je na tem mestu pobran tko da bi moglo bit ok. Če ti šteka ti bodo menjali pod garancijo. Ne vem pa če imajo kak splošen recal, ker ne zaštekajo vsi.
Zadnje vožnje v minusu sem opazil, da mi zadnja SLX M7000 kaže te simptome, ki jih opisujete za M8000. Prej čez leto niti ni bilo problemov. A se je sedaj že našla kakšna pametna rešitev za ta Shimano-v "bite point" problem oz. je vsaj kakšna bolj točna diagnoza?

Mi smo malo eksperementirali z redkejšim oljem in je blo precej bolš. Sicer naj bi bil problem v ročici, sam pri nekaterih je blo tud po menjavi ročice isto. Osebno mislim da je problem v premajhnem pretoku cevi. Posledično se batki v čeljusti umikajo počasneje in ponavadi med posameznimi stiski ročice ne pridejo nazaj do štartne pozicije. Zato moraš potem enkrat zavoro stisnit za 2cm drugič pa za 0,5cm da začne prijemat. Pač odvisno kolk daleč so v tistem trenutku pakne od rotorja.
Uporabniški avatar
koko82
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 24 Dec 2017 23:19

Olje, ki ga omenja Koko, pomaga kratek cas oz. ne (za) vedno. Menjava rocice tudi ni nujno resitev.
Kot ze Koko omenja, je problem v pretankem kanalu/luknji v bovdnu oz. preslabi pretocnosti. Tukaj tudi najverjetneje tici razlog, zakaj so vsi ti problemi v veliki vecini samo na zadnji zavori. Ce se ne motim, smo ze mi debatirali o tem, ali Koko?

V kratkem bi moral dobiti Jagwire bovdne, ki bi naj imeli vecjo pretocnost... Ko zmontiram, testiram, javim. Razlika bo ocitna, ce bo, ker sem letisnjo sezono odvozil bolj kot ne samo na prednji zavori, ker je zadnja vsaj 3/4 nagajala, zato bom takoj vedel ali je to to ali ni.
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a leroy » 28 Jan 2018 21:08

koko zal mi je Simon omenil sele nazaj grede da si to ti, sej ne da se lih ‘poznava’ ampak se te spomnem se od desetletja nazaj, se vedno berem kvalitetne poste ;]
Bike je na servisu na A2U, garancija je se veljavna, vidimo kaj bo v naslednjem tednu. Cudi me sprenevedanje, ko nekdo najde napako v 5 minutah na netu, noben pa kao ne ve nic o temu.
Recalla itak ni ker se v bike industriji ne splaca, vecina firm bi verjetno propadla.
Bremza, se posebaj sprednja zablokira na toplem in postane neuporabna.
Drugic skocimo na pivo, mogoce ze v kratkem ko grem po bike, ce uspem Simona odlepit od svoje nove grey/fluo orange ljubezni ;.=9/
Uporabniški avatar
leroy
trust no one

Kraj: k.o.p.e.r.

Vrni se na Sam svoj mehanik

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: D1303, dejjan, Jeffsy