Servis kolesa Lj

Kako uspešno šariti po vijakih, zobnikih, nastavitvah in sploh vse o vzdrževanju in popravilih

Servis kolesa Lj

OdgovorNapisal/-a cruiser » 22 Mar 2017 12:16

Pozdravljeni,

je tu kak garažni oz. popoldanski mojster, ki bi mi mal pogledal menjalik Shimano LX, na mojem kolesu, dolg časa že ni bil vožen pa mal čudno šalta, verjetno je mal za nastavit...uglavnem kolo prodajam zato iščem čim ugodnejšo rešitev, pa da bo novi lastnik kolesa zadovoljen.

Če je kdo ki se spozna oz. kdo pozna koga, ki bi mi lahko zadevo nastavil naj me prosim kontaktira v zs ali pa napiše kar v tej temi, bo verjetno še komu prav prišlo!

V mislih imam Lj regijo, sem iz Šiške.

Lp
cruiser
član

Re: Servis kolesa Lj

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 22 Mar 2017 12:52

V Šiški imaš Bajkmanijo. Delajo dobro in ugodno.
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

Kraj: bliz obvoznice

OdgovorNapisal/-a cruiser » 22 Mar 2017 13:56

Hvala za odg. bom počekiru tole bajkmanijo!
sm se pa spomnu učasih sm vozu k enmu modelu, k je delu v Fun sport-u na ruskem carju, tko nisi ga mogu falit tak zabrit mal starejši, pa kolesa za mtb je prpravlu, kr ornk mojstr (btw a ga kdo pozna, ve kje je zdej?)...no kšnga tazga kot on, ki tut doma še kej nardi sm mislu :)
cruiser
član

OdgovorNapisal/-a Vitto1 » 27 Mar 2017 15:32

za "pogledat" menjalnik ti ne bo nihče vzel več kot za kavo. če bo treba poravnat nosilec in dotegnit zajlo ali nastavit, najbrž okoli 10. Zakaj bi si želel da ti to dela "nek majstr doma", mi pa ni najbolj jasno, razen če si fursov inšpektor :)
Vitto1
član

OdgovorNapisal/-a cruiser » 08 Apr 2017 20:48

hahaha, fursov inšpektor ja :)

am ne, sam pač tud kolesarski servisov ne poznam, da bi vedu ker je dobr in ker ne :wink:

tko da pač sm mel v mislih glede na to da kr dosti menjam kolesa, pa še za kako priporočilo naprej itd., pač bi si najdu kr enga serviserja k mu zaupam...

en predlog je dal nekdo zgoraj, ke peljem naslednjič, zdej sm pa pelu v šentvid temu serviserju, ki je ob cesti, ma tud servis smuči, no bomo vidl :)
cruiser
član

OdgovorNapisal/-a Izi » 08 Apr 2017 22:06

Svad...
Bajkmanija,...

ne boš nič falil,...
Uporabniški avatar
Izi
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a klekej » 26 Maj 2017 12:15

Fantje, bi šel kdo z mano k Svadu? Če pripeljeva kolesi skupaj, naredijo generalko za 48€ (olje v diskih vključeno). PM me.
Uporabniški avatar
klekej
član

OdgovorNapisal/-a klekej » 05 Jun 2017 20:20

Je kdo kdaj koristil usluge Damijan servisa v Lj?
Uporabniški avatar
klekej
član

OdgovorNapisal/-a koko82 » 06 Jun 2017 09:36

Kolkr sem videl so osredotočeni na mestna kolesa.
Če iščeš najcenejši servis bo tud valiteta temu primerna. Tle ni nekega standarda za kvaliteto tko da storitve niso niti približno na istem nivoju. Na polnovzmetenoem kolesu gre za dober generalni servis cel dan in to ne more bit 40€, ker to ni niti za inimalno plačo z prispevki. Poleg tega je treba plačat, najemnino, elektriko, kupovat novo orodje...
Za majhen denar lahko narediš sam če narediš nekaj na hitro in spustiš več kot pol opravil vključno z končnim testiranjem. Jest se včasih po servisu še eno uro zajebavam z testiranjem in finimi nastavitvami, pa se mi še zgodi da ne opazim kake napake oz se ta pokaže šele po kaki turi. Na stojalu lahko dela v nulo sam ko se vsedeš na kolo se spremeni pozicija menjalnika in zadeva ne šalta več.
Opažam da full servisov po menjavi verige sploh ne preizkusi kolesa in potem vse preskakuje, ker so bli zobniki preveč izrabljeni za menjavo verige.
Uporabniški avatar
koko82
član

Kraj: Bajkmanija

OdgovorNapisal/-a usy » 20 Jun 2017 14:41

Jaz nisem veliko hodil po servisih v Ljubljani, bil sem mogoče 2, 3 zadnje čase pa grem v bajkmanijo, no več ali manj poservisaram kar sam če pa kaj ne gre jim pa peljem kolo/komponente. Izredno zadovoljen nikoli reklamacij ali podobnih nevšečnosti. Kar se pa cene tiče odvisno kdo je za blagajno :) Oba serviserja sta res kul! Medtem ko tisti z dolgimi lasmi, sory če si na forumu ampak vedno ko pridem notri me ima da bi prišel drugič, očutek imam kot da nisem zaželen. Čez storitve pa nimam besed!
usy
član

OdgovorNapisal/-a Ripli » 28 Jun 2017 20:58

Da ne odpiram nove teme,
komu bi zaupali sestavo high end carbon kolesa (npr. prineseš okvir in vse dele ali obstoječe kolo, da ti določene dele prenesejo)
Ne bi rad da kakšen šalabajzer brez filinga zeteguje brez torque wrencha :-?

Hvala
Ripli
član

OdgovorNapisal/-a cronos » 30 Jun 2017 13:18

Ripli napisal/-a:Da ne odpiram nove teme,
komu bi zaupali sestavo high end carbon kolesa (npr. prineseš okvir in vse dele ali obstoječe kolo, da ti določene dele prenesejo)
Ne bi rad da kakšen šalabajzer brez filinga zeteguje brez torque wrencha :-?

Hvala

Bajkmanija obvlada!
cronos
član

OdgovorNapisal/-a RED_line » 12 Jul 2017 21:17

na bajmanio nimate pripomb? jaz imam eno. tipi so v 3PM! pol ure sem se vrtel okoli da sem jih našel v tisti zakotni ulici. ufff...
RED_line
član

OdgovorNapisal/-a whatever » 13 Jul 2017 08:15

A zato ste prisli 30 minut po zaprtju trgovine? :mrgreen:
Uporabniški avatar
whatever
član

OdgovorNapisal/-a Izi » 15 Jul 2017 11:23

RED_line napisal/-a:na bajmanio nimate pripomb? jaz imam eno. tipi so v 3PM! pol ure sem se vrtel okoli da sem jih našel v tisti zakotni ulici. ufff...

še en dokaz,.... da nesposobnost nima meja,...
Uporabniški avatar
Izi
član

OdgovorNapisal/-a PJ » 15 Jul 2017 20:58

RED_line napisal/-a:na bajmanio nimate pripomb? jaz imam eno. tipi so v 3PM! pol ure sem se vrtel okoli da sem jih našel v tisti zakotni ulici. ufff...

Ja se strinjam da niso ravno zraven glavne avtobusne v Ljubljani, ampak ce si z inteligenco vsaj na nivoju zlate ribice jih ob vsej danasnji tehnologiji res ni tako hudo tezko najti ;)
Uporabniški avatar
PJ
član

Kraj: A little bit here, a little bit there

OdgovorNapisal/-a RED_line » 15 Jul 2017 21:48

vidva, ki sta tako pametna probajta se furat brez vaše "pametne" tehnologije in potem se oglasita.

whatever, ne nisem bil to jaz :) prvič sem imel precej težav najdet trgovino, ravno zato ker ne uporabljam "pametne" tehnologije. v drugo sem našel skoraj brez težav. ni pa še zmeraj ravno preprosto. pač cela zgornja šiška je nekam čudna
RED_line
član

OdgovorNapisal/-a Izi » 16 Jul 2017 10:07

hahahaha,....

a ja težko je na njihovi spletni strani kliknit na naslov in ti nariše zemljeviid kje se nahajajo,...
ali na googele vpisat naslov in ti za tiste malo manj vešče nariše, da iz Celovške zaviješ in potem druga ulica,...

dej ne pametuj,...

sicer si si pa sam kriv če ne uporabljaš pameti in tehnologije,...
Uporabniški avatar
Izi
član

Vrni se na Sam svoj mehanik

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot]