slime polnilo

Kako uspešno šariti po vijakih, zobnikih, nastavitvah in sploh vse o vzdrževanju in popravilih

slime polnilo

OdgovorNapisal/-a andrazpogacar » 13 Nov 2017 15:46

lp
zanima me ali se ta polnila kot so slime in joe sealang itd vlijejo v ventil in pol napumpaš in se vozis?in kaj...potem v primeru defekta se samo zaflika?ali je to namenjeno da ko se predre da potem vliješ v ventil in se zaflika?
andrazpogacar
član

Re: slime polnilo

OdgovorNapisal/-a dumr666 » 13 Nov 2017 16:14

Vliješ ko montiraš gumo in potem napumpaš, bonus je da ne rabiš zračnice. Ko se voziš in predreš gumo, se višek mleka v gumi strdi v luknji (vendar je potrebno poskrbeti za to da bo mleko za začetek prispelo do luknje). Potem načeloma dopumpaš do željenega tlaka in se voziš dalje, pri kakšni večjih luknjah nimaš druge kot montirat zračnico in potem popravlat gumo :) . Če se naredi da izgubiš dosti mleka (večja luknja) lahko mleko naknadno vliješ skozi ventil, vendar to po mojih izkušnjah dela bolj tako tako, zato ponavadi vlijem kanister mleka in imam mir celo sezono.
Robots will steal your jobs. But that's OK
Nudim 3D tisk, info na ZS
Uporabniški avatar
dumr666
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a flefo » 13 Nov 2017 16:23

Vliješ med montažo gum. Skozi ventil gre načeloma samo če imaš avto ventil in odšraufaš dejanski ventilček, ampak to je stvar raznih predelav ker imajo tubeless kompleti v glavnem presta ventile (franckosti ventil). Tekočina zatesni rob pri tubeless gumah, tako da ne pušča in kot si že napisal pri predrtju - če ni luknja prevelika! V promocijskih videotih boš videl, da gume prebadajo z vsem mogočim in guma zatesni... V mtb praksi pa neraven teren zelo hitro ponovno razpre prevelike luknje. Lahko vliješ tudi v zračnico z avto ventilom, pomaga pri trnih, če pa gumo predraš na čem ostrem - t.i. kačji ugriz (snake bite) so luknje že prevelike in ne zatesni.

Jaz sem na predelanem tubelessu že več kot 3 leta in v kombinaciji s tesnilno tekočino še nisem imel defekta.
Uporabniški avatar
flefo
član

Kraj: rd

OdgovorNapisal/-a dumr666 » 13 Nov 2017 16:53

skozi italjanski ventilček gre tudi, samo je potrebno odstranit jedro
Robots will steal your jobs. But that's OK
Nudim 3D tisk, info na ZS
Uporabniški avatar
dumr666
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a cebe » 13 Nov 2017 17:21

Prvi pogoj je, da ima sploh plašč+obroč, ki drži tubeless. ;)

Ostalo sta ti fanta razložila.

Nevem pa zakaj bi bil tak problem vlivanje/dolivanje mleka skozi francoski/presta ventilček?
S plastičnim orodjem za odstranjevanje ventilčka/jedra le tega odšraufaš, doliješ mleko, zašraufaš nazaj in napumpaš.
Samo v zadnjih 3. tednih sem tako naredil cca. 15 kompletov wheelsetov in pri nobenem zaradi tega ni bilo nobenih komplikacij, umazanije, itd.

Če mene vprašaš imaš več dela, če daš najprej mleko v plašč in ga šele nato nameščaš (eno stran)...
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a MiLi » 13 Nov 2017 20:08

cebe napisal/-a:Prvi pogoj je, da ima sploh plašč+obroč, ki drži tubeless. ;)

Ghetto je zakon 8)

how to do "ghetto" tubeless part 1
If you ain't Mountain Biker, you ain't shit!
Uporabniški avatar
MiLi
Razdrem vse!

OdgovorNapisal/-a flefo » 14 Nov 2017 10:51

cebe napisal/-a:Nevem pa zakaj bi bil tak problem vlivanje/dolivanje mleka skozi francoski/presta ventilček?
S plastičnim orodjem za odstranjevanje ventilčka/jedra le tega odšraufaš, doliješ mleko, zašraufaš nazaj in napumpaš.
Samo v zadnjih 3. tednih sem tako naredil cca. 15 kompletov wheelsetov in pri nobenem zaradi tega ni bilo nobenih komplikacij, umazanije, itd.

Ok vzamem nazaj ta del. Nekoč sem dajal joetovo mleko skozi presto pa ni šlo preveč lepo ker so mi tisti koščki zaprli luknjo. Mogoče je pri slime-u oz. ostalih tekočinah drugače. Je pa to bilo že dolgo časa nazaj ker imam zadnja 3 leta ghetto na avto ventilih...
Uporabniški avatar
flefo
član

Kraj: rd

OdgovorNapisal/-a Buschi » 14 Nov 2017 11:09

MiLi napisal/-a:Ghetto je zakon ...

Drgač obstaja še bolj simpl varjanta:
taširok izolirpant, par ovojev, če nimaš švasanih obročev, ga daš še po stikih polovic obroča,
ventilček odrežeš ven iz stare zračnice in to je to. In NE, mleko ne stopi lima na izolirpantu.
Planinec...Gorski kolesar...Enduro motorist!
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

Kraj: Dolina Bratov Šrot

OdgovorNapisal/-a cebe » 14 Nov 2017 13:00

Pri 2€ za tubeless trak ali koliko že pač stane...?
Nevem no... Trenutno imam kar navaden izolirtrak noter, ker so mi v trgovini dali premajhen trak in sem imel vse podrto/odprto.
Aja, pa drži že 3 tedne brez izgube pritiska. ;)
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a Buschi » 14 Nov 2017 17:20

Buschi napisal/-a:izolirpant

=

cebe napisal/-a:izolirtrak
Planinec...Gorski kolesar...Enduro motorist!
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

Kraj: Dolina Bratov Šrot

Vrni se na Sam svoj mehanik

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov