Zračnost gonilke po vodoravni smeri ?

Kako uspešno šariti po vijakih, zobnikih, nastavitvah in sploh vse o vzdrževanju in popravilih

Zračnost gonilke po vodoravni smeri ?

OdgovorNapisal/-a jesen » 27 Jul 2018 05:43

Pri nakupu rabljenega Gianta nisem bil kdo ve kako previden, bil bolj začetnik kolesar. Kolo je neprimerno boljše od tistega, ki sem ga imel do sedaj, pa vendar sem že od začetka nekaj občutil pri pedeliranju. Najprej sem zamenjal pedali, ki nista zgledali ravno ohranjeno, vendar ni bilo kaj bistveno boljše. Ne gre čist gladko, včeraj pa sem ugotovil da osovina gonilke ima zračnost milimeter, dva po vodoravni liniji - pri premiku se sliši koviski udarec tako v eno ali drugo smer. Vrtenje sicer gre rado, ostaja pa dilema, kaj je narobe. Vsaj zunaj ni videt, da bi se kaj odvilo (tako na pamet, če bi demontiral gonilno ročico tam ko ni zobnikov in podložil eno podložko, bi to premikanje onemogočil, vem to seveda ni pravi pristop problemu. Kaj bi lahko bilo narobe ? Seveda nimam blage veze za kakšno gonilko gre, še napis se ne vidi dobro, ocenjujem da je shimano, zobniki so trije. Niti za samo kolo ne vem točno katero je, na njem piše Giant revel, prodajalec je navedel starost 4,5 let. Ima hidravljične disk zavore, menjalnika dobro delata, malo mi je prevelik (L) po tabelah, vendar mi zelo paše. Zdaj pa je seveda skrb, kaj se lahko zgodi, se škoda nedvomno lahko poveča, tudi stroški verjetno ne bodo zanemarljivi, kaj torej je za narediti (voziti zmerno naprej in nalagati € na kupček, ali čimprej ukrepati). Kako ugotoviti za kakšno gonilko gre, mogoče kje najti ustrezno rabljeno ? Je kdo imel že podobno težavo in kako jo je rešil ? Se zahvaljujem za vsak morebitni nasvet, ki bo prišel (upam).
Uporabniški avatar
jesen
član

Re: Zračnost gonilke po vodoravni smeri ?

OdgovorNapisal/-a cebe » 27 Jul 2018 06:42

...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a bjakeb » 27 Jul 2018 07:35

pojdi na lokalni kolesarski servis z enim dvajsetakom in ti bodo vse zrihtali.
e-bikes are mopeds.
bjakeb
član

Kraj: el đej

OdgovorNapisal/-a jesen » 27 Jul 2018 08:39

Ni tak, je Giant Revel 0 LTD 2013
Zadnjič spremenil jesen, dne 27 Jul 2018 22:57, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
jesen
član

OdgovorNapisal/-a jesen » 27 Jul 2018 08:41

bjakeb napisal/-a:pojdi na lokalni kolesarski servis z enim dvajsetakom in ti bodo vse zrihtali.

Upam da res, potem ni panike.

Lepa hvala za vzpodbuden odgovor !

o-o
Uporabniški avatar
jesen
član

OdgovorNapisal/-a bjakeb » 27 Jul 2018 11:31

kaj pa če bi slikal gonilko? z zgornje strani in s strani.
e-bikes are mopeds.
bjakeb
član

Kraj: el đej

OdgovorNapisal/-a jesen » 27 Jul 2018 11:41

Podatki o pogonu kolesa: Giant Revel o 2013

Preklopniki Shimano SLX, hitrost 3x10
Sprednji menjalnik Shimano Deore
Zadnji odvodnik Shimano XT
Zavore Hidravlični disk Tektro HDC300, rotorji 160 mm
Zavorne ročice Tektro HDC300
Kaseta Shimano HG62 11-34, 10s
Veriga KMC X-10
Gonilka FSA Gamma Drive Mega Exo 42/32/24
Spodnji nosilec FSA Mega Exo

Če bi se pokazalo, da bi bilo treba zamenjati kaseto, katero bi priporočali ? Če bi se pokazalo, da bi bila potrebna zamenjava gonilke,
enako vprašanje ali z enako ali pride v poštev kakšna druga ? Rad kolesarim, ne bi se pritožil, če bi mi prenosi v klancu omogočili za eno stopnjo še lažji prenos od sedanjega. To bi šlo verjetno z zamenjavo malega zobnika spredaj z malo manjšim, ali na kaseti velikega z malo večjim. Moram priznati, da menjave sedaj tečejo zelo dobro in ne bi želel, da po kakšni menjavi, spremembi to ne bi bilo več tako. Tudi veriga je po moji oceni zrela za zamenjavo, je KMC X-10 dobra, ali ima kakšno boljšo nadomestilo ? Brez skrbi, ne mislim sam karkoli servisirati, ampak bom to prepustil servisu z pripombami, ja verigo bi pa predlagal to, zobnik ta, itd. odvisno, če bom na tem mestu prejel kakšen zaželen argumentiran nasvet. To naredi tudi malo vtisa na servis, da ne mislijo, da je kolesar čist nepismen na to temo.
:lol:
Uporabniški avatar
jesen
član

Vrni se na Sam svoj mehanik

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov