Čez noč v zračnici pade pritisk na 0,5 bara - zakaj?

Kako uspešno šariti po vijakih, zobnikih, nastavitvah in sploh vse o vzdrževanju in popravilih

Čez noč v zračnici pade pritisk na 0,5 bara - zakaj?

OdgovorNapisal/-a hendrix » 04 Avg 2018 14:30

Pozdravljeni,

imam specializedovo zračnico (29 x 2,3) s presta ventilom. Naenkrat je začela spuščati zrak, vendar ne do konca, temveč nekje do 0,5 bara, kar pa se zgodi čez noč.

Mogoče ve kdo, v čem bi lahko bil vzrok?

Hvala.
Uporabniški avatar
hendrix
član

Re: Čez noč v zračnici pade pritisk na 0,5 bara - zakaj?

OdgovorNapisal/-a koko82 » 04 Avg 2018 14:42

Mini luknjica ali slab ventilček. Ko je pritisk dovolj nizek se zračnica skrči in stisne luknjico.
Uporabniški avatar
koko82
član

Kraj: Bajkmanija

OdgovorNapisal/-a hendrix » 04 Avg 2018 14:50

Hvala za odgovor. Že dvakrat sem imel zračnico v vedri vode in jo stiskal, vendar nobenega mehurčka. :) Hm, očitno druge ne bo, kot da kupim novo zračnico.
Uporabniški avatar
hendrix
član

OdgovorNapisal/-a PJ » 04 Avg 2018 18:07

Za Specialized ne vem, Schwalbe xlight imajo pa ventilcek, kateremu se da core odsraufati ven. In ko sem dobil novo kolo, sem se kaksen teden ali dva vozil se z zracnicami preden sem naredil tubeless ter skoraj diplomiral zakaj stvar spusca. Ko sem zategnil core, je spet normalno tesnilo. Tako da ce ima Specialized enak ventilcek, poskusi zategniti, ali pa vzeti ven in zaviti nazaj core ventilcka.
Uporabniški avatar
PJ
član

Kraj: A little bit here, a little bit there

OdgovorNapisal/-a lukasmuka » 04 Avg 2018 19:25

hendrix napisal/-a:Hvala za odgovor. Že dvakrat sem imel zračnico v vedri vode in jo stiskal, vendar nobenega mehurčka. :) Hm, očitno druge ne bo, kot da kupim novo zračnico.

Nič nerabiš stiskat. Ti samo napumpaj tak da se malo začne raztegovat. 100% bo nekje mehurček. Če čez noč spusti bojo čisto drobni in na redko. Tak da probaj še 1x in bodi bolj pozoren. Nemore zrak spustit brez da bi se vidlo pod vodo.
Uporabniški avatar
lukasmuka
član

Kraj: slov. b.

OdgovorNapisal/-a hendrix » 04 Avg 2018 20:56

PJ:
Bom jutri pogledal. Nikoli še nisem imel presta ventilov in niti nisem bil pozoren na to. Drugače pa tudi pojma nisem imel, kaj je core valve, na srečo pa imamo YouTube. :) https://www.youtube.com/watch?v=C7XzK0p_03o

lukasmuka:
Naročil sem novo Michelin Airstop zračnico in bom še enkrat preveril, ko jo bo menjaval.
Uporabniški avatar
hendrix
član

Vrni se na Sam svoj mehanik

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov