Ključ za rockshox vivid

Kako uspešno šariti po vijakih, zobnikih, nastavitvah in sploh vse o vzdrževanju in popravilih

Ključ za rockshox vivid

OdgovorNapisal/-a mat_pav » 02 Sep 2018 07:10

Zdravo

Imam mogoče kdo za posoditi ključ za raztavid Rockshox Vivid amortizer.

https://www.sram.com/rockshox/products/ ... etorx-tool
Uporabniški avatar
mat_pav
član

Kraj: Garica

Re: Ključ za rockshox vivid

OdgovorNapisal/-a lukasmuka » 02 Sep 2018 09:44

uporabi malo večje seger klešče
Uporabniški avatar
lukasmuka
član

Kraj: slov. b.

OdgovorNapisal/-a koko82 » 02 Sep 2018 11:44

Klešče bodo spodletele in poškodovale shaft. Sem že videl par takih vividov. Poleg tega še vedno ne bo imel nastavka za pumpanje ifp komore. Orodje za monarcha ne paše.
Uporabniški avatar
koko82
član

Kraj: Bajkmanija

OdgovorNapisal/-a mat_pav » 02 Sep 2018 11:53

Ja. Točno tako. Šlamparije s klesci sem se že lotil in malenkost podrsal ohisje. Več packarij ne bom delal. Imaš to mogoče v trgovini za prodajo?
Uporabniški avatar
mat_pav
član

OdgovorNapisal/-a koko82 » 02 Sep 2018 12:26

Na zalogi ne, se pa da naročit.
Uporabniški avatar
koko82
član

OdgovorNapisal/-a lukasmuka » 02 Sep 2018 12:38

ipf adapter je par eur in ga ma v sredo-četrtek doma. Če je pač tististih 30€ preveč za pravo orodje.
Če vzameš klešče ki lepo sedejo v lukne nič ne zdrsne. Morejo bit tiste tavelike za tavelike obročke. Shaft pa z abdektrakom oblepiš, da si ziher. Če maš pa dve levi roki in tega ne odpreš s kleščami je bolje da se takih zadev ne lotevaš....
Uporabniški avatar
lukasmuka
član

OdgovorNapisal/-a mat_pav » 02 Sep 2018 12:43

Bravo.
Uporabniški avatar
mat_pav
član

OdgovorNapisal/-a lukasmuka » 02 Sep 2018 19:17

Namesto da pišeš bravo se spravi in probaj.
Marsikdaj se rešijo zadeve tudi na kak drugačen način, samo malo se je treba znajdit.
Uporabniški avatar
lukasmuka
član

OdgovorNapisal/-a koko82 » 03 Sep 2018 05:55

Kje dobiš posamezen adapter za pumpanje vivida ?
Uporabniški avatar
koko82
član

OdgovorNapisal/-a lukasmuka » 03 Sep 2018 15:07

vivid/monarch adapter dobiš povsod. Od kolesarskih trgovin, amazona, ebaya..
Uporabniški avatar
lukasmuka
član

OdgovorNapisal/-a koko82 » 03 Sep 2018 20:36

Tisto je adapter za monarcha. Vivid ima drugačen adapter, sam nekateri trgovci ne vedo kaj prodajajo in oglašujejo isti adapter za oba amaortizerja. Si kdej probal napumpat vivida z adapterjem za monarcha ?
Seal head od vivida ni sam prišravfan ampak je kar konkretno pritegnjen + zaliman. Včasih moram še na originalno orodje dat podaljšek, da ga lahko odvijem. Pri takem bodo klešče za segerce sigurno zdrsnile, ker so enostavno prenerodne za take sile. Se pa seveda občasno najde kak vivid, ki ni pritegnjen in takega bi se verjetno dalo odvit z kleščami za segerce. Sam pomoje ni vredno riskirat, ker je shaft 5x dražji od orodja. Pa če zlomiš klešče imaš spet 20€ škode.
Kar se tiče improvizacije z orodjem, pri vzmetenju ne moreš prov dost improvizirat, ker so vsi kosi full občutljivi in se takoj kej poškoduje. Če bi rad sam šravfal si nabaviš oz sposodiš primerno orodje. Če je predrago, ker ga rabiš 1x na leto neseš na servis.
Tole je blo danes na servisu zaradi škripanja v kronah. Škripanje nima veze z predhodnim servisom, sam to popravljamo samo pri nas zato je prišla vila k nam. Kolkr sem razumel so nedolgo nazaj delali generalni servis. Ne vem če ni blo clo na nekem servisu. Načeloma za normalen servis pika ne rabiš specifičnega orodja (skor vse dobiš v merkurju), pa še tle improvizirajo z papagajkami :roll: Pa takih primerov ni tko malo, sam jaz ponavadi ne objavljam slik. Od zunaj se razen postrani zmontiranih tesnil ne vidi nič, tko da stranka misli, da je blo narejeno profesionalno :|
Ne rečem včasih tud pravo orodje spodrsne, sam poškodbe na spodnjih slikah so nastale samo zaradi napačnega orodja.

Tole ne zgleda hudo sam vresnici je tolk deformirano, da me skrbi da bo charger puščal olje (trenutno tesni).
Slika
Spraskano ohišje kartuše (sam kozmetično).
Slika
Stlačen seal head.
Slika
Postrani zmontirano tesnilo.
Slika
Na rebound shaftu sem moral popravit deformiran navoj.
Slika
Uporabniški avatar
koko82
član

OdgovorNapisal/-a lukasmuka » 04 Sep 2018 19:01

Eno je improvizacije eno je pa polovičarstvo oziroma tole kaj je na slikah zgoraj, takim bi itak blo prepovedat šraufat. Pa nima veze kaj se šraufa.
Sem delal 5 let v avtomehanični delavnici in vidiš marsikaj oziroma marsikaj popravljaš za raznimi polovičarji ki sproducirajo podobne kozlarije.
Brez improvizacije pa ne gre nikjer. Ker enostavno nimaš na voljo orodja za vsako možno stvar. Marsikaj se da rešit tudi na drugačen način.

To da vivid in monarch nimata istega IPF nastavka nisem vedel. Ker povsod kjer prodajajo piše monarch/vivid
Uporabniški avatar
lukasmuka
član

OdgovorNapisal/-a mat_pav » 04 Sep 2018 19:37

Ma de je bluzit več. Ta tema se je itak razširila preveč. Dejstvo je da če hočeš profesionalno uredit reči rabiš vsaj osnovno orodje. In ta ključ je osnova za to delo. Eno je popravljat avte drugo pa amortizerje k je večina alu. Koliko si jih popravil s kleščami? Me prav zanima? Sam sem že marsikatero orodje naredil za servis vzmetenja tudi s " seger kleščami " sem odpiral KS opore vendar to ni to. Pa še tam bi bilo orodje bolše. Tako kot pravi KOKO glava na vividu je precej zategnjena in se po domače povedano nima smisla j.... s kleščami. Pri meni je težava da se mi mudi ker rabim za vikend kolo zato sem iskal ključ. Definitivno ga bom tzudi po servisu naročil tako d abom imel svojega.
Uporabniški avatar
mat_pav
član

Vrni se na Sam svoj mehanik

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov