Težava z Rock shox monarch plus

Kako uspešno šariti po vijakih, zobnikih, nastavitvah in sploh vse o vzdrževanju in popravilih

Težava z Rock shox monarch plus

OdgovorNapisal/-a Mihec85 » 05 Jan 2019 19:15

Imam težave z rock shox monarch plus amontizerjem. Po končani turi se montizer neče 100% raztegnt. Ostane na poziciji saga (torej na 30%ih hoda). Nafilu sem ga do fulla (275psi)in prtisnu ventil za avto sag - takrat se je raztegnil in normalno sem nastavil sag (na pogled je bila težava odpravljena). Po novi turi pa se je težava ponovila. Ve morda kdo zakaj to dela?
Mihec85
član

Re: Težava z Rock shox monarch plus

OdgovorNapisal/-a MiLi » 05 Jan 2019 19:57

meni je isto delalo. poglej, če je kaj olja not. js sm mel samo neko mast. ko sem nalil malo olja teh problemov ni bilo več.
If you ain't Mountain Biker, you ain't shit!
Uporabniški avatar
MiLi
Razdrem vse!

OdgovorNapisal/-a Andraž » 05 Jan 2019 20:45

To je ponavadi znak, da so tesnila znucana oz. je slabo namazano in so prisotne še nečistoče.

Splača se vsaj zračno komoro snet, očistit, vse lepo namazat in nalit mazalno olje (1 ml na vsako stran komore) - s tem preprečiš vsaj uničevanje amortizerja (če je notri suša in svinarija se anodizacija hitro obrabi).

Najbolje pa je, da se poleg čiščenja in mazanja zamenja še zračna tesnila.
Enduro boys crew.
Uporabniški avatar
Andraž
član

OdgovorNapisal/-a Mihec85 » 05 Jan 2019 21:17

Zdi se mi, da maže bolj kot je (lahko, da sem uničil tesnila). Nwm kak vpliv imajo zunanje temparature na te oringe. Zadnje čase furam na - 5°C,-7°C. Bom naredu servis pa bomo vidli. Hvala za odgovore.
Mihec85
član

OdgovorNapisal/-a inspiron » 06 Jan 2019 09:50

Isti sindrom, meni so mazali, cistili, menjali tesnila itd itd - pa je delalo enkrat 2 furi, enkrat pol fure. Na koncu je bilo potrebno zmenjat aircan. Sedaj je mir.

(AJa, moj je sicer rc3 DebonAir).
inspiron
član

Vrni se na Sam svoj mehanik

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov