Menjava verižnika SRAM GX1000 na Garbaruk

Kako uspešno šariti po vijakih, zobnikih, nastavitvah in sploh vse o vzdrževanju in popravilih

Menjava verižnika SRAM GX1000 na Garbaruk

OdgovorNapisal/-a nene » 08 Jan 2019 18:33

Menjujem prednji verižnik na gonilki SRAM GX1000, z 32T na 30T oval Garbaruk. Ves zadovoljen sem se odpravil v delavnico, ampak glej ga zlomka, vijaki niso isti. Na SRAMu so sedaj M8 z maticami, medtem ko je na Garbaruku v verižnik vrezan M7 navoj. WTF? :MAD
Naj me prosim nekdo usmeri v neko SLO trgovino, da dobim 4 take vijake v nekem doglednem roku. Al sem spregledal kako zadevo? Ker sem že malo poguglal in preveril če kaj piše na garbaruk.com pa nič ...
Uporabniški avatar
nene
član

Kraj: Cerkno

Re: Menjava verižnika SRAM GX1000 na Garbaruk

OdgovorNapisal/-a koko82 » 08 Jan 2019 19:05

Sram ima malenkost večje vijake od ostalih proizvajalcev zato ne paše.
Tole bi moglo pasat.
http://www.bajkmanija.si/vijaki-za-pred ... ik-brand-x
Uporabniški avatar
koko82
član

Kraj: Bajkmanija

OdgovorNapisal/-a nene » 08 Jan 2019 19:44

Hvala za hiter info!
Se pa smotani s temi različnimi standardi ... :x No, saj verjetno bi bilo bolj prav, da bi Garbaruk opozoril kakšne vijake uporabiti in ponuditi opcijo nakupa, glede na to da je to zamenjava samo za SRAM verižnik (94 BCD).
Uporabniški avatar
nene
član

OdgovorNapisal/-a trunto » 09 Jan 2019 23:23

Daj prosim sporoči kako ti je uspelo, ker imam tudi sam namen z isto menjavo.

Sent from my Lenovo K920 using Tapatalk
Uporabniški avatar
trunto
član

OdgovorNapisal/-a nene » 10 Jan 2019 19:47

Je ratalo brez težav z vijaki, ki jih je prilepil koko82, sem ravno spravil skupaj. Sva potem na ZS še nekaj diskutirala, dejansko so to vseeno M8 vijaki in ne M7 kot sem pisal zgoraj, le SRAM ima bojda nek levi (ameriški) standard predvidevam, tako da je vijak malenkost večji.

Še eno kratko vprašanje, sem ravno montiral še gonilko na kolo. Na nekaterih pozicijah ko obračam gonilko okoli je čutiti rahel luft pri gonilnem ležaju, če gonilko obremenim. Ampak to je res minimalno, moram precej gor in dol obremenjevat da čutim. Pa še to samo na enih mestih ko vrtim gonilko okoli. Sklepam da je to nekako normalno za rabljen ležaj, namen imam še furati kot je, vsaj še eno sezono, največ kar lahko je itak vedno bolj bogi ležaj, al se motim?
Uporabniški avatar
nene
član

Vrni se na Sam svoj mehanik

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov