Obnova okvirja

Kako uspešno šariti po vijakih, zobnikih, nastavitvah in sploh vse o vzdrževanju in popravilih

Obnova okvirja

OdgovorNapisal/-a acerbix » 25 Jan 2019 11:04

Čao! Ni sicer cist za v ‘sam svoj mojster’, sam prav dalec pa mogoce tudi ni. Imam trekking bajk Marin, 28 col. Je ze kar v letih in mal rjavi okvir na mestih, ampak zaenkrat hujsega ni.

Ker mi je geometrija fajn, bi rad okvir dal nekomu obnovit, ki bi to naredil korektno in po neki ok ceni. Ata gugl pravi, da je nekje okol Kranja ena ok opcija (Grasic), kjer speskajo okvir in nato prasno barvajo. Vcasih naj bi se to dal dobit za 40€.

Mi lahk kdo pove, kako je s cenami zdaj? Plus me zanima, kako je treba pripravit okvir? Sklepam, da je treba vse komponente odmontirat dol in dostavit samo okvir. Kaj pa vilice? Te so sicer nevzmetene. Je potrebna dodatna zascita na mestih, kjer so denimo navoji itn.

Thanx
A

Sent from my iPhone using Tapatalk
acerbix
član

Re: Obnova okvirja

OdgovorNapisal/-a inspiron » 25 Jan 2019 11:21

V Vodicah ima nekdo na eni bajti napisano na veliko "servis in barvanje koles". Hiter google pokaze "Sebastijan Jeraj s.p., servis koles".

(Nimam pa nobenih izkusenj z njim. Probi poklicat.)

LP.
inspiron
član

Re: Obnova okvirja

OdgovorNapisal/-a c'dale » 25 Jan 2019 11:54

Grašič je pozicioniran v Kranju na Laborah, nasproti tovarne Sava. Sicer izkušenj z njimi osebno nimam.
Imam pa izkušnje s peskanjem mopeda Trekman, Peskanje DIDAS, v Ljubljani , Cesta na Brdo. Profesionalno narejeno, prijazn možakar, ugodna cena :)

Če si se odločil speskati okvir, potem je potrebno kolo razstaviti, odmonitrati vse komponente.
Potrebno je zaščitit gonilne ležaje, krmilni ležaj, navoje s silver-tapeom. Torej vse predele, kjer peskanje lahko poškoduje površino.

Po končanem peskanju pa prašno barvanje in sestavljanje.... :D
ride more, work less, :)
Uporabniški avatar
c'dale
član

Kraj: sir Jošt

Vrni se na Sam svoj mehanik

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov