BMX GT montaža zadnjega kolesa

Kako uspešno šariti po vijakih, zobnikih, nastavitvah in sploh vse o vzdrževanju in popravilih

BMX GT montaža zadnjega kolesa

OdgovorNapisal/-a hyperskunk » 28 Maj 2019 20:40

Živ. Nikakor mi ne rata zategnit matic na zadnjem kolesu...vsakič se premakneta oz. "zdrsneta"...če premal zategnem se pa itak pri pritisku na pedala zamakne naprej in je veriga losana...podložki sta pravilno obrnjeni...kako se vi mojstri tega lotevate? Thx
Slika
Zadnjič spremenil hyperskunk, dne 30 Maj 2019 09:57, skupaj popravljeno 1 krat.
Nobody can be exactly like me. Sometimes even I have trouble doing it.-- Tallulah Bankhead
hyperskunk
član

Kraj: Lj

Re: BMX GT montaža zadnjega kolesa

OdgovorNapisal/-a dumr666 » 28 Maj 2019 21:08

jst vtaknem kakšen viličasti ključ ali ročaj kladiva med gumo in BB ter cevjo od sedeža ter navrem da je ketna čisto stegnjena. Zategnem eno stran do konca, potem pa še drugo. Potem rahlo odvijem matico na strani prednjega verižnika obrnem gonilko ene parkrat naokoli, tako da ketna ni preveč napeta, zategnem, potem postopek ponovim še na drugi strani
:lol:
Robots will steal your jobs. But that's OK
Uporabniški avatar
dumr666
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a hyperskunk » 28 Maj 2019 21:22

dumr666 napisal/-a:jst vtaknem kakšen viličasti ključ ali ročaj kladiva med gumo in BB ter cevjo od sedeža ter navrem da je ketna čisto stegnjena. Zategnem eno stran do konca, potem pa še drugo. Potem rahlo odvijem matico na strani prednjega verižnika obrnem gonilko ene parkrat naokoli, tako da ketna ni preveč napeta, zategnem, potem postopek ponovim še na drugi strani
:lol:

Hm, to se dobr sliš...jst sm probu optimistično z roko držat...
Nobody can be exactly like me. Sometimes even I have trouble doing it.-- Tallulah Bankhead
hyperskunk
član

OdgovorNapisal/-a hyperskunk » 30 Maj 2019 08:19

Komajda ratalo...pomoje sm si rahlo mezinc izpahnu -_- debilno do amena...hvala za pomoč...
hyperskunk
član

OdgovorNapisal/-a kacu » 30 Maj 2019 23:55

Pomaga če imaš podložke, ki so na eni strani nazobčane, drugače zna biti kar zabavno ja :)
follow me i'm right behind you
Uporabniški avatar
kacu
član

Kraj: Glava

Vrni se na Sam svoj mehanik

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov