Račna ali kaseta nagaja?

Kako uspešno šariti po vijakih, zobnikih, nastavitvah in sploh vse o vzdrževanju in popravilih

Račna ali kaseta nagaja?

OdgovorNapisal/-a trunto » 20 Jun 2019 21:25

Po zadnji turi se mi je pojavil problem na zadnji osi, še vedno pa ne vem kaj bi lahko bil vzrok. Oprema v vprašanju je SRAM X1, 1x11.
Namreč, med vožnjo po ravnem (se pravi ni neke pretirane sile), bi mi gonilka na vsake toliko “počila”. Čisto naključno, nekaj časa nič, vse bp, potem pa nek čuden pok, “klenk”. Najprej sem mislil da je šel BB, vendar sem to domnevo ovrgel, ko sem snel verigo s prednjega zobnika ter preizkusil gonilko in ni nič pokalo. Lansko leto sem imel podoben problem zato sem letos na generalnem servisu to omenil (Funsports), kjer so mi rekli da je to najbrž problem z račno in da bodo pogledali in zrihtali. Po sevisu res ni bilo več nič slišati, vendar je zdržalo do pred kratkim, se pravi cca. 3 mesece po servisu. V tem času sem opravil precej voženj, nisem ravno švoh, prav nasprotno, rekel bi da prenašam precejšnjo silo na zadnjo os oz. pogon. Je možno da zaradi tega kaseto ali račno vrže iz pravilne lege kar bi povzročalo pokanje? Danes sem kaseto in račno snel, spucal, ponovno podmazal in začuda je pokanje prenehalo. Račna mi je izgledala OK, brez nekih poškodb ali anomalij (tudi sicer, če bi bilo kaj z račno narobe, bi imel precejšnje težave in ne samo pokanje), XD navoj je tudi zgledal OK, kaseta tudi...
Res ne vem kaj bi lahko bil problem, tako da če bi morda kdo vedel, bi bil zelo hvaležen. Ne da se mi ravno na vsake 3 mesece razstavljati zadnjega pogona...

Tnx.
Uporabniški avatar
trunto
član

Re: Račna ali kaseta nagaja?

OdgovorNapisal/-a koko82 » 23 Jun 2019 21:43

Gre za zelo glasen pok al bolj škriplje ?
Podoben primer smo imeli na e13 pestu, ker so falil dimenzije osi. Sem namazal in rekel stranki naj reklamira pesto. Ker potem ni pokalo ni reklamiral in seveda se je pokanje čez pol leta, ko je razrinilo mast ponovilo.
https://photos.app.goo.gl/CQP26dDXHswksJHm8
Uporabniški avatar
koko82
član

Kraj: Bajkmanija

Račna ali kaseta nagaja?

OdgovorNapisal/-a trunto » 24 Jun 2019 18:18

Bolj glasen pok.

Načeloma je bilo podmazano precej dobro, še preveč za moj okus.
Sem pomislil tudi na to, da quick release axla ni bila dobro zategnjena... je sploh možno, da lahko poka zaradi tega?
Uporabniški avatar
trunto
član

Re: Račna ali kaseta nagaja?

OdgovorNapisal/-a trunto » 26 Jun 2019 10:04

Hja, na včerajšnjem izletu se mi je žebelj zaril v zadnjo gumo in sem med flikanjem opazil da je feltna na nekaterih niplih razcvetena.
Po mojem bi to razložilo pokanje, čeprav zvok ni bil ravno tisti pravi (pokanje špic).
No kakorkoli že, feltno sem že odstranil in dal splesti novo...
Uporabniški avatar
trunto
član

Vrni se na Sam svoj mehanik

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov