Obraba utorov na račni - nasvet?

Kako uspešno šariti po vijakih, zobnikih, nastavitvah in sploh vse o vzdrževanju in popravilih

Obraba utorov na račni - nasvet?

OdgovorNapisal/-a velijoze » 26 Jun 2019 10:58

Pozdravljeni,

na račni (freewheel body, ruota libera, ...) so se obrabili tisti zobje/utori na katere se nasadijo verižniki. Očitno je telo narejeno iz nekega lahkega in mehkega aluminija, saj sem dosedaj zamenjal le 3 verižnike in z račno naredili okrog 10000 km. Stari verižniki so nazadnje šli komaj dol, novi pa še težje gor. Ves čas so se nekje "zatikali" in sem si moral pomagati z nežnimi udarci kladiva. Bojim se, da bo naslednjič še huje.

Zanima me, če se da zadevo kako rešiti ali pa je čas, da zamenjam račno (čeprav so ležaji v njej b.p.)? Sicer sem že pisal proizvajalcu, če bi lahko kupil novo, pa mi je odgovoril, da jih trenutno nimajo na zalogi :(

Hvala za nasvete in namige!

VJ
velijoze
član

Re: Obraba utorov na račni - nasvet?

OdgovorNapisal/-a dumr666 » 26 Jun 2019 11:35

meni je šla aluminijasta račna po dveh kasetah, rešitev je bila nova jeklena račna ki sedaj drži že tretjo kaseto, malo se pozna zajeda pri najmanjših zobnikih, ta veliki so pa tako ali tako na ločenem spiderju (Sunrace).
Robots will steal your jobs. But that's OK
Uporabniški avatar
dumr666
član

Kraj: Ljubljana

Re: Obraba utorov na račni - nasvet?

OdgovorNapisal/-a Andraž » 26 Jun 2019 14:14

Ne preveč komplicirat.....

Glavno pri aluminijastih račnah je, da vsakič ko snameš zadnji verižnik (kaseto), pobrusiš kar se je deformiralo zaradi "zažiranja" posameznega verižnika v "zob" kasete - če to ustrezno narediš gre nova gor brez problemov....
Enduro boys crew.
Uporabniški avatar
Andraž
član

Vrni se na Sam svoj mehanik

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: žan126