Zamenjava diskov.

Kako uspešno šariti po vijakih, zobnikih, nastavitvah in sploh vse o vzdrževanju in popravilih

Zamenjava diskov.

OdgovorNapisal/-a Dragothic » 04 Sep 2019 10:41

Pozdravljeni. Imam eno vprašanje glede diskov na MTB. Imam Cube Attention bicikl z serijskimi zavorami Shimano BR-MT200. Ker se največ vozim čez drn in strn in v breg so navedene zavore bolj tko in se ni samo enkrat nardil da se pred koncem klanca navzdol ostal skoraj brez bremz. Diski na kolesu so za Resin pads only. Diski so center lock 180 in 160 mm. A lahko zamenjam samo diske z bolšimi npr SLX ali XT serije in na njih dam semimetal oz. metal ploščice ?. Originalne ploščice so B01S Resin Disc Brake Pads. Hvala za vaš odgovor. lp
Dragothic
član

Re: Zamenjava diskov.

OdgovorNapisal/-a ZmZ31 » 04 Sep 2019 10:50

Lahko zamenjaš ;) lahko pa daš gr tudi večje rotorje ,npr. 203 in 180mm ,samo potem še rabiš adapterje :D
ZmZ31
član

Kraj: bogu za hrbtom

OdgovorNapisal/-a Dragothic » 04 Sep 2019 11:05

Zaenkrat bom rotorje pustil take velikosti. Potem bom pa vidu kak bo. Hvala.
Dragothic
član

OdgovorNapisal/-a hyperskunk » 04 Sep 2019 14:05

Kar se rotorjev tiče...od viška glava ne boli...pa bi probu najprej z večjimi (sploh, če nis lahkokategornik)...tud če pol menjaš same zavore ti bojo večji rotorji znali tko al pa tko prov pridt...
Nobody can be exactly like me. Sometimes even I have trouble doing it.-- Tallulah Bankhead
hyperskunk
član

Kraj: Lj

OdgovorNapisal/-a Dragothic » 04 Sep 2019 18:14

Ne nisem lahkokategornik :) Sicer sem s pomočjo bicikla skujšal iz 110 kil na 92. Samo kakšne gledam na biciklu 60 kil s pojstlo vred sem prau zavaljen. HAHAHAHAHHAHAHA. Ok mam 187 cm, tak da ni tak hudo.
Dragothic
član

OdgovorNapisal/-a Fleko » 05 Sep 2019 13:06

Jaz imam podobno kolo (Acid) enake zavore na njem in podobno težo + malenkost višji. Ne vem kje voziš, jaz jih nikoli nisem pregrel do te mere, da bi ostal brez zavor.
Mogoče prvo menjaj zavorno olje z oljem, ki ima višje vrelišče in popuščaj zavore in mogoče malo več uporabljaj zadnje zavore. Če jih stalno držiš pod ''bremzo'' boš tudi večje rotorje prekuril.
Rotorje sem že segrel, da so dobili barvo, da bi pa ostal brez zavorne sile pa ne, pa sem prevozil na šus tudi 1000m višinca oz. spusta.
Moje originalne zavore ko jih zagrejem začnejo škripati, takrat vem, da jih moram malo shladiti.
Fleko
član

OdgovorNapisal/-a Dragothic » 05 Sep 2019 19:59

Hmmmmmm. Uporabljam obe zavore hkrati in zaviram pulzivno stisnem in spustim tak ko treba. Zadnje ploščice resin sem zamenju pri 550 km, prednje bojo oz so zele hin okol 800 km. Bom videl kaj bom nardil....
Dragothic
član

OdgovorNapisal/-a Fleko » 06 Sep 2019 08:15

Jaz imam na trenutnih originalnih ploščicah preko 1000km in imajo mesa za vsaj še 1000km. Mislim, da je bolj problematičen tvoj način vožnje. Meni se ne zdi normalno, da se menjajo na 550km, sploh na trdaku in to zadnje.
Jaz skušam več uporabljati sprednje, tudi po barvi diska je vidno, da so sprednje bolj obremenjene. Zadnje uporabljam hkrati s sprednjimi skoraj do blokade kolesa, ali občasno za vzdrževanje hitrosti.

Slika sprednjega diska po ''mesarjenju''
Slika

Tukaj sem res mesaril, zaradi pohodnikov in psov sem zaviral na skoraj 0km/h iz 40-55km/h.
Fleko
član

OdgovorNapisal/-a Dragothic » 06 Sep 2019 18:36

Ni mi glih jasno ker neki doktorat za premzat ne rabiš..... Ko sem zamenjal zadnje ploščice je bila ena od ploščic skor na železu.... na drugi je bilo malenkost boljša. Dej mi povej a se teb ročke ko pritisneš na zavore fejst ugreznejo preden začne zavirat ali si že kaj štelal ?
Dragothic
član

OdgovorNapisal/-a Fleko » 07 Sep 2019 11:52

Ne meni se takoj odzovejo. Nimam nic mrtvega hoda.
Na drugem kolesu na SLXih imam nekaj mrtvega hoda, tam moram zamenjati olje.
Fleko
član

OdgovorNapisal/-a dejanot » 07 Sep 2019 13:10

Cao

Ne vem zakaj bi menjal olje ce zavore delajo, sploh pa mineralno, jaz na svojih magurah tega sploh ne pocnem in delajo ze dve sezoni brez problema, menjam le plosice ter enkrat diske zaradi padca,...

LP
!!! Adrenalin is our food, speed is our drug, DOWNHILL is our life,... =) !!!

Prodam: nekaj kosov
Uporabniški avatar
dejanot
član

Kraj: Cerknica

OdgovorNapisal/-a Fleko » 08 Sep 2019 15:22

Ce leti name glede menjave olja, bom olje menjal preventivno.
Kupil sem rablen kolo, kateri je skoraj nevozen od 2016.
Bolj miren sem, ce menjam se zavorno olje.
Zanemarljiv strosek. Recimo pri avtomobilih strogo na 2 leti menjam oz. Na tistih avtomobilih ki jih vozim bolj dinamicno mogoce odvozim track day menjam na sezono.
Fleko
član

Vrni se na Sam svoj mehanik

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot]