Zobnik Rog Holland

Kako uspešno šariti po vijakih, zobnikih, nastavitvah in sploh vse o vzdrževanju in popravilih

Zobnik Rog Holland

OdgovorNapisal/-a hyperskunk » 06 Sep 2019 11:43

Oj. Mal offtopic...sicer pisu že na sosednji forum...stvar je taka: Na omenjenem kolesu imam gonilko (firkant) s 44t zobnikom...ker nisem bik in mi je zadeva zoprna za v klance me zanima, če se da zamenjat zadevo z manj zobmi. Bi šla slučajno gor tud kaka novejša SS gonilka? Hvala in lp.
Nobody can be exactly like me. Sometimes even I have trouble doing it.-- Tallulah Bankhead
hyperskunk
član

Kraj: Lj

Re: Zobnik Rog Holland

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 06 Sep 2019 14:19

ČE ima (mislim da ima) BB 68mm BSA, potem je izbira skoraj neomejena
Če ima italijanskega potem je že omejena izbira glede bb ležaja
če ima oldskul pressfit potem ti ostane izbira omejena na 4kant gonilke

lahko pa daš gor drugo 4kant gonilko, samo moraš pazit na chainline
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

Kraj: bliz obvoznice

OdgovorNapisal/-a hyperskunk » 09 Sep 2019 19:44

No, sj, jst bi se rad izognu menjavi sredine, ker zadeva zelo lepo laufa :) Me je vbistvu bolj zanimalo, če obstajajo različne variante "firkanta". Ker ta gor zgleda čist klasično, pa preden se spravim v nabavo, da se prepričam...thx
Nobody can be exactly like me. Sometimes even I have trouble doing it.-- Tallulah Bankhead
hyperskunk
član

OdgovorNapisal/-a Crosswind » 10 Sep 2019 12:50

Mislim, da sta obstajali vsaj dve varianti firkanta - ISO in JIS.
Crosswind
član

OdgovorNapisal/-a hyperskunk » 11 Apr 2020 17:16

Oj, bom kr svojo temo znucu. Kaj moram točno tolčt, da dobim tale zobnik dol...v katero smer mi je jasn :) Mi je namreč napera počila na tej strani, pa bi moru novo preveč zakrivit, da bi jo spravu skozi. Hvala
Priponke
IMG_20200401_151541_small.jpg
hyperskunk
član

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 11 Apr 2020 20:42

Tista dva utora in ne luknjic.
najboljš da razstaviš os z ležaji in prideš zraven s ustrezno pobrušenim flohajzlom, ki ga vpneš v šraufštok ali francoza

drgač orodje zgleda nekako takole

Slika
Zadnjič spremenil Mojo Jojo, dne 11 Apr 2020 20:51, skupaj popravljeno 1 krat.
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

OdgovorNapisal/-a hyperskunk » 11 Apr 2020 20:50

MJ, zastopim, najlepša ti hvala...
hyperskunk
član

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 11 Apr 2020 20:54

Lahko probaš tudi s stranskim nabijanjem v rob utora če bo popustilo. Je navadni desni navoj
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

OdgovorNapisal/-a Buschi » 13 Apr 2020 12:52

Ponavadi je hitreje, če špico zviješ in sprobaš spravit mimo zobnika.
Zobnik ne gre dol zlahka.
Planinec...Gorski kolesar...Enduro motorist!
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

Kraj: Dolina Bratov Šrot

OdgovorNapisal/-a bjakeb » 10 Maj 2020 20:06

hyperskunk napisal/-a:Oj. Mal offtopic...sicer pisu že na sosednji forum...stvar je taka: Na omenjenem kolesu imam gonilko (firkant) s 44t zobnikom...ker nisem bik in mi je zadeva zoprna za v klance me zanima, če se da zamenjat zadevo z manj zobmi. Bi šla slučajno gor tud kaka novejša SS gonilka? Hvala in lp.

kaj pa, če bi zadnji zobnik zamenjal? kaj pa maš gor, en zobnik z račno? ti vem, da so dobavljvi v različnih velikostih.
e-bikes are mopeds.
bjakeb
član

Kraj: el đej

OdgovorNapisal/-a hyperskunk » 26 Maj 2020 21:04

bjakeb napisal/-a:
hyperskunk napisal/-a:Oj. Mal offtopic...sicer pisu že na sosednji forum...stvar je taka: Na omenjenem kolesu imam gonilko (firkant) s 44t zobnikom...ker nisem bik in mi je zadeva zoprna za v klance me zanima, če se da zamenjat zadevo z manj zobmi. Bi šla slučajno gor tud kaka novejša SS gonilka? Hvala in lp.

kaj pa, če bi zadnji zobnik zamenjal? kaj pa maš gor, en zobnik z račno? ti vem, da so dobavljvi v različnih velikostih.

Šele zdej opazu tvoj post...Vidiš, nism pomislu, da bi menju zadn zobnik...v vsakem primeru zadeve za živo glavo ne morm dol spravit...špico bom pa kr probu mim zobnika speljat, pa čeprav je zajeban čist...mi je skor ratalo z eno napero, sam sm navoj na njej fentu ker jo je treba tolk skrivit na unem delu, da gre lahko skozi...vrjamem, da mi bo v drugo ratalo :)
hyperskunk
član

Vrni se na Sam svoj mehanik

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot]