Nesreča na Muci trailu - Krvavec

Prva pomoč: ko se kaj z(a)lomi - s pridihom za gorske kolesarje. Prehrana kolesarjev. Kolesarske nesreče: Če se ti je zgodilo kaj pretresljivega, v naravi, v mestu ali na urejeni progi in to želiš deliti z ostalimi ali želiš da te samo potolažimo...

Nesreča na Muci trailu - Krvavec

OdgovorNapisal/-a mihan » 23 Jul 2017 08:17

V četrtek popoldan sem se na 900m nadmorske poškodoval na muci trailu. Padel sem na desno stran na sveže zorano vlako, polno kamnitih kugel. Na nogi sem pridelal globoko in 14 cm dolgo ureznino. Zahvaljem se vsem, ki ste mi takoj in nesebicno pomagali. Najprej dvema, ki sta šla dol do vasi usmerjat grs, potem dvema, ki sta mahala helikopterju in posebej tistemu, ki mi je posodil prvo pomoč, da sem si nogo zavil. Ravno tako se zahvalim Grs in posadki helija, da so me v zelo kratkem času 1.5 ure spravili do bolnice. Hvala fantje! Takole spoznaš, da je okrog tebe ogromno ljudi, ki so pripravljeni pomagati, ko je treba. Miha Novak
mihan
član

Re: Nesreča na Muci trailu - Krvavec

OdgovorNapisal/-a cresh » 23 Jul 2017 09:09

Lepo od vseh, tebi pa želim uspešno okrevanje.

Poslano z mojega Nexus 5 z uporabo Tapatalk
cresh
član

OdgovorNapisal/-a |DSI| » 23 Jul 2017 21:45

Nesreče se dogajajo, ponavadi ravno takrat ko najmanj pričakuješ in prav je da si v takih situacijah pomagamo, pa čeprav morda samo moralno in z usmerjanjem reševalcev =)

Sem eden izmed tistih dveh, ki sva se prva ustavila (tisti s telefonom) in se spustila do Stiške vasi. Najprej ti seveda želim hitro in uspešno okrevanje ter da padec ne bi povzročil preveč strahu.
Žal je bilo tako, da si res imel malo smole, saj so v ponedeljek in torek ravno po tej vlaki ven vlekli drevesa in je bila res precej razrita in polna kamenja - včeraj je bilo že veliko bolje.

Kakorkoli, takšne nesreče tudi na ostale posredno vzgojno vplivajo - zase vem, da imam zdaj spet vedno sabo osnovni komplet prve pomoči =)

Bi pa, če smem, malo izkoristil temo še za vprašanje, če kdo zna iz prve roke povedati (morda tudi sam ponesrečenec) kako je v takšnih primerih, ko je v reševanje vključen še GRS s stroški reševanja?
Opažam namreč, da veliko ljudi malo "stisne" ob omembi, da je nekdo klical oz. ga je reševal GRS. Tudi sam nisem čisto ziher, če bi jih upal v primeru nesreče klicat, če nebi bil ziher da življenje visi na nitki.
|DSI|
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Tzuli » 24 Jul 2017 07:20

GRS je zastonj, helikopter tudi.

https://www.dnevnik.si/1042750204
On the internet you can be anything you want.

It's strange that so many people choose to be stupid.
Uporabniški avatar
Tzuli
What, me worry?

OdgovorNapisal/-a koko82 » 24 Jul 2017 08:22

Če se ti to zgodi na "ilegalnem" trailu ti policija napiše položnico. Zato moraš tud če prideš sam do urgence rečt, da si padel v bike parku.
Uporabniški avatar
koko82
član

Kraj: Bajkmanija

OdgovorNapisal/-a b4d » 24 Jul 2017 08:25

Da se tisto teorijo zavrzemo, da te bo poskodovanec tozil ce mu pomagas, lahko te tozi, ampak v Sloveniji se nihce ni dokazal, da je poskodovancu tozeni zelel slabo.

Tako da po svojih sposobnostih pomagajte, v taksnih zadevah vsaka stvar steje, pohvale tem ki so se ustavili, OP pa zelim hitro okrevanje!
Uporabniški avatar
b4d
član

Kraj: Podgrad

OdgovorNapisal/-a Guarana » 25 Jul 2017 19:16

koko82 napisal/-a:Če se ti to zgodi na "ilegalnem" trailu ti policija napiše položnico. Zato moraš tud če prideš sam do urgence rečt, da si padel v bike parku.

Niti ne smeš rečt, da si padel na cesti, ker je to prometni problem, in je to zdravnik dolžan prijavit policiji... Jaz če že padem, vedno doma pred hišo... :oops:
Bodite pa pri nudenju prve pomoči pozorni in raje posumite na hujše poškodbe kot so. Predvsem ko je govora o glavi in hrbtenici, so lahko stvari hitro zelo resne... sploh glava je zahrbtna, če je čelada počena obvezno k zdravniku na kontrolo.

Tečaj prve pomoči za voznike (če ne pišeš izpita) je cca 30€, tako da če se vam zdi da ne bi vedeli kaj storiti, če pred vami obleži kolega,... za strošek ene slabe gume lahko naredite potezo življenja.
Guarana
član

OdgovorNapisal/-a PJ » 26 Jul 2017 06:52

Je kdo osebno, ne v stilu sem slisal od prijatelja, katerega sodelavec je imel bratranca, ki mu je sosolec rekel da..., ze res dozivel ta "popis", ker do sedaj me niti enkrat zdravnik ni spraseval po podrobnostih, kaj sele da bi po mojem obisku urgence dobil kaksen obisk policajev. Pa se nikoli nisem padal pred hiso ampak tam kjer zares sem. Tako imam obcutek, da je to zgolj mit, ki v resnici nekako ne obstaja ;)
Uporabniški avatar
PJ
član

Kraj: A little bit here, a little bit there

OdgovorNapisal/-a cebe » 26 Jul 2017 07:03

Ja, morajo narediti zaznamek na policiji... Lahko rečeš, da boš sam šel na policijo (in pote neki greš), drugače so jo po zakonu dolžni klicati, če padeš na cesti. Mesto mesreče bi se moralo poslikati, popisati, ugotoviti krivdo,...
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a Crosswind » 26 Jul 2017 07:42

@PJ: sodelavka se je razsula na cesti, zlomila roko, dobila zapisnik + kazen. Je pa res, da že cca 10 let nazaj.
Crosswind
član

OdgovorNapisal/-a havli » 26 Jul 2017 13:21

Zdravnik je dolžan poškodbo prijavit policiji kadar je šlo, ali obstaja sum, za poškodbo po tretji osebi. Sem spadajo prometne nesreče kjer je šlo z trk dveh udeležencev. Če sam od sebe padeš na cesti, te bo kaznovala samo policija. Zdravnik takšnih stvari ni dolžan prijaviti policiji. Zdravnik je dolžan pomagati ponesrečenemu, bolnemu... in nič drugega.
Sicer se mi zdi popolnoma vseeno kje si na primer zlomiš ključnico - padeš doma po stopnicah, ti spodrsne na ledu, padeš s češnje ali na i/legalni poti. Za zdravljenje je odvisna vrsta poškodbe in ne kraj poškodbe.

Lpt.
Uporabniški avatar
havli
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 26 Jul 2017 19:31

Še vedno, ko sem se jaz razbil ali kdo od kolegov in smo rekli, da je blo na cesti, so zahtevali prijavo na policijo, z obrazložitvijo, da to morajo po zakonu narediti...
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a havli » 26 Jul 2017 21:56

Kdo je zahteval prijavo na policijo?
Uporabniški avatar
havli
član

OdgovorNapisal/-a toti » 26 Jul 2017 22:03

jaz sem vedno na urgenci rekel ,da sem se s kolesom razbil na kolovozu v hosti,,
nikoli nisem imel problema, niti z zavarovalnico nobenega problema
no saj sem se res v hosti,,razen 1x na ledeni cesti sredi Kr.Gore,pa sem tudi takrat rekel ,,bilo je v hosti
Pa lepo pozdravljeni
TOTI
Uporabniški avatar
toti
član

Kraj: Jesenice

OdgovorNapisal/-a cebe » 26 Jul 2017 22:10

V vseh primerih dežurni zdravnik... prvič, pri meni, so bile poškodbe malo hujše in smo skupaj "pozabili" kljub zahtevam...
V naslednjem smo se nekako pogodili, da gre poškodovanec osebno na policijo, ko ga v bolnici porihtajo.
Za ostale primere sedaj vemo, da se že v naprej reče, da bomo šli osebno.

Je pa problem v tem, da se vedno poškodujemo na cesti - in ker je to nesreča v prometu oz. prometna nesreča (tako pravijo), je treba narediti zaznamek, poslikati in popisati kraj dogodka, itd. - tako mi je bilo razloženo.
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a PJ » 27 Jul 2017 10:36

Hvala Havli ;) Do sedaj me se niti enkrat nihce ni uradno vprasal po kraju nastanka poskodbe... enkrat je bilo zgolj v stilu "kje si pa padel?" in na moj odgovor da na Jostu je malo zavzdihnila in rekla "oh ta Jost" :) Mogoce imamo pa v Kranju zgolj bolj normalne zdravnike na urgenci, ki se ne gredo stvari, za katere niso zadolzeni (beri: ne igrajo se policajev ampak opravljajo svoje delo) :)
Uporabniški avatar
PJ
član

Kraj: A little bit here, a little bit there

OdgovorNapisal/-a MatevzV » 27 Jul 2017 12:59

Prvič u UKCju zaradi krvi v urinu, rekel da sem zletev iz ceste po svoji krivdi, čeprav je bilo sredi šume, nič komplicirali. Drugič na Jesenicah rekel da je bilo v parku, ker nisem mogel pač skriti opreme in prav tako nič komplicirali.

LP
Hit me in the face because I'm bulletproof, and you'll break your arm! MTB Železniki
Without roots and stones is not fun!!!
Na kolesu sem najbolj vesev, sam takrat ko na koncu ostanem cev!!
Uporabniški avatar
MatevzV
član

Kraj: Selška dolina - Železniki

OdgovorNapisal/-a Izi » 29 Jul 2017 18:25

no mene je pes na cesti sesul in so me iz kraja nesreče odpeljali z rešilcem,...
in me 48ur niso hoteli sipustit iz bolnice, ker se je vse skupaj obravnavalo kot prometna nesreča in si mi takrat rekli da so me dolžni imet 48ur pod nadzorom zaradi možnega pretresa možganov in temu posledičnih komplikacij,...
policaji naredili komplet zapisnik in tudi za lastnika se je izvedelo in mimoidoči so samo potrdili, da je vsake toliko nekdo žrtev istega cucka,..

no ja pustimo to da mi je ultra sposoben odvetnik,... ki je tudi dosti na kolesu,.. zajebal tožbo,...
Uporabniški avatar
Izi
član

OdgovorNapisal/-a P_Nut » 07 Avg 2017 08:08

Mene so spomladi odpeljali z rešilcem, sem rekel da sem padel na cesti (v resnici je bilo na trailu), takoj v UKCju so prišli policisti, naredili zapisnik, moral sem pihat, ... Skratka če padeš na cesti si udeleženec v prometu in morajo to tudi obravnavat. Dobil sem 40 EUR položnico (polovička 20 EUR) zaradi vožnje z neprilagojeno hitrostjo. :mrgreen: Če bi rekel da sem padel v gozdu na ilegalnem trailu bi bila kazen verjetno še višja.

Moj predlog, tako kot so rekli drugi, če prideš sam na urgenco moraš rečt da si padel bodisi doma bodisi v bike parku. Če te pa pridejo z rešilcem iskat pa ni kej dost za naredit.

Jaz sem bil najprej precej šokiran, v smislu - grem se malo zapeljat s kolesom in dobim kazen. Ampak tak zakon imamo ... ni kaj. Sploh je pa šok ker me je itak čakala operacija, ni se mi dalo s policisti ukvarjat tam. :mrgreen:

lp
P_Nut
član

OdgovorNapisal/-a jery » 12 Avg 2017 14:45

Ali se vam zdi pošteno, da ob nesreči namočite kar en nič kriv bike park. Sicer ne vem kakšne postopke imajo ob nesrečah v bike parkih, ampak, če imajo podobne postopke kot pri delovnih nesrečah se mi zdi totalno ne fer, da jih obiskujejejo kakšni inšpektorji samo zato, da se sami izmažemo.
Jaz osebno sem si zmeraj izmislil kako drugačno zgodbo katera sploh ni imela veze z kolesom in ni bilo problemov.
jery
član

OdgovorNapisal/-a whatever » 13 Avg 2017 10:01

Sej ne grejo potem pandurji tezit v park, ce ti reces da si tam padel. Tako da je itak najboljse reci, da si padel v parku, drugace obstaja verjetno, da bos fasal kazen. :)
Jaz sem padel na Pohorju, se odpeljal v Lj (klinicni) in so me vprasali na okencu kje sem padel - se karto s Pohorja sem jim pokazal, ker jim ni bilo jasno zakaj nisem sel kar v bolnico v MB. Pa ko sem cakal, da me sprejme zdravnik, je bilo kar nekaj obhodov policajev.
Uporabniški avatar
whatever
član

OdgovorNapisal/-a jery » 13 Avg 2017 10:13

Kakšni so postopki glede postopkov pri nesrečah v parkih bo najbolje vedel npr tzuli ali kak drugi opravitelj parka. Jaz samo vem da so inšpektorji in policija zaprli manjše smučiše katerega so si uredili lokalci za svoje otroke ob zlomu noge domačega smučarja, ko je povedal na urgenci kje se je poškodoval.
jery
član

OdgovorNapisal/-a havli » 13 Avg 2017 10:54

A mislite, da se policisti kar sprehajajo po urgencah in prežijo na goljufive poškodovance???

Podatki, ki jih pove bolnik so zaupni. Če policisti kako drugače izvejo, da je šlo za nesrečo, ali če zdravnik sumi, da je nekdo drug poškodoval osebo, potem se obvesti policijo oz. policisti kar sami pridejo.
Še enkrat, kar se mene tiče je čisto vseeno kje se je kdo polomil, v Ljubljani, na Korčuli, v cerkvenem gozdu, javnem parku, v bajkparku... Ja?

Lpt.
Uporabniški avatar
havli
član

OdgovorNapisal/-a jery » 13 Avg 2017 12:03

Če naprimer pride do delovne nesreče mora zdravnik poklicati policijo katera obvesti tudi inšpektorja . Vem iz lastnih izkušenj. Zato pravim, da mora povedat kakšen opravitelj kakšen imajo postopek v parku, ker se smatra kot objekt kjer se odvijajo javne aktivnosti.
jery
član

OdgovorNapisal/-a Vitto1 » 14 Avg 2017 11:24

Jery, pri delovnih nesrečah inspektorat obvesti delodajalec, če se smatra da bo delavec več kot 3 dni na bolniški, sicer se naredi zgolj interni popis s strokovnim delavcem varstva pri delu. Policija pride ob nesrečah s hujšimi posledicami in kjer so vpletene tretje osebe. Delam to in sem že parkrat imel tak primer.
Kar pa se parkov tiče, v izoli sta se dva poškodovala in bila v bolnici, pa me kot predsednika kluba ki upravlja s parkom nikoli noben ni klical za kakršnokoli stvar v zvezi s prijavljenimi nesrečami.

Poslano z mojega PRA-LX1 z uporabo Tapatalk
Vitto1
član

OdgovorNapisal/-a tol » 03 Okt 2017 15:02

whatever napisal/-a:Sej ne grejo potem pandurji tezit v park, ce ti reces da si tam padel. Tako da je itak najboljse reci, da si padel v parku, drugace obstaja verjetno, da bos fasal kazen. :)
Jaz sem padel na Pohorju, se odpeljal v Lj (klinicni) in so me vprasali na okencu kje sem padel - se karto s Pohorja sem jim pokazal, ker jim ni bilo jasno zakaj nisem sel kar v bolnico v MB. Pa ko sem cakal, da me sprejme zdravnik, je bilo kar nekaj obhodov policajev.

Zadnjič se je en italjan razmontiral v Cerrknem in sta prišla tako rešilec kot policija.
tol
nadpovprečno sitn

OdgovorNapisal/-a mloncar » 03 Okt 2017 16:58

Ce pride do nesrece na cesti, kolovozu policija napise poloznico, ce se zgodi na nelegalnem trailu ali planinski poti, potem policija naredi zapisnik in ga posreduje na inspekcijo (oni ti izdajo ali opozorilo ali kazen). Najbolj ziher je, da zdravniku reces, da si bil pes in si padel na planinski poti.
Uporabniški avatar
mloncar
član

Kraj: Posavje

OdgovorNapisal/-a havli » 03 Okt 2017 21:56

Pa dej nehite no že s tem, kaj je treba dohtarju rečt! Pa sej niso policaji! A mislte, če rečeš, da so te zeleni vesolčki napadl, pol bo pršla pa neka cyco-police in te odpelala v ludaro... Boli dohtarja, kje si se zlomu. Dohtar je odgovoren za zdravljenje poškodbe! Ja!?

Lpt
Uporabniški avatar
havli
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 03 Okt 2017 21:59

havli, moje osebne izkušnje in izkušnje, ko sem kolega spremljal k dohtarju, so precej drugačne, kot pišeš...
Govorim za Žalec/Celje.
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a mloncar » 04 Okt 2017 08:38

Tudi jaz imam drugacne izkusnje oz kar sem napisal zgoraj je na podlagi lastnih izkusenj. Lansko leto sem zaplužil po skalah in si porezal roko (cca 15 šivov). Jst bumbar po pravici povem kje in kaj se je naredilo, zdravnik oskrbi rano in pred zdravstvenim domom sta me čakala dva policaja. Naredila sta zapisnik, šli smo na kraj dogodka in na poti smo debatirali o vsem skupaj. Cez ene 14dni sem dobil domov zapisnik s strani inšpektorja, da mi izreka opozorilo zaradi kršenja zakona o vožnji v naravnem okolju. Če bi zdravniku rekel, da sem padel po poti medtem, ko sem šel peš v dolino, njim nebi bilo treba obvestit policije. Če bi se poškodoval pa na cesti, kolovozu itd bi pa dobil kazen s strani policije.
Uporabniški avatar
mloncar
član

Kraj: Posavje

OdgovorNapisal/-a havli » 09 Okt 2017 15:39

A mislite, da dohtarji policiste kličejo? A je možno, da policisti kako drugače zvejo, da se je nekje zgodila nesreča?

Lpt.
Uporabniški avatar
havli
član

OdgovorNapisal/-a Racman Jaka » 09 Okt 2017 21:10

Jap, morajo po uradni dolžnosti...
KvaK
Uporabniški avatar
Racman Jaka
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 09 Okt 2017 21:42

havli, kot sem že parkrat očizno napisal - JA, doktorjeve besede so bile v obeh primerih, da MORAJO po dolžnosti oni obvestiti najbližjo policijsko postajo.

Nevem, mogoče v Lj (ali kje ti deluješ) to n velja, to jaz nevem, ampak v Žalcu so obakrat rekli, da je to njihova dolžnost in da morajo.
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a Snakes » 10 Okt 2017 09:00

havli napisal/-a:A mislite, da dohtarji policiste kličejo? A je možno, da policisti kako drugače zvejo, da se je nekje zgodila nesreča?
Lpt.

Dohtarji verjamem da se nimajo casa ukvarjat s tem, predvidevam da to naredijo pri sprejemu v UKC kjer moras izpolnit kaj, kako in kje si se poskodoval.
Uporabniški avatar
Snakes
član

Kraj: tu pa tam

OdgovorNapisal/-a cebe » 10 Okt 2017 09:44

Ojoj, če rečeš, da si padel na (makedam) cesti, gre za prometno nesrečo. In prometno nesrečo je treba javiti na policijo - tako sta razložla oba doktorja v obeh, osebnih primerih.
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a Spikster » 10 Okt 2017 13:58

Na srečo na Lj urgenci vsaj za moje primere niso postopali tako. Dvakrat padel na makedamski cesti. Obakrat težje poškodovan. Bom se držal nasvetov in padal samo v parkih, ker če naredim povzetek, bi moralo to biti ok?
Uporabniški avatar
Spikster
član

OdgovorNapisal/-a havli » 10 Okt 2017 21:22

Tole je zelo spolzek teren - zaupni podatki, varovanje podatkov, prijavna dolžnost zdravnika... Hitro bi se lahko izkazalo, da je nekdo v neki zdravstveni ustanovi prehitro bleknil in brez potrebe obvestil policijo, in da je nekdo v neki drugi ustanovi ni, pa bi jo moral.

Pri nas se je do sedaj policija še vedno prikazala kar sama od sebe...

Mah ne da se mi več... v google natipkajte "prijavna dolžnost zdravnika" pa mal preberte.

Lpt.
Uporabniški avatar
havli
član

OdgovorNapisal/-a enej_46 » 12 Okt 2017 14:18

Jaz sem se fental na Javorniku, prišel v UKC me je doktor vprašal kaj sem delal in sem rekel da sem se s kolesom v gozdu razbil.
To je to. Nič ni prijavil nikamor in nobenih problemov.
Uporabniški avatar
enej_46
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 26 Okt 2017 16:37

havli, ocitno nismo osamljeni primeri:
http://mtb.si/poucno/5645-storija-v-domaci-gmajni.html
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a havli » 26 Okt 2017 16:51

Kljub vsemu vztrajam, da ni naloga zdravnika (!!!), da ugotavlja kraj kjer se je zgodila poškodba in da preverja resničnost poškodovančevih navedb. Edina prava obveznost zdravnika je, da pomaga poškodovancu.
Ostalo kot sem že napisal - kdo bi moral, bi smel, ali je, ali ni... obvestil pa je spolzek teren. Do sedaj nisem nikjer izrecno zasledil, da bi moral zdravnik (!!) obvestiti policijo ob padcu, kjer ne gre za sum poškodbe s strani druge osebe.
Zakaj ni Mah vprašal policistov, kako so zvedeli za v članku opisano nesrečo? Če se prav spomnim, nikjer ne piše, da je zdravnik (!!!) obvestil Policijo.

Lpt.
Uporabniški avatar
havli
član

OdgovorNapisal/-a havli » 27 Okt 2017 17:08

Skrivnost, kako pride obvestilo do policistov je rešena :)

Računalniški program pošlje obvestilo na Policijo, ko administratorka ob vpisu poškodovanca vnese šifro za kakšno vrsto poškodbe gre - prometna nesreča-voznik, prometna nesreča-kolesar... oz. nekaj v tem stilu.
Zdravnik mora obvestiti Policijo samo kadar gre za sum nasilja / poškodbe s strani druge osebe.

A bo?

Lpt.
Uporabniški avatar
havli
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 27 Okt 2017 22:55

Eee, a je blo tako težko? :)

Še vseeno povsem trezno in prisebno povem, da je obakrat (različni zdravnik) očitno poudaril, da je dolžen obvestiti policijo.
Od kod njemu to, nevem, ampak vem pa precej očitno, kaj sta oba izrekla!
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a havli » 27 Okt 2017 23:50

Ne razumem, kaj če je bilo težko?

Ne vem, a se ne razumemo, a slabo beremo, al kaj nam ne gre skupaj - že ves čas pišem, da obveščanje policije ni stvar ZDRAVNIKA (razen v določenih primerih), eni pa še kar o dohtarjih!
Napisal sem, da je to avtomatizem, ki se zgodi, ko administratorka vtipka neko šifro (na primer W01) v Birpis - torej ZDRAVNIK nima nič s tem, da ti dajo policisti pihat in napišejo položnico.

Lpt
Uporabniški avatar
havli
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 28 Okt 2017 07:08

Ja da si to napisal, ce ves... Vecina se jih to sprasuje, kako se lahko policaji pojavijo prakticno nemudoma, dohtarji p naj nebi obvescali.
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a havli » 28 Okt 2017 09:03

Napisal sem še isti dan kot sem zvedel, kako to deluje na urgenci UKC v Lj. Ne vem, kako deluje drugje.

Lpt
Uporabniški avatar
havli
član

Vrni se na Prva pomoč, kolesarske nesreče, prehrana, trening

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov