Zbijanje kolesarjev

Prva pomoč: ko se kaj z(a)lomi - s pridihom za gorske kolesarje. Prehrana kolesarjev. Kolesarske nesreče: Če se ti je zgodilo kaj pretresljivega, v naravi, v mestu ali na urejeni progi in to želiš deliti z ostalimi ali želiš da te samo potolažimo...

Zbijanje kolesarjev

OdgovorNapisal/-a Ferjo » 10 Maj 2010 22:42

Živjo

To temo odpiram, če želi kdo deliti svoje izkušnje o tem, kako izgleda, ko avto zadene kolo in si takrat tudi sam na kolesu. Morda bo komu koristilo in se bo lahko izognil podobnim situacijam in nesrečam.

Danes sem imel kar malo sreče. Pozno popoldne sem se peljal po glavni cesti 200 m od doma, ko je iz stranske ceste pripeljal avto. Avto je zaustavljal in vse je kazalo, da se bo ob znaku stop tudi ustavil. Moja predvidevanja so bila žal napačna, avto pa hitrejši od mene. Bicikel je šel v franže :evil: , meni pa je na srečo uspel pobeg izpod avtomobila :D . Razen manjših udarcev v kolena na srečo ni hujših poškodb.
Po nesreči je bil še bolj kot jaz, presenečen voznik avtomobila. Najino srečanje je komentiral, da me enostavno ni videl.

Do sedaj sem imel največ pomislekov glede padcev pri vožnji po skalah in koreninah, a je očitno najbolj nevarna vožnja po domačih ulicah.

Nauk: kolesar nima nikoli prednosti !
Zadnjič spremenil Ferjo, dne 11 Maj 2010 17:01, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Ferjo
član

Kraj: med Novo Gorico in Krasom

Re: Zbijanje kolesarjev

OdgovorNapisal/-a MarE » 10 Maj 2010 23:01

Ja, kaj te ni odbilo od asfalta na havbo, streho, vetrobransko streklo, da bi pri tem lovil ravnotežje ob brisalce, anteno in bi se ti noga zataknila v vse žaromete in bi se pri ponovnem padcu z avta komaj obdržal na kljuki vrat, ki bi mimogrede odletela s pantov??? C..c..c...cc.c Naslednjič se nauči pravilnega "padanja".
Uporabniški avatar
MarE
Obuti MarE

Kraj: ... ..... ....- -- - -...

OdgovorNapisal/-a Snakes » 10 Maj 2010 23:07

Mare pozabil si še na to, da je voznik pri vsem skupaj padel iz avta, in mu je Ferjo med padanje dvakrat s kolenom padel na obraz.
Ferjo napisal/-a:Do sedaj sem imel največ pomislekov glede padcev pri vožnji po skalah in koreninah, a je očitno najbolj nevarna vožnja po domačih ulicah.

Uff definitivno. Ok niso mi ravno domače, samo ko sem v Ljubljani na bajku sem ves čas 110% skoncentriran na vožnjo, ker če ne, bi že pristal v kakšen avtu.
Uporabniški avatar
Snakes
član

Kraj: tu pa tam

OdgovorNapisal/-a Ferjo » 10 Maj 2010 23:19

Mare, ne vem, če si kdaj probal, kako je to v praksi, vendar mi lahko verjameš, da je seskok čisto drugačen v gozdu, kot v primeru, ko ti avto zavozi na kolo.

Naslednjič pa malo manj cinizma, hkrati pa ti želim, da na to temo ne boš pisal iz lastnih izkušenj.
Uporabniški avatar
Ferjo
član

OdgovorNapisal/-a TTOCS » 10 Maj 2010 23:46

In kdo te je čakal, ko si rišel domov? Žena in otroci? Ali pa prijatelji iz odskodnina.com, poravnava.si,...
Kaj pa je rekel policaj? Da nisi bil nazadnje kje še ti kriv :twisted: ?
IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
TTOCS
član

Kraj: Slovenska Bistrica

OdgovorNapisal/-a Spikster » 11 Maj 2010 00:32

http://www.pinkbike.com/video/134969/

ravno danes videl na pb-ju
Uporabniški avatar
Spikster
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a MarE » 11 Maj 2010 07:17

Ferjo napisal/-a:Mare, ne vem, če si kdaj probal, kako je to v praksi, vendar mi lahko verjameš, da je seskok čisto drugačen v gozdu, kot v primeru, ko ti avto zavozi na kolo.

Naslednjič pa malo manj cinizma, hkrati pa ti želim, da na to temo ne boš pisal iz lastnih izkušenj.

Nisi razumel poante mojega pisanja.
Uporabniški avatar
MarE
Obuti MarE

Kraj: ... ..... ....- -- - -...

OdgovorNapisal/-a Mako » 11 Maj 2010 09:16

MarE cilja na takšen način "padanja" kolesarja, da naredi čim "manjšo" škodo, po možnosti "ne" na avtu. :twisted: :mrgreen:
Recimo:
Na območju umirjenega prometa grem čez prehod za pešce (na kolesu), avto pelje in se ne zmeni zame in se tebi nič meni nič zaleti v kolo. Hitrost je nizka. Tik pred dotikom (trk je prehuda beseda) se odrinem od pedal in to tako, da pristanem z nogami na havbi. Pri tem naredim kar se da "mehak" pristanek in še "mehkejši" sestop z avta... Voznik je sicer grdo robantil, jaz sem samo pobral kolo in odpeljal brez besed.
Uporabniški avatar
Mako
Šef klinike

OdgovorNapisal/-a LOV2XLR8 » 11 Maj 2010 09:48

Imel sem eno bližnje srečanje z avtom na prehodu za pešce (LJ, Celovška). Ker je trgovina par 100 m naprej od znane bajkerske štacune, sem jasno šel po isti strani ceste tja in nazaj. Nazaj grede torej po napačni strani kolesarske, v roki sixpack bandidosev, se ustavim pred prehodom. Avto je stal na tričetrt zebre in ni kazalo, da bi dal prednost. Med čakanjem voznika na prosto vozišče, se počasi pomaknem na prehod, naenkrat pa samo slišim gas podna in preden sem uspel karkoli narediti, me je od havbe odbilo na drug pas Celovške, na srečo je bil takrat prazen. Flaše so letele, dve po avtu, eno je povozil avto in je pikirala direkt v njegova vrata... Prva reakcija, zlomljeno nič, fak, kaj pa je z bajkom? Ah, ena osmica spredaj, bomo naredili swap (mestno kolo). Grem do tipa v avtu -takrat se je izkazalo, da sta bila dva-, oba presrana in v šoku. "Ja, od kje si se pa ti vzel..." Oba sta gledala samo v levo smer, jasno, znak je bil obvezna desna, torej z desne kolesarja ne bo - če bi bil pešec, bi ga takisto nabasal. Smo prešteli žrtve na materialu in si zaželeli srečno pot, ker je bila krivda na obeh straneh, bomo že popravili vsak svoje.

Nauk? Ob vožnji po nepravi strani ceste je fino biti še dvakrat bolj pozoren in obvezno vzpostaviti očesni kontakt z voznikom.

"Close callov" pa po LJ niti ne štejem več, ponavadi ob vožnji ne gledam semaforje in znake, temveč vozila. Predvidevanje in pozornost sta ključna. Se mi je že pripetilo, da je tip mrtvo hladno iz nepregledne stranske zapeljal na glavno in gas dalje... na srečo sem vozil bolj po sredini pasu in imel čas zaviti. Pritisnem in ga dohitim na semaforju, pa sem 2 minuti poslušal opravičilo, da me je menda spregledal :)

To se splača pogledati, dosti uporabnega: http://bicyclesafe.com/

p.s.: Mare, doma imaš tri mlade kaskaderje, a boste pokazali v videu, kako uspešno s padcem oz. trkom demolirati avto?
Uporabniški avatar
LOV2XLR8
smooth cat

Kraj: NowHere

OdgovorNapisal/-a Patrice » 25 Jun 2010 20:34

Sicer se mi tole na srečo ni zgodilo. Sem pa prepoznal precej nevarno situacijo, ko sem gledal voznika, ki je sicer gledal v mojo smer, a je imel glavo popolnoma zakrito s sprednjim stebričkom - spraševal sem se, da če jaz ne vidim njegove glave, potem tudi on ne more videti mene (ravno tako kot pri tebi je prihajal s stranske). Dejstvo je, da največ za prometno varnost naredimo lahko sami - neglede na to, ali smo v avtu ali na kolesu. In da se zavedamo, da so napake včasih samo to - napake. Veliko lahko storimo s tem, da upoštevamo predpise, dvakrat pogledamo, če lahko nekaj varno naredimo in predvidevamo napake drugih. Seveda se zavedam, da so nekateri brezobzirni in agresivni, a takih je pravzaprav samo 10% (in naredijo 50% štale).
Legalize it... Both MTB on Slovenian trails and marijuana...
Patrice
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a pir0man » 08 Avg 2010 21:43

Ferjo:
Sem bil na zelo podobnem mestu kot ti :)
Blo je že temno, (bil sem brez luči seveda), po klancu dol (cca 35 km/h), nasporti pripelje avtomobil in zavije na levo brez žmigovca direkt pred mene :) sledil je lep polet čez havbo in celo križišče!
Moj panoramski polet se je na srečo končal brez kakšnih hudih posledic :) zvita feltna, pa mal sm biu potoučn. Voznik pa kot da bi marsovca vidu :)
Uporabniški avatar
pir0man
član

Kraj: domžale

OdgovorNapisal/-a Ferjo » 17 Avg 2010 22:33

Welcome in Flying club :evil:
Uporabniški avatar
Ferjo
član