Bolečina v kolku

Prva pomoč: ko se kaj z(a)lomi - s pridihom za gorske kolesarje. Prehrana kolesarjev. Kolesarske nesreče: Če se ti je zgodilo kaj pretresljivega, v naravi, v mestu ali na urejeni progi in to želiš deliti z ostalimi ali želiš da te samo potolažimo...

Bolečina v kolku

OdgovorNapisal/-a furlanales » 03 Jun 2010 17:56

Zdravo

Imam problem boli me levi kolk ( krivo je seveda kolesarjenje ). Traja že 3 tedne. Ali ima kdo kakšno rešitev ali izkušnjo kako rešit ta problem?

Aleš
Uporabniški avatar
furlanales
član

Kraj: Maribor

Re: Bolečina v kolku

OdgovorNapisal/-a zee Germans » 03 Jun 2010 18:44

furlanales napisal/-a:Ali ima kdo kakšno rešitev ali izkušnjo kako rešit ta problem?

Enkrat sm padu ma prou lih točno na kolk, me je bolelo tri tedno, je ratalo modro, zeleno, rumeno, in pol je počasi nehalo bolet, si morš mislt....
Pra-nona je padla na kolk, je blo treba zamenjat, ni kej.

Zdravstveni sistem je prou propadu pri nas al kaj :D
Ja, verjetno imaš eno nogo krajšo od druge, sedež previsoko, preveč naprej sediš, moraš to popravt pol bo nehu bolet kolk (tak odgovor si pričakoval?)
Te naročim jst pri zdravniku ? Te bo malo pregledu in poslu naprej na kakšno slikanje itd .... je zastonj veš, verjetno imaš osnovno zdravstveno poštimano....
Zadnjič spremenil zee Germans, dne 03 Jun 2010 18:53, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
zee Germans
ignorirajte me!

OdgovorNapisal/-a MiLi » 03 Jun 2010 18:44

morda imaš previsoko nastavljen sedež...
If you ain't Mountain Biker, you ain't shit!
Uporabniški avatar
MiLi
Razdrem vse!

OdgovorNapisal/-a tol » 04 Jun 2010 21:30

1. raztezanje in ogrevanje je kar fajn zadeva.
2. načeloma je zdravstvo pri nas "brezplačno"
3. ugotavljanje razlogov tvoje poškodbe je kot igra "slepe" miši:
a) lahko gre za poškodbo, ki je udarila ven še le zdaj
b) lahko je posledica preobrmenitve in vnetja
c) mogoče je vse v glavi
d) ...

4. saniranje poškodbe ni brezveze, verjemi, še danes se mi kolca po bolj gibljivem kolku, ker nisem saniral stare hokejske poškodbe :cry:
5. če gre samo za preobremenitev, stvar dokaj hitro mine. Nazadnje me je bolelo v desnem kolku, ki je zdrav del kolkov, po 6 urnem teku/kolesarjenju..dva dni je bil premik iz ležečega položaja v sedečega zelo mučn, zdaj je pa vse ok (upam)
6. vzrok? prenizek/previsok sedež, napačna tehnika pedaliranja (imaš spd?), lahko je izvor kje drugje in je kolesarjenje samo potenca na to,nekaj tretjega
tol
nadpovprečno sitn

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Lojzepopndekl » 08 Okt 2015 07:12

Po besedah zdravnika mnogo prezgodaj se mi je zgodila obrabljenost obeh kolkov. Ni še ravno za zamenjavo, me pa konstantno malo boli, ko sem pretiraval v klanec sem pa potem tri tedne šepal.

Sedaj se moram naročit k enemu od ortopedov. Ima kdo idejo kje bi bilo bolje, UKC, Valdoltra (daleč), kakšen koncesionar...

lp
M
Sej ni treba da j' mau, glavn da j' dobr!
Uporabniški avatar
Lojzepopndekl
član

Kraj: Mjaw York

OdgovorNapisal/-a Luka » 09 Okt 2015 21:02

Welcome to the club :cry: Jaz sem bil (tudi zaradi kolkov) pri dr. Stražarju na Ortopedski kliniki v Lj. Kolkov sicer ne menja, ampak če se da še kaj rešit z artroskopijo, je on pravi naslov. Boš verjetno šel (če še nisi) na MRI (s kontrastom, kar baje najboljš v Valdoltri slikajo), pol se bo pa vidl, kako in kaj... Jebiga, bo pač treba prilagodit intenzivnost in vrsto aktivnosti (speglani, položni traili press). Na bolečino se pa pač navadiš...
Luka
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 09 Okt 2015 21:11

Glede MRI-ja s kontrastom, po mojem res najbolje Valdoltra.

Kaj pa pri vsem skupaj kakšno "tretje mnenje", kakšnega dobrega "kitajskega medicinca"/osteopata?

Jaz sem bil zaradi ram na MRI-u v Valdoltri (s kontrastom), zvedel kasneje to kar sem že vedel, dobil odgovor, da nimajo kaj pomagat razen operacije.
No, nisem rabil veliko obiskov pri res dobremu alternativcu v Lj, pa je stvar sanirana bolje kot kdajkoli v zadnjih 10. letih (stara poškodba, ki se je "skrila" s treningom in povrnila pri zabušavanju, padcih, itd.)

Jaz osebno si grem še splošno zdravstvo samo zaradi slikanj, MRI-jev, itd., drugje jim pa iz poškodbe v poškodbo manj zaupam - in le teh ni bilo malo, tudi ostalih zdravstvenih problemov ne, kjer ti pa itak samo tablete pripišejo (so konec koncev itak pospeševalci prodaje farmacevstkih podjetij (razen izjem)).

Kaj veš pa na ZS, če koga kaj konkretno zanima...
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 10 Okt 2015 08:17

Jaz sem slišal zelo pozitivno priporočilo
http://www.aeq.si/cms/index.php/sl/home ... nian/o-nas
Lastnik maratona v brežicah.

je že kdo bil?
Uporabniški avatar
Jabooz