Jaboozova svetovalnica ..

Prva pomoč: ko se kaj z(a)lomi - s pridihom za gorske kolesarje. Prehrana kolesarjev. Kolesarske nesreče: Če se ti je zgodilo kaj pretresljivega, v naravi, v mestu ali na urejeni progi in to želiš deliti z ostalimi ali želiš da te samo potolažimo...

Re: Jaboozova svetovalnica ..

OdgovorNapisal/-a TTOCS » 08 Nov 2010 08:53

Ko berem JBZS sem pametnejši. Izvedel sem kup dejstev, zakaj bi bilo dobro da bi jedel drugače. Marsikaj sem že vedel, zdaj pa znanje razšitil. Tudi strinjam se z večino napisanega.
Ampak... jem pa še stalno po starem.

Torej - zdaj ko vemo zakaj bi bilo dobro da bi... pridemo na ključno un zahtevnejšo nalogo. Psiha oz. sprememba prehranjevalnih navad. Lahko napišete kaj o tem?
Po domače: najbolj mi "diši" sendvič z belo žemljo, malo sira, solate in majoneze, pa ene pol litra pijače (lahko cola, lahko fruc...) Na vrh pa še en kafetek.

Kako se lotit te železne srajce?
IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
TTOCS
član

Kraj: Slovenska Bistrica

OdgovorNapisal/-a androw » 08 Nov 2010 09:56

don't, there is no food like junk food :)
An idea is a powerful thing

Studio Fakin
- stills & motion
Uporabniški avatar
androw
Sem pač konj, je**ga

Kraj: Slovenske Konjice

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 08 Nov 2010 10:07

Dva koraka naprej, en nazaj. Drastične spremembe se običajno kmalu končajo.

Če si iskreno zadovoljen s sabo (telesno in psihično), potem ne spreminjaj ničesar. Sprememba lahko pride samo iz tebe. Pri meni so pomagali zdravstveni problemi. So odličen motivator.
Najti sebe je :D
To je meni spremenilo svet. Če kdo želi imam pdf v angleščini.

V moji precej dolgi borbi z nikotinom (no, končano pred 12 leti), sem prišel do skrajno banalne ugotovitve:" Moraš biti enostavno močan!" Če iščeš izgovore, jih boš vedno našel.
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a MiLi » 08 Nov 2010 11:13

Jabooz, kakšno mnenje imaš pa o kavi? na razpolago je ogromno, nasprotujočih si informacij.
If you ain't Mountain Biker, you ain't shit!
Uporabniški avatar
MiLi
Razdrem vse!

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 08 Nov 2010 11:39

Kava je bila moj zelo priljubljen drink (najboljša sorta zame etiopia harar), vendar sem ugotavljal, da če jo pijem na prazen želodec, da mi ni dobro.
Sedaj jo ne pijem več 2,5 leti. Poskusil sem jo samo še enkrat, pa mi ni bilo o.k., zato sem z kavo zaključil.
Nasplošno verjamem, da naravna poživila in pomirjevala niso o.k., prav tako močne začimbe. Čez čas se ti znova povrne večja moč okušanja.

Sicer pa imaš tukaj pluse in minuse

Nekoč mi je en znalac razložil zakaj je slabo če mešaš kavo z mlekom (šlo je za nekaj na encimskem nivoju). Lahko da gre za mit, na netu sedaj ne najdem strokovne razlage.

Pred cca. mesecem dni sem pojedel eno čokolado z zrnci kave in sem celo noč strmel v temo. Tako, da no more coffee for jabooz.
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a TTOCS » 08 Nov 2010 15:14

Samo je pa hecno tole. Jabooz, po eni strani se prehranjuješ (in morda živiš) precej bolj zdravo kot mnogi okoli tebe. Pa vendar, če kdo puhne vate en cigaretni dim - dva dni ne spiš, ali pa ti oči obrne na belo, ter padeš vznak. Kaj bi ti šele deci štajerske šmarnice naredilo?
TTOCS
član

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 08 Nov 2010 16:17

TTOCS napisal/-a:Samo je pa hecno tole. Jabooz, po eni strani se prehranjuješ (in morda živiš) precej bolj zdravo kot mnogi okoli tebe. Pa vendar, če kdo puhne vate en cigaretni dim - dva dni ne spiš, ali pa ti oči obrne na belo, ter padeš vznak. Kaj bi ti šele deci štajerske šmarnice naredilo?

Mogoče bi tudi sam začel pisati bedaste poste, pojma nimam.
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a cebelca » 08 Nov 2010 16:24

Ravnokar si ga.
Uporabniški avatar
cebelca
vuvuZZZela

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 08 Nov 2010 16:38

Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a žabar » 13 Nov 2010 13:07

Zanimiva tema. Škoda, ker sem jo šele zdaj opazil. :? Zato bo, karkoli bom napisal, malo izven konteksta.
Kar se tiče BIO kmetijstva, ni kar en zamah roke dovolj, da bi se reklo, da je vse en nateg. Sem se pogovarjal z ljudmi, ki tako pridelujejo. Že za integrirano pridelavo, kjer je dovoljena omejena uporaba kemije, so pogosti nadzori. Pri BIO pa sploh. Seveda pa se vedno najde kdo, ki skuša goljufati. Ampak tako je povsod, na vseh področjih, ne? Zato, ker "smo krvavi pod kožo", ne pa zato, ker bi bila ideja BIO zanič. Poleg prednosti takih živil se mi zdi morda še bolj pomembno to, da s tem ne svinjamo našega okolja. Enostavno. Čim vnašaš kemikalije, so te nekje, ali pa jih odnese drugam. Ampak so, tudi če kemijsko razpadejo, ne vemo, kako vsi ti razpadni produkti reagirajo med sabo ali z drugimi snovmi.
GSO: kot je že bilo rečeno - spravlja nas v grozljivo odvisnost od ene ali dveh multinacionalk. Hrana je močno orožje. Zato ne bi smela biti v domeni nikogar. In vse tožbe zaradi "prisvajanja intelektualne lastnine"?! Ker je veter tisti cvetni prah prinesel na tvoje polje, halo!
Res je, vsak bi se moral vprašati, od kod je hrana, ki jo kupimo, jemo. Morda s plantaž na Filipinih, kjer ostali stradajo? Najbrž to ni prava pot, ne? Vse stvari so tako povezane med sabo, da je ta klobčič težko rešiti, priznam. Morda na osebnem nivoju še najbolj.

Tudi sam nisem ravno mesojedec, čeprav nisem vegetarijanec. Včasih prileti kaj na krožnik. Ampak ne farmske kokoši. Žal se mi gabijo. (Tudi brez intenzivne pridelave, ki je uničila že ogromne površine na svetu, bi lahko pridelali dovolj hrane zase. Saj ni treba toliko jesti, kot je povprečni zahodnjak.)
Glede maščob. Nekoč sem bral eno knjigo, ki jo je napisal neki zdravnik. On loči maščobe na pregrete in nepregrete. Po tej teoriji je enako zdravo surovo maslo kot hladno stiskano olje, tudi živalske maščobe, npr. slanina ni ne vem kaj hudega. Ko pa maščobo segreješ nad 40 stopinj, se začne kemijsko spreminjati...Najbrž pa skoraj ne potrebujemo posebej maščob, saj jih je v naravni prehrani dovolj že v samih živilih: oreščki, semena, avokado, olive, konec koncev sir, meso...
Predvsem sem pa mnenja, da je najboljša tista hrana, ki je najmanj predelana. Morda je v Herbalifu res kemično vse, kar potrebujemo, ampak koliko energije, vode... gre za proizvodnjo, skozi koliko segrevanja, predelave... gre vse skupaj, da dobimo čidežni prašek?!
Pa še nekaj. Kadar jem "svojo" hrano, nisem žejen. Ko grem na pizzo, pijem kot žolna še vsaj dve ali tri ure.
Najboljši fantje so že kolesarji.
Uporabniški avatar
žabar
član

Kraj: LJ Barje

OdgovorNapisal/-a _andraz_ » 13 Nov 2010 14:18

V današnji Sobotni prilogi je zelo dober članek na temo GSO (Demokratično metanje peska v oči, Marjeta Šoštarič).
Kot je že napisal žabar v prejnem postu, pri GSO ni samo težava vidik ali so GSO živila nevarna zdravju ali ne, ampak tudi sami monopolizaciji prehrabenega trga. GSO semena je potrebno kupovati vsako leto, zato si ta podjetja močno prizadevajo s trga spraviti vsa nespremenjena semena. To pa seveda vodi v popolno odvisnost držav od dobre volje peščice podjetij, ki obvladujejo ta trg.
Res dober članek, priporočam za branje...
Uporabniški avatar
_andraz_
član

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 21 Nov 2010 21:17

Takole; za vas se uploadal dva Pdf ja. Na strani spodaj je gumb Download.

Prvi je Ph v telesu
Zadeva je berljiva tudi za vsejedce (vegetarijanstvo se zgolj subtilno sugerira), slovenščina 7 strani + 2 strani tabela

Priporočam za vse, ki imajo nejasne (brez razloga) bolečine v sklepih, narazumljivo daljši čas regeneracije kot nekoč.
Ne priporočam za tiste, ki so takoj zjutraj gibljivi tako kot zvečer in jim je viskoznost olja v vilicah bolj pomembna od "olja" za motor vašega kolesa.

Drugi je Uravnoteženje črevesne flore
Zadeva je berljiva tudi za vse jedce (vegetarijanstvo se zgolj subtilno sugerira), slovenščina 6 strani

Priporočam za vse, ki so bili kdaj v preteklosti bolj intenzivno zdravljeni z antibiotiki in za tiste, ki imate ali (zelo) smrdeče blato ali pogoste driske.
Ne priporočam za tiste, ki vedno položite klobaso kot se spodobi. Z obliko, nelepljivo in zmernega vonja.

Vljudno prosim, da trollate na drugih temah.
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a TomažT » 25 Nov 2010 00:03

Jabooz in ostali, kako je pa kaj s pitjem tiste gline v prahu, ki se zmeša z vodo? Večdnevna kura bi naj očistila telo strupov.. Ima kdo kakšne izkušnje s tem?

Lp, T
TomažT
član

OdgovorNapisal/-a problematiks » 25 Nov 2010 00:28

Damjana je to pila nekaj casa, pa ni bilo videt da bi kaj dosti uzivala pri tem :wink: Nekih sprememb (na boljse ali slabse) ni opazila.Pa je vztrajala vec kot nekaj dni.

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a MarE » 25 Nov 2010 08:45

Glina za pitje mora biti ustrezno pripravljena in obdelana, sicer nič ne koristi.

Slika
Uporabniški avatar
MarE
Obuti MarE

Kraj: ... ..... ....- -- - -...

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 25 Nov 2010 21:16

Žal nimam nobenih izkušenj z glino. Moja usodna dama si je kupila glino in sedaj čaka v omari.
Glede čiščenja telesa pa preizkušeno deluje sveže stisnjen sok 2/3 korenja in 1/3 rdeče pese.
Samo človek rabi polžasti sokovnik, recimo
Slika
cena so hude cca. 450 eur pri nas.
meni je nepogrešljiv.

na splošno pa velja, da je za čiščenje telesa (post, glina in podobno najbolj primerna pomlad.

Glede GLINE pa tale članek. Zveni kar predobro.
Zadnjič spremenil Jabooz, dne 25 Nov 2010 21:45, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a LOV2XLR8 » 25 Nov 2010 21:28

Jabooz, a prideš letos na Predbožično? Prepričan sem, da bi marsikoga to zanimalo konzumirati v praksi ;)

Danes je recimo glavni karnivor izjavil, da če bi moral vsak dan jesti pohane piške iz francoskega supermarkEta, bi brez razmišljanja postal nemesojedec. Kot kaže, si naredil več kot dobre lušte...
Uporabniški avatar
LOV2XLR8
smooth cat

Kraj: NowHere

OdgovorNapisal/-a žabar » 25 Nov 2010 21:38

problematiks napisal/-a:Damjana je to pila nekaj casa, pa ni bilo videt da bi kaj dosti uzivala pri tem :wink: Nekih sprememb (na boljse ali slabse) ni opazila.Pa je vztrajala vec kot nekaj dni.

Marko

A je postala vsaj bolj plastična, gnetljiva? :mrgreen:
@MarE: to je samo zate, ki imaš dobre zobe, men bi se vsi polomili... :oops:
Najboljši fantje so že kolesarji.
Uporabniški avatar
žabar
član

Kraj: LJ Barje

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 25 Nov 2010 21:42

LOV2XLR8 napisal/-a:glavni karnivor

A ta?

Sem danes slišal. ne mogu virovat ni ušima :mrgreen: ni očima :shock:
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 26 Dec 2010 20:52

Če vas zanima članek/ spletna stran, ki jo je napisal bivši državni prvak v triatlonu o prehrani in treningu.

Za vse, ki šport jemljete malo bolj resno.

ostali njegovi članki:
ZDRAVJE
PREHRANA
TRENING
BIOFIZIKA
OSTALO
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a Denzi » 20 Jan 2011 20:59

moj priljubljen citat..

"I am not a vegetarian because I love animals; I am a vegetarian because I hate plants." :D

Keep Jah Fire Burning :mrgreen:
soul in the woods

www.maloja.de
Uporabniški avatar
Denzi
član

Kraj: LJ-City

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 16 Mar 2011 15:04

Ker se nezadržno približuje pomlad, vam Jabooz kot idejo kaj še početi na turi nudi
pdf Divja solata

Povsem neuporabno za 98,76 % tablašev :mrgreen:
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a TTOCS » 18 Mar 2011 11:20

Jani, upam da dovoliš da ti vrinem en link.
Ker se kar dobro poklopi s tem kar skušaš posredovat.
http://www.thevisualmd.com/health_centers/cardiovascular_health/cardiovascular_continuum
(hvala maac)
TTOCS
član

OdgovorNapisal/-a KLEM1 » 24 Mar 2011 13:37

Jabooz napisal/-a:Ker se nezadržno približuje pomlad, vam Jabooz kot idejo kaj še početi na turi nudi
pdf Divja solata

Povsem neuporabno za 98,76 % tablašev :mrgreen:

...regrat je čist uredu zadevca....če dodamo mal krompirčka+jajca...mljask!!!
ŽVAU NAJ BO NA PROSTEM
KLEM1
član

Kraj: MNGŠ

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 24 Mar 2011 14:20

Tisti PDF ima 9 strani. Ga je treba dol povleč, da prideš do vsega.

Dosedaj je to naredilo le 5 oseb. Ja, bom dal mir v prihodnje z PDF-ji. :mrgreen:
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 30 Mar 2011 16:36

Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a LOV2XLR8 » 17 Jun 2011 22:08

Uporabniški avatar
LOV2XLR8
smooth cat

OdgovorNapisal/-a Stak » 18 Jun 2011 17:44

Še bolje kot mcnuggets: http://www.times.si/tehnologija/uzivanj ... 3e14a.html
in
http://www.youtube.com/watch?v=lscSKq3kzbo

zraven pa regrat, da je bolj zdrava prehrana.

:lol:
Uporabniški avatar
Stak
član

OdgovorNapisal/-a LOV2XLR8 » 12 Jul 2011 16:41

Kdor dvomi v Jaboozove nasvete, recimo sok rdeče pese (in korenčka)... zanimivo branje:

Skrivnost kolesarjev Tour de France: sok rdeče pese
Uporabniški avatar
LOV2XLR8
smooth cat

OdgovorNapisal/-a jing&jang » 12 Jul 2011 22:10

love2ride & ride2live
Uporabniški avatar
jing&jang
član

Kraj: TGorc

OdgovorNapisal/-a havli » 17 Jul 2011 14:57

Za regeneracijo pa višnjev sok. Ni zajebancija.

Kaj je pa kontrolna skupina pila? Nič: vprašanje hidracije???
So vedeli kaj pijejo? Ja: placebo???

Načeloma tole zadrži laboratorijsko vodo in znanstveno sito, če dokažejo vsaj slepi poskus. Torej vsaj kolesarji nebi smeli vedeti kaj pijejo, vsi ostali parametri bi morali biti enaki.

Ampak vsaj jaz vsaj malo verjamem.

p.s.

nitrati so tudi v salamah oz. suhomesnatih izdelkih (al so nitriti???)

Lpt.

Lpt.
Uporabniški avatar
havli
član

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 27 Jul 2011 20:32

Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a zee Germans » 27 Jul 2011 22:07

Slika
en psihopat maltretira kravo in zato je mleko bolj kruto od ene proper raw pljučne pečenke ...

ah ne da se mi "Archie, slap him, send him to school, 'cause I can't take no more of this"
Uporabniški avatar
zee Germans
ignorirajte me!

OdgovorNapisal/-a Janez » 03 Avg 2011 08:58

Life is like riding a bicycle - in order to keep your balance, you must keep moving. ~Albert Einstein
Uporabniški avatar
Janez
Bergant fan club

Kraj: Kromberk

OdgovorNapisal/-a cebelca » 03 Avg 2011 09:20

zee Germans napisal/-a:en psihopat maltretira kravo ...

Kaj ti ni jasno Zee?
Nikjer ni prikazan noben psihopat ampak navadni ljudje za tekočim trakom, ki to počnejo v službi vsak dan.
Uporabniški avatar
cebelca
vuvuZZZela

OdgovorNapisal/-a zee Germans » 03 Avg 2011 15:20

dej šršen ne me strašt s tem brenčanjem, sm že čekiru my 6 o clock če se kej pripravlja na napad.... na koncu predstavitve je posnetek enga rednecka k nima blage veze kej dela in neki brca živali ker ga kao ne ubugajo ... al ne vem kaj je že njegov major malfunction

te primerjave z ljudmi so tud en lulz ... prodajanje ene in edine slepe resnice, zadeva sicer še ni tako hardcore kot recimo te levičarske "ideje", tako naših (če ne bi bilo partizanov ne bi bilo Slovenije in podobni logični sklepi) kot recimo kitajskih, ki so dejansko uspeli uzakonit prepoved objavljanaj sci-fi vsebine, ki se nanaša na time travel in alternate reality, ampak blizu ... "we know the truth, we are the good & righteous, everyone else is plain and simply ... BAD ... well maybe just stupid, weak and wrong"

btw v nekaterih plemenih je bil kanibalizem v bistvu izraz najvišje oblike ljubezni ...
ampak to en idiot k napiše v facebook status "Na svetu je na stotine jezikov, toda nasmeh razumejo vsi" ne more vedt, ker ne , tud nasmeh ni en sam in nima povsod enakega pomena.... omfg a res :shocked:

:malonataknjenampakhappydasmpostavutlakovcednsdokoncaPScantbegoodbehonest:
Uporabniški avatar
zee Germans
ignorirajte me!

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 06 Avg 2011 16:37

zee Germans napisal/-a:...partizanov ...kitajskih... sci-fi ....kanibalizem izraz najvišje oblike ljubezni ... idiot ... nasmeh.... tlakovce...

Mora bit nor ta tvoj svet
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 03 Nov 2011 23:31

Da zaključim s svetovalnico z priporočilom za to knjigo.

Slika

Kitajska študija je knjiga, ki je temeljito pretresla medicinske in nutricionistične kroge po vsem svetu. Avtor v njej pojasnjuje mehanizme delovanja človeka (vpliv hrane na zdravje oziroma bolezen) in človeške družbe (medsebojno prepletenost prehranske, farmacevtske, medicinske industrije, ter znanosti, šolstva in politike). Ponuja nam usodno pomembno orodje za preprečevanje in zdravljenje skoraj vseh bolezni in informacije o realnih zmožnostih sodobne farmacevtske medicine.

Dr. Campbell je ena največjih znanstvenih avtoritet na svetu; na njegove raziskave ni imel vpliva nihče: ne industrija, ne oblast, ne lastne finančne koristi. Njegovo temeljno vodilo je iskanje resnice.
Uči nas, kako se z lahkoto spremenimo iz pasivnih »kupcev zdravja in daljšega življenja« v ljudi, ki si bodo zagotovili velikanske koristi, četudi že imajo napredovane kronične oz. avtoimunske bolezni, vključno z rakom, diabetesom, multiplo sklerozo, lupusom, artritisom …
Izid Kitajske študije štejem kot naš doslej največji prispevek k javnemu zdravju in zdravju posameznika in sem na ta zgodovinski prispevek izjemno ponosen. Knjiga bo aktualna, dokler bomo ljudje takšni, kot smo, kar pomeni, da bomo z njo osrečevali še veliko generacij.
Tistim, ki so razumeli, da lahko sami za svoje zdravje naredijo več kot vsi drugi skupaj, sem z nemalo zadrege priporočal na kupe knjig, da bi jim ponudil celovite, jasne, prepričljive in preverjene informacije. Od zdaj naprej ne bom imel teh težav – ponudil bom samo eno knjigo – Kitajsko študijo.

Mnenja o knjigi
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a ZigaK » 04 Nov 2011 09:14

I would be able to pick off any of them. All of them. No problem.
Uporabniški avatar
ZigaK
15° čeh

Kraj: KrG - Litija

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 04 Nov 2011 09:45

Če boš prebral knjigo, bi uvidel, da je ta članek še en v neskončni vrsti delanja megle glede prehrane. To meglo podobnih člankov, študij, razprav Champbell razpihuje na več kot 100 straneh. Knjiga ima sicer 400 strani. In je sigurno tukaj ne bom branil, ker je sama dovolj močna in natančna.

Še več;
Če jo prebereš, ter ugotoviš, da je to neumnost, potem ti povrnem kupnino, ti pa meni knjigo.
Velja za vse tablaše do 28.4.2012 :D

Mišljeno je bolj kot zaključek svetovalnice, za vse tiste, ki so jim dosedaj objavljeni članki in linki dali misliti.
Za vse ostale pa ... ta tema ali zaključni nasvet ni niti namenjen.
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a ZigaK » 04 Nov 2011 11:11

Če bi prebral članek, bi uvidel, da ta članek ni še en v neskončni vrsti delanja megle glede prehrane, ampak ravno obratno, razpihuje meglo ki jo dela Campbell.
Uporabniški avatar
ZigaK
15° čeh

OdgovorNapisal/-a cebelca » 04 Nov 2011 11:58

Go Žiga! ;) :mrgreen:
Uporabniški avatar
cebelca
vuvuZZZela

OdgovorNapisal/-a problematiks » 04 Nov 2011 12:14

ZigaK napisal/-a:Če bi prebral članek, bi uvidel, da ta članek ni še en v neskončni vrsti delanja megle glede prehrane, ampak ravno obratno, razpihuje meglo ki jo dela Campbell.

Se strinjam.Pa mimogrede, Campbell je imel ob objavi odgovora možnost s protiargumenti zavreči posamezne točke te kritike, pa se je najprej spravil na osebni nivo, potem pa naprej mešal meglo.

Marko

P.S: Mimogrede, če si lahko še sam dovolim eno posplošitev v stilu te knjige (čeprav je mogoče celo bolj uporabna): Vedno z rezervo beri knjige s tako "eksplozivnimi" naslovnicami :wink:
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 04 Nov 2011 12:21

Dajte prosim, da v miru zaprem temo.
Vaša neizpodbitna pravica je, da jeste kar želite.

Še enkrat
Knjige tukaj ne bom branil, ker je sama dovolj močna in natančna.

Še več;
Če jo prebereš, ter ugotoviš, da je to neumnost, potem ti povrnem kupnino, ti pa meni knjigo.
Velja za vse tablaše do 28.4.2012
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a cebelca » 04 Nov 2011 12:42

A ustanavljaš sekto?
Uporabniški avatar
cebelca
vuvuZZZela

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 04 Nov 2011 15:30

Jabooz napisal/-a:Če jo prebereš, ter ugotoviš, da je to neumnost, potem ti povrnem kupnino, ti pa meni knjigo.
Velja za vse tablaše do 28.4.2012

Pazi, je veliko prascev, ki znajo skenirat, fotkat ali pa imajo v službi zastonj papir in fotokopirca.
PS. Kaj bo 28.4.2012 spet konec sveta? :mrgreen:
Zadnjič spremenil Mojo Jojo, dne 04 Nov 2011 15:31, skupaj popravljeno 1 krat.
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

Kraj: bliz obvoznice

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 04 Nov 2011 23:54

O.k. zdej
pust'mo knjige, hrano, zdravila, pH-je, blato in slinavko na miru.

Ima netko jaći?

bouncingballs :crazyeyes:

Slika
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a |johnny| » 04 Nov 2011 23:59

Torej Casein naj bi bil povzročal raka....a lot? In polek tisočih ton prodane športne prehrane, ki temelji na tej beljakovini tega nihče ni opazil? Al bi to bilo too bad for business?
|johnny|

OdgovorNapisal/-a Tzuli » 29 Nov 2011 14:32

Slika
On the internet you can be anything you want.

It's strange that so many people choose to be stupid.
Uporabniški avatar
Tzuli
What, me worry?

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 29 Nov 2011 15:33

Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a Depresija » 03 Dec 2011 12:41

Jabooz napisal/-a:Ima netko jaći?
Slika

A to je tvoj rezultat al' od Jr.?
To je odšpilala moja Neža .. res da sem ji moral najprej malo krempeljce porezat ..
Ampak kadar je miška v igri .. :mrgreen:
Slika
Posvetilo:
Pljunem ti šibre v obraz, z jezikom izkopljem oči .. da, da .. to je čar najine prve noči. Verjameš v laži?
Uporabniški avatar
Depresija
Ti, ti, ti!

Kraj: .. jst bi temu rekel Pekel ..

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 03 Dec 2011 16:02

Slika
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a konaworld » 07 Dec 2011 15:10

Slika

:mrgreen:
konaworld
član

Kraj: Divača

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 05 Jan 2013 23:43

Leto dni je naokoli in čas je, da začnem (tokrat dobesedno) srati v jaboozevi svetovalnici. link o čiščenju jeter je bil v tej temi že podan. Seveda pa je pametno, da se čiščenje jeter malo pogugla, prede si zajebete eno noč do konca in še malo. :mrgreen:

Tokrat nudim nekaj slikovnega materiala (opranega pod tekočo vodo), kako izgleda moje 6. čiščenje jeter (v 4. letih). Po prebranem, se največ izloči okoli 7. čiščenja.

Vse skupaj je cca. 70-80%, kar se izloči. Nisem se zelo temeljito posvetil lovljenju, čeprav plava na vodi. :mrgreen:

1. ulov
Slika
.
2. ulov čez 3 ure (zanimivo, da so votli)
Slika
.
3. vse skupaj je kar temeljito štopalo jetra.
Slika

Slikce objavljam zato, ker je to vsaj zame ena najboljših variant za izboljšanje moči in vzdržljivosti, saj čisti jetra, ki so rezervoar za glikogen (naše gorivo). Če pa je kdo kliknil tudi na prvi link v tem postu, čiščenje dela tudi na triatloncih.
Pa recovery je tudi hitrejši. V zadnjem letu sebe sicer nisem navduševal z neko hudo kolesarsko kondicijo, ker sem počel druge reči, ampak bom prec nazaj. Gamsi že brusijo kreplje, da se udarimo.

Še nasvet; če se boste lotili tega tako kot pišejo, potem pijte čimveč vode, prej, vmes in potem, da si boste hitreje opomogli.

In če koga zanima, preden mi da spet roko. Ja, po tem sem si temeljito opral roke. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a cebelca » 06 Jan 2013 08:31

Memo: Nikoli ne beri teme Jaboozeva svetovalnica med zajtrkom. :twisted: :mrgreen:
Uporabniški avatar
cebelca
vuvuZZZela

OdgovorNapisal/-a ZigaK » 06 Jan 2013 10:04

Uporabniški avatar
ZigaK
15° čeh

OdgovorNapisal/-a Zhiloreznik » 06 Jan 2013 11:51

Quackwatch - screwing with peoples believes and false claim since 2000 something :)
Zhiloreznik
član

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 06 Jan 2013 13:35

ZigaK napisal/-a:še dva v neskončni vrsti:

česa Žiga?
internetov?

Saj ne trdim, da je to moja ideja. prihaja iz indije, hulda jo je približala zahodnjakom.

V tej temi pač kažem drugačno stran nego motorja kolesarja. Včeraj smo očistili vplinjač. Deluje. če pa nočeš, da deluje, pa ne deluje.

Verjetno najboljši boost, ki sem si ga kadarkoli nudil. če si predstavljaš (zato tudi fotke), da so take smeti v tvojem motorju, potem verjetno vse deluje bolje brez njih.
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a ZigaK » 06 Jan 2013 14:04

česa Jani, si preberi malo višje
pa mogoče še kaj pravijo o tvojih bobkih
Uporabniški avatar
ZigaK
15° čeh

OdgovorNapisal/-a Zhiloreznik » 06 Jan 2013 16:23

Kamni bi potonili, tele reči pa plavajo in so produkt olja, ki se spreminja v neke vrsto mila. Potrjeno s strani kemične analize in ne sugestije. Case closed.
Zhiloreznik
član

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Prva pomoč, kolesarske nesreče, prehrana, trening

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov