Klopi & co

Prva pomoč: ko se kaj z(a)lomi - s pridihom za gorske kolesarje. Prehrana kolesarjev. Kolesarske nesreče: Če se ti je zgodilo kaj pretresljivega, v naravi, v mestu ali na urejeni progi in to želiš deliti z ostalimi ali želiš da te samo potolažimo...

Klopi & co

OdgovorNapisal/-a Thema » 04 Apr 2011 14:12

Kako je kaj z cepljenjem proti klopnim meningitisom, koliko vas se cepi?
Razmisljam da bi se letos cepil!

(glihkar sem stopu iz pisarne na parking pa nazaj pa je ena klopasta rec ze setala po meni D; fml)
Uporabniški avatar
Thema
član

Re: Klopi & co

OdgovorNapisal/-a zee Germans » 04 Apr 2011 14:23

Na http://trgovina.metaling.si/component/p ... 1&vmcchk=1
upam da bo pomagalo od avta do pisarne lol

drgač si psa nabavi za do pisarne... jih majo raje ... no raje kot mene ... vsaj mojga ... tick bait
Uporabniški avatar
zee Germans
ignorirajte me!

OdgovorNapisal/-a fiona » 04 Apr 2011 14:28

mal je že pozn, ker vmes- med cepljenji- ne smeš klopa fasat...

http://www.zzv-lj.si/index.php?page=static&item=380&get_treerot=84
sploh ne rabim več podpisa....
Uporabniški avatar
fiona
miss clumsy

Kraj: pr LJ

OdgovorNapisal/-a cebe » 04 Apr 2011 14:52

Kolikor se spomnem, mora vmes miniti vsaj 14dni od zadnjega "vgriza".
Jaz sem fasal okuženega z borelijo, v tem primeru se malo zavleče vse skupaj.
Je pa bolje it na cepljenje proti "meningitisu" pred zimo oz. pozimi, ne sedaj na pomlad oz. poletje.
Pa roke stran od raznoraznih pršil proti klopom, sporbal sem jih veliko, pa večina jih ima učinek privabljanja klopov. :)
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a Depresija » 05 Apr 2011 18:05

Thema napisal/-a:glihkar sem stopu iz pisarne na parking pa nazaj pa je ena klopasta rec ze setala po meni

A imaš pisarno na lovski opazovalnici? :mrgreen:
Posvetilo:
Pljunem ti šibre v obraz, z jezikom izkopljem oči .. da, da .. to je čar najine prve noči. Verjameš v laži?
Uporabniški avatar
Depresija
Ti, ti, ti!

Kraj: .. jst bi temu rekel Pekel ..

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 05 Apr 2011 19:59

Lansko leto sem bil kar veliko v gozdu, pa sem edinega klopa staknil pred bajto v LJ, ko sem psa peljal. :shock:
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

Kraj: bliz obvoznice

OdgovorNapisal/-a Jerry91 » 05 Apr 2011 20:46

Depresija napisal/-a:
Thema napisal/-a:glihkar sem stopu iz pisarne na parking pa nazaj pa je ena klopasta rec ze setala po meni

A imaš pisarno na lovski opazovalnici? :mrgreen:

win=D
Uporabniški avatar
Jerry91
član

OdgovorNapisal/-a Thema » 06 Apr 2011 12:09

Slika

J/K
Ljubljana, malo izven obvoznice.

Dobra ideja, ce bom mel kakrat S.P. bom naredil treehouse office da mi nemorejo racunat davka na nepremicnine =d

Skoda ker sem zamudil cepitev. Klopa pa staknem na par let kasnega, le da do lanskega leta se nisem nic po gozdovih zadrzeval.
Zdej ko sem vzel head out of my ass pa se na kolo usedu po desetletju, me pa malo skrbjo te zivalce.
Uporabniški avatar
Thema
član

OdgovorNapisal/-a fiona » 06 Apr 2011 13:13

ej, sori...mogoče sm te zavedla...mi smo ravno danes v službi dobili obvestilo, da bo cepljenje potekalo tako:

"Cepiti se je potrebno trikrat, in sicer: prvič v sredini aprila, drugič en mesec po prvem cepljenju in tretjič čez približno 9 - 12 mesecev."
Uporabniški avatar
fiona
miss clumsy

OdgovorNapisal/-a igorl » 06 Apr 2011 13:17

Se da, samo med prvimi dvemi dozami ne rizik vecji in se ne priporocajo dejavnosti v naravi kjer ga lahko staknes. Zaradi tega je pozimi lazje (ker klopov tista dva meseca ni).
igorl
član

Kraj: Vrhnika

OdgovorNapisal/-a bernoger » 17 Apr 2011 13:02

Jaz sem fasal klopni meningitis dve leti nazaj in vam iz prve roke svetujem: cepite se, če imate radi svoje življenje in bi radi še naprej kolesarili!
TA BOLEZEN NI HEC! :| :|
Do as I say, not as I do!
Uporabniški avatar
bernoger
član

Kraj: kamnik

OdgovorNapisal/-a Killa » 18 Apr 2011 09:22

fiona napisal/-a:ej, sori...mogoče sm te zavedla...mi smo ravno danes v službi dobili obvestilo, da bo cepljenje potekalo tako:

"Cepiti se je potrebno trikrat, in sicer: prvič v sredini aprila, drugič en mesec po prvem cepljenju in tretjič čez približno 9 - 12 mesecev."

to velja za prvo cepljenje, potem pa se ni treba več trikrat cepit, ampak samo ponovno cepljenje na vsake 3-5 let
Killa
član

OdgovorNapisal/-a fiona » 18 Apr 2011 16:28

jaz se grem jutri, meningitis enkrat že prebolela....in bila do lani sveto prepričana, da sem spričo tega doživljenjsko imuna...ne vem zakaj, kr tko...fer se mi je zdel.....:)
Uporabniški avatar
fiona
miss clumsy

OdgovorNapisal/-a MiLi » 18 Apr 2011 17:11

sem pred kratkim poslušal glede tega meningitisa po Val 202 in naj bi bil imun, ko ga enkrat preboliš.
If you ain't Mountain Biker, you ain't shit!
Uporabniški avatar
MiLi
Razdrem vse!

OdgovorNapisal/-a cebelca » 18 Apr 2011 18:08

Sej, če nisi fiona verjetno tut si. :mrgreen:
Uporabniški avatar
cebelca
vuvuZZZela

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a fiona » 18 Apr 2011 19:02

res bi bila vesela, če bi mi na to odgovorila strokovna oseba....

namreč, dokler me tablaši na skupnih turah niso prepričali v nasprotno (kdo drug se pa pogovarja o klopih????), sem mislila, da sem imuna.....

potem sem malo ščekirala po netu, in ugotovila, da imajo prav....zdaj ravno našla na eni strani, da gre za doživljenjsko imunost...FFS...

sem prepričana, da uni k me bodo jutri cepili, zgolj opravljajo svojo nalogo tj. injiciranje, in na to vprašanje ne vedo odgovora (je organizirano v službi)...
Uporabniški avatar
fiona
miss clumsy

OdgovorNapisal/-a cebelca » 18 Apr 2011 19:09

Jaz pojma nimam, ne morem strokovno pomagat.
Tvoje zadnji post sem pa razumela tako, da si ga prebolela in lansko leto potem spet dobila.
Pa se mi je zdelo so you, vsi imuni (če je to res), razen ti...seveda. :wink: Zato tak komentar.
Uporabniški avatar
cebelca
vuvuZZZela

OdgovorNapisal/-a fiona » 18 Apr 2011 19:15

ma, veš, da tvoj komentar je men vedno za ckrnt smešn...and yet so true...

sam, ne...nism zbolela še enkrat...sam podučili so me, da lahko ponovno....pa se mi res zdi brez veze, če se loh cepim, ker k si enkrat bil tam,...si ne želiš več nazaj....
Uporabniški avatar
fiona
miss clumsy

OdgovorNapisal/-a fiona » 19 Apr 2011 13:05

strokovna oseba je rekla, da sem imuna.....vsaj neki....
Uporabniški avatar
fiona
miss clumsy

OdgovorNapisal/-a LOV2XLR8 » 19 Apr 2011 13:40

Klop pa tega ne bo vedel in lahko vseeno fašeš :mrgreen:

Žal pa (več?) ne obstaja cepivo za borelijo: http://www.mtb.si/poucno/98-bajkerski-p ... elije.html
Uporabniški avatar
LOV2XLR8
smooth cat

Kraj: NowHere

OdgovorNapisal/-a dzanki » 19 Apr 2011 16:12

Meningitis je virusno obolenje, borelioza pa bakterijsko. Za slednjega ne obstaja cepivo, se pa uspešno zdravi z antibiotiki, če se pravočasno odkrije.
Uporabniški avatar
dzanki
član

OdgovorNapisal/-a whatever » 25 Apr 2012 09:34

Nisem preizkusila, morda res deluje? Vsekakor je sezona klopov že tu – vse je že izdatno olistalo

ODSTRANITEV KLOPA !?

In če ga kljub vsemu >>dobite<<? Če ga kljub previdnostnim ukrepom
najdete prisesanega na svoji ali otrokovi koži, upoštevajte naslednje
varnostne ukrepe:

Virus, ki ga klop lahko prenaša, je termolabilen.

Pri visoki temperaturi koagulira tako kot beljak v jajcu. Najvarnejši
način, da ga nevtraliziramo in se izognemo morebitni okužbi, je, da
klopa zažgemo. Res zveni kot scenarij za Ramba, vendar sta trenutna
bolečina in nekaj rdečice veliko manjša agresija za telo kot napad virusa ali
kura antibiotikov v primeru suma na boreliozo.

Če ne marate ognja, lahko posežete po ledu. V lekarnah se prodajajo
posebni pripravki s tekočim dušikom, ki klopa zamrznejo. Potem ga
lahko odstranite, ne da bi tvegali, da bi pri tem v vas zbruhal tudi
svojo okuženo kri.

Vse druge strategije mazanja, vlečenja s pincetami in obračanja niso
varne, kadar gre za okužene klope, in lahko le povečajo možnost za
okužbo.
Uporabniški avatar
whatever
član

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 25 Apr 2012 11:50

A ko klopa začneš žgati z ognjem pa, kar takoj umre, ne da bi "bruhal"?
Neumnost.

Primeš z dobro pinceto in ga že ni več.
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a orlytm » 25 Apr 2012 12:12

Jabooz napisal/-a:A ko klopa začneš žgati z ognjem pa, kar takoj umre, ne da bi "bruhal"?
Neumnost.

sj pa je zapisano, da je VIRUS termolabilen, torej je vseeno, če klop "bruha" ... ti boš s temperaturnim šokom uniču virus, ne sam klopa.

ta s pinceto je IMO najslabša možna varianta. še posebej za mikro klope.

drugač pa hvala za opomin, sm ravnokar klical in lih ujel 3 letno okno za novo dozo, jutr šibam tjakaj ... :)
Fear is in the Eye of the Beholder. Don't let it be you.
Uporabniški avatar
orlytm
član

Kraj: Bohinjska Bistrica

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 25 Apr 2012 12:14

Ti sam žgi, ti sam žgi. Tvoja koža, tvoj vžigalnik, tvoja bolečina
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a orlytm » 25 Apr 2012 12:26

jst mam zelo malo težav s klopi, se me ne primejo prav radi ... očitno jim neki ne diši pr men, ampak sem vseeno cepljen ... za vsak slučaj ... :mrgreen:

pač, sem se vtaknil v tvojo "neumnost", ki se ti je IMO zapisala kot posledica tega, da si površno bral alpa si sam ignorantski do zapisanega in hočeš furat svoj prav ne glede na informacije, ki si jih dobil ...

meni osebno se ne zdi slaba ideja ta z temperaturnim šokom. itq pa tut piše, da če si pusi in se bojiš ognja, lahk probaš z ledom Slika
Uporabniški avatar
orlytm
član

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 25 Apr 2012 13:00

ma lej. če si cepljen proti meningitisu super. Če bi rad žgal boreliozo, je to bakterija. v članku je govora o virusu. Vsaka stavr na tem svetu je termolabilna, samo dovolj visoko temperaturo rabiš. Če želiš recimo segreti virus ki je par mm pod kožo (pa lahko tudi več) potem je treba kožo segreti na koliko kolega ?
100 stopinj? mogoče še več, da pride dovolj visoka temepratura dovolj globoko pod kožo? In koliko časa mora biti na tej visoki temperaturi. sekundo? dve, mogoče deset? Vem da si kleni freerider, ampak ti ne verjemamem, da si se sposoben namerno žgati do opekline 2 ali 3 stopnje.

In če se želiš žgati, daj. meni je prav.

aja, pa že parkrat sem kuhal svojo roko in enkrat nogo zaradi škarpine (mogoče je bil škarpoč) in zaradi morskega pajka. Tako da ja, deluje. Strup morskih prebivalcev je dejansko termolabilen, virus pa (zgolj predvidevam) ne crkne na 60 stopinjah.
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a orlytm » 25 Apr 2012 13:07

Jabooz napisal/-a:... ne verjemamem, da si se sposoben namerno žgati do opekline 2 ali 3 stopnje.

če izbiram med tem, al me bo bolezen pokončala za par let, alpa me bo močno peklo kratek čas se mi zdi odločitev preprosta.

pa drugač nism nek neustrašni junak ... prej nasprotno ... preveč previden, vsaj tko pravjo kolegi, ko zmer težim kje vse je treba "mal bolj" pazit in da je treba nosit zaščitno opremo :mrgreen:
Uporabniški avatar
orlytm
član

OdgovorNapisal/-a _Alex_ » 25 Apr 2012 13:23

jst navijam za tekoči dušik ... pics or it didnt happen :mrgreen:

jst sm jih lani enih 20-30 fasu v enem dnevu nabiranja gob, na srečo skor vsi v prvi fazi - ličinke ... happy žganje/zmrzovanje ... sej bo sam kratek čas peklo :mrgreen: :mrgreen:
PRODAM enduro okvir,zavore,gps,zobnike,bash,menjalnik,dolge/kratke hlače ..
Uporabniški avatar
_Alex_
član

Kraj: Banovci

OdgovorNapisal/-a tomix » 25 Apr 2012 16:33

Sej ne vem, a sem že povedal al ne, je pa zanimivo:
Enako fašem klope kot kdo drugi, enako se pregledam po tušu. Vedno kakšnega najdem.
Mi pa vedno kakšen pobegne. Ga najdem čez par dni, ko se špancira po meni in ne ve, kam se dat. Očitno nisem dober za te zveri. Kar me izredno veseli in radosti. :mrgreen:
Ma nee, sej sploh ni rjes ...
Uporabniški avatar
tomix
član

Kraj: Nova Gorica

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 25 Apr 2012 16:42

Dobu klopa, ga ven potegnu, mat prnesla šnopc za razkužit, ga spil in sem še zdej tuki. :mrgreen:
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

Kraj: bliz obvoznice

OdgovorNapisal/-a cebe » 25 Apr 2012 17:58

Pa roke stran od raznoraznih pršil proti klopom, sporbal sem jih veliko, pa večina jih ima učinek privabljanja klopov. :)

Odkar jih ne uporabljam več, še nisem dobil klopa! Niti lezit nočejo po meni! :)
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a TTOCS » 26 Apr 2012 10:29

Hm, kako pa "kolegi" planinci in tekači rešujejo zadevo? Se mi zdi da so oni bolj podvrženi temu. Ali pa lovci in gozdarji? (sem prelen oz. imam premalo časa da bi šel iskat).
IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
TTOCS
član

Kraj: Slovenska Bistrica

OdgovorNapisal/-a orlytm » 26 Apr 2012 10:37

za lovce in gozdarje vem, da uporabljajo neke kao "mal boljše" preprarate ... mam še enega doma, sam ga redko uporabim, ker zmer pozabim :D
Uporabniški avatar
orlytm
član

OdgovorNapisal/-a _Alex_ » 26 Apr 2012 10:41

probi si stisnt za vrat uno ampulo,dve, za mrcine :mrgreen:
PRODAM enduro okvir,zavore,gps,zobnike,bash,menjalnik,dolge/kratke hlače ..
Uporabniški avatar
_Alex_
član

Kraj: Banovci

OdgovorNapisal/-a PJ » 26 Apr 2012 10:49

Pa se ena informacija, ki sem jo izvedel lani na Infekcijski, ko sva z zeno hodila naokoli zaradi tretje bolezni, ki jo prav tako prenasajo klopi. Tudi ce si cepljen (s cepivom, ne kar tako), nisi imun. Tako da ne bo kdo prevec brezbrizen.
Drugace pa za lovce in gozdarje, pa vojake in se koga uporabljajo povsem ista cepiva, kot za vse ostale... edina razlika je, da ti cepljenje placa sluzba. Ampak ce ima kdo kaj boljsega doma, ki ga stisne po jedi, je pa tudi ok ;)
Uporabniški avatar
PJ
član

Kraj: A little bit here, a little bit there

OdgovorNapisal/-a bruny1 » 17 Jul 2012 10:48

V ponedeljek 16.7.2012 pozno popoldan z gorskim kolesom v krajinski park Boč & Plešivec ena bolj turistična varianta in samo v delih tablaška...http://connect.garmin.com/activity/199988681, da vidim ,,če sem še ali nisem,,. Po dveh - treh tednih, ko sem se bolj ,,vlačil,, kot živel je ,,ruknila,, kar izrazita erythema migrans - prva stopnja lymske borelioze pod desnim kolenskim pregibom in zato pretekli teden nekaj dni na ,,antibiotik dieti,,. Očitno sem zadevo ,,fasal,, v mesecu juniju, ko sem raziskoval pohodniško in s kolesom stare rimske ceste in povezave oziroma nadaljevanja med njimi na severnih studeniških legah Boča z zelo izrazito podrastjo, kjer je golazen v obliki klopov, obadov, komarjev... najbolj dejavna. Zavedli so me piki obadov v soparnih junijskih dneh, ki jih je bilo kar nekaj in sem bil nekoliko manj pozoren na klope. Ja na srečo mi ni pobralo preveč moči in sem kar solidno odpeljal pač v okviru svojih zmožnosti. Računam :wink: , da ne bo posledic.Lp
Uporabniški avatar
bruny1
član

Kraj: Poljčane

OdgovorNapisal/-a kacu » 15 Jun 2013 15:03

Je klopni meningitis viden na krvnih izvidih pri "normalnem" zdravniškem pregledu?
3-4 dni sem imel vročino (čez dan čez 37, zvečer čez 38, na dan obiska zdravnika zjutraj pa 39).
Imam namreč vse več znakov meningitisa (razen glavobola, ki je bil mislim da 1 dan prisoten pa še to nič posebnega, bruhal samo 2x).
Danes zjutraj me je pa še v vrat zadelo in med googlanjem sem našel kot simptom tudi otrdel vrat.

Krv je bila na pregledu ok, razen malega zmanjšanja levkocitov (še vedno v meji normale) in po tem (in drugih simptomih) je sklepala, da je nekakšna viroza. Sem ji povedal, da sem imel letos 6 klopov pa je rekla, da bi me pri meningitisu bolela glava.
So pa bili klopi odstranjeni (brez dušika in ognja :mrgreen: ) v roku nekaj ur. Sem pa bral da je vseeno kako ga vzameš ven ker te baje okuži že z samim ugrizom/sesanjem krvi-če je okužen :)
follow me i'm right behind you
Uporabniški avatar
kacu
član

Kraj: Glava

OdgovorNapisal/-a BOR-M » 15 Jun 2013 15:36

Mislim da na krvi ni sto procentno, mene so punktirali da so videli kaj je.

Pri meni je bilo prvi teden kot nekakšen prehlad, ki je po enem tednu minil. Potem sem imel en teden pavze, kot da ni nič. Tretji teden pa se je začelo, v ponedeljek prvi znaki, potem pa vsak dan slabše, v četrtek sem že komaj hodil. Ko je najhuje, težko govoriš, priti do WCja je že podvig, imaš probleme s kratkoročnim spominom, apetita ni, glava boli, vročina tam okrog 40.

Zdravil ni, vse kar ti lahko naredijo je da ti zbijejo temperaturo. Ostalo je vse odvisno od tebe, koliko si odporen.
Če ga imaš, si pečen za minimalno tri mesece, če imaš srečo. Lahko ti pa pusti tudi trajne posledice.
Je pa tudi ena dobra stvar, ko ga imaš si odporen nanj.

Tole mi ni čist jasno, saj miningitis je virus, pomoje to spada med eno vrsto viroze.
Tracke mojih tur lahko dobijo le tisti ki dokazano pomagajo urejat poti! Ne zanima me če ste med kolesarjenjem dol vrgli kakšno vejo ali skalco, temveč konkretno urejanje!
Uporabniški avatar
BOR-M
član

OdgovorNapisal/-a kacu » 15 Jun 2013 16:06

Hvala za ta post, si me malo pomiril. Nisem namreč bral ničesar iz prve roke napisanega.
Zdravnica mi je točno rekla katera viroza je, ampak itak da sem pozabil.

Jaz sem bil pravtako slab mesec nazaj prehlajen z vročino. Potem pavza, zdaj pa spet.
Ampak mi je vročina padla pod 37,5. Edino tale vrat me je zdaj malenkost prestrašil. Drugače apetit je (kolikor ga je pač med prehladi), gibam se normalno, spomin že drugače šepa :mrgreen: , tako da upam, da ga nisem fasal.

Se bom pa vsaj zdaj šel cepit, če se mi do zdaj ni bilo "treba".

Hvala še enkrat :wink:
Uporabniški avatar
kacu
član

OdgovorNapisal/-a igorl » 15 Jun 2013 17:43

Pa z cepljenjem pocakej do zime ko ni vec klopov. ker takoj po dozi ti odpornost pade.
igorl
član

Kraj: Vrhnika

OdgovorNapisal/-a diver » 15 Jun 2013 20:30

Tako kot je napisal BOR-M je bilo tudi pri meni.
Najprej 1 teden vročine 37,4, ki ni hotela pasti, potem 14 dni OK, nato pa iz nenada kabum --> strašen glavobol, vročina 39 in več, bruhanje,...
Ko me je dohtarca pogledala je samo še naredila test za vrat in sem bil že na poti na infekcijsko.
Da so prepričani kakšen meningitis je naredijo punkcijo, samo to je mirodajno.
Kar se tiče zdravljenja je pa tudi že BOR-M napisal.
Uporabniški avatar
diver
član

OdgovorNapisal/-a bjakeb » 09 Jul 2013 10:34

kacu napisal/-a:Je klopni meningitis viden na krvnih izvidih pri "normalnem" zdravniškem pregledu?

ne. boli te glava, mas trd vrat, pa recimo kolena ne moreš stegnit.
edini delujoči test je lumbarna punkcija, ki se ga pa ne dela, dokler nimaš precej od zgoraj navedenih znakov, sploh trd vrat.
e-bikes are mopeds.
bjakeb
član

Kraj: el đej

OdgovorNapisal/-a havli » 25 Jul 2013 06:41

Pojavnost okužb s klopnim meningoencefalitisom v Sloveniji - ZEMLJEVID.

Lpt.
Uporabniški avatar
havli
član

OdgovorNapisal/-a Thema » 25 Jul 2013 07:27

Glavno da nas farmacevtski mogotci strasijo. :D
Uporabniški avatar
Thema
član

OdgovorNapisal/-a BOR-M » 25 Jul 2013 09:32

Thema napisal/-a:Glavno da nas farmacevtski mogotci strasijo. :D

Ti kar Coklarja vprašej, kako to zgleda. Ti bo lahko precej sveže opisal potek bolezni.
Tracke mojih tur lahko dobijo le tisti ki dokazano pomagajo urejat poti! Ne zanima me če ste med kolesarjenjem dol vrgli kakšno vejo ali skalco, temveč konkretno urejanje!
Uporabniški avatar
BOR-M
član

OdgovorNapisal/-a R4NDOM » 25 Jul 2013 10:14

vsak dan požrete eno tono pesticidov, pijete kurčevo destilirano vodo s homeopatsko nalepko gor, vidite sled za letalom in bluzite o chemtrailih, in pol iščete zaroto v enem cepivu ki dejansko pomaga in predstavlja življensko delo ene skupine ljudi ki so želeli razvit cepivo in pomagat ljudem (ja no shit da zaslužijo, a ste jih vi 20 let financirali medtem ko so ga razvijali?? če imamo mi koruptiven kader v zdravstvu je pa NAŠ problem) ... ne pa vas v nezemljane spremenit, spremenit v rastlino oz. pobit k mrčes
Slika
Uporabniški avatar
R4NDOM
član

OdgovorNapisal/-a MatevzV » 25 Jul 2013 11:09

Na zemljevidu je meni malce čudna legenda, leta mi ne gredo skupaj, bi vsaj povsod na enako število let dali koliko primerov je bilo.

LP
Hit me in the face because I'm bulletproof, and you'll break your arm! MTB Železniki
Without roots and stones is not fun!!!
Na kolesu sem najbolj vesev, sam takrat ko na koncu ostanem cev!!
Uporabniški avatar
MatevzV
član

Kraj: Selška dolina - Železniki

OdgovorNapisal/-a Tomo » 25 Jul 2013 11:21

Narobe bereš zemljevid - to je pogostnost v istem obdobju :)
Uporabniški avatar
Tomo
Škart roba

Kraj: AutoBahn

OdgovorNapisal/-a Thema » 25 Jul 2013 12:41

@R4NDOM
Malo sarkazma na racun dobickarske farmacevtske industrije bi pa res lahko prebavil brez ekscesov.
Vsekakor ni bil sarkazem na racun obolelih z meningitisom ali na racun farmacevtske vede ter strokovnjakov ki razvijajo zdravila.

Veliko boljsi filing bi bil ce bi to isto tabelo prebral na strani kaksne drzavne ustanove. To je to.

Sicer pa "stop liking what I dont like" al kako ze.
Uporabniški avatar
Thema
član

OdgovorNapisal/-a R4NDOM » 25 Jul 2013 13:23

Slika
Uporabniški avatar
R4NDOM
član

OdgovorNapisal/-a rush6 » 01 Mar 2014 10:47

Nisem pristaš cepljenja razen za klopni meningitis se bom pa res cepil!
rush6
član

OdgovorNapisal/-a kacu » 28 Mar 2014 19:50

Nr. 1 v 2014 :|
Uporabniški avatar
kacu
član

OdgovorNapisal/-a Depresija » 31 Mar 2014 16:32

Zanimivo, da jih letos sploh še nisem videl, kaj šele kakšnega imel na sebi.
Pa smo se kar fajn nagarali v hostah. Potihem sem upal da je tudi njih žled zdesetkal ..
Posvetilo:
Pljunem ti šibre v obraz, z jezikom izkopljem oči .. da, da .. to je čar najine prve noči. Verjameš v laži?
Uporabniški avatar
Depresija
Ti, ti, ti!

OdgovorNapisal/-a kacu » 05 Apr 2014 21:35

Čisto možno da jih je žled zamrznil, pri nas ga ni bilo. No, upam da jih bom na koncu leta lahko na prste prebral :roll:
Uporabniški avatar
kacu
član

OdgovorNapisal/-a Roxx » 06 Apr 2014 14:02

js jih pa vsakodnevno s psa pobiram...
Povprečni superjunak!
Roxx
član

Kraj: Šoštanj-Velenje

OdgovorNapisal/-a Dave » 06 Apr 2014 15:27

Ravnokar dva na meni.Odtrgal enega z noge in enega z boka. Pa se nisem nikjer po gozdovih podil. Ni mi jasn. Nasty creatures.
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
Uporabniški avatar
Dave
član

Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a Depresija » 30 Apr 2014 20:42

Tudi jst našel prvega letos ... prasec je bil še v transferju do boljše pozicije ... pa do jajc ni prišel :mrgreen:
Posvetilo:
Uporabniški avatar
Depresija
Ti, ti, ti!

OdgovorNapisal/-a Dave » 30 Apr 2014 21:30

Qrc, jest sem šel pa zdaj cepit. Prvi šus sem že dobil, čez en teden bo drugi. Ma ga ni za srat...sem videl kakšne so lahko posledice.
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
Uporabniški avatar
Dave
član

Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a bjakeb » 08 Avg 2014 08:41

[quote="orlytm"
sj pa je zapisano, da je VIRUS termolabilen, torej je vseeno, če klop "bruha" ... ti boš s temperaturnim šokom uniču virus, ne sam klopa.
[/quote]
to pomojem dela samo pod pogojem, da to narediš takoj.

sicer sem pa prvega prasca ze izvlekel ven, valda je ena celjust ostala notri.
e-bikes are mopeds.
bjakeb
član

Kraj: el đej

Naslednja

Vrni se na Prva pomoč, kolesarske nesreče, prehrana, trening

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov