Klopi & co

Prva pomoč: ko se kaj z(a)lomi - s pridihom za gorske kolesarje. Prehrana kolesarjev. Kolesarske nesreče: Če se ti je zgodilo kaj pretresljivega, v naravi, v mestu ali na urejeni progi in to želiš deliti z ostalimi ali želiš da te samo potolažimo...

Re: Klopi & co

OdgovorNapisal/-a Izi » 06 Apr 2015 16:43

No ja do sedaj se niti nisem tolko ubadal s klopi,... zdaj ko pa sem bolj na gozdnem področju in vsakodnevno sprehajam psičko s katere na dan odstranim min 10 klopiv, sem se sam odločil in cepil,... prejel že dva odmerka in čez par mesecev še tretjega,... a mi vseeno ne da hudič mira,...

Kake imate kaj izkušnje in na kake načine se ščitite pred klopi,... a je kdo dejasnko že sprobal tiste ultrazvočne elektronske odganjevalce,...
Uporabniški avatar
Izi
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a urbe » 18 Apr 2018 20:56

Torej, naša najnevarjnejša živalca — klop — je že nekaj časa v polnem pogonu. Prejšnji teden izpulil s pinceto dva, danes odstranil dva še neprijeta :evil:
Slika
Pomembna je dolžina, ne tehnika!
YouTube
Uporabniški avatar
urbe
OZNA sve dozna

Kraj: Mesto muzej

OdgovorNapisal/-a cebe » 18 Apr 2018 22:12

Moj pes jih redni nosi okoli ze od konca februarja...
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a El Tomzo » 19 Apr 2018 20:24

Izi napisal/-a:No ja do sedaj se niti nisem tolko ubadal s klopi,... zdaj ko pa sem bolj na gozdnem področju in vsakodnevno sprehajam psičko s katere na dan odstranim min 10 klopiv, sem se sam odločil in cepil,... prejel že dva odmerka in čez par mesecev še tretjega,... a mi vseeno ne da hudič mira,...

Kake imate kaj izkušnje in na kake načine se ščitite pred klopi,... a je kdo dejasnko že sprobal tiste ultrazvočne elektronske odganjevalce,...

Malo zapoznel odgovor :D :
Ultrazvočni odganjalniki ne delujejo. So jih imeli taborniki in razultat: eni so fasali klope, drugi ne - ergo ne delujejo.

Redni pregled in kemični preparati.
Pa na cestni ali gravel bicikl :mrgreen:
Nikoli nisem toliko hodil po hribih kot odkar sem pričel kolesarit.
Uporabniški avatar
El Tomzo
član

Kraj: Emona-Savus fluvius

OdgovorNapisal/-a cebe » 19 Apr 2018 22:57

Nebi bil ziher v kemične preprate... odkar jih ne uporabljam več, sem fasal enega klopa v 10 ali še več letih.
Pred tem sem poznal vse in pokupil vse, nikoli bil "neprepojen", pa sem jih tudi po 9 prinesel domov...
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a problematiks » 20 Apr 2018 08:23

Pol hočeš reči, da si naravno strupen? :)

Marko

P.S: Jaz sicer očitno sem. Ko je mali pred par leti prinesel uši iz šole, se jih je Damjana po hitrem postopku nalezla, meni so našli pa samo par crknjenih gnid. Poskus kolonizacije je torej bil, ampak je bilo zgleda ugotovljeno, da je pokrajina preveč toksična :mrgreen:
problematiks
KontraRevolucionar

Prejšnja

Vrni se na Prva pomoč, kolesarske nesreče, prehrana, trening

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov