Kam na magnetno resonanco?

Prva pomoč: ko se kaj z(a)lomi - s pridihom za gorske kolesarje. Prehrana kolesarjev. Kolesarske nesreče: Če se ti je zgodilo kaj pretresljivega, v naravi, v mestu ali na urejeni progi in to želiš deliti z ostalimi ali želiš da te samo potolažimo...

Kam na magnetno resonanco?

OdgovorNapisal/-a Andraž » 16 Okt 2011 17:59

Imel sem izpah rame in počeno kost v ramenskem sklepu in sedaj imam napotnico za MR in me zanima kaj, kje v okolici Ljubljane priporočate?

Že vnaprej hvala.

Andraž
Enduro boys crew.
Uporabniški avatar
Andraž
član

Re: Kam na magnetno resonanco?

OdgovorNapisal/-a MarE » 16 Okt 2011 18:50

V Novem mestu bos hitro na vrsti.
Uporabniški avatar
MarE
Obuti MarE

Kraj: ... ..... ....- -- - -...

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 16 Okt 2011 19:32

V Ljubljani (brez vez) ne boš hitro na vrsti.
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

Kraj: bliz obvoznice

OdgovorNapisal/-a MarE » 16 Okt 2011 21:41

Ce imas nujno napotnico, potem moras biti na vrsti v roku 24h. V praksi je to lahko nekaj dni. V NM bos z redno napotnico na vrsti nekje marca, kar niti ni tako slabo v primerjavi z drugimi.

Sicer pa ti se vedno ostane samoplacnisko- cakal bos kaksen teden....
Uporabniški avatar
MarE
Obuti MarE

Kraj: ... ..... ....- -- - -...

OdgovorNapisal/-a zdravkec » 17 Okt 2011 05:02

Kolega je pred dvema tednoma klical okoli kje bi bil prej na vrsti in ne boš verjel v ptujski ustanovi :D je bil na vrsti v 17. dneh.
Tako da kar na telefon in pokliči.

lp
švic in solze
Uporabniški avatar
zdravkec
član

Kraj: e - c - i - č - a - r

OdgovorNapisal/-a cebe » 17 Okt 2011 08:20

...ker nebi rad verjetno čakal, mislim da je vseeno kje prideš na vrsto, ampak le da prideš čimprej! Ali...?
jaz sem prišel na vrsto v mariborski Fontani v manj kot 14ih dneh!
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a havli » 18 Okt 2011 21:33

Zelo odvisno je, kako je ta preiskava narejena in kako interpretirana / odčitana. V nekaterih ustanovah jo naredijo, izvidi so pa vredni toliko, ali manj, kot papir na katerem so napisani.
To je preiskava neštetih sivin. Kvaliteta (in seveda končni rezultat / izvid) je zelo odvisna od nastavitev aparata (tudi znanja radiološkega inženirja - lahko samo izbere nek prednastavljen program in pritisne gumb "start", ali pa precizno nastavi vse potrebne parametre), monitorjev / opreme za odčitavanje oz. gledanje slik in znanja radiologa.
Torej, ustanova kjer si hitro na vrsti, ne naredi oz. "izda" nujno dobre preiskave. In vse nadaljnje ukrepanje / zdravljenje je lahko odvisno od tega...

Lpt.
Uporabniški avatar
havli
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a zdravkec » 19 Okt 2011 05:06

To je vse res ampak kdo ti pa zagotavlja da v ustanovi kjer čakaš par mesecev na vrsto pa bodo naredili vse tako kot treba. Tudi v teh ustanovah ima lahko kdo slab dan ali pa se mu preprosto ne da (tu govorim izključno za KC Ljubljana - iz lastnih izkušenj). Pa ne leti samo na magnetno resonanco ampak še na kaj drugega - nažalost smo jih še prevečkrat potrebovali.
Nikjer ni garancije da ta ali oni ti bo pa naredil 100% oz 99%.

lp
švic in solze
Uporabniški avatar
zdravkec
član

OdgovorNapisal/-a havli » 19 Okt 2011 08:56

Res je. Nikjer ni zagotovila, da bo preiskava kvalitetno narejena. Kar pa je najpomembnejše.
Moje izkušnje so žal takšne, da v nekaterih ustanovah samo "štepajo" preiskave, da odkljukajo in dobijo plačano storitev. Kvaliteta izvida pa je takšna kot sem že napisal. Povedano na drug način, moje izkušnje, kar se tiče kvalitete izvedbe in interpretacije preiskav, so pa ravno obratne.
Recimo (samo predvidevam), da tam kjer štepajo, hitro prideš na vrsto.

Z gledišča poškodovanca pa je seveda težko čakati mesece, da naredijo preiskavo, potem pa v ambulanti slišiš, "hja zdej je pa mal pozn, ne vem, če bo lih optimaln rezultat".

Lpt.
Uporabniški avatar
havli
član

OdgovorNapisal/-a zdravkec » 19 Okt 2011 09:09

S stališča poškodovanca seveda ni dobro čakat mesece na pregled kaj šele nato operacijo če je le ta potrebna. Jaz sem imel glede vezi v kolenu srečo ker sem se ukvarjal s športom in sem imel pregled in operacijo v roku enega tedna.
Drugače bi pa jaz osebno šel tja kjer bi bil najhitreje na vrsti in upal na strokovnost - ki pa pri nas žal ni vedno prisotna :(

lp
švic in solze
Uporabniški avatar
zdravkec
član

OdgovorNapisal/-a Andraž » 19 Okt 2011 14:40

Havli kam pa priporočaš, bo v Ljubljani na kliničnem centru vredu?

Mi pa z ene strani ni problem čakat, ker sedaj vse delami in bojo to preiskavo naredili, da vidijo, če je res vse vredu in bi zato raje videl da res opravijo tako kot je treba. Naprimer meni v italiji niso ugotovili, da sem imel počeno kost v rami ampak šele po pol leta v Ljubljani, ko sem izpahnil ramo in kakor moja logika dela se mi zdi, da prej ko odkrijejo boljše je oz. da sploh odkrijejo če kaj je.

Andraž
Enduro boys crew.
Uporabniški avatar
Andraž
član

OdgovorNapisal/-a havli » 19 Okt 2011 21:39

Ha, provokativno vprašanje, čista mina (ki sem si jo mimogrede sam nastavil) :lol:

Če rečem, da je bilo na splošno mišljeno, verjetno ne bo dovolj.

Po pravici povedano. Sam se prav podrobno ne ukvarjam s težavami z ramo. Za težave s katerimi se bolj konkretno ukvarjam pa imam stvari razdelane. Zato pravzaprav ne vem kakšni oz. kako relevantni so izvidi za ramo iz določenih ustanov. Zato tudi ne vem, če lahko delam javno (anti)reklamo :? Zato ne bom nič konkretnega napisal! Lahko, da so za ramo povsod dobri in sem s prejšnjimi posti samo škodo naredil :oops:

Lpt.

p.s.
js bi kr v KC Lj naredu MRI, so pa čakalne dobe (baje) zverinske...
Uporabniški avatar
havli
član

OdgovorNapisal/-a zdravkec » 20 Okt 2011 06:29

Jaz bom pa rekel tako - sem bil v veliko ustanovah na mri :D ampak najbolj zadovoljen sem bil pa v celjski bolnišnici.
Tak oda iz mojih izkušenj bi ti predlagal celje - ne vem pa kako dolgo je za čakat.

lp
švic in solze
Uporabniški avatar
zdravkec
član

OdgovorNapisal/-a primor » 21 Okt 2011 07:52

Sosed je šel v Innsbruck - samoplačniško; je pa res, da je imel/ali še ima namen živeti od športa (300 do 600 EUR).
P
primor
član

Kraj: Kotlje

OdgovorNapisal/-a EnigunRa » 21 Okt 2011 15:31

Torej če greš pri nas, ne moreš več živeti od športa?
EnigunRa
član

OdgovorNapisal/-a primor » 23 Okt 2011 22:43

Ne, nisem tako mislil.
primor
član

Kraj: Kotlje

OdgovorNapisal/-a armada » 26 Okt 2011 06:33

EnigunRa napisal/-a:Torej če greš pri nas, ne moreš več živeti od športa?

če moreš dokončat sezono al pa kaj takega, potem je odgovor da :D
armada
član

OdgovorNapisal/-a fiona » 26 Okt 2011 17:56

če bi bla kt pol tablašev , bi rekla, da uporabi search funkcijo:

fiona napisal/-a:evo, en info, ki ga boste, upam, čimmanj zlorabljali:

MRA (MR artrografija) sklepov v Sloveniji se izvaja le v :
- SB NG
- SB CELJE
- UKC MB
- UKC LJ

artrografij (uporaba kontrastnega sredstva) v samoplačniških diagnostičnih centrih ne izvajajo, vsaj ne sklepov...ožilja pa.....

Sicer pa samo MR izvajajo še v vsaj 5 drugih ustanovah (SB IZOLA; PTUJ, dr. Mundič; ARTROS LJ, FONTANA MB, MEDILAB LJ)
ČAKALNE DOBE od 6 - 9 mesecev, samoplačniško seveda prej....

opcija je tud Trst....

kokrkol.....če lahko čakaš nekaj mesecev , pol ti ni nič hudega.....moje mnenje.....

želim ti čimprejšnje okrevanje....
sploh ne rabim več podpisa....
Uporabniški avatar
fiona
miss clumsy

Kraj: pr LJ

OdgovorNapisal/-a Andraž » 26 Okt 2011 18:06

Hvala vam vsem za informacije in želje.

Prijavil sem se v UKC LJ, mi bojo pa MR naredil bolj iz preventive oz. če bodo kakršnikoli zapleti, da si bojo s tem pomagali.

Fiona: Z ramo je vse ok razen pri velikih obremenitvah (sem skočil side drop iz pol metra pristal na wheelia, silo ublažil z rokama in pri tem sem v rami začutil premik v levo mislim, da ni dosti manjkalo do izpaha). Tako, da ni čist vse ok, zato pa moram spet začet vaje delat, ker sem jih sedaj kar opustil.

Andraž
Enduro boys crew.
Uporabniški avatar
Andraž
član

OdgovorNapisal/-a fiona » 26 Okt 2011 20:31

andraž ni bilo ciljano nate, bolj na sistem na splošno....

je pa dejstvo, da če je situacija nevzdržna in nisi več nujen primer, je edina varianta, če nimaš vez, da plačaš.....če loh vsak z lahkoto vrže 300 EUR v svoje kolo, bo pa še v MR...na katerem drugem forumu si tega ne bi upala izjaviti tako suvereno.....(itak se bo pa zdej usul plaz očitkov o neučinkovitem zdravstvenem sistemu osebkov, ki jim zdravstveno zavarovanje verjetno plačujejo še starši)
Uporabniški avatar
fiona
miss clumsy

OdgovorNapisal/-a fiona » 03 Nov 2011 18:56

evo, sveže iz pečice :)

Slika
Uporabniški avatar
fiona
miss clumsy

OdgovorNapisal/-a armada » 09 Nov 2011 08:56

fiona napisal/-a:andraž ni bilo ciljano nate, bolj na sistem na splošno....

je pa dejstvo, da če je situacija nevzdržna in nisi več nujen primer, je edina varianta, če nimaš vez, da plačaš.če loh vsak z lahkoto vrže 300 EUR v svoje kolo, bo pa še v MR...na katerem drugem forumu si tega ne bi upala izjaviti tako suvereno.....(itak se bo pa zdej usul plaz očitkov o neučinkovitem zdravstvenem sistemu osebkov, ki jim zdravstveno zavarovanje verjetno plačujejo še starši)

kaj ma veze če ti zdravstveno zavarovanje plačujejo starši, dokler ga plačujejo in si morem vseeno sam plačevat mr a se ti to ne zdi grozno? :D to je kot da greš v trgovino dobiš en kruh pa ga morš dvakrat plačat...
armada
član

OdgovorNapisal/-a pubi2cv » 04 Dec 2014 14:02

Poškodavano imam koleno (predvidoma strgana sprednja križna vez in poškodba notranjega meniskusa).
Ker so čakalne dobe na MR pri nas obupne, sem se odločil, da opravim zadevo samoplačniško.
Baje, da so tule dobri in cena je dokaj ugodna:

http://www.magnetnaresonanca.si/?gclid= ... tAod6i0A_w

V SLO je min 250€, v ZG pride pa 150€...pa baje, da imajo vrhunski aparat

Pozna kdo..? Naročen sem naslednji četretek...

Thnx
Počas se daleč pride
Uporabniški avatar
pubi2cv
član

Kraj: Sred koruze

OdgovorNapisal/-a havli » 04 Dec 2014 15:57

Si poklical naokrog po slovenskih bolnišnicah? Zdi se mi, da nazadnje v Izoli niso imeli prav dolgih čakalnih vrst - okrog 3 tedne...

Problem pri MRI ni aparat / tuljava, ampak najprej kako je preiskava narejena (sekvence, debelina rezov...) in predvsem radiolog, ki pogleda slike in napiše izvid. Nekje to pač to samo naredijo, da je narejeno in lahko zaračunajo. Kvaliteta preiskave je pa bolj slaba, izvid pa temu primeren - slab, ker se bolj malo vidi. Ampak koleno nebi smelo bit problem, ker se ga pač največ dela.

Lpt.
Uporabniški avatar
havli
član

OdgovorNapisal/-a _maxxi_ » 04 Dec 2014 19:00

... havli je točno povedal. Izola ima zaradi zavarovalnice za letos zaklenjena vrata. Zanimivo ... vsaka mesec plačam "lep" znesek dotični zavarovalnici.

@pubi2cv ... Dajem glih skozi podobne preiskave (gleženj). S Slo. imaš na napotnico "hitro" od 3 mesece (valdoltra) do 7 mesecev (novo mesto)

Samoplačniško prideš v bolnišnicah najhitreje v Murski soboti 250€ in 1-3dni čakanja po 21h uri zvečer. Pri privatnikih na štajerskem je čakalna doba samoplčaniško od 1-5 tednov cene pa od 210-285€. Ljubljanski konec samoplačniško privatniki je čakalna doba 0-10dni in cene od 240-300€

Izola: na napotnico 4 mesece, samoplačniško 1 mesec 250€

Sem se odločil za Valdoltro. Poklical v petek in bil na vrsti naslednji ponedeljek (delajo samo ob ponedeljkih samoplačniško) cena 215€
Super radiolog oz. operater. Si je res vzel čas 1h (se mi je premikala noga) in naredil kvalitetne posnetke. Izvid oz. mnenje napisal sam primarij (baje zelo kvalitetno).

Lahko bi vleku bolniško do MR na napotnico. Pa se imam vendar rad in sem odcolal dnar. Sedaj čakam na zadnji pregled in pol OP. :(
Uporabniški avatar
_maxxi_
član

Kraj: O-bala

OdgovorNapisal/-a havli » 04 Dec 2014 20:11

Valdoltra je dobra. Koneckoncev delajo za največjo slovensko ortopedsko bolnišnico...

Lpt.
Uporabniški avatar
havli
član

OdgovorNapisal/-a pubi2cv » 05 Dec 2014 09:54

Hvala vsem za vaše izkušnje. Ja, za Valdoltro sem tudi jaz že slišal pohvalne besede.

Grem probat drugi teden tole v ZG in vam sporočim izkušnje...LP :wink:
Počas se daleč pride
Uporabniški avatar
pubi2cv
član

OdgovorNapisal/-a pubi2cv » 16 Dec 2014 15:08

Torej....prejšnji teden sem šel na slikanje k Sveti Katarini. Počutil sem se kot doma...večina je slovenskih pacientov.....

Bili so prijazni in po mojem mnenju storitev opravili profesionalno. Slike sem dobil takoj, izvid pa takoj naslednjega dne po e-pošti. Original pride po navadni pošti.

Cena je 150€, če se malo potrudiš, ti stroške povrne ZZZS. Čakalne dobe NI.

Jutri grem z izvidi še k svojem travmatologu...pa da vidimo, če bo tudi on zadovoljen z opravljenim....

Sicer pa..ja...strgana spredna križna, delno strgana stranska notranja vez...itd....nič dobrega :(
Počas se daleč pride
Uporabniški avatar
pubi2cv
član

Vrni se na Prva pomoč, kolesarske nesreče, prehrana, trening

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov