bolečina v rami ob dvigu roke

Prva pomoč: ko se kaj z(a)lomi - s pridihom za gorske kolesarje. Prehrana kolesarjev. Kolesarske nesreče: Če se ti je zgodilo kaj pretresljivega, v naravi, v mestu ali na urejeni progi in to želiš deliti z ostalimi ali želiš da te samo potolažimo...

bolečina v rami ob dvigu roke

OdgovorNapisal/-a pijemsok » 06 Jan 2013 14:40

živjo. imam težavo ki se ponavlja že kar lep čas okoli 2-3 mesece mogoče kaj več. in sicer če dvignem levo roko nad 90° me močno zaboli v rami.. sicer nevem kako bi opisal bolečino vendar zaskeli tako močno da mi roko kar samo nazaj dol da. boli ko svinja, k zdravnici nisem šel ker se mi to ponavlja odvisno kdaj. učasih boli že ob najmanjšem dvigu roke učasih pa sploh ne boli. kaj bi lahko to bilo?
pijemsok
član

Re: bolečina v rami ob dvigu roke

OdgovorNapisal/-a MatevzV » 06 Jan 2013 17:17

Ma ne odlašaj z obiskom zdravnice, tudi ne vem zakaj, tudi če se ne ponavlja vedno. Lahko pa je da imaš obrabljen sklep, ali pa priščipnjen živec, samo jaz nisem zdravnica, da bi to vedel, ali pa obišči kakšnega ortopeda.

LP
Hit me in the face because I'm bulletproof, and you'll break your arm! MTB Železniki
Without roots and stones is not fun!!!
Na kolesu sem najbolj vesev, sam takrat ko na koncu ostanem cev!!
Uporabniški avatar
MatevzV
član

Kraj: Selška dolina - Železniki

OdgovorNapisal/-a toti » 06 Jan 2013 18:50

Pred 3 leti sem imel podoben problem,nenadoma brez meni znanega vzroka bolečina ob dvigu roke,
postajalo je vedno slabše in se je vleklo nekaj mesecev,nazadnje sem z največjo težavo in bolečinami komaj obesil kolo pod strop.
Ko mi je bilo dovolj čakanja na izboljšanje me je ortoped poslal na rentgen ,kjer je ugotovil nek izrastek v rami,ki zavira premikanje kite,dobil sem blokado z razlago,da bo držala max 2 meseca,potem bo treba na operacijo ,kjer pobrusijo izrastek in bo dobro.No meni je blokada pomagalain po 3 letih še vedno brez težav.
Pa lepo pozdravljeni
TOTI
Uporabniški avatar
toti
član

Kraj: Jesenice

OdgovorNapisal/-a jing&jang » 06 Jan 2013 19:47

Lahko da gre za kalcinat. Kalcij se pricne nabirat na koncu sklepa v obliki spicke in pri vskem vecjem gibu pritiska ob misice. To se lahko pojavlja na vseh sklepih. Tud jaz sem imel to na rami (ugotovljeno z ultrazvokom). Resitve:
1. ultrazvocno razbijanje (ne resi problema pri vseh, rabis pa vsa 10-15 terapij in to lahko da po veckrat)
2. operacija/brusenje (resi problem, obstaja pa velika verjetnostm da bo ponovno "zrastel". To se rado pojavlja tudi na petah (t.i. Trn v peti in dejansko tako tudi zgleda).
3. nekateri si to razbijejo tudi sami z vsakodnevnim pritiskanjem z topim predmetom - ekstremisti....

Skratka lahko da je to izvor bolecine (je precej pogost pojav).
love2ride & ride2live
Uporabniški avatar
jing&jang
član

Kraj: TGorc

OdgovorNapisal/-a pijemsok » 06 Jan 2013 20:02

ja ampak učasih boli učasih pa sploh ne tudi če premikam roko normalno..
pijemsok
član

OdgovorNapisal/-a jing&jang » 06 Jan 2013 20:41

pijemsok napisal/-a:ja ampak učasih boli učasih pa sploh ne tudi če premikam roko normalno..

Pri teh tezavah je tako, da ce roke ne obremenjujes pretirano, bolecin na zacetku ni. Pri vecjih obremenitvah se pojavi bolecina. Edina rasitev, da bos preprican je, da naredis ultrazvok in dobis sliko. Potem bos sele videl ali je to, ali kaj druzga. Skratka dohtar in napotnica.....
love2ride & ride2live
Uporabniški avatar
jing&jang
član

OdgovorNapisal/-a Tzuli » 06 Jan 2013 22:27

Boljše kot ultra zvok bo MR. (magnetna resonanca)
On the internet you can be anything you want.

It's strange that so many people choose to be stupid.
Uporabniški avatar
Tzuli
What, me worry?

OdgovorNapisal/-a pijemsok » 08 Jan 2013 14:38

ja pa mislte da bi mogu jst rečt zdravnici nej me da na ultrazvok al MR. pa če bo dala samo slikat na rentgen?
pijemsok
član

OdgovorNapisal/-a jing&jang » 08 Jan 2013 15:10

pijemsok napisal/-a:ja pa mislte da bi mogu jst rečt zdravnici nej me da na ultrazvok al MR. pa če bo dala samo slikat na rentgen?

Pojdi do zdravnika, povej mu težave, povej mu kaj misliš ti, kaj si poizvedoval/zvedel in če je resen zdravnik, bo tako ali tako naredil tako, kot on ve da je prav. Tu ti lahko povemo samo svoje izkušnje/rešitve, ki pa ni nujno, da izhajajo iz enakih težav, kot jih imaš ti.
love2ride & ride2live
Uporabniški avatar
jing&jang
član

OdgovorNapisal/-a Bastard » 08 Jan 2013 15:21

Imel se podobne probleme...možno je da je v povezavi z hrbtenico.
Jaz sem probal z http://www.bownovaterapija.com/ in sem prišel po parih terapijah v normalno gibanje ramena.
Uporabniški avatar
Bastard
član

OdgovorNapisal/-a burek66 » 11 Jan 2013 09:46

Podobne simptome sem imel jaz, ko sem si strgal rotatorno manšeto (poškodba ramenskega sklepa)
Za diagnozo bo pomagal obisk kirurga in potem preiskava z ultrazvokom.
burek66
član

Vrni se na Prva pomoč, kolesarske nesreče, prehrana, trening

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov