ščitnik za zobe

Prva pomoč: ko se kaj z(a)lomi - s pridihom za gorske kolesarje. Prehrana kolesarjev. Kolesarske nesreče: Če se ti je zgodilo kaj pretresljivega, v naravi, v mestu ali na urejeni progi in to želiš deliti z ostalimi ali želiš da te samo potolažimo...

ščitnik za zobe

OdgovorNapisal/-a MiLi » 03 Mar 2013 19:46

uporablja kdo to zadevo pri spustih? problem je ker je vlko teh modelov in ne vem po kakšnem ključu pravega izbrat.

Slika
If you ain't Mountain Biker, you ain't shit!
Uporabniški avatar
MiLi
Razdrem vse!

Re: ščitnik za zobe

OdgovorNapisal/-a dejanot » 03 Mar 2013 20:59

MiLi napisal/-a:uporablja kdo to zadevo pri spustih? problem je ker je vlko teh modelov in ne vem po kakšnem ključu pravega izbrat.

Slika

Cao

Sam sem pri spustu uporabljal to "gumo" in motilo me je to, da se mi je v ustih nabiralo prevec sline, zato te zadeve nisem vec uporabljal, pri padcu je nisem uspel testirati in pac ne vem ce pomaga pri padcu zascititi zobe, tako rekoc navadu sem se padati cim manj :lol: ce pa ze padem mesto padca ublazim z rokami in se tako zascitim (sicer pa tudi uporabljam FF celado), sem kupil enega potem drugega in oba mi nekako nista odgovarjala,.... mogoce sem kaj pomagal :wink:

LP
!!! Adrenalin is our food, speed is our drug, DOWNHILL is our life,... =) !!!

Prodam: disc rotor Ashima Airotor
Uporabniški avatar
dejanot
član

Kraj: Cerknica

OdgovorNapisal/-a MiLi » 03 Mar 2013 21:49

hvala za odgovor :) na to s slino, niti pomislu nisem. drugač sem pa opazil, da zmeraj več smučarjev uporablja te ščitnike. če se ne motim ga ima Lara Gut, na spodnjih zobeh. "novi" zobje so res drag špas :?
Uporabniški avatar
MiLi
Razdrem vse!

OdgovorNapisal/-a dejanot » 03 Mar 2013 22:13

MiLi napisal/-a:hvala za odgovor :) na to s slino, niti pomislu nisem. drugač sem pa opazil, da zmeraj več smučarjev uporablja te ščitnike. če se ne motim ga ima Lara Gut, na spodnjih zobeh. "novi" zobje so res drag špas :?

Cao

Res je, tudi sam se pomislil na to, da mi zobje pomenijo veliko in sem jih zascitil s to "gumo" kot sem ze omenil sem nabavil dva scitnika, eden je za zascito zgornih zob in ta je iz malo bolj trdega materiala potem nabavil drugega kateri zasciti spodnje in zgornje zobe je bolj mehak in obcutek je boljsi vendar me je pri obeh motilo to, da se mi je v ustih nabiralo prevec sline, katera me je med spustom zelo motila, mogoce drugim se to ni dogajo bodo povedali svoje izkusne,....

LP

Uporabniški avatar
dejanot
član

OdgovorNapisal/-a PJ » 04 Mar 2013 09:37

Jaz ga imam za hokej, za kolo ali smucanje pa ne, ampak kaksne pretirane razlike tako ali tako ni. Vse kar rabis je to, da kupis tistega, ki ga lahko oblikujes (vrzes v vrelo vodo, pustis x minut notri, potem pa das gor in x minut drzis stisnjenega med zobmi). Je sicer 5-10x drazji kot navadni (se vedno pa te ne pride 100eur, ampak kaksnih 15-20eur), ampak navaden je, vsaj kar se mene tice povsem neuporaben. Ne stoji, tisci, ko pljunes, ponavadi izpljunes se scitnik itd. Ko pa imas tega enkrat oblikovanega po svojih zobeh pa je bolj kot ne neopazen. Na zacetku je sicer malo motec, sploh dokler ima se tisti nagravzen okus po gumi, ampak ko se ga navadis pa bolj kot ne pozabis, da imas karkoli v ustih.
Uporabniški avatar
PJ
član

Kraj: A little bit here, a little bit there

OdgovorNapisal/-a dejanot » 04 Mar 2013 10:10

PJ napisal/-a:Jaz ga imam za hokej, za kolo ali smucanje pa ne, ampak kaksne pretirane razlike tako ali tako ni. Vse kar rabis je to, da kupis tistega, ki ga lahko oblikujes (vrzes v vrelo vodo, pustis x minut notri, potem pa das gor in x minut drzis stisnjenega med zobmi). Je sicer 5-10x drazji kot navadni (se vedno pa te ne pride 100eur, ampak kaksnih 15-20eur), ampak navaden je, vsaj kar se mene tice povsem neuporaben. Ne stoji, tisci, ko pljunes, ponavadi izpljunes se scitnik itd. Ko pa imas tega enkrat oblikovanega po svojih zobeh pa je bolj kot ne neopazen. Na zacetku je sicer malo motec, sploh dokler ima se tisti nagravzen okus po gumi, ampak ko se ga navadis pa bolj kot ne pozabis, da imas karkoli v ustih.

Cao

Ta bi se mene zanimal, pa nisem vedel da tudi to obstaja :mrgreen: :mrgreen: namrec tega se nisem probal,...

LP

Uporabniški avatar
dejanot
član

OdgovorNapisal/-a MiLi » 04 Mar 2013 10:37

tudi sam nisem vedu, da to obstaja - hvala PJ. vidim pa, da ni neka huda cena: http://www.leone-sport.si/Scitniki-za-zobe/custom-fit

drugače ti jih pa naredijo tudi po naročilu. cena med 130-180€ :? http://www.ortodont.info/scitniki-za-zobe
Uporabniški avatar
MiLi
Razdrem vse!

OdgovorNapisal/-a PJ » 04 Mar 2013 11:19

Ti zadnji so seveda neprimerno boljsi, pa konec koncev glede na to, da pride en implant cca. 1500-2000eur (ce pozabis bolecine), cena pri tistih 130-180eur niti ni pretirana, je pa seveda odvisno zakaj rabis. Pri nas v osnovi spilamo no-touch hokej (no v realnosti ni ravno tak, ampak vseeno je dalec od pravega profi hokeja in nabijanja na bando), tako da je to bolj za ziher in je (vsaj zaenkrat) tisti za 25eur dovolj. Koliko imas ti na kolesu moznosti, da ti to pride prav, bos pa najbolje vedel sam.
Drugace pa je po moje najlazje, da se sprehodis do kaksne trgovine s hokejsko opremo (v BTC-ju recimo imas Itak sport) pa pogledas kaj imajo.
Uporabniški avatar
PJ
član

Kraj: A little bit here, a little bit there

OdgovorNapisal/-a žabar » 23 Maj 2013 09:15

Ali pa pač populiš zobe in se spuščaš s protezo v žepu... :twisted:
Najboljši fantje so že kolesarji.
Uporabniški avatar
žabar
član

Kraj: LJ Barje

OdgovorNapisal/-a Roxx » 23 Maj 2013 14:02

Mal vas mede tule...

Greš v intesport/hervis... kupiš najcenejšega (velikost L) ga daš v vročo vodo in oblikuješ po zobeh.

Imaš priložena navodila kako se to naredi !

Cena cca 6 eur

Preverjeno ob dolgoletni uporabi pri igranju ameriškega nogometa.
Povprečni superjunak!
Roxx
član

Kraj: Šoštanj-Velenje

OdgovorNapisal/-a R4NDOM » 27 Maj 2013 11:10

Ej Mili a to je posledica SPD-jev :mrgreen: ?
Uporabniški avatar
R4NDOM
član

OdgovorNapisal/-a MiLi » 27 Maj 2013 11:47

tut to je malo pripomoglo k razmišljanju o ščitniku ;) sam ga še nisem nabavu. Intersport ma te od Nike, ki se skuhajo, da se zadeva lepo prilagodi zobem. me je pa včeraj fajn vrglu prav zaradi SPD-jev. seveda pri 0km/h. padu pa, kot bi mel vsaj 30 gr :)
Uporabniški avatar
MiLi
Razdrem vse!

Vrni se na Prva pomoč, kolesarske nesreče, prehrana, trening

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov