rebrca po ljubljansko

Prva pomoč: ko se kaj z(a)lomi - s pridihom za gorske kolesarje. Prehrana kolesarjev. Kolesarske nesreče: Če se ti je zgodilo kaj pretresljivega, v naravi, v mestu ali na urejeni progi in to želiš deliti z ostalimi ali želiš da te samo potolažimo...

rebrca po ljubljansko

OdgovorNapisal/-a georgeslo » 30 Mar 2014 09:59

A je kdo pogledal vreme zunaj ?????

No in jaz sem na Golovcu prejsnjo soboto imel bbq in spravil v promet par rebrc :) .

Tri rebra napocena, jest pa ibuprofene jem k mentolčke.... ponavadi odmahn z roko ko zdravniki dajo okviren čas rehabilitacije, tokrat me pa skrbi da se ni zlagal, ko je rekel 4-6 tednov.

Ima kdo kakšno malo tajno velikih majstora, kako pospesit cas celjenja? ne morem vec samo gledat skozi okno hribov :(
Uporabniški avatar
georgeslo
član

Kraj: Ljubljana

Re: rebrca po ljubljansko

OdgovorNapisal/-a Berger » 30 Mar 2014 10:40

Kaj pa vem, dvaosmega sem tudi jaz pekel počena reberca...
Meni se je vleklo 2 meseca +
Ampak vozil sem vseeno, sicer bolj CC da nebi še enkrat padel, z obilo mentolčkov seveda (naklofen, nalgesin), pazil pri kihanju in smehu, dihanje tak-tak, zaj je pa v že redu
Čimprejšnje okrevanje ti želim
Gasa!
Uporabniški avatar
Berger
član

Kraj: Ruše siti

OdgovorNapisal/-a Izi » 30 Mar 2014 11:48

jap,... dohtar te je mičkeno nahecal,...
bolj prava informacija je kar 2 meseca,...
žal pri rebrih ni neke varijante kako to pospešit ali karkoli drugega,...
če si pa že zdej na ibobrufenih,... pol ti je verjetno jasno da nikakoršne tresenje obremenjevanje prsnega koša ni priporočljivo,...

žal,... čimhitrejše okrevanje,...
Uporabniški avatar
Izi
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 30 Mar 2014 14:17

Se strinjam... cca 2 meseca. Že vrsto let nazaj sem imel nalomljeni dve rebri... celoten "proces" sem zdržal brez kakršnihkoli tablet ali česa drugega. Sej boš videl - pride dan, ko gre vidno na bolje iz dneva v dan. Do takrat pa... počivaj!
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a PJ » 30 Mar 2014 16:51

Obstaja par opcij kako "pospesit" celjenje kosti, ampak dvomim, da bos nahecal zdravnika, da ti predpise ta zdravila samo zato da bos prej nazaj na biciklu... za rekreacijo.
Uporabniški avatar
PJ
član

Kraj: A little bit here, a little bit there

OdgovorNapisal/-a havli » 30 Mar 2014 17:10

Poskusi s kinesio trakovi. Rabis nekoga, da ti jih pravilno nalepi.

Lpt.
Uporabniški avatar
havli
član

OdgovorNapisal/-a Freilauf » 31 Mar 2014 06:59

Predvsem se pazi, da se ne prehladiš.
Jaz sem potem pljučnico fasal. Potem je bilo šele veselje :mrgreen:
Včasih smo vprašali: A maš freilauf al' kontra ?
Uporabniški avatar
Freilauf
član

Kraj: skoraj pod Golovcem

OdgovorNapisal/-a matevz100 » 31 Mar 2014 07:21

Če imaš zlomljena rebra je najbolj pomembno, da te čimmanj boli. Analgetikov zato sploh prve tedne ne šparaj (predlagam diklofenak (Naklofen, Diclo jet ali Diclo duo), če imaš težave z želodcem ga kombiniraj z zaščito za želodec (npr. Ultop, Ortanol, Nexium, Controloc...), če diklofenaka ne prenašaš ali ni dovolj zraven še Analgin ali Zaldiar/Doreta). Zdravila ti bo predpisal izbrani zdravnik.
Če se zaradi bolečin ne upaš odkašljati in globoko dihati, dobiš pljučnico, tudi če se ne prehladiš. Sicer pa kineziotape, ja, kot pravi havli, ampak ti ga mora res nalepiti nekdo, ki zna.
Bolečine po ornk zlomu reber trajajo vsaj dva meseca, raje več, so pa po kakem mesecu ob analgetikih že dovolj okej, da greš lahko na bajk tudi za kaj drugega kot po asfaltu. Pri drugih poškodbah skeleta zelo pomaga (oz. je nujno) mirovanje, da se kost zaceli in si prej okej, rebra pa zaradi dihanja itak niso nikoli pri miru. Tako da se zdravijo poškodbe prsnega koša z analgetiki in rarzgibavanjem, to pa je globoko dihanje. Če imaš seveda poškodovana samo rebra, po možnosti bolj spodnja in nobenih mišic/kosti ramenskega obroča. Če je tudi kaj z ramo, absolutno poslušaj navodila travmatologa glede tega. Sicer pa ti je tudi glede reber čisto prav povedal, 4-6 tednov, da si relativno okej, čutiš pa še dolgo.
Iz lastnih izkušenj na sebi in drugih: če rukneš spomladi, si sredi poletja dober :mrgreen:
Uporabniški avatar
matevz100
član

Vrni se na Prva pomoč, kolesarske nesreče, prehrana, trening

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov