Rekonstrukcija sprednje križne vezi v kolenu -rehabilitacija

Prva pomoč: ko se kaj z(a)lomi - s pridihom za gorske kolesarje. Prehrana kolesarjev. Kolesarske nesreče: Če se ti je zgodilo kaj pretresljivega, v naravi, v mestu ali na urejeni progi in to želiš deliti z ostalimi ali želiš da te samo potolažimo...

Rekonstrukcija sprednje križne vezi v kolenu -rehabilitacija

OdgovorNapisal/-a Porson » 11 Feb 2016 08:58

Pred letom dni sem imel rekonstrukcijo sprednje križne vezi v koleno in rehabilitacijo. Pot na kolo ni bila lahka, amapk se da, če se vztraja! Koleno sedaj deluje odlično!

VIDEO rehabilitacije: KLIK
Celotna zgodba: KLIK

Če ima še kdo kakšno vprašanje glede rehabilitacije ali operacije pa kar na plano.

LP Jan
Uporabniški avatar
Porson
član

Kraj: Lukovica

Re: Rekonstrukcija sprednje križne vezi v kolenu -rehabilita

OdgovorNapisal/-a specifikator » 27 Apr 2016 17:32

Koliko casa si rabil za vse skupaj ? Sam sem na zalost tudi na tem da bom moral na artroskopijo in me je kar strah ker slisim vec negativnih kot pozitivnih izkusenj
specifikator
član

OdgovorNapisal/-a Porson » 01 Maj 2016 14:10

Da je koleno uporabno za normalno uporabo (hoja), dokaj hitro. Po dveh mesecih sem bil v toplicah in ko sem prišel iz toplic (14 dni) sem šel na kolo - ravnina. Nekje po 6-9 mesecih je koleno nazaj. Na koncu je največ odvisno od tega koliko sam delaš na vajah. Meni je sedaj koleno v boljšem stanju kot prej in sem vesel, da sem se odločil za operacijo. Po pol leta nekje sem že vozil all-moutain.

Sedaj pa rehabilitiram levo koleno na katerem sem imel marca letos tudi rekonstrukcijo sprednje križne vezi in nekaj na meniskusu (6 tednov nisem smel stopiti na nogo).

Če te še kaj zanima pa kar vprašaj.

LP Jan
Uporabniški avatar
Porson
član

Kraj: Lukovica

OdgovorNapisal/-a specifikator » 02 Okt 2016 21:23

Fiziatrinja mi je odsvetovala vožnjo mtb pred in po operaciji (do popolnega okrevanja) imaš ti morda kake druge izkušnje/informacije?

Kdaj se lahko brez težav odpraviš na spuste, da v primeru kakega padca ne pride do ponovitve poškodbe?
specifikator
član

OdgovorNapisal/-a zupi13 » 03 Okt 2016 09:30

Veliko je odvisno od tega, koliko si sam priden pri rehabilitaciji in delaš vaje za krepitev mišic, ki ti pomagajo stabilizirati koleno. Po dveh, treh mesecih bi že lahko poskusil kaj bolj zahtevnega. Je pa res, da si ti ob nerodnem padcu/udarcu poškodba ponovi.
Razlika je tudi v načinu operacije. Sam po prvi rekonstrukciji sprednje križne na levem kolenu, nogi nisem smel obremenjevati 14 dni, pri desnem kolenu ob isti diagnozi z drugo vrsto operacije pa sem moral naslednje jutro vstati brez bergl..... :mad:
Uporabniški avatar
zupi13
član

Kraj: dolina hmelja...

Vrni se na Prva pomoč, kolesarske nesreče, prehrana, trening

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov