Srečanje z medvedom

Prva pomoč: ko se kaj z(a)lomi - s pridihom za gorske kolesarje. Prehrana kolesarjev. Kolesarske nesreče: Če se ti je zgodilo kaj pretresljivega, v naravi, v mestu ali na urejeni progi in to želiš deliti z ostalimi ali želiš da te samo potolažimo...

OdgovorNapisal/-a loma » 04 Jun 2006 12:04

Danes je bilo srečanje z medvedom zelo resnično - na 5m - kar naenkrat se je dvignil iz gošče..bilo je pod vrhom Kočevskega Roga..
Uporabniški avatar
loma
član

Kraj: mati Dolenjska

OdgovorNapisal/-a BigdaddyS » 04 Jun 2006 14:52

Ti se pa to velikokrat srečaš z medotom...me kar strašiš da nebi šel več v Kočevski rog nič kolesart... :oops: :o
Uporabniški avatar
BigdaddyS
član

Kraj: Domžale / Črnomelj

OdgovorNapisal/-a Ortelius » 04 Jun 2006 19:50

Jaz sem danes tudi medvede po obronkih Roga iskal, pa ni bilo te sreče.... :cry: :wink:
24 hours in a day.... 24 beer in a case.... Coincidence?
Uporabniški avatar
Ortelius
član

Kraj: Tacen

OdgovorNapisal/-a loma » 04 Jun 2006 23:10

BigdaddyS napisal/-a:Ti se pa to velikokrat srečaš z medotom...me kar strašiš da nebi šel več v Kočevski rog nič kolesart... :oops: :o

Ni panike...

Življenje je polno presenečenj in najlepša šola..

Srečal sem medvedko s familjo. To sem "pogruntal" kasneje, ker se je takrat precej glasno oglašala, pa sem najprej mislil, da je od presenečenja, sedaj skoraj zagotovo trdim, da je klicala mladino, ki je nisem videl...

Pred tem sem pol ure hodil po njihovih stopinjah in iztrebkih
(na markirani pešpoti)..
Uporabniški avatar
loma
član

OdgovorNapisal/-a Big Foot » 11 Jul 2006 07:20

jaz sem drugace tudi lovec ter imam nekaj izkusenj z medvedi in ti lahko povem le da:

- ce se bo medo odlocil da te raztrga te tudi bo, pa ce se se tako deres, z sprejem pipsas, delas mrtvega...

- ce zlezes na drevo bo medved lahko prilezel za tabo, vendar je stvar taka da odrasli medoti ne plezajo vec tako dobro in hitro, pa tudi veje mu ne disijo prevec ker je pretezak. Mlad medved pa skoraj stece na vrh drevesa.

- ce mislis do mu bos z biciklom spizdil... ja pa kaj se. Njegova brzina je vecja kot jo ti navijes po ravnini ali blagem bregu. Po kaki strmini pa... ti se le moras umikati raznim grmovjem... medved ga pa enostavno pregazi. Medved tece prehitro za nas po bregu gor dol postran kakor hoces. Tista da po hribu dol ne more tect zaradi kratkih tac je pa smesna. Medved sploh nima tako kratkih sprednjih tac, le izgleda tako ker je tako zelo nabit spredaj.

- pipsanje z solzilcem... nebi priporocal, za kaj takega moras biti prevec blizu njega, pa tudi najprej te bo usekal potem pa bo na vrsti problem z solzilcem.

- streljanje... jao samo tega ne. Za take reci so pistole kal. 44 ali pa minimalno 357 magnum... to so pistole ala dirty harry stil - kanon od 1kg+ pa kakih 20 cm dolg. Kje pa si mislil to imet??? Ker z kakim majhnim igrackam ki jih v vojski vidis ga bos le malo grobo pozgeckal medo te pa ne bo le zgackal.

- Ce te je strah medvedov je najboljsa varijanta hrup. Zvizgaj si, v hosti prepevaj, imej kak transistor prizgan... tako bo medo ze na dalec vedel da se mora umaknit in bo problem resen. Tudi tista smesna fora z zvonckom niti ni tako zelo smesna.

- Ce ga ze srecas nikar ne brezglavo tect pred njim ker si se s tem postavil v vlogo plena. Ce se da, bodi obrnjem proti njemu ne glej v oci ker je to pri zivalih znak sovraznosti, pomikaj se ritensko od njega stran ter kaj govori v cimbolj mirnem tonu - ne pa tulit ker je to tudi znak sovraznosti.

- Ce pa se slucajno znajdes med medvedko in mladicem in se medvedka odloci napast - pisi kuci propalo... Edino kako drevo v blizini te se morda resi.
Uporabniški avatar
Big Foot
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Janez » 11 Jul 2006 08:37

Preberite si zgibanko Srečanja z medvedom - predvsem lep je nasvet na zadnji strani.

Kljub vsemu ni odveč tudi trditev s katero je Blaž Krže zaključil svoj članek:
"To, da bi si najnevarnejšo evropsko zver predstavljali kot nenevarno in neškodljivo, je neodgovorno!"

Še Medvedji telefon za vse, ki ste medvedje ogroženi.

in par filmčkov iz lova na "mamute" :shock:
http://tradgang.com/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=54;t=000004;p=0
Zadnjič spremenil Janez, dne 09 Mar 2008 09:10, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Janez
Bergant fan club

Kraj: Kromberk

OdgovorNapisal/-a adrenalinček » 11 Jul 2006 12:33

Focus napisal/-a:Vzporedno z bregom Killer ker je medved stirinozec bo tezko lavfal vzporedno s hribom ker ga bo jebal naklon ...

Vecji probelm je ce ga srecas na ravnem ...

Ja, jaz sem tud slišal, da jim edino le diagonala po hribu zjebe znanje.

Drugač pa, so damn hitri in jaz ne bi ravno z medvedom tekmoval kdo je hitrejši v šprintu.
Življenje je pravljica. Naredimo si jo lepo in zanimivo.
Uporabniški avatar
adrenalinček
hribčki z razgledom

Kraj: Trnow

OdgovorNapisal/-a Jur3 » 09 Mar 2008 09:02

Airskull napisal/-a:Tud če ni klanca vsak normalen človek dobi nadnaravni pospešek jst mislm da bi mu lohk zbejžu

JA, ce misls da lah Dh furas al pa gons dol po hribu 50-70 sam je pa tud res to , da medved zaradi velikosti šap in teže nemore kaj hitro po hribu navzdol ampak mora bit res strmo na ravnem ali v klanec nimas moznosti :mrgreen:
It's all fun , untill some 1 dies.
Uporabniški avatar
Jur3
član

Kraj: LJ

OdgovorNapisal/-a Yoco » 11 Mar 2008 09:02

Se opravicujem ce je ze kdo zgoraj to omenu ampak trenutno nimam casa brati :)

Najprej se vpraste ce bi sploh lahko razmislali takrat ko bi se srecali z medvedom al bi "zmrznili" :wink:
Yoco
član

Kraj: Dobrepolje

OdgovorNapisal/-a MiBe » 10 Jun 2008 20:48

Jaz sem ga danes srečal pri kamnolomu na Orlah (par km iz LJ :lol: ) Mladiček, verjetno je bila mama kje blizu. Sedel je na cesti, malo me je pogledal, jaz sem hitro slikal z mobitelom (kje je fotoaparat, ko ga rabiš!), potem pa je odkobacal s ceste. Nisem nadeljeval, sem raje obrnil :mrgreen:

Aja še fotka, seveda obupna (tista rjavkasta kepa nekje na sredi, na cesti):
Slika
Uporabniški avatar
MiBe
član

Kraj: Gorenjska

OdgovorNapisal/-a Zan15 » 10 Jun 2008 22:23

Anonymous napisal/-a:A ma kdo podatek o končni hitrosti medveda :oops: :?:

uf veliko če pa ima tuning čip... neopisno ( malo za šalo)
eXtreme Vital, 69 Slam, kolesarska točka - POC
Uporabniški avatar
Zan15
član

Kraj: Selška Dolina

OdgovorNapisal/-a ziqa » 11 Jun 2008 12:12

Yoco napisal/-a:Najprej se vpraste ce bi sploh lahko razmislali takrat ko bi se srecali z medvedom al bi "zmrznili" :wink:

Večina bi najprej pomislila in se vprašala Kaj naj naredim ?? :wink: Če imaš potrebno znanje ti bo use hitro jasno :wink: :wink:
Lp, Žiga
Uporabniški avatar
ziqa
član

OdgovorNapisal/-a DiamondBackRox » 03 Jul 2008 12:23

run forest, run
DiamondBackRox
član

OdgovorNapisal/-a 43 » 03 Jul 2008 13:40

medvedi so pa ja lepe živalce. Zakaj se jih pa tok bojite?
43
član

OdgovorNapisal/-a 43 » 03 Jul 2008 13:58

Malo heca! ....hm, skoraj že črnega humorja.....

Sam sem že srečal 2 medvedja mladiča. Bil sem z motorjem in sta sedela na cesti. Sam medved ni nevaren in bi kar napadal vsepovprek in oh in sploh.
Zgodba o medvedki z mladiči je pa popolnoma nekaj drugega. Medvedka vidi v nič hudega slutečem "tujcu" nevarnost zaradi mladičev. Vedeti je treba, da mama ni nikoli daleč, pa čeprav vidimo mladičke same.
Pri mojem srečanju z dvema mladičema sem imel srečo, da sta jo kosmatinca pobrisala v gozd in tudi mame ni bilo na spregled.
To, da je pa pri nas na kočevskem fuuul medvedov sicer drži, ampak nekih hudih neprijetnosti ni. Pohodniki jih večkrat srečujejo.

Moj kolega odgovori na vprašanje: "Iz kje pa si?" ("Iz kočevja." "Oooo, tam imate pa same medvede!") z odgovorom: " Ja, pri nas medved cajtng prinese!!"

Da pa ne bojo medvedi tako velik tabu se pa raje vprašajte kaj se zgodi, če srečate divjega prašiča! V statistiki je napad in (in povzročitev hudih telesnih poškodb in celo smrti) divji prašič daaaaleč na prvem mestu. Približno 10x več šans je, da vas medved pusti pri miru kot pa divji prašič.

Tako, da je medved prava igračka napram divjim prašičem!
43
član

OdgovorNapisal/-a Crazy_Roky » 03 Jul 2008 14:18

43 napisal/-a:...Tako, da je medved prava igračka napram divjim prašičem!

Temu pa zelo težko verjamem. Dvomim da bi v dvoboju med njima zmagal prašič. Verjamem pa da je divji prašič bolj agresiven in bo napadel brez razloga (?) medtem ko se bo medved raje umaknil ( seveda če ga ne provociramo in dražimo ).
Ali kdo sploh uporablja podpis zato da se podpiše? =)

Lep pozdrav, Rok
Uporabniški avatar
Crazy_Roky
član

Kraj: Ljubljana - Vič

OdgovorNapisal/-a loma » 03 Jul 2008 19:21

Crazy_Roky napisal/-a:

Temu pa zelo težko verjamem. Dvomim da bi v dvoboju med njima zmagal prašič. Verjamem pa da je divji prašič bolj agresiven in bo napadel brez razloga (?) medtem ko se bo medved raje umaknil ( seveda če ga ne provociramo in dražimo ).

Se mi zdi, da nisi razumel...Ne gre za dvoboj med njima, temveč kdo je bolj nevaren pri srečanju s človekom. :wink:
Uporabniški avatar
loma
član

OdgovorNapisal/-a scarr_ » 03 Jul 2008 19:50

Crazy_Roky napisal/-a:

Temu postu sm se pa nasmejal :lol: :lol:

lp
.:_:.
Uporabniški avatar
scarr_
član

Kraj: 05

OdgovorNapisal/-a Crazy_Roky » 03 Jul 2008 20:05

scarr_ napisal/-a:

Sem saj nekomu dan polepšal ? :mrgreen: :mrgreen:
Ali kdo sploh uporablja podpis zato da se podpiše? =)

Lep pozdrav, Rok
Uporabniški avatar
Crazy_Roky
član

Kraj: Ljubljana - Vič

OdgovorNapisal/-a loma » 03 Jul 2008 22:18

Crazy_Roky napisal/-a:
scarr_ napisal/-a:

Sem saj nekomu dan polepšal ? :mrgreen: :mrgreen:

Jutri je še en dan :mrgreen:
Uporabniški avatar
loma
član

OdgovorNapisal/-a NuckinFuts » 03 Jul 2008 22:25

eeee.. pred nekaj urami sem imel lepo srečanje z medvedom(a).
Tokrat sem za spremembo imel srečo in sta bila zaprta za dvojno ograjo ;)
Opazoval sem jih pri gostišču Tušek (počivališče ob cesti med Ribnico in Kočevjem).
Tam zaprta se mi sicer smilita, vendar ju raje srečam tako kakor sam, peš ali s kolesom v gozdu, kjer nekaj kilometrov okrog ni nikogar in ničesar.

Me je pa renčanje enega od njiju spomnilo na neko moje zimsko srečanje, ko sem stal na smučeh, mimo pa je pritekel (~4 m stran) en kapitalec, se oglasil z nizkim "mmmmpppfffffffffff" in na veliko srečo stekel dalje.
Kaj kmalu za srečanjem sem pobral srce in smuči in odšel v varno zavetje hiše ;)
Uporabniški avatar
NuckinFuts
član

Kraj: Dolenjska

OdgovorNapisal/-a MarE » 03 Jul 2008 22:31

Prejšnji teden se je eden kosmatinec potikal v okolici Stranske vasi pri NM. To je nekako tako kot tisti na Golovcu za ljubljančane.
Uporabniški avatar
MarE
Obuti MarE

Kraj: ... ..... ....- -- - -...

OdgovorNapisal/-a NuckinFuts » 06 Jul 2008 19:50

Še en napad v naših koncih :?
KLIK
Uporabniški avatar
NuckinFuts
član

Kraj: Dolenjska

OdgovorNapisal/-a Shifty » 30 Jul 2008 10:28

43 napisal/-a:Da pa ne bojo medvedi tako velik tabu se pa raje vprašajte kaj se zgodi, če srečate divjega prašiča! V statistiki je napad in (in povzročitev hudih telesnih poškodb in celo smrti) divji prašič daaaaleč na prvem mestu. Približno 10x več šans je, da vas medved pusti pri miru kot pa divji prašič.

Tako, da je medved prava igračka napram divjim prašičem!

Tole je res, sem ze v zivo videl kako zgleda ce te podi trop svinj, nasreco iz avta.

Aja pa fantje, drgac je svinj tut na golovcu dost. Vendar dvomim da jih boste podnev videl, bl se paste tisti ki delate nocne na golovc :mrgreen:
Uporabniški avatar
Shifty
član

OdgovorNapisal/-a HURA » 09 Avg 2008 23:14

Sam veckrat kolesarim po pobocjih Krima, in sicer iz Tomislja proti Gornjemu Igu, pot je makadamska in samotna, ponavadi do G. Iga nikogar ne srecam. Medveda do sedaj se nisem srecal, razen sopa medvedjih dlak, ki so enkrat lezale na makadamu in medvedjih iztrebkov "dreka" na poti.

Sicer poskusam biti cim bolj glasen, tako da je to verjetno kar ucinkovito. Mi pa adrenali vseeno dela "100 na uro".
HURA
član

Kraj: LJ

OdgovorNapisal/-a mara-tonka » 19 Maj 2009 08:38

No pa da se ne boste bali samo medvedov in svinj, samo v informacijo, da imamo na kocevskem in Krimu tudi kakega risa na razpolago, ki prav tako niso ravno med najbolj mirnimi zivalmi....

Edina sreca, da se jih, bojda.... zelo redko sreca.
Enjoy your body, use it every way you can…don’t be afraid of it, or what other people think of it, it’s the greatest instrument you’ll ever own!
Uporabniški avatar
mara-tonka
član

Kraj: Borovnica

OdgovorNapisal/-a Sajmon » 19 Maj 2009 09:40

Po novem so se spet naselili tudi šakali, predvsem po Ljubljanskem barju v okolici Vrhnike in Borovnice, na Ljubljanskem vrhu, zanese pa jih tudi do Toškega čela. Enega sem že videl, misleč da je lisica. Kasneje izvedel, da ni, saj je precej manj plašen.
Uporabniški avatar
Sajmon
Blegošman

OdgovorNapisal/-a MatevzV » 19 Maj 2009 10:28

Hit me in the face because I'm bulletproof, and you'll break your arm! MTB Železniki
Without roots and stones is not fun!!!
Na kolesu sem najbolj vesev, sam takrat ko na koncu ostanem cev!!
Uporabniški avatar
MatevzV
član

Kraj: Selška dolina - Železniki

OdgovorNapisal/-a mara-tonka » 21 Maj 2009 08:24

in tole je komentar neke Micke pod omenjenim clankom:

"Vedno sem vesela, ko nekdo lahko preverjeno zapiše, da je opaziti redko vrsto živali pri nas. Po navadi beremo le o tem, katera rastlinska ali živalska vrsta bo izumrla. Upam, da se bodo šakali "obdržali" in da jih bodo predvsem kmetje sprejeli kot nekaj "normalnega" in ne bodo zagnali vika in krika kako uničujejo pridelek in perenjad. Upam."

Roko na srce, ce bi bila jaz kmet, pa bi vsako jutro na domacem dvoriscu videla pokol svojih zivali, tako zival - beri sakala- res ne bi mogla sprejeti za svojo, in mu po moznosti se sama nastavila vsako jutro kako kokos, da ubozcek slucajno ne bo lacen...

Vik in krik je pa vedno! Get used to it!
Enjoy your body, use it every way you can…don’t be afraid of it, or what other people think of it, it’s the greatest instrument you’ll ever own!
Uporabniški avatar
mara-tonka
član

OdgovorNapisal/-a Sajmon » 21 Maj 2009 12:52

Že kar predpostavljaš, da so šakali veliki klavci domače perjadi?
Uporabniški avatar
Sajmon
Blegošman

OdgovorNapisal/-a mara-tonka » 22 Maj 2009 07:51

Bilo je govora o sakalih, ker so ravno tako mesojedci in krvavi pod kozo... v primeru da je krivda dokazano na njihovi strani, po tem je to upraviceno.
Niso pa edini, ki jim perjad disi....
Uporabniški avatar
mara-tonka
član

OdgovorNapisal/-a lp » 25 Maj 2009 11:10

ma jast sem par let nazaj kmetoval na samotni kmetiji- prvi sosed dober km vas pa je 6km daleč. medvedje , divje svinje , mufloni in srnjad je bla tam stalnica, in dokler nisem napeljal el. pastirja so bli tudi problemi,( imel sem pa konje 2 -7kom), potem pa ne več, sem ga pa srečal medveda na 3 m, dobesedno sva skor priletela :D , šok za oba, jo je pa ucvru da ne moreš verjet , konj nima tazga štarta, jast sem pa ostal kot ukopan in si počasi sestavljal sliko , kaj se je sploh zgodilo, zverina ko je bla na vseh štirih mi je segala do višine pasu!
lp
član

Re: Srečanje z medvedom

OdgovorNapisal/-a majh » 11 Sep 2009 08:41

No, včeraj sem ga pa tudi jaz končno srečal.
Z biciklom pičim po makadamu, kar naenkrat ob cesti, cca 20m pred mano, pa nekaj skače po praproti. Malo bolje pogledam pa vidim medita, kako beži ... bremza na polno, se ustavim on pa isto. Potem sva se kakih 5sec gledala iz oči v oči, nato pa je odlaufal dalje … jst pa tut pedala pod noge, pa gas u dolino :)
Bil je pa kakšen meter visok, ko je bil na štirih tacah. Tako da sem najprej cviknil, da ni kje v bližini »tastara«. Sicer je bilo pa prav fajn srečanje tole. Če ne bi pred spustom pospravil fotoaparat v ruzak, bi imel še čas kako sliko naredil ... presneto!
lokacija: med Sotesko in Svetim Petrom, nekako na polovici poti.
Uporabniški avatar
majh
član

OdgovorNapisal/-a Tzuli » 17 Maj 2010 13:50

Evo, še en close encounter. Tale možakar je prejšnji teden, cca. 20m pred mojo ženo na kolesu, stekel čez cesto, ki pelje iz Črne vasi v Podpeč. Po prečkanju ceste je pri odcepu za Tomišelj pobegnil v kanal in se tam takole skril v drevesno krošnjo in ves preplašen čakal. Žena ga je slikala, na mamo pa ni počakala. :)

Lokacija: http://maps.google.com/maps?q=45.993555 ... 17&iwloc=A

Slika
On the internet you can be anything you want.

It's strange that so many people choose to be stupid.
Uporabniški avatar
Tzuli
What, me worry?

OdgovorNapisal/-a Matiček » 17 Maj 2010 20:46

Samo slika je malo meglena.So se ji, mal roke tresle ? :twisted:
Brez zemljevida ne prideš nikamor,ali pa marsikam !
Uporabniški avatar
Matiček
član

OdgovorNapisal/-a Tzuli » 17 Maj 2010 21:51

Nokia nima IS tehnologije. Če bi vedla da bo medveda srečala bi DSLR sabo vzela. 8)
On the internet you can be anything you want.

It's strange that so many people choose to be stupid.
Uporabniški avatar
Tzuli
What, me worry?

OdgovorNapisal/-a fiona » 17 Maj 2010 22:33

ubožec....
sploh ne rabim več podpisa....
Uporabniški avatar
fiona
miss clumsy

Kraj: pr LJ

OdgovorNapisal/-a urbe » 28 Sep 2010 06:54

Pomembna je dolžina, ne tehnika!
»Za turno kolesarjenje mora biti pot utrjena, registrirana, označena, široka najmanj 1,5 metra, z največ 20-odstotnim naklonom.« Pri hujšem naklonu kolesar ne more nadzorovati hitrosti. (NeDelo, 1. 6. 2019, str. 23)
Uporabniški avatar
urbe
OZNA sve dozna

Kraj: Mesto muzej

OdgovorNapisal/-a PJ » 28 Sep 2010 07:14

Ima se kdo obcutek, da so se domacini v nasih koncih zgolj navelicali gobarjev od vsepovsod? :mrgreen:
Uporabniški avatar
PJ
član

Kraj: A little bit here, a little bit there

OdgovorNapisal/-a urbe » 12 Okt 2010 08:28

Ja, PJ, bo nekaj takega :lol:

Še ena gobarska prigoda s srečnim koncem:
klik

Pa kdo pravi, da ne moremo sobivati z medvedi?
Slika
Zadnjič spremenil urbe, dne 20 Mar 2017 20:44, skupaj popravljeno 1 krat.
»Za turno kolesarjenje mora biti pot utrjena, registrirana, označena, široka najmanj 1,5 metra, z največ 20-odstotnim naklonom.« Pri hujšem naklonu kolesar ne more nadzorovati hitrosti. (NeDelo, 1. 6. 2019, str. 23)
Uporabniški avatar
urbe
OZNA sve dozna

OdgovorNapisal/-a Ezekiel » 13 Okt 2010 11:03

Slika
Slika
Vomit or die!
Uporabniški avatar
Ezekiel
član

Kraj: Tam gor nekje

OdgovorNapisal/-a urbe » 21 Apr 2011 10:04

Uporabniški avatar
urbe
OZNA sve dozna

OdgovorNapisal/-a MatevzV » 21 Apr 2011 10:12

No ja, še kar dosti blizu, upajmo da ne bo kakšnega bearbita :mrgreen:

LP
Hit me in the face because I'm bulletproof, and you'll break your arm! MTB Železniki
Without roots and stones is not fun!!!
Na kolesu sem najbolj vesev, sam takrat ko na koncu ostanem cev!!
Uporabniški avatar
MatevzV
član

Kraj: Selška dolina - Železniki

OdgovorNapisal/-a mapko » 18 Jul 2011 12:38

Glede na število medvedov v našem koncu je bilo samo vprašanje časa, kdaj ga bom tudi sam srečal... :P

Prejšnji večer sem kolesaril iz Kureščka proti Želimeljski dolini čez Rogatec. Par sto metrov od začetka singlce sem kakih 20 metrov pred sabo zagledal veliko rjavo-črno gmoto, ki je pričela šprintati po singlci pred mano in izginila za skalnatim ovinkom... Se nisem imel časa niti ustrašiti. :? Hitro sem sestopil s kolesa, se na hitro razgledal, in ugotovil, da še vedno nisem sam :shock: Na levi strani ob singlci, 20 metrov pred menoj v travi čepi majhna rjava kepica in me nepremično opazuje. Sem samo rotiral za 180 pa nazaj v hrib :mrgreen: , najprej previdno in počasi oziraje nazaj, nato pa do asfalta šprint ob kolesu.

Slikovnih dokazov nimam, saj sem mobitel pozabil doma (tudi če bi ga imel pri sebi, verjetno ne bi imel časa in poguma za fotografiranje :oops: ). Pa drugič :)

PS: Ko takole v živo vidiš medota v teku, se šele zaveš, da nimaš možnosti za pobeg, ne gor, ne dol; sem imel srečo, da je tokrat medvedka stekla stran od mene... Bo treba od sedaj naprej še glasneje kašljati in žvižgati na kolesu :D
mapko
član

Kraj: Škofljica

OdgovorNapisal/-a zee Germans » 18 Jul 2011 14:04

another reason for fancy hubs :mrgreen:
Uporabniški avatar
zee Germans
ignorirajte me!

OdgovorNapisal/-a Izi » 18 Jul 2011 16:12

hmmmmmmm,...
moja račna je sicer dost glasna, ampak vseeno razmišljam o tisti enostavni varijanti iz mladih dni, ko plastika od jogurtovega lončka ropota po špicah,... ah to so bli časi,... hahahah
Uporabniški avatar
Izi
član

OdgovorNapisal/-a matevz100 » 12 Nov 2011 17:06

Vikend je lep in mikajo me potke nad Borovnico po Menišiji. Spomladi se tam dosti bližje kot bi si želel srečal medvedko z dvema tamalima. Se je srečno končalo, ampak me je bilo vseeno strah.
Kdaj grejo medvedje zimsko spat? Verjetno še ne v začetku novembra, ne? Ve kdo?
Uporabniški avatar
matevz100
član

OdgovorNapisal/-a majh » 12 Nov 2011 17:35

pravljice ... še v tahudem snegu ko z bordom bluzimo po hosti srečam medvedove sledi.
Nekateri medvedi južnejših evropskih populacij so lahko aktivni tudi celo leto
Uporabniški avatar
majh
član

OdgovorNapisal/-a ritnik » 18 Apr 2012 15:54

zna bit kr nadležno, če začne tečt prot tebi... js sm ga enkrat srečou in nism meu nit tok moči da bi se premaknu
ne, res... kr prkople, ohromi, ukople, al kko bi temu reku, te :oops:
ne prepiraj se z idiotom, ker te bo spravil na svoj nivo in te tam premagal z izkušnjami...
ritnik
član

OdgovorNapisal/-a majh » 18 Apr 2012 16:35

Uporabniški avatar
majh
član

OdgovorNapisal/-a secured » 18 Apr 2012 17:01

x
Zadnjič spremenil secured, dne 19 Apr 2012 00:40, skupaj popravljeno 1 krat.
secured
član

OdgovorNapisal/-a Guarana » 18 Apr 2012 17:45

V glavnem, moj bajk je bil včasih doma na obronkih K. Roga, ko sem ga pripeljal v Vipavsko dolino je takoj potreboval dva klika + rebounda kolkr je skakal od veselja.
Guarana
član

OdgovorNapisal/-a Komar_Marko » 24 Maj 2012 10:23

stati inu obstati
Komar_Marko
član

OdgovorNapisal/-a MarE » 08 Avg 2012 07:52

V medijih nisem nikjer zasledil, sem pa slišal, da je en kosmatinec sredi belega dne pritekel za gozdarskim kamionom v Belo (pri Idriji) na kopališče pri lajštu. Ve kdo kaj več o tem?
Uporabniški avatar
MarE
Obuti MarE

OdgovorNapisal/-a kacgorazd » 08 Avg 2012 08:00

Drugače pa praviloma ob napadu medveda ni potrebno da si hitrejši od njega. Važno je da si hitrejši od tistega ki je zraven tebe. (medved ima enega dovolj)
dr.KRAMPOLOPATOLOG
Uporabniški avatar
kacgorazd
član

Kraj: RAVNE NA KOR.

OdgovorNapisal/-a mara-tonka » 15 Sep 2012 19:02

Trenutno je dveletni medved zelo aktiven na Pokojišču in Zavrhu na planini.
Tisti, ki vas pot pelje v tej smeri, ga boste gotovo srečali.
Je prisoten praktično povsod... :)
Uporabniški avatar
mara-tonka
član

OdgovorNapisal/-a MarE » 12 Sep 2014 23:08

Uporabniški avatar
MarE
Obuti MarE

OdgovorNapisal/-a urbe » 30 Jun 2016 06:22

Uporabniški avatar
urbe
OZNA sve dozna

OdgovorNapisal/-a urbe » 09 Mar 2017 07:02

Uporabniški avatar
urbe
OZNA sve dozna

OdgovorNapisal/-a MarE » 10 Maj 2017 23:54

Uporabniški avatar
MarE
Obuti MarE

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Prva pomoč, kolesarske nesreče, prehrana, trening