Mali oglasi - cena

Tukaj lahko zatežiš administratorju, sporočiš napako v delovanju ali vprašaš karkoli v zvezi z delovanjem table. Sem lahko tudi zapišete, če opazite kakšen neprimeren prispevek, ki ne sodi na Tablo.

Mali oglasi - cena

OdgovorNapisal/-a yogo » 11 Avg 2014 06:51

V malih oglasih je pogosto opaziti, da prodajalec ne napiše cene prodajanih stvari. Ker se mi zdi, spraševanje po ceni izguba časa, predlagam, da je cena pogoj za objavo oglasa.
Uporabniški avatar
yogo
član

Re: Mali oglasi - cena

OdgovorNapisal/-a whatever » 11 Avg 2014 08:38

Se ne strinjam :P
Uporabniški avatar
whatever
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a fastdown » 11 Avg 2014 08:52

yogo napisal/-a:V malih oglasih je pogosto opaziti, da prodajalec ne napiše cene prodajanih stvari. Ker se mi zdi, spraševanje po ceni izguba časa, predlagam, da je cena pogoj za objavo oglasa.

+1
Vse na poti prehitim, peljem se čez drn in strn dokler se ne zvrnem v grm.
Uporabniški avatar
fastdown
član

Kraj: 46,02983°N / 14,55526°E

OdgovorNapisal/-a yogo » 11 Avg 2014 10:17

whatever napisal/-a:Se ne strinjam :P

pri tebi je tako ali tako drugačna cenovna politika :lol:. Vsak kupec ima drugačno ceno :D
Uporabniški avatar
yogo
član

OdgovorNapisal/-a whatever » 11 Avg 2014 12:58

Aja? Po cemu to sklepas?
Uporabniški avatar
whatever
član

OdgovorNapisal/-a yogo » 11 Avg 2014 13:47

po izkušnjah ;)... sicer pa offtopic
Uporabniški avatar
yogo
član

OdgovorNapisal/-a whatever » 11 Avg 2014 17:55

Bla bla baba rekla baba vidla. Ce nekaj zacnes, potem utemelji.
Uporabniški avatar
whatever
član

OdgovorNapisal/-a igorl » 11 Avg 2014 21:33

yogo napisal/-a:V malih oglasih je pogosto opaziti, da prodajalec ne napiše cene prodajanih stvari. Ker se mi zdi, spraševanje po ceni izguba časa, predlagam, da je cena pogoj za objavo oglasa.

Cena je stvar pogajanj. Lahko prodajalec da svojo (v oglasu), lahko pa pričakuje prvo ponudbo od potencijalnega kupca, če misli da bo tako več dobil.

Naj se vsak odloča po svoje.
igorl
član

Kraj: Vrhnika

OdgovorNapisal/-a yogo » 12 Avg 2014 07:06

igorl napisal/-a:

Cena je stvar pogajanj. Lahko prodajalec da svojo (v oglasu), lahko pa pričakuje prvo ponudbo od potencijalnega kupca, če misli da bo tako več dobil.

Naj se vsak odloča po svoje.

Vsekakor. Ravno zato je dobro, da je cena že v izhodišču postavljena, torej znana vsem potencialnim kupcem. Sicer se ceno lahko vedno postavi nekoliko više in pripiše zraven, da je stvar pogajanj. Neka izhodiščna cena pa bi vsekakor morala bit. To je praksa na vseh tujih forumih, ne samo na MTB sceni.

Whatever: sicer se mi ne ljubi trošit časa s tabo, pa vseeno, kakšno utemeljitev želiš? Btw: zakaj že tvoj oglas vedno vsebuje tudi okvirno ceno?? :lol:
Uporabniški avatar
yogo
član

OdgovorNapisal/-a whatever » 12 Avg 2014 07:25

yogo napisal/-a:Neka izhodiščna cena pa bi vsekakor morala bit

yogo napisal/-a:zakaj že tvoj oglas vedno vsebuje tudi okvirno ceno??

http://mtb-forum.si/phpbb/viewtopic.php?f=38&t=159210

O cem ti pises? V mojemu oglasu so skoraj vedno cene (ce ne vedno).
Zgornji dve trditvi se ti tepeta.

yogo napisal/-a:Neka izhodiščna cena pa bi vsekakor morala bit. To je praksa na vseh tujih forumih, ne samo na MTB sceni.

Primer tujega foruma http://mercatino.mtb-forum.it/p-117099- ... Claymore-1 - nope, ni cene.

yogo napisal/-a:pri tebi je tako ali tako drugačna cenovna politika :lol:. Vsak kupec ima drugačno ceno :D

Se vedno se nisi razjasnil - lahko tudi na privat, ker me RES zanima o cem se gre.
Uporabniški avatar
whatever
član

OdgovorNapisal/-a yogo » 12 Avg 2014 07:47

whatever napisal/-a:
yogo napisal/-a:Neka izhodiščna cena pa bi vsekakor morala bit

yogo napisal/-a:zakaj že tvoj oglas vedno vsebuje tudi okvirno ceno??

http://mtb-forum.si/phpbb/viewtopic.php?f=38&t=159210

O cem ti pises? V mojemu oglasu so skoraj vedno cene (ce ne vedno).
Zgornji dve trditvi se ti tepeta.

yogo napisal/-a:Neka izhodiščna cena pa bi vsekakor morala bit. To je praksa na vseh tujih forumih, ne samo na MTB sceni.

Primer tujega foruma http://mercatino.mtb-forum.it/p-117099- ... Claymore-1 - nope, ni cene.

yogo napisal/-a:pri tebi je tako ali tako drugačna cenovna politika :lol:. Vsak kupec ima drugačno ceno :D

Se vedno se nisi razjasnil - lahko tudi na privat, ker me RES zanima o cem se gre.

Še 1x preberi kar si napisal. Vidim, da si maš čas za raziskave ;) Vzami si še 2 minuti svojega dragocenega časa in statistično analiziraj oglase na omenjenem forumu. Zanima me, koliko % oglasov je brez cene.
Uporabniški avatar
yogo
član

OdgovorNapisal/-a whatever » 12 Avg 2014 08:45

Aha, gremo zdaj naredit grafe koliko folka ima ceno in koliko ne :lol: Nakladas. Eni imajo ceno, drugi nimajo - vsak naj se sam odloca.

Over&out.
Uporabniški avatar
whatever
član

OdgovorNapisal/-a yogo » 12 Avg 2014 12:18

V bistvu me tvoje mnenje ni dost zanimalo. Če pa si že štartal s polnim gasom, potem izpelji zadevo do konca ;). Še vedno čakam statistično analizo :popcorn:

Sicer pa cenim, da vsaj v svojih oglasig vedno napišeš ceno ;)
Uporabniški avatar
yogo
član

OdgovorNapisal/-a mrd » 12 Avg 2014 13:52

Pa dej yogo... trollaš.
Odločitev vsakega posameznika.
Če daš ceno, prej začnejo poizvedovanja ampal jo zato tudi vsi zbijajo.
Če ne daš cene pozneje stečejo poizvedovanja ali pa sploh ne. Tisti, ki se javijo ne težijo že v prvem stavku koliko znižaš, znebiš se firbcov, ki sem jim še impulzov za telefon škoda zdi.
Prednosti in slabosti pač...
Uporabniški avatar
mrd
član

Kraj: Notranjsko-kraška regija

OdgovorNapisal/-a yogo » 13 Avg 2014 08:34

quote]
mrd napisal/-a:Pa dej yogo... trollaš.
Odločitev vsakega posameznika.
Če daš ceno, prej začnejo poizvedovanja ampal jo zato tudi vsi zbijajo.
Če ne daš cene pozneje stečejo poizvedovanja ali pa sploh ne. Tisti, ki se javijo ne težijo že v prvem stavku koliko znižaš, znebiš se firbcov, ki sem jim še impulzov za telefon škoda zdi.
Prednosti in slabosti pač...
[/quote]

Odprl sem debato :idea:. Prodajalec prodaja za denar, zato je cena izhodišče. Seveda se marsikdo ob tem cenka za par Eur, ampak to je del tega in bolj kot ne "problem" prodajalca, ki se, hočeš nočeš, mora s tem sprijaznit, če želi prodat. V nasprotnem primeru lahko zadevo tudi podari :idea: .
Smisel prodaje je, da se zadeva proda. Če je razlog za ne-objavo cene v tem, da je le ta postavljena previsoko ( kar je običajno pravilo)...je to druga stvar. V tem primeru prodaja ne bo stekla, ker je razlog ravno v ceni... pa bila javno objavljena ali pač ne ;). Se pravi, da cilj in namen nista bila dosežena.

V kolikor pa želi prodajalec iztržit kar se da največ, lahko tudi licitira. V tem primeru je lahko cena tudi skrivnost. V najboljšem primeru bo zadeva prodana za toliko, kolikor bo kupec pripravljen plačat. tako, da smo spet na začetku ;)

btw: kaj smatraš kot troll?

Sicer se pa lahko tema tudi zaklene / briše. Očitno ni interesa za spremembe.
Uporabniški avatar
yogo
član

OdgovorNapisal/-a _aljaz_ » 11 Jan 2015 11:53

Ponovno odpiram debato, saj menim, da bi bilo res potrebno dodati par pravil pri pisanju malih oglasov.

- obvezna okvirna cena - edini forum/stran, ki ga poznam, kjer so oglasi brez cene še dopustni
- obvezna slika vsakega prodajanega predmeta
- prepovedano odpiranje več tem hkrati - nepotrebno je, da ima vsak vijak svoj oglas. Prav danes se je na vrhu malih oglasov nabralo nekaj takih primerov

''Obtoženci'' prosim ne jemljite osebno, stvar izpostavljam, ker menim, da bi se tako precej olajšalo in posplošilo ''poslovanje'' tu na tabli. Saj cena ne rabi bit definitivna in kot pribita, iz mojih izkušenj je itak cenkanje prisotno v 99,9% primerov. :D
Feet in the pedals, head in the clouds :)
Uporabniški avatar
_aljaz_
član

Kraj: Bilje pri Novi Gorici

OdgovorNapisal/-a yogo » 12 Jan 2015 07:41

Glede CENE in SLIK se popolnoma strinjam. Izgleda, pa da ni "politične" volje za spremembe ;)
Uporabniški avatar
yogo
član

OdgovorNapisal/-a primor » 12 Jan 2015 13:07

Cena in slika se mi ne zdita obvezni, saj če te moti, da ni podatka, pojdi dalje.
Če se kdo ne drži pravil glede združevanja posameznih ogasov, lahko tak prispevek/oglas prijaviš. Bo imel admin lažje delo.
P
primor
član

Kraj: Kotlje

OdgovorNapisal/-a _aljaz_ » 12 Jan 2015 17:11

Meh... Veliko bolj smiselno bi se mi zdelo da bi dovolili linkanje oglasov, seveda če vsebuje link vse potrebne informacije, kot da je dovoljeno objavljanje oglasov brez slik in cen in posledično večdnevno čakanje samo za to, da ugotoviš dve osnovni sestavini pri poslovanju - ceno in lastnosti predmeta... Ampak ok, zgleda da ''večina'' tega ne želi, čeprav nasploh močno dvomim v obiskanost te teme.

Oglasov pa ne bom prijavljal, nočem kvariti razpoloženja in priložnosti kolegom tu na forumu, če pa to vidijo, upam, da bodo popravili napake. :)
Feet in the pedals, head in the clouds :)
Uporabniški avatar
_aljaz_
član

Kraj: Bilje pri Novi Gorici

OdgovorNapisal/-a yogo » 13 Jan 2015 09:11

_aljaz_ napisal/-a:da je dovoljeno objavljanje oglasov brez slik in cen in posledično večdnevno čakanje samo za to, da ugotoviš dve osnovni sestavini pri poslovanju - ceno in lastnosti predmeta...

točno to...
Uporabniški avatar
yogo
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 13 Jan 2015 09:34

Tukaj dam tudi jaz zelo prav!
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a hyperskunk » 13 Jan 2015 15:23

yogo napisal/-a:
_aljaz_ napisal/-a:da je dovoljeno objavljanje oglasov brez slik in cen in posledično večdnevno čakanje samo za to, da ugotoviš dve osnovni sestavini pri poslovanju - ceno in lastnosti predmeta...

točno to...

Točno to x2
Nobody can be exactly like me. Sometimes even I have trouble doing it.-- Tallulah Bankhead
hyperskunk
član

Kraj: Lj

OdgovorNapisal/-a fastdown » 13 Jan 2015 15:37

hyperskunk napisal/-a:
yogo napisal/-a:

točno to...

Točno to x2

Ma to bi moralo bit itak vsem ki kaj prodajajo logično sam očitno jim ni :evil:
Vse na poti prehitim, peljem se čez drn in strn dokler se ne zvrnem v grm.
Uporabniški avatar
fastdown
član

Kraj: 46,02983°N / 14,55526°E

OdgovorNapisal/-a Brouky » 08 Mar 2015 05:04

Jp, teli mali oglasi so zelo nepregledni in veckrat tudi ne podajo kljucnih podatkov. Mali oglasi bi morali imeti 3 zavohke. Zavihki bi bili:
- kolesa
- rezervni deli
- oprema (oblacila, scitniki)

VSekakor pa bi morala biti obvezna zacetna cena in slika. Ne pa da so oglasi, kjer je samo link do bolhe...
Brouky
član

OdgovorNapisal/-a Buschi » 06 Apr 2017 14:39

Mislim, kam pelje ta svet.

Keemoa:) napisal/-a:
Prodam bmx wethepeople. Za vec info pisi.

Če nisi sposoben napisati primernega oglasa z ceno, opisom in slikami, sploh ne vem, zakaj pišeš.
In zakaj nihče ne pobriše takšnih oglasov.

Hvala.
Planinec...Gorski kolesar...Enduro motorist!
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

Kraj: Dolina Bratov Šrot

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 06 Apr 2017 17:37

Zal obstajajo lenuhi...
Kazen za njih je, da bodo zelo tezko kaj prodali... ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk
moj arsenal: http://www.simonpuklphoto.com/specs
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

Kraj: Bled

Vrni se na Pomoč, delovanje, prijava motenj, pranger

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov