Akcijska kamerca

Foto in video debate o računalniških programih in tehnični opremi.

Akcijska kamerca

OdgovorNapisal/-a Cegi » 04 Jul 2017 15:31

Pozdravljeni,
zanimam se za nakup akcijske kamere do nekje 100 eur. Ima kdo kaj iskušen s takimi "poceni" kamerami?
Katero se najbolj splača kupiti in kje?
Kamero bi pa uporabljal malo za zabavo za snemanje kaksne voznje s kolesom, kakšen posnetek pod vodo itd...
Vem da za tak denar ne morem pričakovati gopro kvalitete vendar vseeno uprasam mogoče se da dobiti kaj dokaj kvalitetnega!
Hvala za odgovore in lp

Gregor
Cegi
član

Re: Akcijska kamerca

OdgovorNapisal/-a cebe » 04 Jul 2017 15:34

Nevem, vendar pozabi za kolo... razen ce jo bos montiral na drevo/nekam in se vozil mimo... pa trail bo moral biti na odprtem, svetlem delu, ne pa v gozdu.
Ze GoPro ni to to, ce nimas se par dodatkov...
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a zupi13 » 05 Jul 2017 05:52

Imam tako poceni kitajsko kamero in je za ucenje dobra, kvaliteta slik se res ne more primerjati z drazjimi, je pa dovolj dobra, saj naj bi snemala v Full HD. je dala skozi rafting, zip line, nekaj pes vzponov v hribe in spustov s kolesi, mulci jo matrajo v bazenu in morju. Edino zvok je popacen, ko je v vodotesnem ohisju. Jaz mislim, da jeda vsekakor vredna svojega denarja...
Uporabniški avatar
zupi13
član

Kraj: dolina hmelja...

OdgovorNapisal/-a rugbyfan » 05 Jul 2017 06:57

Jaz sem nabavil sjcam 4000 in sem zadovoljen. Mulc jo ima na čeladi na biciklu jaz pa pod vodo na puški in dela super.
rugbyfan
član

OdgovorNapisal/-a romc35 » 05 Jul 2017 07:30

Oj,se mi zdi da sem pred dvema letoma v Bajkmaniji kupil Goproja za 125€.To je bil nek osnovni komplet in kamero ki je kar zalimana v ohisju in se je ne da iz ohisja.Kamera dela odlično pa ne poslušaj peveč Cebeja.Ne vem pa če se tak komlet kamere še dobi.Drugač pa imaš na bolhi kar nekaj ponudbe.

Lp Romc
romc35
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a cebe » 05 Jul 2017 08:23

romc35, imam, mislim da, že 4 GoPro po vrsti... od dvojkice naprej.
Če je gozd senčen oz. gost, pa neka spodobna brzina in trail kot se mu reče (ne speglane avtoceste, kar se danes po večini dela in vozi), stvari niso lih zelo uporabne...
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a romc35 » 05 Jul 2017 09:05

Cebe ,ne govori se o filmski produkciji.Fant je lepo napisal da bi jo imel za domaco uporabo in ne za predvajanje v koloseju.Za ogled posnetkov prek kompa je pa vec kot dovolj dobra.

Lp Romc
romc35
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a MatevzV » 05 Jul 2017 10:59

Tukaj na tabli, ti tako ali tako vsak tišči top shit robo, od koles, opreme in tako dalje, počasi se mi dozdeva, da postaja forum podoben specialkarskemu in če ne kupiš najboljše potem pojdeš v pekel.

LP
Hit me in the face because I'm bulletproof, and you'll break your arm! MTB Železniki
Without roots and stones is not fun!!!
Na kolesu sem najbolj vesev, sam takrat ko na koncu ostanem cev!!
Uporabniški avatar
MatevzV
član

Kraj: Selška dolina - Železniki

OdgovorNapisal/-a cebe » 05 Jul 2017 12:08

Govorim o tem, da na bajku na spodobnem trailu pri neki spodobni hitrosti GoPro filmcek ni uporaben za domaco obdelavo, ce je v sencni legi oz gostem gozdu... Lahko snemas, ampak kaj drugega kot jemanja placa na disku s tem ne dosezes...

In ne, ne rabim karbona, saintov, kashime, itd.
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a Jernejk » 05 Jul 2017 13:21

cebe napisal/-a:Govorim o tem, da na bajku na spodobnem trailu pri neki spodobni hitrosti GoPro filmcek ni uporaben za domaco obdelavo, ce je v sencni legi oz gostem gozdu... Lahko snemas, ampak kaj drugega kot jemanja placa na disku s tem ne dosezes...

Cebe, ce bi mel Kashimo, bi lahko tudi s slabso kamero snemal... :mrgreen:

Hec, da ne bo zamere.
Jernejk
član

OdgovorNapisal/-a Cegi » 05 Jul 2017 19:30

Hvala za odgovore.

Imam ogledano sj4000 wifi ki se dobi za 95 eur nekje. Kolikor sem gledal dela vredu posnetke in cena je še v meji normale.
Saj bi z veseljem imel gopro hero 5 ali kaj podobnega vendar so cene čisto previsoke! Sploh ker ne mislim delati profi posnetkov ampak za domaco družinsko uporabo.

Če ima pa še kdo kakšen predlog za kamerco do 100 eur pa prosim napišite.

Hvala in lp
Cegi
član

OdgovorNapisal/-a El Tomzo » 05 Jul 2017 21:46

Nikoli nisem toliko hodil po hribih kot odkar sem pričel kolesarit.
Uporabniški avatar
El Tomzo
član

Kraj: Emona-Savus fluvius

OdgovorNapisal/-a cebe » 05 Jul 2017 21:58

El Tomzo, o tem govorim... in o tem, da rabiš svetlobo, odprt teren . na filmčkih so namreč vsi trejli precej odprti in sončni.

Nedolgo nazaj smo na češkem furali, kjer je gozd precej gost in ni prave svetlobe tudi na sončen dan.
GoPro 4 Silver in Black, tudi z Gimbalom, pa se praktično ne da nič pametnega uporabit za filmček.

V kolikor se nekdo "družinsko" vozi po travnikih, odprtih, sončnih trejlih, je kitajc že ok, v kombinaciji z gimbalom pa več kot dovolj...
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a El Tomzo » 05 Jul 2017 22:19

Mogoče je kaj materiala za The MTB Blair Witch Project ... :mrgreen:
Nikoli nisem toliko hodil po hribih kot odkar sem pričel kolesarit.
Uporabniški avatar
El Tomzo
član

Kraj: Emona-Savus fluvius

OdgovorNapisal/-a MatevzV » 05 Jul 2017 22:21

Za mal tk, pa za mal tk je kitajc čist uredu, al pa en rablen GoPro u negovmu fondu, če se sploh kaj takega prodaja.

LP
Hit me in the face because I'm bulletproof, and you'll break your arm! MTB Železniki
Without roots and stones is not fun!!!
Na kolesu sem najbolj vesev, sam takrat ko na koncu ostanem cev!!
Uporabniški avatar
MatevzV
član

Kraj: Selška dolina - Železniki

OdgovorNapisal/-a jurko991 » 06 Jul 2017 14:44

Pozdrav!

Da dodam še svoje mnenje...
Jaz bi ti raje priporočal nakup rabljene gopro kamerce. (2 ali 3 nevem točnih cen kakše so trenutno)

Sam sem imel v lasti kar nekaj let sjcam4000 wifi, glavni problem pri snemanju posnetkov z sjcam je ta, da je vidni kot snemanja manjši kot pri gopro, kar pomeni, da kamero zelo težko nastaviš v pravilno pozicijo, da bo posnetek sploh gledljiv/zanimiv (govorim predvsem o snemanju na kolesu), za normalno snemanje je drugače super.

Sam sem zaradi tega vzroka kupil rabljeno Gopro 4 silver, sami posnetki so veliko lepši, je pa tudi cena kamere 3x dražja :lol:

LP!
jurko991
član

OdgovorNapisal/-a robotek » 11 Jul 2017 09:22

cebe napisal/-a:Govorim o tem, da na bajku na spodobnem trailu pri neki spodobni hitrosti GoPro filmcek ni uporaben za domaco obdelavo, ce je v sencni legi oz gostem gozdu... Lahko snemas, ampak kaj drugega kot jemanja placa na disku s tem ne dosezes...

no no, vecina videov nad katerimi se nas vecina slini po internetu je posneta z gopro kamerami. pa je furanje po malo tezjih terenih in pri bistveno vecjih hitrostih, ki jih poznami mi :)

sam se zmeraj prisegam na gopro (sprobal cca. 10 razlicnih china ponaredkov pa ne pridejo blizu). seveda pa mora biti protune vkljucen.
Uporabniški avatar
robotek
član

OdgovorNapisal/-a Rokson » 12 Jul 2017 06:29

robotek napisal/-a:

no no, vecina videov nad katerimi se nas vecina slini po internetu je posneta z gopro kamerami. pa je furanje po malo tezjih terenih in pri bistveno vecjih hitrostih, ki jih poznami mi :)

sam se zmeraj prisegam na gopro (sprobal cca. 10 razlicnih china ponaredkov pa ne pridejo blizu). seveda pa mora biti protune vkljucen.

Se strinjam, imel 2 kameri, eno kitajsko in eno od Camone od Acme, potem sem nabavil go pro session, sicer ta prvo, ker je ipak 150€ cenej kot session 2, pa sem izredno zadovoljen.
Rokson
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 12 Jul 2017 08:11

Ali ne znate brati ali nočete razumeti - gopro imam že vrsto let, 4ga po vrsti.
Že v prvem postu sem napisal, da kaj ti bodo kitajci, če je že kvaliteta na GoProju v določenih pogojih in brez gimbala skoraj neuporabna, da narediš kj pametnega iz posnetega in ne da je GoPro slab ali kaj podobnega....
Uporabniški avatar
cebe
član

Vrni se na Tehnično - računalniški kotiček za kolesarje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov