Kupujem Kamkorder

Foto in video debate o računalniških programih in tehnični opremi.

Kupujem Kamkorder

OdgovorNapisal/-a jernejm » 26 Dec 2017 12:49

Živjo,

kupujem kamkorder. Se kdo ukvarja s snemanjem in montažo in bi znal kaj svetovat? Prvič kupujem kej podobnega in ne bi rad vrgel dnarja stran...

Hvala!
Jernej
jernejm
član

Kraj: Nad Pivko

Re: Kupujem Kamkorder

OdgovorNapisal/-a El Tomzo » 26 Dec 2017 21:54

Kaj pa video funkcija na fotoaparatih?
Npr. Panasonic in Sony fotoaparati podpirajo 4k ( Panasonic bolj prijazen do denarnice ...)
Nikoli nisem toliko hodil po hribih kot odkar sem pričel kolesarit.
Uporabniški avatar
El Tomzo
član

Kraj: Emona-Savus fluvius

OdgovorNapisal/-a jernejm » 26 Dec 2017 23:39

4K je prihodnost, ampak zaenkrat bi raje za enak denar dobro HD kamero kot vstopno/slabšo 4K.
jernejm
član

OdgovorNapisal/-a S... » 27 Dec 2017 08:17

Budget?
Uporabniški avatar
S...
član

Kraj: Lj-Bezigrad

OdgovorNapisal/-a El Tomzo » 27 Dec 2017 09:19

Namen?

Kolikor mi je znano, bolj resni uporabljajo DSLR-je oz Mirrorless-e (večji senzor, možnost menjave objektivov, večja globinska ostrina oz. neostrina).
Bi Cikloergometer znal več povedat ... https://vimeo.com/user14339302
Uporabniški avatar
El Tomzo
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 27 Dec 2017 09:39

Sem cisto NE v tej sceni, imam pa nekaj druzbe, ki to pol-profi pocne (za denar "neznanih" narocnikov) in gre, za snemanje premikajocih slik, vse v smer mirrorlessov, DSLRje pa vse bolj grajajo...
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a jernejm » 27 Dec 2017 16:33

Budget je 1,5 neto.

Danes me je v enem foto studiu prepričal prodajalec da rabim mirorless fotkiča, ne pa kamkorderja. Ker znajo snemat vse kar zna kamkorder, pa še slike so profi. Pa objektive zamenjaš ko ti paše...
Gledam da res folk vedno več filmov posname s fotkiči...po spletu je več takih kot tistih s kamerami. Zaradi kompromisa al zaradi res boljše uporabnosti?
jernejm
član

OdgovorNapisal/-a Tzuli » 27 Dec 2017 17:05

Kaj boš snemal? Rabiš Gimble? Če ja.

GoPro, DJI Osmo...
On the internet you can be anything you want.

It's strange that so many people choose to be stupid.
Uporabniški avatar
Tzuli
What, me worry?

OdgovorNapisal/-a El Tomzo » 27 Dec 2017 19:33

Dober povzetek fotoaparat vs videokamera:
http://learnaboutfilm.com/making-a-film ... less-2016/

Večinoma imajo fotoaparati 30minutno omejitev snemanja (EU trg - drugače jih smatrajo za videokamere in je večja davčna stopnja).

Drugače pa pobrskaj po zgoraj omenjeni strani - imajo nasvete glede opreme.

Potem pa si ogledaš razne reviewe na YouTube...
Zadnjič spremenil El Tomzo, dne 27 Dec 2017 19:40, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
El Tomzo
član

OdgovorNapisal/-a S... » 27 Dec 2017 19:35

jernejm napisal/-a:Budget je 1,5 neto.

Danes me je v enem foto studiu prepričal prodajalec da rabim mirorless fotkiča, ne pa kamkorderja. Ker znajo snemat vse kar zna kamkorder, pa še slike so profi. Pa objektive zamenjaš ko ti paše...
Gledam da res folk vedno več filmov posname s fotkiči...po spletu je več takih kot tistih s kamerami. Zaradi kompromisa al zaradi res boljše uporabnosti?

za ta keš za akcijo gopro+nek gimbal, za splošno snemanje pa recimo rabljen GH4 + ene 2 manual objektiva + support / stativ-slider-handheld rig...
Uporabniški avatar
S...
član

OdgovorNapisal/-a jernejm » 27 Dec 2017 23:36

El Tomzo napisal/-a:Dober povzetek fotoaparat vs videokamera:
http://learnaboutfilm.com/making-a-film ... less-2016/

Večinoma imajo fotoaparati 30minutno omejitev snemanja (EU trg - drugače jih smatrajo za videokamere in je večja davčna stopnja).

Drugače pa pobrskaj po zgoraj omenjeni strani - imajo nasvete glede opreme.

Potem pa si ogledaš razne reviewe na YouTube...

Fajn, hvala za link in za pojasnilo glede omejitve snemanja. Bedarija ampak ok.

Ne iščem action kamere ampak kamero/fotič s katerim bom snemal akcijo. Nagibam se k fotičem zaradi zamenjave objektivov in bolj vsestranske uporabnosti. Hec je da se moram do jutri odločit ker potem grem na dopust :) Ok, še par ur na youtube pa bo....

Rabljeni pa ne vem....raje vzamem nekaj z garancijo ker sem precej prepričan da bo prišla prav.
jernejm
član

OdgovorNapisal/-a El Tomzo » 28 Dec 2017 09:11

Canon ima DualPixel AF - ostrenje na podlagi faznih zamikov - hitro ostrenje tudi pri videu. Nima pa 4K videa.
Sony a6500 naj bi bi imel tudi ok focus.
Panasonic ima kontrastno ostrenje - in pri videu ni tako hitro pri lovljenju focusa.
Poglej YouTube npr. https://www.youtube.com/user/Maksimyuryev
ali pa kaj focus tracking action.

Jaz sem na koncu kupil Panasonic FZ1000 - bridge fotoaparat. Cena je zmerna, optika solidna za zoom razpon, 4k video.
Samo za snemat akcijo pa ni - ostrenje se kar lovi pri focusu. Nima touchscreena, kjer bi lahko izbiral točke ostrenja. Manual focus pa ima zamik, oz reagira na večje in hitrejše premika obroča.

Sicer je bil tehnični izbor Sony a6500, samo so se mi oči zarosile ob ceni :(
Uporabniški avatar
El Tomzo
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 28 Dec 2017 11:36

Ce imam prav v spominu, ima Fuji dobre mirrorlesse - se enkrat, nimam pojma, ampak pisem, kar slisim od ljudi, ki to uporabljajo kot pol-profi opremo (ja, popoldanski dodatni zasluzek).

Pa se nekaj - ne nasedajte BigBang kasko zavarovanju, ker je to samo nateg, d ajim ni treba resiti stvari v roku 45 dni in zavrnejo ogromno primerov, kljub drugacnim obljubam!
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a S... » 28 Dec 2017 13:16

cebe napisal/-a:Ce imam prav v spominu, ima Fuji dobre mirrorlesse - se enkrat, nimam pojma, ampak pisem, kar slisim od ljudi, ki to uporabljajo kot pol-profi opremo (ja, popoldanski dodatni zasluzek).

Pa se nekaj - ne nasedajte BigBang kasko zavarovanju, ker je to samo nateg, d ajim ni treba resiti stvari v roku 45 dni in zavrnejo ogromno primerov, kljub drugacnim obljubam!

Fuji je super za fotke, za video pač ne... Delam v high-end produkciji, kot c kamere smo do sedaj ob boku arri/redu snemal na canon 5d2/3, Panasonic GH3/4/5 in sony a7/a72 in blackmagic cinema / pocket ... To je vse nekje v tvojem budgetu, problem je ker stane potreben suport (objektivi, stativ, slider, gimbal, baterije, kartice...) vsaj toliko kot kamera... Zato s tem $ raje na bolho :)
Uporabniški avatar
S...
član

OdgovorNapisal/-a rugbyfan » 28 Dec 2017 15:37

cebe napisal/-a:Ce imam prav v spominu, ima Fuji dobre mirrorlesse - se enkrat, nimam pojma, ampak pisem, kar slisim od ljudi, ki to uporabljajo kot pol-profi opremo (ja, popoldanski dodatni zasluzek).

Bigbang kasko ni menjava za garancijo ampak je dodatno zavarovanje. To nima nobene veze s 45 dnevnim rokom popravila v garanciji.

Zadaj stoji allianz zavarovalnica in oni potrdijo oz zavrnejo popravilo/menjavo, tako da bigbang ponavadi nima nič s tem.

Bom rekel pa samo to. Ljudje začnite prosim brat kaj polica krije in kaj ne, ne pa poslušat prodajalca k pravi vrži po štengah čez 3 leta pa dobiš novo. Sploh pazite na to kaj je malomarno ravnanje z izdelkom. In ko enkrat podaš prijavo z napačnim opisom kaj se je zgodilo, potem ne moreš več popravit in zavrnejo.
rugbyfan
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 28 Dec 2017 17:21

Pa ves zakaj so zacel s kaskom in ne podaljsano garancijo? Pa ves kaksne probleme in koliko problemov imajo ljudje z uveljavljanjem tega kaska?
Resitev je tozba, kjer pa veliko ljudi izgubi zaradi slabsih odvetnikov oz ne gre v tozbo, ker se ne izplaca.

Glede filmckov in Fujiev nimam pojma, samo pisem, kar slisim... :)
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a rugbyfan » 28 Dec 2017 20:08

Verjetno vem precej o tem ampak saj vseeno.
Samo to...če je prijava napisana tako kot mora biti (v skladu z drobnim tiskom), potem nikoli ne zavrnejo.
rugbyfan
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 28 Dec 2017 21:58

Ja, prijavo zna pa odvetnik spisat tako, da je vredu... Lej, pac, pri avtomobilskem polnem kasku nisi pod vplivom, gre prakticno vse. V tem primeru so sli v to, da jih ne obvezuje 45 dnevni rok, kot pri podaljsani garanciji, hkrati pa "postavljajo svoja pravila".
Zakaj BB in A, je spet svoja zgodba... Vsi pa vemo, da lepo veliko ljudi doplaca, iz ust iz odvetniskih ust direktno teh firm, so pa sami veliko na boljsem, ker 80% zavrnjenih reklamacij ne gre v tozbo, da bi le to dobili, tako d aje to winwin za BB (in A).

Da pa raje ne omenjam cen, ponudbe in nasploh moznosti "dogovarjanj", sploh o ceni, s kaksnim tujim ponudnikom samo korak cez S mejo.

Ce si pa notranji, lahko pa z vsemi delis, kako je treba izpolniti vlogo, da je odobrena? Ker ce ze samo na FBu pogledas, se je nategnilo ze malo morje ljudi s t.i. "no matter what" BBjevim kaskom.
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a rugbyfan » 28 Dec 2017 23:20

Nisem notranji, tud interesa do bb nimam da ne bo pomote. Smo pa eden od servisov kamot zavarovalnice pošiljajo v popravilo in teh prijav veliko vidim.
Ampak pri znamki ki jo servisiramo mi, zav zelo redko zavrne popravilo.
Če pa ga je pa ponavadi prijava res butasta.
Lahko navedem primer ko je en model napisal da mu je padel prenosnik iz 13 nad. In ko so ga vprašali kaj je delal, je rekel da je delal z njim na okenski polici.
So zavrnili zaradi malomarnosti. In pomoje upravičeno.
rugbyfan
član

OdgovorNapisal/-a jernejm » 29 Dec 2017 14:43

Hvala vsem!!!

Rezultat:
Fujifilm x-t20 z objektivom 18-55 f2.8-4 OIS. Vzel sem še makro obroček pa stativ in mal opreme, pa sem še precej pod budgetom, za kar bom v prihodnosti verjetno kupil še en objektiv.

Blackmagic me je skoraj prepričal, vendar je na spletu precej deljeno mnenje. In ja, običajno je to c kamera.

Fuji ima slabše videoposnetke od npr. sony-ja, so pa slike boljše. Vzel sem ga ker je dober kompromis, relativno dobri in poceni objektivi, fajn slike, ok posnetki...bomo vidli kako se bo obnesel.

Bom pripopal gor ko bom posnel/slikal karkoli mtb-jevskega.
jernejm
član

OdgovorNapisal/-a El Tomzo » 30 Dec 2017 14:45

Poročaj ... in naj ti dobro (in dolgo) služi :D
Uporabniški avatar
El Tomzo
član

Vrni se na Tehnično - računalniški kotiček za kolesarje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov