Mobilni telefon za enga čudaka

Foto in video debate o računalniških programih in tehnični opremi.

Mobilni telefon za enga čudaka

OdgovorNapisal/-a Buschi » 23 Okt 2013 07:41

Imamo na tabli človeka, ki bi se malo bolj spoznal na mobilce, bolj po modelih.

Iščem mobilca, firma sicer ni važna, je bil pa do sedaj skoz na Samsungu. Da bi imel čimvečji displaj, NI TOUCHSCREN, querty tipkovnico in da bi omogočal shranjevanje podatkov kot navaden USB pomnilnik(ne kot ti tanovi, ko rabiš posebne programe za upload/download).

Hvala.
Planinec...Gorski kolesar...Enduro motorist!
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

Kraj: Dolina Bratov Šrot

Re: Mobilni telefon za enga čudaka

OdgovorNapisal/-a elektrobum » 23 Okt 2013 08:16

jaz sem že imal v lasti operacisjke sisteme: symbian, windows phone, android ... pač priključiš mobitel na comp ta avtomatsko zazna napravo
klikneš na mobitelu za podatkovni prenos in se ti avtomatsko pokaže na compu pod "moj računalnik" kot en disk (tvoj telefon) in ne rabiš nič programov.

moraš definirati kako želiš imeti tipkovnico querty lahko je kot horizontalni / vertikalni to je v primeru če hočeš meti mobitel na drsnik
lahko pa klasično querty tipkovnico ko je vse na eni plošči.

sedaj če kupiš surovo zgolj na querty tipkovnico nima doben extra velikega zaslona.
če kupiš komibnirano querty/in tač panel...so zasloni kar precej veliki.

jaz sem imel dolgo časa nokio e72, noro vzdržljiva baterija, robusten telefon, skrakta niti centa žal ob nakupu
Uporabniški avatar
elektrobum
član

Kraj: Kozjansko

OdgovorNapisal/-a dejanot » 23 Okt 2013 08:17

Buschi napisal/-a:Imamo na tabli človeka, ki bi se malo bolj spoznal na mobilce, bolj po modelih.

Iščem mobilca, firma sicer ni važna, je bil pa do sedaj skoz na Samsungu. Da bi imel čimvečji displaj, NI TOUCHSCREN, querty tipkovnico in da bi omogočal shranjevanje podatkov kot navaden USB pomnilnik(ne kot ti tanovi, ko rabiš posebne programe za upload/download).

Hvala.

Cao

Brez TSja in z QWERTY tipkovnico so dobre Nokie E-serije (npr.: E72, E5, E63,...) so pa brez toucha bolj stari modeli Nokii, novejsi mislim da so ze skor vsi napredni, imajo TS (Asha 303, Asha 201(ta nima TSja in ta tudi ne X2-01), E7, N97,...), za Samsunga pa recimo Ch@t serija (npr.: Ch@t 335, Ch@t 333, Ch@t 357,...)

LP

PS na tej strani ===> http://www.gsmarena.com so testi vseh mobilnikov
!!! Adrenalin is our food, speed is our drug, DOWNHILL is our life,... =) !!!

Prodam: nekaj kosov
Uporabniški avatar
dejanot
član

Kraj: Cerknica

OdgovorNapisal/-a Buschi » 23 Okt 2013 09:16

elektrobum napisal/-a:jaz sem že imal v lasti operacisjke sisteme: symbian, windows phone, android ... pač priključiš mobitel na comp ta avtomatsko zazna napravo
klikneš na mobitelu za podatkovni prenos in se ti avtomatsko pokaže na compu pod "moj računalnik" kot en disk (tvoj telefon) in ne rabiš nič programov.

Tole pri tanovih samsungih ne drži, ker rabiš program Kies.
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

OdgovorNapisal/-a dejanot » 23 Okt 2013 09:22

Buschi napisal/-a:
elektrobum napisal/-a:jaz sem že imal v lasti operacisjke sisteme: symbian, windows phone, android ... pač priključiš mobitel na comp ta avtomatsko zazna napravo

Tole pri tanovih samsungih ne drži, ker rabiš program Kies.

Cao

Pri Windos Phone-ih tudi rabis program, WP Zune,... Android in Symbian pa res dela "Plug and Play",...

LP
!!! Adrenalin is our food, speed is our drug, DOWNHILL is our life,... =) !!!

Prodam: nekaj kosov
Uporabniški avatar
dejanot
član

Kraj: Cerknica

OdgovorNapisal/-a Buschi » 23 Okt 2013 09:22

Zdej, zavedam se, da če imam querty in zaslon na eni plošči ni velik zaslon. Sem imel samsunga Corbija, pa je hudič crknu in je imel mali zaslon. Imela je žena samsunga b3410 z drsnim ekranom, pa je poleg toucha skoz zajebaval stik in so ji dvakrat menjal zgornjo, drsno polovico telefona. Jebeš to.

Še ena zahteva: kolikotoliko močna lučka.
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

OdgovorNapisal/-a elektrobum » 23 Okt 2013 10:01

v tej smeri ko sem jaz razlagal definitivno ne rabiš programa, ne na compu ne na mobitelu !!! oz. če smo delikatni in predpostavimo da imamo vsaj win7 ti sam najde ustrezne gonilnike da zazna priključeno napravo na usb portu. Druga pasem pa je takrat ko želiš brati iz samega mobitela v SD oz pomnilnika telefona, tarkat pa rabiš ustrezen program. Pač take izkušnje imam jaz.

Ter če bi sedaj zbiral telefon, bi definitivno takšnega zbral ko mu zdrži vsaj 3 dni, kar pa trenutno med "tač" telefoni ni takšnega. No ja če predpostavimo čas pripravljenosti ima tako vsak nabildane specifikacije.

ps. na splošno
mobi na "tač" s slabim procesorjem in dokaj mal ramom, je garantirano da se bo klel na pas mater in da ti živce para...
če se kopuje mobi te, bolje razkirat pa vzeti vsaj 4 jeder.. kar je ravno point teh več jeder da lahko mobitel kot celota izvaja več aplikacija na enkrat ker zagon/delovanje aplikacije če ni prehuda lahko dela določen del jedra(ostala jedra oz. procesna moč pa se porablja lahk za durge dele) ne kot včasih kot je moral cel procesor biti sfokusirat na eno aplikacijo. Ampak kaj ti pomaga to ko nočejo razvijalci dati noter kokovostno baterijo, oz. sklicujejo se samo na to da zagotavljaljo min. 1 dan delovanja, men osebno to ne paše. Na tač bom ponovno prešaltal takrat ko mi bodo naredil baterijo po mojih željah oz. ko se bo razvila tale ideja:

http://www.youtube.com/watch?v=oDAw7vW7H0c#t=151

jaz ti priporočam nokia e72 ima vse lastnosti kar jih rabiš, je pa res da ne boš dobil nove ali pač če se je kje komu potikala v skladišču
Uporabniški avatar
elektrobum
član

Kraj: Kozjansko

OdgovorNapisal/-a etcho » 23 Okt 2013 12:37

elektrobum napisal/-a:Ampak kaj ti pomaga to ko nočejo razvijalci dati noter kokovostno baterijo, oz. sklicujejo se samo na to da zagotavljaljo min. 1 dan delovanja, men osebno to ne paše.

Ja, tudi meni bi pasalo imet trajnejšo baterijo. Lenovo obeta... (4000 mAh) :)
Uporabniški avatar
etcho
član

Kraj: obala

OdgovorNapisal/-a m789 » 23 Okt 2013 20:37

vsak mesec nastavim sodelavcem cca 5 telefonov, sam pa uporabljam 4 leta staro e72...zakaj?
dobra tipkovnica, autofocus na kameri, dobra sinhronizacija z outlookom,simpl in močna led lučka, ni zamerljiva če pade (tut iz lojtre),
zna špilat muziko, pa endomondo je na njej
+baterija dejansko drži čez cel dan, včas 2 (na dopustu pa cel tedn ;))

trotlziher zadnja NOKIA
m789
član

Kraj: ElĐej

Vrni se na Tehnično - računalniški kotiček za kolesarje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov