Lošinj

Splošna debata na temo gorskega kolesarjenja.

Lošinj

OdgovorNapisal/-a Nemek » 08 Jul 2012 14:56

Letos bom dobra 2 tedna preživel na Lošinju in ne bi rad bil brez kolesa, ampak bi se najprej prepričal, če se mi ga sploh splača jemati s seboj. Opazil sem par debat o lošinjskih trailih, ampak so bili vsi riderji (kolikor sem opazil) bolj allmountain oz XC. Jaz pa sem v FR/DH vodah in me zanima, če so kake primerne stezice za ta stil - se pravi, da rineš gor (če je cesta za avto so itak nebesa) in se spustiš dol bolj kot ne v enem kosu. Ne obremenjujem se preveč s terenom, višinsko razliko itd., samo da je vozna :) . Pa še to, da ni ravno najbolj obljudena planinska pot, kot je naprimer tista iz Nerezin na Televrin, se pravi, da se odpraviš zjutraj in se lahko normalno pelješ.
Hvala!
LP!
Uporabniški avatar
Nemek
član

Re: Lošinj

OdgovorNapisal/-a Numerik » 08 Jul 2012 17:37

Sv. Ivan-Veli Lošinj...2 strmi kamniti planinski poti, prav tako na drugo stran otoka v zaliva Balvanida in Krivica, sam svaka čast če se ti bo dal bajk v hrib tiščat. :roll:
Uporabniški avatar
Numerik
član

Kraj: Trbowle

OdgovorNapisal/-a Krist0 » 08 Jul 2012 19:25

ena verzija osorščice je še iz osorja, gor greš po makadamski cesti, dol pa po planinskih potkah spet v smeri proti osorju. Zabavna sta predvsem zgornji del ter zadnji del, ki pride potem nazaj na makadam (podobno zadnjemu delu Slavnika- pred železnico).
S pešaki pa še nisem imel problemov, če koga srečaš tud ne bo težav ker se zarad zahtevnosti ne da hitro vozit.
Bom pa tam od te srede do naslednjega četrtka, potem pa še zadnje nekaj dni pred koncem julija če rabiš družbo. :D
P.S: sam pedaliram gor, ker mi je bajk brezveze gor rint če je vozno
Krist0
član

OdgovorNapisal/-a Buschi » 09 Jul 2012 09:39

Numerik napisal/-a:...sam svaka čast če se ti bo dal bajk v hrib tiščat. :roll:

In to pri teh temperaturah, ko je že zjutraj ob šestih 27 st.C.
Planinec...Gorski kolesar...Enduro motorist!
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

Kraj: Dolina Bratov Šrot

OdgovorNapisal/-a cebe » 09 Jul 2012 09:52

..ko enkrat goniš, pač goniš! ;)
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a Nemek » 09 Jul 2012 23:08

V bistvu sem že bolj na strani ne - vzeti kolesa sabo kot pa ja. Stvar je namreč v tem, da se ukvarjam tudi s podvodnim ribolovom in je potem škoda, da ne izkoristiš kupljene dovolilnice, najboljši čas za lovljenje pa so seveda jutra. Morda si še vseeno premislim. Kljub temu hvala za nasvete, temo pa še nadaljujte, če bo koga še zanimalo kaj v tej smeri.
LP!
Uporabniški avatar
Nemek
član

OdgovorNapisal/-a yogo » 15 Jul 2012 14:57

Iz Osorja se dvigneš na Televrin, pol pa po planinski poti do Nerezin. Če to ne bo dovolj FR/ DH, potem res ne vem, kaj bi ti še lahko priporočal. Imaš pa tudi iz vrha Malega Lošinja spust v uvalo Balvanida, tudi kar kamnito, raz***kana potka in pa ravno tako iz vrha Malega Lošinja, ob mali cerkvici spust v Veli Lošinj, precej razfak ampak za FR rikšo ni panike.
skratka kjerkoli se boš že vozil, kamnja in skal je malo morje, tako, da po pameti. Poti je pa tako iz Malega, kot Velikega Lošinja kolikor hočeš. Tiste najbolj zanimive so sicer malo zaraščene in težko jih najdeš.

LP
Uporabniški avatar
yogo
član

OdgovorNapisal/-a Baster » 07 Avg 2012 13:43

Nekaj slik kako izgleda iz Osorja na Televrin spust pa v Nerezine. Bil sem s tastarim xc kolesom, pa dol nisem užival, za kak FR AM bicikel pa so to že spodobne potke.
LP Boštjan
Baster
član

Kraj: Pragersko

OdgovorNapisal/-a Mike_Bike » 07 Avg 2012 20:26

Tale Osor je res ok hrib in potk po njem je polno.
Leni bil 14 dni in delal predvsem nočne ture. Odlično je bilo, mnogo nad mojimi pričakovanji.
[url]***[/url]
Mike_Bike
član

Kraj: Lj

OdgovorNapisal/-a Numerik » 08 Avg 2012 08:46

Bolj luštn za vozt je J del otoka:
http://vimeo.com/32191604
Uporabniški avatar
Numerik
član

OdgovorNapisal/-a fastdown » 25 Apr 2015 16:37

Mogče kdo ve če je tale grebenska pot iz Televrina ( do križice ) navzdol prevozna s kolesom.
http://www.opencyclemap.org/

Lp
Vse na poti prehitim, peljem se čez drn in strn dokler se ne zvrnem v grm.
Uporabniški avatar
fastdown
član

Kraj: 46,02983°N / 14,55526°E

OdgovorNapisal/-a Romand » 25 Apr 2015 17:29

Gledano iz smeri M. Lošinja je na grebenu pred Televrinom STOLP (1 večji, ki se vidi z morja, zraven pa še en manjši-radarji, antene itd). Od stolpa (antene) navzdol (mimo planinske koče) do Osorja vodi makadamska cesta, ki je prevozna tudi s terenskimi avtomobili. To je pravzaprav edina vozna možnost za gor. Od planinske koče (ki je na grebenu kakih 350 v/m nižje od antene) je prevozna tudi peš pot do Osorja ali Nerezin.
Televrin pa je najvišji vrh na grebenu (med anteno in planinsko kočo), preko katerega vodi samo peš pot, ki pa ni prevozna (stopnčaste ostre skale, prepadna stena, zajle ipd).
Sicer pa za gorca super turca iz Osorja gor in nazaj.
LP
Uporabniški avatar
Romand
član

Kraj: Trzin

OdgovorNapisal/-a fastdown » 25 Apr 2015 18:29

OK, hvala, odvozilo pa se bo verjetno spodnje, če bo vreme dopuščalo..
http://www.sports-tracker.com/workout/m ... j8sedtgjj2
http://84.255.253.145/sites/mtblog/Stra ... evrina.pdf
Uporabniški avatar
fastdown
član

OdgovorNapisal/-a marko01 » 04 Maj 2015 20:36

Vidim da se debatira o turi, ki sem jo snemal jaz osebno :) Lepo videt da je nekomu prav prišlo..:) lahko rečem, je kar izziv po pešpoti do, in bomba za tehniko pilit, sploh če nisi vajen ostrega kamenja ipd..

Tule sem bolj podrobno opisal te podvige, če koga zanima...http://televrinski-all-inclusive.blogspot.com/

Upam da se nisem preveč "ponudil" :)
marko01
član

OdgovorNapisal/-a fastdown » 04 Maj 2015 21:02

Ja pot je kar "huda". Na nekaterih delih kar fajn velke/ostre skale, čisto nasprotje golovca kjer ponavadi vozim... Priporocene ojacane gume oz. visok pritisk - "tastar" je z 1ply gumami dobil snakebyte spr+zad. Tak da se je vse skupaj flikalo 5krat :D .Zgornji del je treba nekje pivotirat saj je par hudih ovinkov. V prvo mi jo je uspelo zvozit cca. 70%. V drugo, tretje bi bilo vedno bolje. Sem pa vozil s "prototipom" enduro poganjalckom, saj sem pod vrhom odlomil menjalnik. Pozna pa se da se nisem navajen kolesa ( iz trdaka na enduro ). Pohodnikov je bilo veliko in je kar treba malo pazit na kakšnih zaprtih odsekih. Pri cerkvici pravi vrtec ( ateki+pivo+...).
Uporabniški avatar
fastdown
član

OdgovorNapisal/-a Baster » 05 Maj 2015 11:03

Če še koga zanima, imam kar nekaj gps posnetkov poti, ki sem jih prevozil po Lošinju. Na PM

LP
LP Boštjan
Baster
član

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 22 Mar 2016 14:18

Zdravo vsem!

Sicer sem dobil ravno dobil tracke od Baster-ja, ampak me zanima dvoje.

1. Kateri spust iz Televrina je najboljši (peš pot, ne makadam), lahko je tudi bolj zahtevno, ne pa spet na glavo (vertride), ker bom sam?

2. V tej temi se omenja spuste v Krivico in Balvanido. Kako zahtevni sta ti peš poti?
Ali je sploh možen povratek po zahodni strani ob obali proti čikatu?

https://connect.garmin.com/modern/activity/575597329
to profil kaže na izi turo, ampak mene zanimajo single. :wink:

3. A je še kakšno priporočilo, kaj je smetanca (ne nujno po dolžini), ker ne bom imel celodnevnih prepustnic

4. A je ful trna tudi na lošinju?
ghetto tubless še ni narejen
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a cebe » 22 Mar 2016 14:28

Mislim, da je Numerik pravi naslov ua vsa vprašanja.
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 22 Mar 2016 14:37

a ma kdo njegov email?

prosim na zs
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 22 Mar 2016 16:54

Pejt Lubenice pelat (Sveti Ivan). Zavzema 13. mesto na lestvici petdesetih najlepših plaž na svetu. Top zadevca, slabih 400 višincev. Kontra tura (najprej spust pol nošnja nazaj gor), razen če se z jadruljico prpeleš - moja drk-drk želja že ene 5 let.

Slika
Slika
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

Kraj: bliz obvoznice

OdgovorNapisal/-a problematiks » 22 Mar 2016 17:10

Offtopic... A to je 13. top plaža na svetu? Saj ne rečem, je luštna, ampak za top karkoli bi vseeno pričakoval kaj bolj impresivnega.

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a M.E. » 22 Mar 2016 17:21

Po mojem je Mojo malo zamešal, verjetno je bila mišljena Uvala Žanja, kjer je Plava grota. To je ena uvala desno gledano z morja od sv. Ivana.
M.E.
član

Kraj: Brod

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 22 Mar 2016 17:23

Lej top in naj lestvic je milion, tko kot za najlepše/najboljše babe, joške, bicikle...
Pač, dejstvo da se pojavlja na kakšni taki lestvici definitivno nekaj pove v primerjavi z npr. Simonovim zalivom.

Uvala Sveti Ivan
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 22 Mar 2016 19:50

Plažo Lubenice poznam, ampak samo iz morske strani.

Ampak cenjeni kolega, to je na Cresu, ne na Lošinju. :|
Res je da se gre čez cres na lošinj, ampak mene moji ne bodo čakali.

je pa dobra ideja, jo imam ogledano še iz časov padalstva.
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 22 Mar 2016 19:56

Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 22 Mar 2016 20:09

Jabooz napisal/-a:
Res je da se gre čez cres na lošinj, ampak mene moji ne bodo čakali.

If you cant beat them, join them...oz. obratno Za moje pojme perfect celodnevni družinski izlet, kjer se usput še z biciklom popelješ.
Pač odvisno kolk ste aktivni med počitnicami.
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

OdgovorNapisal/-a Numerik » 22 Mar 2016 20:41

Jabooz napisal/-a:Zdravo vsem!

Sicer sem dobil ravno dobil tracke od Baster-ja, ampak me zanima dvoje.

1. Kateri spust iz Televrina je najboljši (peš pot, ne makadam), lahko je tudi bolj zahtevno, ne pa spet na glavo (vertride), ker bom sam?
Noben. Pot direktno v Nerezine je na začetku solidna, pol je pa razfuk, skale, netekoče, trial.
2. V tej temi se omenja spuste v Krivico in Balvanido. Kako zahtevni sta ti peš poti? To se da vse zvozit. Na YouTubu najdeš video...bom prilepil
Ali je sploh možen povratek po zahodni strani ob obali proti čikatu?Vsekakor. Mi pravimo tehnični xc :)Vsekakor ni na easy. Predlagam spust v Balvanido, potem je lepa pot do naslednjega zaliva Krivica v smeri Zahod. Potem pa kar švicaš do Sunčane uvale
https://vimeo.com/54297669

https://connect.garmin.com/modern/activity/575597329
to profil kaže na izi turo, ampak mene zanimajo single. :wink:
Do vrha hriba je makadamska cesta, potem pa omenjeni spust in ob obali proti Sunčani uvali. Ni glih na izi

3. A je še kakšno priporočilo, kaj je smetanca (ne nujno po dolžini), ker ne bom imel celodnevnih prepustnic
Parkšuma Podjavori, tukaj smo naredili "Trail center". Na 40ha imaš lahko nekaj krogov cika-cak. Nič posebnega, ampka se navoziš in je kar luštno. To je tik ob DH progi kjer delamo dirko. Potem je še malo naprej Napoleonski put, predvsem pa tarili v Čikatu. Pač cik cak po hosti, to kar voziš in sproti najdeš

https://vimeo.com/32191604

4. A je ful trna tudi na lošinju? Ne, ni panike. je pa kamenje ;)
ghetto tubless še ni narejen
Uporabniški avatar
Numerik
član

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 22 Mar 2016 22:07

HVALA!

a je težko najti DH progo?
Vidim , da je začetek ob cesti, nato pa pade med dva suhozida.

DH proga se konča v velem lošinju?

A je kakna vozna pot iz Velega lošinja na vrh hriba, da ne bom drgnil asfalta do malega lošinja?

http://www.tz-malilosinj.hr/resources/b ... pa2011.pdf
tale karta obeta :D :D
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 22 Mar 2016 22:19

aja, še nekaj.
praviš, da ni dobre poti dol iz televrina.

Tukaj (povsem na koncu strani) je kar obetaven opis in zanimive fotke od peš steze v nerezine
http://televrinski-all-inclusive.blogspot.si/

V nerezine prideta dve peš poti
http://www.sports-tracker.com/workout/m ... 1o2mbnj9u8

severna kot razumem je boljša. A si to peljal?
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a Numerik » 22 Mar 2016 22:54

Na vrh hriba lahko pribrcaš samo po cesti. DH proge ne moreš zgrešiti, gre pa v Veli Lošinj ja. Ko prideš po njej v parkšumo si takoj na trailih katere smo očistili...samo desno se drži in kroži. DH gre skoraj z vrha Sv. Ivana. Ostale poti v Balvanido in Krivico so malo naprej..par 100m od vrha.
Tista karta je vse kar rabiš za orientacijo.
V Čikatu pa najdi pot za kampom (lahko tudi prej pri spomeniku...malo nad Zdravstvenim domom, naselje Vresikovo in v hrib)
Osorščica...ne vem, jaz imam v spominu da ni bilo ravno tekoče oz. da bi užival..mestoma ja, nasplošno pa ne.
Kdaj si dol?

*edit
Tle je še en video:https://www.youtube.com/watch?v=leZMkqWdNfE
Uporabniški avatar
Numerik
član

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 23 Mar 2016 09:39

Hvala še enkrat!

Dol sem od ponedeljka do petka :D :D :D
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a Baster » 24 Mar 2016 13:19

Se strinjam z Numerikom, da je spust v Balvanido in povratek ob obali dober. Meni osebno je ta del bil eden izmed lepših na otoku. Že zato, ker nisem preveč vajen kamenja. Sem pa hotel še en zaliv naprej raziskovati, (po opisih verjetno Krivica) pa mi ni časovno več zneslo.

Odlična zadeva za preganjanje je tudi Vela straža. to je hrib nad campom Čikat. Singlice, kratke in sladke. V sezoni je pač potrebno pazit ker je dosti sprehajalcev, sploh če je oblačno. Jaz sem večinoma tur opravil zjutraj do 9:00, ker je mir in ljudje že niso prilezli iz svojih postelj.

Všečno mi je tudi bilo okoli letališča. Tam so sicer večinoma makadamske poti, pa tudi kakšna singlica se najde.

Vozil sem tudi s Televrina v Nerezine. Obe poti. Pa niti na eni nisem užival. Prvo sem bil s trdakom, ki sem ga praktično cel spust nesel, naslednje leto sem bil z fulijem pa se je zgodba bolj ali manj ponovila.

In pa seveda Napoleonova pot, kar tudi omenja Numerik ;).

Edino eno leto je bilo pajkov za po**zdit. sicer niso strupeni, je pa malo neprijetno kot vse to pleže po tebi in biciklu.
LP Boštjan
Baster
član

OdgovorNapisal/-a Numerik » 24 Mar 2016 13:59

Res je. Precej strnjeno je vse na J delu otoka, poti povežeš v "mrežo" in se kar navoziš. Še precej poti je neočiščenih (npr. v Čikatu) in in bi bilo fino če ne bi bilo tistih nekaj lokalcev lenih in bi pozimi marskaj naredili, tako jim pa mi hodimo dol traile delati :roll:
Aja, precej lušten kratek spust je po poti v zaliv Čungunski, takoj za smetičem desno, iz zaliva pa potem nazaj proti Sunčani uvali oz. hotelom.

LP
Uporabniški avatar
Numerik
član

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 04 Apr 2016 08:25

še poročilo iz Lošinja. Fotke sledijo kmalu.

Lošinj je zelo simpatična destinacija za mtb. Ne sicer ravno za 14 dni :mrgreen:
Namreč zmanjka trailov. Načeloma je vse opisano že v tej temi. Spusta v uvalo krivica in balvanida sta si zelo podobna. Edino kar me je motilo je, da pomanjkanje zavojev. Trnja praktično ni.
Povratek ob obali do čikata je sanjski, razen če ti je problem parkrat stopiti iz kolesa.

proga za DH je vrhunska. Toplo priporočam.

Za zadnji dan sem si nudil še spust iz osorščice, čeprav je bilo tole spodaj za prebrati in ni obetalo.

Numerik napisal/-a:Osorščica...ne vem, jaz imam v spominu da ni bilo ravno tekoče oz. da bi užival..mestoma ja, nasplošno pa ne.

Pot direktno v Nerezine je na začetku solidna, pol je pa razfuk, skale, netekoče, trial.

Baster napisal/-a:Vozil sem tudi s Televrina v Nerezine. Obe poti. Pa niti na eni nisem užival. Prvo sem bil s trdakom, ki sem ga praktično cel spust nesel, naslednje leto sem bil z fulijem pa se je zgodba bolj ali manj ponovila.

Ne vem, ali smo vozili isti trail, ampak meni je bilo TOP. 100% vozno, parkrat sem moral dati nogo dol in iti pogledat, ampak zadeva niti ni strma, niti pretirano zaprta. Podlaga se večinoma dobro drži skupaj, tako da trail ni šodrast.
Tole je še en video, ki sem ga našel

Torej definitivno je trail, ki bi ga še kdaj ponovil.

povzetek: Pejte na dh dirko. Lošinj je top, sicer ne tako kot krk :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Tako ali tako ena pot na Lošinj vodi čez Krk, tako da se da spobat oboje.
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a Baster » 04 Apr 2016 08:52

Lepo za slišati :)

Ja res bi rekel, da je spust v Osorščico vozen. (za nekatere). Jaz osebno imam težave, ker ne maram kamenja in skal. Pohorje nas bolj ali manj razvaja z mehkejšo podlago. :) Prvič ko sem našel Lošinjsko DH progo sem kar konkretno izkusil podlago s pristankom čez belanco, naslednji dan sem pa šel na Osorščico in mi je verjetno malo straha ostalo. Definitivno pa to ni proga za XC bicikl.

Aja, je možno da pošlješ kakšen gpx spusta, da primerjam, če smo šli po isti poti dol? Vedno obstaja upanje da še česa nisem našel :).

LP B
LP Boštjan
Baster
član

OdgovorNapisal/-a klmn » 04 Apr 2016 11:46

Meni je bil tudi spust iz Osorščice super, oz. od cerkvice Sv.Mikula v Nerezine. Ene parkrat sem stopil dol za kak detajl, ostalo se da pa lepo peljat, res pa da ni glih trail, da bi punco peljal. Na sredini in na koncu ga lahko tud mal bolj pičiš, je blo pa zarad tega "pičenja" na koncu treba potem ravnat feltne :D

Če se dobro spomnim je to trail, ki gre direkt v Nerezine, potem imaš pa še pot, ki gre proti kraju Čunski, za tisto sta mi dva pohodnika rekla, da je precej slabša in bolj razbita kot ta.
klmn
član

Kraj: LJ

OdgovorNapisal/-a Baldrick » 04 Apr 2016 13:33

nimam tracka. gre od cerkvice Sv.Mikula v Nerezine. kot na videu.
Baldrick
član

OdgovorNapisal/-a jure00 » 06 Apr 2016 20:45

Do kdaj so predprijave? Cena startnine?

Poslano z mojega XT1032 z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
jure00
član

OdgovorNapisal/-a Numerik » 07 Apr 2016 07:59

vse kar rabiš vedeti in še več:
http://www.dhlosinj.net/sl/razpis/
Torej, časa za prijavo in plačilo štartnine imaš do nedelje 10.4.

LP
Uporabniški avatar
Numerik
član

OdgovorNapisal/-a Numerik » 07 Apr 2016 08:10

Jabooz napisal/-a:še poročilo iz Lošinja. Fotke sledijo kmalu.

Lošinj je zelo simpatična destinacija za mtb. Ne sicer ravno za 14 dni :mrgreen:
Namreč zmanjka trailov. Načeloma je vse opisano že v tej temi. Spusta v uvalo krivica in balvanida sta si zelo podobna. Edino kar me je motilo je, da pomanjkanje zavojev. Trnja praktično ni.
Povratek ob obali do čikata je sanjski, razen če ti je problem parkrat stopiti iz kolesa.

proga za DH je vrhunska. Toplo priporočam.

Za zadnji dan sem si nudil še spust iz osorščice, čeprav je bilo tole spodaj za prebrati in ni obetalo.

Numerik napisal/-a:Osorščica...ne vem, jaz imam v spominu da ni bilo ravno tekoče oz. da bi užival..mestoma ja, nasplošno pa ne.

Pot direktno v Nerezine je na začetku solidna, pol je pa razfuk, skale, netekoče, trial.

Baster napisal/-a:Vozil sem tudi s Televrina v Nerezine. Obe poti. Pa niti na eni nisem užival. Prvo sem bil s trdakom, ki sem ga praktično cel spust nesel, naslednje leto sem bil z fulijem pa se je zgodba bolj ali manj ponovila.

Ne vem, ali smo vozili isti trail, ampak meni je bilo TOP. 100% vozno, parkrat sem moral dati nogo dol in iti pogledat, ampak zadeva niti ni strma, niti pretirano zaprta. Podlaga se večinoma dobro drži skupaj, tako da trail ni šodrast.
Tole je še en video, ki sem ga našel

Torej definitivno je trail, ki bi ga še kdaj ponovil.

povzetek: Pejte na dh dirko. Lošinj je top, sicer ne tako kot krk :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Tako ali tako ena pot na Lošinj vodi čez Krk, tako da se da spobat oboje.

Lepo povzeto. Lošinj je destinacija za 3 dni. Zato imamo tudi 3 dnevni vodeni program za zelo ugodno ceno in garantiram kar nekaj lepih gozdnih poti ki jih sami ne boste našli ;)
Predvsem hodimo (naš klub) dol zaradi klime, veliko gozda in...jebi ga...je le lepo dol! ;) Ko je na Krku dež in burja, je na Lošinju sonce. Zaradi borovcev v Čikatu ali parku Podjavori je zelo dobra zaščita pred burjo. No, zadnje čase postaja tudi DH proga precej dobra, saj smo v gradnjo vložili kar nekaj truda.
Očitno smo mi z Osorščice "zalutali". Kadar smo na Lošinju se vedno zadržujemo na J delu otoka. Enkrat smo tudi vozili po Punta Križi, kjer je kar nekaj poti, vendar povečini nevzdržane in precej ravninske. če bi kdo to čistil bi bilo zelo OK za turce. torej, spust z Osorščice preizkusim takoj ko bo mogoče!

Pa vabljeni na dirko DH Lošinj, naslednji vikend!
LP
Uporabniški avatar
Numerik
član

OdgovorNapisal/-a Surfac » 16 Apr 2016 21:35

Jabooz napisal/-a:

Katerega si peljal? Bolj direktnega ("severnega"). A je to ta kot je na videu
Uporabniški avatar
Surfac
član

Kraj: Ljubljana Vic

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 17 Apr 2016 20:35

Ta kot je na videu
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a whatever » 18 Apr 2016 21:09

Tale posnetek ni realen :) Manjka precej odsekov, sploh zgornji del (tipi so verjetno nosili bajke). Na spodnjem delu je vec kamenja, kot na tem posnetku.

Vzpon je dokaj lep, ponekod malcek vecji kamni. Razgled bi lahko bil ful lep, samo je bilo oblacno (poleg tega, da je pihalo za popizdit).
Zame, ki ne vozim taksnih spustov, je bil spust vseeno kar prijeten. Nekaj krat je bilo potrebno sestopiti in dvigniti kolo na "poličko" (brez trajala na par točkah ne vidim moznosti, da bi to odfural). Par krat sem udaril po bashu, ker so bili kaksni kamni malček previsoki (stopnica) :) (mogoce tudi zgresena izbira linije)
Ene 3x sem si zazelel flet pedala :mrgreen:
Uporabniški avatar
whatever
član

OdgovorNapisal/-a klmn » 19 Apr 2016 07:48

Če bi imel razgled bi bil celoten občutek turce vsaj 30% boljši :D
klmn
član

Kraj: LJ

OdgovorNapisal/-a katja11a » 29 Apr 2016 10:21

Živjo.
Trenutno sem na Lošinju, pa me zanima če ima kdo GPS z dirke štirih otokov (zanimata me predvsem Lošinj in Cres) in bi mi jo lahko posredoval? :D
Uporabniški avatar
katja11a
član

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 29 Apr 2016 10:33

poslano na tvoj email.
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a mideas » 08 Maj 2016 05:06

Ali ima kdo kakšn namig za apartma/hiško/mobilno hiško na Lošinju.

Rabim nekaj blizu obale, pa da je lepo in da ni košta desno ledvico? :)

Lp
Uporabniški avatar
mideas
član

OdgovorNapisal/-a Numerik » 09 Maj 2016 21:13

mideas napisal/-a:Ali ima kdo kakšn namig za apartma/hiško/mobilno hiško na Lošinju.

Lp

https://www.val-losinj.hr/si/
Uporabniški avatar
Numerik
član

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 16 Maj 2016 19:58

Numerik napisal/-a:
mideas napisal/-a:Ali ima kdo kakšn namig za apartma/hiško/mobilno hiško na Lošinju.

Lp

https://www.val-losinj.hr/si/

Predlagam http://www.ac-glavan.si/

Ne moreš falit..Vsak dan druga lokacija če se ti zazdi... ;)
moj arsenal: http://www.simonpuklphoto.com/specs
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

Kraj: Bled

OdgovorNapisal/-a dumr666 » 26 Apr 2017 12:03

pozdravljeni, z bejbo sva se nekako v zadnjem momentu odločila za oddih na Lošinju in sicer bova nastanjena v Nerezinah. Razen očitnega hriba zraven ter DH proge na Malem Lošinju me zanima kaj in kje se še splača kolesarit, malo tako bolj sproščeno ob obali do kakšnih plaž ipd. Za kakršenkoli nasvet/track/ipd se močno priporočam :)
Robots will steal your jobs. But that's OK
Nudim 3D tisk, info na ZS
Uporabniški avatar
dumr666
član

OdgovorNapisal/-a whatever » 26 Apr 2017 12:18

Uporabniški avatar
whatever
član

OdgovorNapisal/-a leroy » 28 Apr 2017 10:29

Numerik ti si že domačin, parkrat grem dol za 3-4 dni v naslednjih tednih, enkrat bom imel kolo sabo (XC).

Rad bi šel okoli velega lošinja malo na kolo, kak predlog, kej dol proti punti?

Vse videno na 4 islands videih zgleda top po otokih.

Računaj na max 50km - 1000vm - 3 Ožujska ;.=9/

Drugače bom formalno na Cresu, Televrin (Osorščica) pride v poštev raje peš.
Uporabniški avatar
leroy
trust no one

Kraj: k.o.p.e.r.

OdgovorNapisal/-a Numerik » 09 Maj 2017 13:33

Uporabniški avatar
Numerik
član

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 09 Maj 2017 17:21

Moja prvomajska:
Check out “Afternoon Apr 30th” on Relive!
https://www.relive.cc/view/g11405918218

Sent from my iPhone using Tapatalk
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

OdgovorNapisal/-a leroy » 11 Maj 2017 11:48

hvala obema, če ne drugo se ne moreš zgubit na otoku ;.=9/
Uporabniški avatar
leroy
trust no one

Kraj: k.o.p.e.r.

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 11 Maj 2017 12:00

Kakor vidiš iz posnetka, sem se... Sicer je enostavno najti nazaj, je pa strmo, ozko, polno kamenja in kar naporno... ;)
Bila je zelo zanimiva avantura in dober trening z veliko fitnesa (nošenje bajka) Drž se bele ceste in DH trejla... ;)

Ciao,
Z
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 11 Maj 2017 17:27

Zoki, sem mislil napisati, ce si veliko nosil zaradi zgubljanja. :D
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a Numerik » 14 Maj 2017 19:36

zokinjo napisal/-a:Kakor vidiš iz posnetka, sem se... Sicer je enostavno najti nazaj, je pa strmo, ozko, polno kamenja in kar naporno... ;)
Bila je zelo zanimiva avantura in dober trening z veliko fitnesa (nošenje bajka) Drž se bele ceste in DH trejla... ;)

Ciao,
Z

Iz Krivice bi moral ob obali proti hotelom v Sunčani uvali, namesto nazaj "v hrib" in po cesti....
Uporabniški avatar
Numerik
član

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 19 Maj 2017 21:09

ob obali? težka bo.. vsaj ja sem se ustavil na robu pečine in se zato obrnil ter odpeketal nazaj... :(
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

OdgovorNapisal/-a whatever » 19 Maj 2017 21:33

Ob obali je lepa/naporna voznja.

https://www.strava.com/activities/953146717
Uporabniški avatar
whatever