Nakup All-Mountain kolesa

Splošna debata na temo gorskega kolesarjenja.

Nakup All-Mountain kolesa

OdgovorNapisal/-a Sergioo » 14 Avg 2017 12:38

Sem v dilemi pred nakupom kolesa. Uporabljal ga bom za traile, torej spust, plezanje, obcasno po kaksnem flowu skozi park. Morda butasto vprasanje, vendar kako se obnese taksno kolo za voznjo po cesti, da ga.ne rabis vedno tlacit v avto in se recimo peljes ca 5-10 km po asfaltirani cesti?
Izibiram med Scott Geniusom 740(2100€), Specialized fsr Stumpjumper elite(2600€), Giant Trance 2(2100€), morda kaksen Trek...

Izmed nastetih sem imel moznost preizkusiti le Scotta na trailu, vsec mi je zaradi zapore vzmetenja in tudi cena se mi zdi sprejemljiva.

Prosim vas za kaksno vase mnenje glede koles, kako plezajo, koliko prenesejo,...
Sergioo
član

Re: Nakup All-Mountain kolesa

OdgovorNapisal/-a aanderle » 14 Avg 2017 13:32

Od naštetih je po mojem mnenju in izkušnjah Stumpjumper v prednosti za potrebe ki jih ti omenjaš. Noben trail ga ne ustavi, zelo vsestranski je in okreten. Hkrati pa je zelo učinkovit pri vzponih. Geometrija in obnašanje kolesa je najbolj dodelana - Ne popolnoma po modernih long&slack standardih, zato je pa kolo toliko bolj igrivo in okretno, res vsestransko. Za dirkanje imaš potem Endura & co.

Vsa ta kolesa imajo blokado vzmetenja, (Scottov twinlock sistem ti bo šel v petih minutah na jetra, ker ti zabaše krmilo z nepotrebnimi bovdni, onemogoča ločeno zapiranje amortizerjev, je pain in the ass za servisiranje) se pa zaradi različnih sistemov, različno obnašajo na spustih (najboljša sta Giantov maestro in Specov FSR).

Od Treka pa preizkusi Remedyja, ta je vsaj za vzpone od vseh naštetih najboljši.

Potem vzemi v ozir še to, kaj boš na kolesu takoj zamenjal (sedež, plašče, ...?) Nekatere komponente niso kaj prida in vsaj trekov bontrager in Scottov Syncros sta primera rahlega obupa, (Spet subjektivne, ampak večkratne izkušnje) ki zahtevata takojšnjo menjavo.

Ma, preizkusi vse in glede na to, kaj ti najbolj paše, glede na tvoje preference in stil vožnje, pa se potem odloči.

Ne jemlji subjektivnih mnenj absolutno, upam pa da sem ti s čim pomagal.
aanderle
član

Kraj: Tržič

OdgovorNapisal/-a Sergioo » 15 Avg 2017 07:28

Hvala! Kako dobro pa pleza Trance v primerjavi z ostalimi?
Sergioo
član

OdgovorNapisal/-a ZmZ31 » 15 Avg 2017 09:54

Trance je zelo dober plezalec,kar se pa spusta tiče,se pa kamot primerja z boljšimi kolesi....sem probal od kolegov stumpija fsr comp2016,sparka 730 2017 in pa reigna sx 2017 ,res da niso vsi v istem "razredu" koles :oops: samo razen za reigna pa svojega tranca(2015) nebi menjal ..je pa res,da na mojem je samo še okvir in par malenkosti od tovarniškega setupa(za v temo Nakup kolesa - All mountain) :mrgreen: To je moje mnenje,se pa drugače nobeden od zgoraj naštetih ne pelje slabo,čist odvisno od posameznika.....naredi si ožji izbor in potem vsakega preizkusi,pa boš videl kateri ti najbolj leži :D
ZmZ31
član

Kraj: bogu za hrbtom

OdgovorNapisal/-a cebe » 15 Avg 2017 21:58

Sergioo, če gledaš na res all rounderja, bi se jaz usmeril na 29 colska kolesa...
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a P_Nut » 16 Avg 2017 15:38

cebe napisal/-a:Sergioo, če gledaš na res all rounderja, bi se jaz usmeril na 29 colska kolesa...

Zakaj pa?
P_Nut
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 16 Avg 2017 18:49

Opisane želje...
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a aldr1991 » 17 Avg 2017 06:29

Pozdravljeni,

si bom sposodil temo..ker mislim da je podobnih že dovolj. Če ni o.k. prosim da se prestavi v novo.

Se pravi: letos sem se po dolgem času spet začel rekreativno ukvarjat z gorskim kolesarstvom...
kupil sem Scott-a Aspect 770, seveda je kolo osnovni model in povsod šepa...ampak nisem vedel kako bom kaj zainteresiran za vse skupaj in nisem hotel od štarta se podat preveč v stroške.

V glavnem veselje in volja je tako da za drugo leto nameravam kupiti nekaj bolj resnega.

Fure so... recimo večina vzponov asfaltnih ampak samo zaradi cilja da pridem do lepega spusta kateri seveda ni asfaltiran.

Zanima me par stvari:
Cena nekje 1000€...
Ali zame, ki sem visok 170cm pride v poštev hardtail 29".
Gledam recimo Scott Aspect 710/910, Ali mogoče Scale ampak bi prosil če mi kdo obrazloži kakšne so sploh razlike.
Polnovzmeten pa bi seveda prišel v poštev rabljen v tej ceni. Vem da bi se moral obrniti na kakšno trgovino in sprobat čimveč ampak vsako mnenje lahko pomaga.

Hvala Lp
aldr1991
član

Kraj: Kamnik

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 17 Avg 2017 07:36

Če ti je cilj samo to da prideš do lepega spusta po gozdu potem nujno fullsuspension
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

Kraj: bliz obvoznice

OdgovorNapisal/-a Sergioo » 25 Avg 2017 17:31

Ima morda kdo kaksne izkusnje z Yt Jeffsyem ali Canyon Spectralom?
Sergioo
član

OdgovorNapisal/-a Racman Jaka » 30 Avg 2017 15:34

aanderle napisal/-a:

Od Treka pa preizkusi Remedyja, ta je vsaj za vzpone od vseh naštetih najboljši.

Se ne bi tudi Fuel dobro odrezal?
KvaK
Uporabniški avatar
Racman Jaka
član

OdgovorNapisal/-a blazv » 12 Sep 2017 05:56

Sergioo napisal/-a:Ima morda kdo kaksne izkusnje z Yt Jeffsyem ali Canyon Spectralom?

Sem lastnik Canyon Spectral AL 5.0 2016. S kolesom več kot zadovoljen.
blazv
član

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: T-Man