Prevoz koles

Splošna debata na temo gorskega kolesarjenja.

Prevoz koles

OdgovorNapisal/-a dule80 » 28 Feb 2018 20:06

Lp
Zanima me kako prevažate svoja kolesa? Ali raje uporabljate razne nosilce ali v notranjosti avtomobila? Sam trenutno uporabljam strešni nosilec bi pa v bljižnji prihodnosti menjal avto in gledam v smeri mogoče manjšega kombija ali pa rang kakšnih enoprostorcev.
Predlogi, mnenja, izkušnje?
dule80
član

Re: Prevoz koles

OdgovorNapisal/-a dumr666 » 28 Feb 2018 21:50

clio, tetris v notranjosti avtomobila :mrgreen: , kar greva s punco po dolomitih in na morje kolesa vedno notri. Lani so na parkirišču enim pokradli celo streho koles, meni so pa tudi vlomili v avto, k sreči imam zadeve še zaklenjene v avtomobilu z res dolgo zajlo povezano čez vse, tako da razen poškodovane ključavnice ni bilo hujšega. Sam bi vzel kakšnega berlingota ali kaj podobnega, ko bom kupoval nov avto.
Robots will steal your jobs. But that's OK
Uporabniški avatar
dumr666
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Lolyx » 28 Feb 2018 22:33

Znancu sta padla kolesa dol s strehe na avtocesti v ITA ko je prihajal iz dopusta. Zame je to najslabsa varijanta...sam uporabljam nosilec na prtljazniku. Me zmeraj malo skrbi a kaj ko je P208 mali. Občasno tudi v njega stlačim, ampak moram čisto rastavit kolo. Naslednji avto bo terenc al pa enoprostorec.
Lolyx
član

Kraj: Izola

OdgovorNapisal/-a cebe » 28 Feb 2018 22:48

Odvisno koliko bajkerskih potnikov (in/ali nebajkerskih) želiš naenkrat vozit...

Jaz sem že 11 let precej zadovoljen s kombijem. Ja, malo večji stroški, ma bajki so vedno na suhem in varnem, v "avtodom" ga predelam, itd.
Problem je samo sedaj z novimi bajki - long & slack, ap še 29 za povrh. Namesto 6 Spec Endurov včasih gre zdaj z nekaj iznajdljivosti 4 do max 5 bajkov v avto.
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

Prevoz koles

OdgovorNapisal/-a rugbyfan » 28 Feb 2018 23:01

Lolyx napisal/-a:Znancu sta padla kolesa dol s strehe na avtocesti v ITA ko je prihajal iz dopusta. Zame je to najslabsa varijanta...sam uporabljam nosilec na prtljazniku. Me zmeraj malo skrbi a kaj ko je P208 mali. Občasno tudi v njega stlačim, ampak moram čisto rastavit kolo. Naslednji avto bo terenc al pa enoprostorec.

No pol pa povej znancu da je bedak. Pa ti ki to verjameš si verjetno tudi. Ali pa zelo zelo neizkušen. Pa prosim ne zameri mi odkritih besed...

Da bi en strešni nosilec popustil bi mogoče še razumel, da bi pa dva naenkrat kot si ti napisal pa ni variante. Razen če jih je slabo zmontiral... pa smo potem pri mojem prvem stavku.

Jaz mam dva prorida na strehi. Pa thule hang on za 2 bicikla za na kljuko. Pa tudi hang on za 4 bicikle za kljuko kadar ga rabim.

Pa thule za 4 bicikle na avtodomu, predelan za prevoz petih koles. (Zaradi teže na zadnji planki sam ga moral vpeti še v šasijo)

Pa mi ni v vseh letih nič odpadlo... pa se z osebnim in z bicikli gor vozim tudi do druge tromestne številke (spredaj) po ac...

Tako da bučke o padanju iz strehe... seveda če ni človeške malomarnosti

Torej če niti enkrat nisi peljal bicikla na strehi, kako lahko izraziš mnenje da je to najslabša varianta???
rugbyfan
član

OdgovorNapisal/-a Vladej » 01 Mar 2018 07:25

Kolesa brez težav vozim na strehi - 4 kom. 2x FS, 2x HT. Tudi na daljših vožnjah po AC (več kot 600km) vedno brez težav.
Uporabljam Thule nosilce 591. Včasih imam na sredi strehe trugo in ob strani po eno kolo.
Problem koles na strehi ni padanje, ampak predvsem možnost, da kam zadeneš z njimi zaradi višine, parkiranje v garažnih hišah in varnost koles pred krajo. Poraba goriva po AC se s 4. kolesi na strehi drastično poveča.

Kar nekaj ljudi poznam ki jih vozi v avtu, v večjih enoprostorcih in kombijih. Imajo notranje nosilce, kjer snamejo sprednje kolo in vpnejo vilico. Zahteva velik avto, pa samo za 2 potnika je prostora.
Zadnjič spremenil Vladej, dne 01 Mar 2018 09:31, skupaj popravljeno 1 krat.
Kolesarim, torej sem...
Uporabniški avatar
Vladej
član

OdgovorNapisal/-a kapadimul » 01 Mar 2018 09:10

Uporabljam Thule 943 https://www.mimovrste.com/nosilci-za-ko ... -za-kolesa za na vlečno kljuko. Sem imel prej nosilec na strehi, pa nosilec za zadnja vrata, sedaj pa imam tega za na kljuko in se mi zdi super. Lahek dostop za nalaganje koles edino pri vzvratni vožnji je treba biti bolj previden, saj se senzorji z nameščenim nosilcem izklopijo.
kapadimul
član

OdgovorNapisal/-a samo_ » 01 Mar 2018 15:04

TAKO.
3 ljudje, 3 bicikli. Avto ni glih velik.
Grown ups are just silly children.
Uporabniški avatar
samo_
član

Kraj: Pivka

OdgovorNapisal/-a Surfac » 01 Mar 2018 15:43

Jaz pa mislim, da proizvajajo toliko različnih nosilcev, ker ni enotnega odgovora, kaj je najbolje.
Vsak nosilec ima svoje dobre in slabe lastnosti.
Meni je tudi že kolo s strehe padlo, seveda moja napaka, nekaj me je zmotilo pri nalaganju in jih nisem privezal.
Ob drugi priliki mi je pa stranska burja pri Ajdovščini vrgla kolo, ki je bilo na strehi (nosilec Thule, ni primeren za stranske obremenitve), na stransko šipo. Na srečo
skoraj nič škode, saj je kolo obviselo. Pa poraba s kolesom na strehi kar poskoči. Seveda ta poskoči tudi, če kupiš večji avto, da bi lahko kolesa z njim prevažal v notranjosti..
Trenutno prevažam najraje kolesa v avtu, z nosilci, ki fiksirajo kolo in kolesa ne drgnejo (Bikeinside ), ropotajo ali kaj podobnega.
Če smo štirje, pa dam na kljuko nosilec za tri kolesa... eno kolo pa v avto..
Imam pa S- maxa , ki pa porabi recimo vsaj liter in pol več kot Focus karavan z enakim motorjem... (dizel)...
Pol pa presodi, kaj se splača :shock:
Če ti kombi ali enoprostorec tudi drugače ustreza (visoko sedenje, več prostora) in si to lahko privoščiš je to pravi nakup...
Je pa potrebno za večino novih enoprostorcev za transport znotraj sneti sprednje kolo...
Uporabniški avatar
Surfac
član

Kraj: Ljubljana Vic

OdgovorNapisal/-a El Tomzo » 01 Mar 2018 21:24

V osnovnem prtljažniku Berlinga je mogoče peljati 2 odrasla kolesa in 2 otroška. Pri odraslih kolesih je potrebno sneti obe kolesi in kolesa postaviti na sedež, ki je dvignjen v višjo pozicijo. Tako je nihalka oz. zadnji del kolesa v predelu nad blatniki v prostoru okna. Med samimi blatniki je premalo prostora. Vilica pa tudi najde prostor pri oknu. Zadeve še se primerno obloži s peno ali kako tkanino, da ne pride do drgnjenja.
Ostali prostor med med okvirji se zapolni z igračami in oblekami za preoblečt za tamale. :mrgreen:
Nikoli nisem toliko hodil po hribih kot odkar sem pričel kolesarit.
Uporabniški avatar
El Tomzo
član

Kraj: Emona-Savus fluvius

OdgovorNapisal/-a whatever » 01 Mar 2018 21:45

Mogoce bi moral dule80 naredit anketo :) Na strehi | v avtu | na kljuki | na zadnji šipi
Uporabniški avatar
whatever
član

OdgovorNapisal/-a dumr666 » 01 Mar 2018 21:59

@El Tomzo, se da peljati 3 bicikle ter 3 ljudi?
Robots will steal your jobs. But that's OK
Uporabniški avatar
dumr666
član

OdgovorNapisal/-a zach69 » 01 Mar 2018 22:14

Serbus
V svojega berlinga druge generacije z lahkoto spravim 3 osebe in 3 kolesa pa še robo za en teden Dolomitov poleti.
Imam verzijo s tremi sedeži v drugi vrsti. Zložiš dva od treh pokonci za sopotnika, potem pa prvo celo kolo po
diagonali s sprednjim kolesom naprej, drugo celo kolo obratno vzporedno s prvim, tretjega pa razstaviš, okvir po diagonali vzporedno z obema celima kolesoma, kolesi pa skrajno desno v prtljažnik.
Obe celi kolesi pritrdim z velkro trakom na vzglavnik levega pokončnega sedeža.

Lp Tomaž
Ko ima tvoja punca cenejši avto kot je tvoje kolo, zamenjaš punco...
Uporabniški avatar
zach69
član

Kraj: Ka te pa briga...

OdgovorNapisal/-a problematiks » 01 Mar 2018 22:38

Pa dobro, 3 ljudi, 3 kolesa in prtljago spravis v vsak karavan srednje velikosti, samo prednje kolo je treba snet dol.

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a samo_ » 01 Mar 2018 23:11

ne, v višino jih zmanjka.
Grown ups are just silly children.
Uporabniški avatar
samo_
član

Kraj: Pivka

OdgovorNapisal/-a problematiks » 02 Mar 2018 02:54

A bejz? :)

Konkreten primer srednje velikega karavana, v katerega grejo trije bicikli in trije ljudje s prtljago? Ford Focus npr. 3 x 3 smo spravili npr tudi ze v VW Polo Variant (ki je sicer majhen karavan), je pa res za tretjo osebo, ki sedi na zadnji klopi, ze malo tesno. Morajo pa biti kolesa polezena, seveda. Za tri osebe in tri kolesa pokonci mora bit zadeva ze malo visja, npr Touran.

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a valdo » 02 Mar 2018 09:40

Skoda Roomster....najmanši karavan,3 kolesa.3ljudje notr brez problema....2 kolesa not in 4 ljudje tud komot,polesa so vedno pokonci,pri prtljagi se pa lahko mal zatakne......za dan dva bi šlo......cel teden pa težka.
Smo pa pred kratkih opravili šatl 5 ljudi in 4 kolesa....je tud šlo.
Nevem če gre to še s katerim tok majhnim avtom.

L.p Grega
valdo
član

Kraj: Črnuče

OdgovorNapisal/-a Surfac » 02 Mar 2018 11:13

Ja seveda :o

Slika
Uporabniški avatar
Surfac
član

OdgovorNapisal/-a mrd » 02 Mar 2018 12:03

2 primera enoprostorcev pri bajti:

Toyota Corrola Verso, 3je ločeni sedeži v drugi vrsti (ključ do uspeha):
- 4 osebe
- 2 bajka v sredini, pokonci postavljena, sprednje kolo dol, malo kartona vmes, da ne drgnejo, čas namestitve cca 5 do 10 min (da je res vse pritrjeno in ne drgne), čas razlaganja cca 2 min
- 2 bajka na nosilcu na kljuki (neki dosti osnovni Thule), čas namestitve tudi 5 do 10 min, predvsem zato, da daš še kakšno gumo vmes, da ne drgne po okvirju kaj, čas razlaganja = expres
- robe v prtljažniku za vse 4 osebe za celodnevno (10 ur) turo

Ford S-Max, 3je ločeni sedeži v drugi vrsti:
- 4 osebe na komot
- 2 bajka v sredini, pokonci postavljena, sprednje kolo dol, malo kartona vmes, da ne drgenjo, čas namestitve cca 5 min
- 2 bajka brez koles malo levo desno po prtljažniku
- robe v prtrljažniku za vse 4 osebe + še moraš malo pritrdit ker je prostora še ogromno (ja S-Max ima res groooomozanski prtljažnik)

Oba zgoraj sta doživela tudi raznorazne podvariante z otroškimi kolesi in prtljažnikom na kljuki (oba imata kljuko) in dopusti, enodnevnimi izleti in podobno. Iskreno povedano, največji problem se pojavi, ko je potrebno tretje kolo, 20", stlačiti vmes med odrasla kolesa na nosilcu. Takrat so pa težave z drgnjenjem, udarjanjem, višinami in obrnjenostjo, pa predvsem zato ker vsakič pozabim pofotkat in znova odkrivam optimalno postavitev. Ampak nič hudega, vsaj žena ima kaj za povedat tisti dan ko pakiramo :) :) :)

Tast ima Berlingota, tudi 3je ločeni sedeži in ko sem mu pokazal kako se 2 treking bajka noter zloži v parih minutah je samo blendal...

Skratka. Kar nima 3 ločene zice zadaj, ki se zložijo v ravno dno, niti ne pogledam več. OK so izjeme hehehe
Uporabniški avatar
mrd
član

Kraj: Notranjsko-kraška regija

OdgovorNapisal/-a cebe » 02 Mar 2018 13:59

valdo napisal/-a:Smo pa pred kratkih opravili šatl 5 ljudi in 4 kolesa....je tud šlo.

Valdo, gre! :)
Grožnjan lani za prvi maj... kolega ma Tourana, polomu rebra in je za nagrado dobil šatlanje! :mrgreen:
Če se prav spomnim, je nardil 9 fur - on + 4 ljudje in 4 bajki, vse v avtu. :D

Edit: sam imam sicer kombija, ampak kot pravi @mrd - bi gledal predvsem na višino notranjosti in 3 posamično odstranljive sedeže v drugi vrsti, če bi kupoval. Na ta način dobič največ možnosti.

Edit2: v kratkem imamo za moj kombi (VW, kratka izvedba :/) poizkusit nardit nosilec, da bi šlo notri z dvema vrstama sedežev 5 koles, med drugim kolesa velikosti Pole Evolink Large (Small je nekje tako dolg kot Large Giant Reign).
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 02 Mar 2018 16:41

valdo napisal/-a:Skoda Roomster....

L.p Grega

samo gre pa tudi v postojnski klanc 60 na uro :D
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

Kraj: bliz obvoznice

OdgovorNapisal/-a El Tomzo » 02 Mar 2018 19:09

Surfac napisal/-a:Ja seveda :o

Slika

Ne šteje, ker so brez koles :mrgreen:
Uporabniški avatar
El Tomzo
član

OdgovorNapisal/-a El Tomzo » 02 Mar 2018 19:14

Dobro varianto zlaganja zadnjih sedežev ima Renault Kangoo. Sedeži se zložijo v dno in tako ostane celotna dolžina od zadnjih vrat do naslona prednjega sedeža.
Pri Berlingu se sedeži samo "prelomijo" in zložijo naprej - tako je manj proste dolžine kot pri Kangooju.
Uporabniški avatar
El Tomzo
član

OdgovorNapisal/-a havli » 03 Mar 2018 10:09

Citroen C4 Grand Picasso - znotraj velik kot garsonjera.
Trije posamezni zadnji sedeži. Zložijo se v ravno dno. Lahko jih posamezno odstranjuješ.
Srednji sedež ven, dve kolesi za odrasla (brez sprednjih gum), eno otroško + poganjalček. Ostanejo še štirje sedeži in vsaj pol prtljažnika prostega.

Lpt
Uporabniški avatar
havli
član

OdgovorNapisal/-a dule80 » 03 Mar 2018 15:31

Hvala za predloge in varijante. Sam se nagibam za nekega berlingota bo treba mal prespat zadevo
dule80
član

OdgovorNapisal/-a MiLi » 03 Mar 2018 19:24

Caddy Maxi 8)
If you ain't Mountain Biker, you ain't shit!
Uporabniški avatar
MiLi
Razdrem vse!

OdgovorNapisal/-a El Tomzo » 03 Mar 2018 20:59

Kangoo maxi. :D
Nova serija zgleda lepše kot Berlingo Maxi. :?
Uporabniški avatar
El Tomzo
član

OdgovorNapisal/-a dule80 » 03 Mar 2018 21:25

V cady-ja maxi gre moj bajk cel notr preverjeno
dule80
član

OdgovorNapisal/-a MiLi » 05 Mar 2018 20:58

uporablja kdo navadnega Caddy-a tudi za spanje? je dovolj placa za dve osebi? mi je pa zanimivo tisto ležišče na strehi, a menda je kar zasoljena cena.
Uporabniški avatar
MiLi
Razdrem vse!

OdgovorNapisal/-a Thema » 05 Mar 2018 22:56

Najbolj ziher je v avtu.
Kangoo je top shit ce te ne moti da je svoh neudoben avto.
Uporabniški avatar
Thema
član

OdgovorNapisal/-a zach69 » 05 Mar 2018 23:20

Serbus

Povprečna dolžina "navadnih" berlingotov, caddyjev, kangoojev je približno 180 cm od roba zaprtega prtljažnika,
do popolnoma naprej porinjenih vozniškega in sopotnikovega sedeža. Edini od treh, ki ima ravna tla je kangoo, zaradi
zlaganja zadnjih sedežev, ostala dva imata polico v tleh kamor pridejo vpeti zadnji sedeži in ti naprej zloženi požrejo okrog 30 cm dolžine.

Lp Tomaž
Ko ima tvoja punca cenejši avto kot je tvoje kolo, zamenjaš punco...
Uporabniški avatar
zach69
član

Kraj: Ka te pa briga...

OdgovorNapisal/-a zob » 06 Mar 2018 16:40

Oi!

Večino "navadnih" Berlingotov od 2008 dalje se je prodalo s hitro odstranljivimi zadnjimi sedeži (cca. 3 sekunde po zicu). Dolžina je cca. 190 cm, kar pa je za osebo višine 185 cm še vedno neudobno.

Če odstraniš srednji sedež (3 sekunde) + sredinsko konzolo (3 s), je po sredini prostora za dva kolesa.

Js sem si spedenal hitro razstavljivo posteljo 205x143 cm (slabih 10 min, če so sedeži še v vozilu in postelja v bajti).
Pod posteljo je 46 cm prtljažnega prostora, na postelji greš komot na vse štiri (brez dvignjene glave).
Bicikla brez sprednjih koles gresta eden na, drugi pa pod posteljo in ostane še ogromno prtljažnega prostora.
Zmaga za vikend pobege, če je pa še veliko druge robe ala plinska bomba, gorilec, posoda, hladilnik, stoli, miza, cunje, kompletna oprema za kajtanje ( :mad: )..., potem pa hitro zmanjka prostora oz. ni več prektično vlačit bicikle not in ven.

Je pa jeba, ker za na zadnja vrata ne smeš namontirat prtljažnika, ker kolesa zakrivajo avtomobilske luči (ker sm šparal pri napeljavi štroma za kljuko).

Če si umisliš še alu senčnike za na vseh 8 oken in Wind deflector-ja, da lahko zračiš v kakršnemkoli vremenu, je tole pa že luksuz. :D
Uporabniški avatar
zob
član

Kraj: Iv.G.

OdgovorNapisal/-a MiLi » 06 Mar 2018 18:49

sicer sem neki študiral o Caddy Maxi pa se mi malo nesorazmeren zdi :lol: bi pa definitivno vzel nekaj na 4x4 pogon. kaj pa kakšen FIAT?
Uporabniški avatar
MiLi
Razdrem vse!

OdgovorNapisal/-a Buschi » 06 Mar 2018 21:49

MiLi napisal/-a:kaj pa kakšen FIAT?

Zdej, iskušnje ti lahko povem edino za multiplo(scudota imam doma šele teden). Zadnji trije sedeži ven pomeni, da lahko še vedno pelješ tri ljudi, gredo pa noter dva kolesa pravokotno na smer vožnje(jasno brez sprednjih felg) in ti ostane frej praktično celi prtljažnik.
Ali 5 koles brez prednjih felg v smeri vožnje; verjetno bi šlo tudi 6 komadov. Cela kolesa gresta noter edino dva, pa še to diagonalno.
Planinec...Gorski kolesar...Enduro motorist!
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

Kraj: Dolina Bratov Šrot

OdgovorNapisal/-a El Tomzo » 06 Mar 2018 22:35

El Tomzo napisal/-a:Kangoo maxi. :D
Nova serija zgleda lepše kot Berlingo Maxi. :?

Citroen Berlingo /Peugot 2019 bo izgleda imel tudi zložljive sedeže v dno.
https://www.youtube.com/watch?v=kwrKLqBQnQo
Cena verjetno visoka ... :cry:
Uporabniški avatar
El Tomzo
član

OdgovorNapisal/-a Nikolaj » 07 Mar 2018 08:24

Vse to so samo improvizacije.

Sam imam Transporterja z dolgo medosno, to je to. Prostora zadosti, da ni treba biti Tetris šampion, vse ostalo (stroški, zmogljivosti, razen vinjete) primerljivo z osebnim avtom.
Pa še všeč mi je, da je bolj plastičen, ni tako občutljiv za poškodbe pa z lahkoto ga očistiš (ponavadi je zadosti če ga pometem).

LP

Nikolaj
Nikolaj
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 07 Mar 2018 09:50

Nikolaj napisal/-a:Sam imam Transporterja z dolgo medosno, to je to. Prostora zadosti, da ni treba biti Tetris šampion, vse ostalo (stroški, zmogljivosti, razen vinjete) primerljivo z osebnim avtom.
Pa še všeč mi je, da je bolj plastičen, ni tako občutljiv za poškodbe pa z lahkoto ga očistiš (ponavadi je zadosti če ga pometem).

LP

Nikolaj

Jop, ga imam že 11 let, T5 Transporter... na žalost s kratko medosno. Kar je zadnjih par let problem, ko bajki niso več kratki in 26 col. :)
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a Nikolaj » 07 Mar 2018 10:45

DMR ima tudi pri 8/9 postavljenih sedežih prtljažnik, kjer spraviš notri kar nekaj stvari, KMR je pa na knap. Sploh če je avto poln.

Tudi na streho bi po moje spravil dve vrsti koles, tako da gre komot 8 ljudi z vso opremo na lušno.

:-)

LP

Nikolaj
Nikolaj
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 07 Mar 2018 10:51

Bajk na zunanji strani avta?!?!?! Si nor!!! Moj bajk že ne! :mrgreen:
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a zob » 07 Mar 2018 19:40

El Tomzo napisal/-a:Citroen Berlingo /Peugot 2019 bo izgleda imel tudi zložljive sedeže v dno.
https://www.youtube.com/watch?v=kwrKLqBQnQo
Cena verjetno visoka ... :cry:

Beda! Pri vseh novostih so šli tukaj korak nazaj.
Uporabniški avatar
zob
član

Kraj: Iv.G.

OdgovorNapisal/-a mloncar » 08 Mar 2018 12:40

Na podlagi izkušen priporočam Fiat Doblo.. ..velik avto, lepo se pelje, cenovno ugoden, notri gredo 3je bajki (brez odstranjevanja koles) in 3je potniki.
Uporabniški avatar
mloncar
član

Kraj: Posavje

Prevoz koles

OdgovorNapisal/-a m789 » 08 Mar 2018 23:23

Sam ni za bajkerje mislen

https://youtu.be/rJE7VjfGQZo
m789
član

Kraj: ElĐej

OdgovorNapisal/-a enej_46 » 13 Mar 2018 12:23

Jaz mam Fiat Qubota in gre cel DH bajk not postrani če daš dvojno klopco ven. Brez koles grejo pa 3 bajki not in 3 osebe.
Priporočam pa Dobloja za še dodaten extra space. :D
Uporabniški avatar
enej_46
član

OdgovorNapisal/-a Buschi » 13 Mar 2018 16:48

Jaz priporočam Scudota.
Cenej kot Citroen ali Pežo.
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

OdgovorNapisal/-a Rokson » 16 Mar 2018 10:37

Renault Master v boxu, ki ga mam za surfe, morm dat prednje kolo dol, pa grejo 4 bajki not ali pa 2 DH pa en mogoče 2 endurota...na cliotu pa na strehi...
Rokson
član

OdgovorNapisal/-a Luka » 17 Mar 2018 13:52

Jaz v Touran-u uporabljam tale nosilec https://www.radfazz.de/Innenraum-Fahrradtraeger-Einzelbefestigung-System-Schnellspanner-fuer-den-VW-Touran. Eno kolo gre pokončno noter, ne da bi bilo treba zadnje sedeže ven jemat (samo poklopim sedež) . Montaža keks, bicikl stoji zanesljivo pokonci.
Luka
član

OdgovorNapisal/-a m789 » 17 Mar 2018 15:12

Luka, hvala za tale link, vidim da je svaba nastudiral zadeve...
Ce bo kje prilika bi se dobila enkrat da poslatam zadevo?
m789
član

OdgovorNapisal/-a m789 » 17 Mar 2018 15:14

Od zadev na strani me je najbl zrajcal talele:
https://www.radfazz.de/Innenraum-Fahrra ... in-Fahrrad
m789
član

OdgovorNapisal/-a Luka » 17 Mar 2018 16:09

m789 napisal/-a:Luka, hvala za tale link, vidim da je svaba nastudiral zadeve...
Ce bo kje prilika bi se dobila enkrat da poslatam zadevo?

Ni problema, kadarkoli. Sem v LJ.
Če poznaš kakšnega CNC majstra, je to (verjamem) mala malca sam naredit...
Luka
član

OdgovorNapisal/-a bjakeb » 19 Mar 2018 10:33

odkar sem kupil thule za na kljuko, pa kolesa vozim samo še tam, kljub temu, da imam xsaro picasso, kjer gre sta s kaksnim odstranjenim sedežem brez problema notri dva kolesa brez sprednje gume.
Je pa res, da imam prtlaznik v garazi in ga lahko dam na avto v 23 sekundah - pomojem hitreje, kot porabim za pripenjanje kolesa na prtljaznik.
e-bikes are mopeds.
bjakeb
član

Kraj: el đej

OdgovorNapisal/-a LOV2XLR8 » 19 Mar 2018 11:05

V Xsaro Picasso gresta ob popolnoma odstranjenih zadnjih sedežih preverjeno dva komplet bajka (brez kakršnegakoli razstavljanja). Enako v tavelike enoprostorce a la Sharan, Alhambra (obe generaciji), Galaxy ipd. - vse brez snemanja sprednjega kolesa. Razni Berlingoti pa so tako že stalnica.

Čudi me, da nihče ni linkal uporabnega članka od Maha: http://mtb.si/component/content/article ... kam-bi-dal

Sam konjenico najraje vozim v avtu zaradi udobja med vožnjo in varnosti bajkov. Če so štirje bajki, pa na streho. Thule Proride 591 oz. po novem 598 služijo b.p. že 12. leto/200k+ prevoženih km. Po mojem mnenju je to boljša rešitev od kljuke, ki bi jo sam uporabljal do vključno treh bajkov zaradi obremenitev in neenakomerno razporejene teže. Dodaten problem pri nosilcu s kljuko je sol na cesti pozimi in vožnja po slabših cestah.
Uporabniški avatar
LOV2XLR8
smooth cat

Kraj: NowHere

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 23 Mar 2018 13:31

LOV2XLR8 napisal/-a:V Xsaro Picasso gresta ob popolnoma odstranjenih zadnjih sedežih preverjeno dva komplet bajka (brez kakršnegakoli razstavljanja). Enako v tavelike enoprostorce a la Sharan, Alhambra (obe generaciji), Galaxy ipd. - vse brez snemanja sprednjega kolesa. Razni Berlingoti pa so tako že stalnica.

Čudi me, da nihče ni linkal uporabnega članka od Maha: http://mtb.si/component/content/article ... kam-bi-dal

Sam konjenico najraje vozim v avtu zaradi udobja med vožnjo in varnosti bajkov. Če so štirje bajki, pa na streho. Thule Proride 591 oz. po novem 598 služijo b.p. že 12. leto/200k+ prevoženih km. Po mojem mnenju je to boljša rešitev od kljuke, ki bi jo sam uporabljal do vključno treh bajkov zaradi obremenitev in neenakomerno razporejene teže. Dodaten problem pri nosilcu s kljuko je sol na cesti pozimi in vožnja po slabših cestah.

Na mojga pickupa sem spravil naenkrat najvec:
Dva v keson, 4 na pokrov kesona na nosilce in 4 na nosilec za 4 kolesa, ki se ga pritrdi na vlecno kljuko.... :))))))

Sent from my iPhone using Tapatalk
moj arsenal: http://www.simonpuklphoto.com/specs
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

Kraj: Bled

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 23 Mar 2018 13:32

LOV2XLR8 napisal/-a:V Xsaro Picasso gresta ob popolnoma odstranjenih zadnjih sedežih preverjeno dva komplet bajka (brez kakršnegakoli razstavljanja). Enako v tavelike enoprostorce a la Sharan, Alhambra (obe generaciji), Galaxy ipd. - vse brez snemanja sprednjega kolesa. Razni Berlingoti pa so tako že stalnica.

Na mojga pickupa sem spravil naenkrat najvec:
Dva v keson, 4 na pokrov kesona na nosilce in 4 na nosilec za 4 kolesa, ki se ga pritrdi na vlecno kljuko.... :))))))

Sent from my iPhone using Tapatalk
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

OdgovorNapisal/-a Izi » 05 Jun 2018 16:19

Pozdravljeni,...

ker se tudi sam nagibam k nakupu prtljažnika za na kljuko za dva gorca,,... SC Nomad in Spec Stumpyumper, me predvsem iz izkuenj zanima na kaj naj bom pozoren,... vsekakor pa mora imet luči in prostor za tablico,... funkcija nagiba je tudi priporočljiva ni pa obvezna,... zaklepaje,... o.k. če je,... drugače se pa na te ključavnice nikakor ne zanašam,..

Nekako nebi ravno novih zadev kupoval ker se mi zdijo predrage,... čeprav sem opazil da se nekatere zadeva dajo tudi nove dobit blizu 300€,... tako da gledam kaj rabljenega do 300€.... seveda največ opazujem Thule,... sem pa odprt tudi za druge pametne alternativi,...

V bistvu najširše gume kar imam trenutno so Highroller II 2.4,.... ali nekaj od Speca tudi nekje pod tistimi DH varijantami,...

Hvala
LP
Iztok
Uporabniški avatar
Izi
član

OdgovorNapisal/-a Lojzepopndekl » 05 Jun 2018 17:06

Glej na razmak med kolesoma, 17 cm kot imajo nekateri so po moje neuporabni za mtb. Glej mal zavnaprej, kupi takšnega da bodo šli tudi e-mtb gor. :idea:
Sej ni treba da j' mau, glavn da j' dobr!
Uporabniški avatar
Lojzepopndekl
član

Kraj: Mjaw York

OdgovorNapisal/-a Jernejk » 05 Jun 2018 17:11

Sam imam Thule EasyFold za dve kolesi in Magic Mary 2.5 na 40mm obroču (2.6 po novih Schwalbe standardih) ter DHF/Recon 2.6 na 30mm obroču nekako prideta v kanal. Kolega ima VeloCompact za dve kolesi, pa tudi spravi not Magic Mary 2.35 na 35mm obroču. Pri njegovem je edini minus to, da sta kolesi precej skupaj (nista boost) in se ze dotikata med seboj, pri mojem pa je dovolj razmaka za dve boost kolesi.
Nisem preprican, ce imas to v mislih, samo ne moj, ne njegov nimata opcije naklona, oba pa imata pod ročico za zaklep na kljuko en "potenciometer", s katerim nastavljaš "preload", ki služi prilagoditvi debelike/velikosti kljuke.
Jernejk
član

OdgovorNapisal/-a Izi » 06 Jun 2018 00:48

ja 17cm je kr malo,... hm dober namig glede e-mtb, sam ne žal tudi tu nisem ravno še prisoten, tako da tudi tu ne vem kaj je pomembno,...

če lahko kdo iz glave na hitro strese, bi bil hvaležen,...

hvala,..
Uporabniški avatar
Izi
član

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 06 Jun 2018 13:49

stvar ima cca 20kg, gume pa so ponavadi pri endurotih nad 2,63" in celo do 3", kar pa je za kakšno resno dirkanje že malce preveč "viga-vaga"... Točno 2,63" imajo moje minionke 28x27,5 Plus..
upam, da bo pomagalo...
LPZ ;)
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

OdgovorNapisal/-a Surfac » 06 Jun 2018 15:08

Nakup prtlažnika za na kljuko je kar kompliciran, sploh če imaš več koles (3). Razdalja med kolesi je pomembna. Pri mojem Euroclassicu G929 je 19 cm. Včasih se drgnjenju vilic ob nihajko drugega kolesa ne da izognit in je potrebno vmes vstaviti kakšen kos armafleksa (za AM odnosno enduro kolesa) . Mislim, da ima Velocompact enako razdaljo. Easyfolding pa ima večjo...
Kolesa z večjo medosno razdaljo in več colami znajo tudi biti problem, saj so predolga in jih je nemogoče pripeti na ožje prtljažnike.
Pri G929 gre gor še DH kolo M velikosti (večjega nisem probal) in 27.5 kolesi - a le na prva dva nosilca, na tretjega pa ne,
Včasih je prava umetnost kolesa pritrditi z ročkami, še posebej, če imaš "kompliciran" okvir ala spec Enduro, ki ima vzmetenje znotraj okvirja...
Predvsem ko prvič daješ kolesa gor si moraš vzet čas in naštudirat kombinacije...
Pa še priključek za elektriko mora biti pravi, se pa dobijo adapterji...
Uporabniški avatar
Surfac
član

OdgovorNapisal/-a Buschi » 06 Jun 2018 19:34

Komplicirate eni:

kupiš prtlažnik ki ima ravne letve in podaljške za tretje ali četrto kolo. Potem pa samo malo prirediš svojim potrebam...beri zavrtaš nove luknje.
In, sicer ne vem, kakšen prtljažnik imaš ti, ampak jaz na svojem peljem kolo z 160cm medosne razdalje...Slika
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

Naslednja

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov