Nakup ženskega e-kolesa za rekreacijo

Splošna debata na temo gorskega kolesarjenja.

Nakup ženskega e-kolesa za rekreacijo

OdgovorNapisal/-a trunto » 05 Dec 2018 07:39

Živjo,

V mislih imam nakup novega e-kolesa za ženo.
Namen bi bil predvsem uporaba za rekreacijo.
Profil terena bi bil npr. Toško Čelo, Katarina, Golovec in podobno, ne prav posebno zahteven teren.
Se pravi makedam, lepe gozdne poti in seveda predvsem ceste.
Na neko hardcore MTB varianto ne bi šel, v mislim imam predvsem neko trekking kolo če obstaja v e-varianti.
Recimo kaj takega: https://www.bike24.de/p1247150.html
Tole se mi zdi že overkill glede na njeno tehniko: https://www.bike24.de/p1247434.html

Imate kakšne predloge? So kakšne "fore" na katere moram paziti?
Cenovno bi omejil izbiro tja do 3500€.

Hvala in lp
Uporabniški avatar
trunto
član

Re: Nakup ženskega e-kolesa za rekreacijo

OdgovorNapisal/-a inspiron » 06 Dec 2018 17:45

Ce bo (veliko) vec makedama in lepih gozdnih poti kot asfalta vseeno poglej se fully variante (z 12 ali 14 hoda) - ker gre za e-bike se bo peljala enako hitro pa neprimerno bolj udobno (zadnji amortizer, pa seveda MTB gume se pozna tudi na makedamskih cestah in se posebej gozdnih cestah!). Cenovno jih je pa tudi tam okoli 3000 kar nekaj ze zelo kvalitetnih!

Ce bo imel Bosch motor, potem jaz (glede tudi da omenjas Tosko celo in podobne 'klance') priporocam vsaj performance, ce ne celo performance cx motor - pa bo slo z lahkoto tudi na Kofce pa Veliko planino ipd fure (tisti active line je bolj za po ravnem). Pa 500wh baterijo. Pa po moznosti sisteme z enim zobnikom spredaj (omejitev 25 km/h z lahkoto dosezes in ne rabis se zafrkancije s sprednjim prestavnim sistemom).

Tolk malo na hitro...
inspiron
član

Re: Nakup ženskega e-kolesa za rekreacijo

OdgovorNapisal/-a klo8 » 11 Dec 2018 21:27

Zanimivo, tudi sam imam podobno nalogo pred sabo;).
Pa mi je žena sama predlagala, da naj se nabavi nekaj, kar bo uporabno tudi za druge :lol: , se pravi nekaj konkretnega, s čimer se popolnoma strinjam 8) . In potem je le še vprašanje barve. :mrgreen:
klo8
član

Kraj: Slovenj Gradec

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov